Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

тази функция "Задаване на видео в настроението" бачака ли? с Windows 7 съм и Skype 3.8.0.188 ... изобщо не ми зарежда сайта на Metacafe или Dailymotion.

 

при мен взема описанието на клипа, но самия клип не го добавя. За сметка на това отваря и двата сайта, но той и FireFox ги отваря :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

здравеите имам от известно време един проблем със скаипа,при всяко влючване на компютъра ми иска реинстал на скаипа.И така всеки път ми се налага неговото деинсталиране и инсталиране на ново.От каде може да е проблема ,мерси предварително.

 

MOD. EDIT

Ще те помоля следващия път да не си пускаш темички тук-там, а да погледнеш преди това дали няма вече създадена такава - както е в конкретния случай със Скайп.

 

Мерси

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

А защо не мога да затворя главния прозорец на skype под win7?

В смисъл да се минизира в notification area-та.

 

И мен много ме дразни това... получи се след последния ъпдейт на скайп.

Link to comment
Share on other sites

И мен много ме дразни това... получи се след последния ъпдейт на скайп.

 

не знам кой ти е бил последния ъпдейт, но при мен на 7 всички версии са били така.

Link to comment
Share on other sites

Аз да вкарам малко техническа част ето една прекрасна статия на Делян за това как работи скайпа

 

Статия скайп

 

 

който го интересува как точно се случва комуникацията и да разберете ,че скайпа не е просто един poit-to-point и това е ,а че си е доста сложен

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ползвам го постоянно. Работата ми го изисква. Преди ползвах ICQ , но нещо му мина модата. Ползва се предимно за писане, рядко се говори. Забелязвам един досаден проблем. Понякога ако ми пишат докато съм извън линия, след това дори и двамата да сме на линия съобщението не се получава при мен. Виждам го чак след като пиша ново.

Link to comment
Share on other sites

....а че си е доста сложен

Поздрави

Признавам, не четох статията. И не ме интересува колко е сложен. Това, което виждам просто, не работи нито толкова добре, нито толкова стабилно, нито сосфтуера е близо до това, което е примерно един gtalk, едно ICQ (за писане). С последното ползвам Миранда от поне 4 години без никакви такива проблеми, каквито имам с skype И напоследък, чат пат ми се наложи да го ползвам (от лаптопа предвид колко го ненавиждам) и виждам че все пак май прави по-малко проблеми в Windows-a, но си остава бъгав и bloat-нат до дупка. После нека е сложен. Миранда е малка, лека и проста, точно това има в интерфейса, което е нужно за такъв род програми. ICQ ползвам от 10-11 години, за мен си остава номер 1 (с алтернативни клиенти като Миранда разбира се).

 

Ползвам го постоянно. Работата ми го изисква. Преди ползвах ICQ , но нещо му мина модата. Ползва се предимно за писане, рядко се говори. Забелязвам един досаден проблем. Понякога ако ми пишат докато съм извън линия, след това дори и двамата да сме на линия съобщението не се получава при мен. Виждам го чак след като пиша ново.

Каква мода му е минала, почти всичките ми познати още си го ползват, и там мога да ги намеря, с 1-2 изключения, но с другите по мейла можем да се засечем. При него изключително рядко са ми се случвали проблеми от сорта на споменатия от теб в последното изречение за скайп ;) . Изключително ценя offline съобщенията на ICQ. Дори gtalk ги няма. ЦЕня наличието на алтернативни клиенти, един вагон, с програми като Миранда примерно, интерфейса и сичко, ти е точно това което трябва да бъде, един контакт лист, без излишни глупости, имам си и табове, и 1 млн опции за това как да изглеждат табовете, съобщенията, прозореца и ВСИЧКО. След като и не говоря почти, как да не ползвам ICQ само. Скайп пускам САМО в уникалните ситуации когато трябва нещо да се говори, при тва разбира се едва ли ще е по работа, и то рядко, и ако там има човек, с когото трябва да се свържа, а признавам си, те са 1-2ма.

Като си отворят протокола и се пуснат истински плъгини за Миранда и друг софтуер се появи, ще се ползва. С Миранда ползвам не само ICQ, а и други протоколи, супер удобно е в една програма да са ти IM-ите.

Link to comment
Share on other sites

новата мода се казва facebook, само където няма разговори. И много интересно как при мобилните версии можеш да ползваш скайп през fring, nimbuzz и други

Link to comment
Share on other sites

новата мода се казва facebook, само където няма разговори. И много интересно как при мобилните версии можеш да ползваш скайп през fring, nimbuzz и други

При мобилните не знам как е.

Покажи ми един Windows клиент, който да поддържа Skype (БЕЗ инсталиран скайп) :) .

 

Колкото до модата с фейсбук. Поредната простотия. Има ли IM? Не го ползвам много. Иначе за уеб базирани IM съм твърдо против. Да влезеш набързо да напишеш нещо на някой да. Но дали един браузър може да ми гарантира примерно месеци ъптайм без да се сговни, предвид колко хиляди неща прави един браузър. Според моите експерименти, освен IE8 донякъде, стабилен браузър да кара месеци НЯМА :) . Да не говорим че един браузър понякога се налага да се рестартира нерядко и по други причини.

Един от ГОЛЕМИТЕ проблеми на FF за мен е при ползването на УЕП. Ако е стартