Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

Как се редактира текст, който вече съм пуснал?

 

 

Със стрелката нагоре, излиза последния писан ред, и може да едитваш.

 

хм.. тръгнах да пиша че може да се даде дясно копче на реда и Едит, ама гледам че вече става само на последния ред. На старата версия можеше всичко да едитваш :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply
Имам обратния проблем. Опера ми е дифолт браузър, обаче ми отваря линковете с лисицата. Искам да ги отваря с опера, но за да стане това трябва да изтрия фаярфокс, която пък ми трябва... Никаква подобна опция не намерих никъде ;/

Просто запази цялата папка от апликейшън дата за фаер фокс някъде другаде, виж коя версия ти е лисицата и след това може да я изтриеш, като запишеш портативна версия, обаче това не е решение на проблема.

Впрочем направи лисицита браузър по подразбиране, след това направи опера отново и може да се оправи.

Така няма да ти се налага да триеш нищо.

:)

Link to comment
Share on other sites

хм.. тръгнах да пиша че може да се даде дясно копче на реда и Едит, ама гледам че вече става само на последния ред. На старата версия можеше всичко да едитваш :unsure:

То и сега е така, поне при мен, аз съм с версия 4.0.0.206

Link to comment
Share on other sites

Просто запази цялата папка от апликейшън дата за фаер фокс някъде другаде, виж коя версия ти е лисицата и след това може да я изтриеш, като запишеш портативна версия, обаче това не е решение на проблема.

Впрочем направи лисицита браузър по подразбиране, след това направи опера отново и може да се оправи.

Така няма да ти се налага да триеш нищо.

:)

 

Това го правих един път но не помня как се сборих. Бърниках по registry-то и се оправи но къде беше нямам абсолютно никакви спомени :(

 

 

То и сега е така, поне при мен, аз съм с версия 4.0.0.206

 

Не. Можеш само от последния разговор - right click -> edit, но става само за съобщения които си писал скоро а не предния ден

Link to comment
Share on other sites

Решението на проблема с Opera-а е малко тарикатски...

 

Проблема се проявява, когато при инсталацията на Firefox сте избрали той да е browser по подразбиране( от недоглеждане... ). За да се оправи кашата си пускате Internet Explorer и го правите browser по подразбиране, след това пускате Opera, правите я browser по подразбиране и готово, проблема с линковете е решен(стига да не цъкнете на firefox да бъде пак default browser). :)

Link to comment
Share on other sites

как се прави така че на отсрещният компютър моливчето докато пишеш да изглежда като точилка ( молива става хоризонтален и все едно с него разто4ваш баница)

Link to comment
Share on other sites

как се прави така че на отсрещният компютър моливчето докато пишеш да изглежда като точилка ( молива става хоризонтален и все едно с него разто4ваш баница)

 

Като натиснеш няколко клавиша едновременно.. Пробвай с поне 3-4-5 броя.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Едит от Мидекс: Нататък има двайсетина поста, преместени от друга тема.

Скайп понамирисва. Трябва да го забранят.

Link to comment
Share on other sites

Скайп понамирисва. Трябва да го забранят.

Може ли да се аргументираш защо може би най-масовата, лесна, достъпна и удобна комуникационна мрежа в интернет ,ползвана от милиони,т рябва да се забрани?

Link to comment
Share on other sites

Може ли да се аргументираш защо може би най-масовата, лесна, достъпна и удобна комуникационна мрежа в интернет ,ползвана от милиони,т рябва да се забрани?

 

 

ето ти над 34 милиона причини

Link to comment
Share on other sites

Скайп понамирисва. Трябва да го забранят.

 

Да но gtalk не е толкова шаренко че да му се радва народа, ICQ го омазаха повече и от skype (стандартното ICQ имам предвид - не говоря за Miranda, QIP, Trillian и другите алтернативни клиенти, но пък говоренето по него винаги му е била слаба страна а за видео не е и чувало), MSN така и не доби популярност, AIM е същото като за мен и 2те са бози почти колкото skype.

 

Та ти какво предлагаш да ползва масово народа?

 

За протокола ICQ (QIP) ми е безумно по-удобно и приятно обаче вече по-често и аз си пиша с хора по skype отколкото по icq и gtalk

Link to comment
Share on other sites

Да но gtalk не е толкова шаренко че да му се радва народа, ICQ го омазаха повече и от skype (стандартното ICQ имам предвид - не говоря за Miranda, QIP, Trillian и другите алтернативни клиенти, но пък говоренето по него винаги му е била слаба страна а за видео не е и чувало), MSN така и не доби популярност, AIM е същото като за мен и 2те са бози почти колкото skype.

 

Та ти какво предлагаш да ползва масово народа?

 

За протокола ICQ (QIP) ми е безумно по-удобно и приятно обаче вече по-често и аз си пиша с хора по skype отколкото по icq и gtalk

 

ама гталк вече има и гвидео и се ембедват в браузера. и бачкат по-чисто, с по-малко ресурси и по-добре от скайп.и това развитие е за 2 или 3 пъти по-малко време от на скайп. поне при мен резултатите са такива: скайп кара четириядрения ми професор да си вдига оборотите на вента при един прост видеоразговор, гугъл - не.

Link to comment
Share on other sites

А при мен все още чатът се ебава - няк'ви съобщения отпреди месеци ми изскачат понякога, без да съм бил аут за толкова време... Жалко, че всички го ползват. Мен изобщо не ме кефи, но един вид съм принуден да го пускам. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Може ли да се аргументираш защо може би най-масовата, лесна, достъпна и удобна комуникационна мрежа в интернет ,ползвана от милиони,т рябва да се забрани?
Може би заради една кофа процеси, които умната ти главица не вижда, че се извършват от удобната и прекрасна комуникационна програмка...

Да не говорим, че умната и прекрасна програмка не разполага с offline messagaing, тоест съобщението, което потребител А е изпратил на потребител Б, когато Б е бил offline ще пристигне едва когато и А и Б са онлайн и А е на същия компютър, от който е изпратил съобщението.

 

Да не говорим и колко се омазва ситуацията, ако ползваш скайп на повече от един компютър.

 

Ред: Да, това съм пропуснал. djado, на запад масово се ползва MSN.

Link to comment
Share on other sites

Може ли да се аргументираш защо може би най-масовата, лесна, достъпна и удобна комуникационна мрежа в интернет ,ползвана от милиони,т рябва да се забрани?

 

Щях, ама бая народ са ме изпреварили. И незнам дали си забелязал, но от 12 000 000 човека онлайн, сигурно 1 000 000 са от България.

 

Да но gtalk не е толкова шаренко че да му се радва народа, ICQ го омазаха повече и от skype (стандартното ICQ имам предвид - не говоря за Miranda, QIP, Trillian и другите алтернативни клиенти, но пък говоренето по него винаги му е била слаба страна а за видео не е и чувало), MSN така и не доби популярност, AIM е същото като за мен и 2те са бози почти колкото skype.

 

Та ти какво предлагаш да ползва масово народа?

 

За протокола ICQ (QIP) ми е безумно по-удобно и приятно обаче вече по-често и аз си пиша с хора по skype отколкото по icq и gtalk

 

Предлагам да се направи gtalk bling версия и да ползват него. :) Пък ние ще ползваме стандартната.

 

ама гталк вече има и гвидео и се ембедват в браузера. и бачкат по-чисто, с по-малко ресурси и по-добре от скайп.и това развитие е за 2 или 3 пъти по-малко време от на скайп. поне при мен резултатите са такива: скайп кара четириядрения ми професор да си вдига оборотите на вента при един прост видеоразговор, гугъл - не.

 

Именно. И при мен са такива. Скайп направо ми е***а майката на системата. Да не говорим, че при инсталация на XP, ако сложа Skype преди да инсталирам Service Pack 3, веднага лепвам поне 1 вирус. И то досаден.

 

Може би заради една кофа процеси, които умната ти главица не вижда, че се извършват от удобната и прекрасна комуникационна програмка...

Да не говорим, че умната и прекрасна програмка не разполага с offline messagaing, тоест съобщението, което потребител А е изпратил на потребител Б, когато Б е бил offline ще пристигне едва когато и А и Б са онлайн и А е на същия компютър, от който е изпратил съобщението.

 

Да не говорим и колко се омазва ситуацията, ако ползваш скайп на повече от един компютър.

 

Колко си прав само.

 

За първи път от незнам колко време насам има толкова много потребители, които да са съгласни с мен.

 

И още нещо. Скайп далеч не е най-масовата комуникационна мрежа. Забравяш май MSN и дори Yahoo! Messenger.

Link to comment
Share on other sites

.

Да не говорим, че умната и прекрасна програмка не разполага с offline messagaing, тоест съобщението, което потребител А е изпратил на потребител Б, когато Б е бил offline ще пристигне едва когато и А и Б са онлайн и А е на същия компютър, от който е изпратил съобщението.

Мен не ме бърка особено offline messaging-a.Нали се сещаш,че ако имам нещо важно да кажа на човека, едва ли ще го чакам да влезе в скайп...май ти ги ръсиш умнотиите.

 

Приеми го просто като необходимото зло, освен ако не искаш да се биеш в гърдите колко си различен и НЕстаромоден. :laughing:

 

п.п и все пак никой не отбеляза,че основният недостатък на програмата е,че товари прекалено много процесора...

Link to comment
Share on other sites

п.п и все пак никой не отбеляза,че основният недостатък на програмата е,че товари прекалено много процесора...

 

айде бе... никой не отбелязал... май ти не си забелязал.

Link to comment
Share on other sites

Мен не ме бърка особено offline messaging-a.Нали се сещаш,че ако имам нещо важно да кажа на човека, едва ли ще го чакам да влезе в скайп...май ти ги ръсиш умнотиите.

 

Идеята е съвсем друга, а не че няма да можеш да чатиш докато другия е офлайн (което също си е екстра). Самата система на предаване на съобщенията е друга.

 

Като искаш да кажеш нещо важно на човека, кеф ли ти е да си седнеш на скайпчето и да видиш, че е онлайн, а не ти получава съобщенията и седят недоставени. И после като ти пише той, да се изсипят всичките на веднъж?

 

Програмите трябва да са интуитивни, а скайп не е. Има толкова много недомислици, че не знам от къде да ги започна. С всяка следваща версия му режат функциите, вместо да ги подобряват.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...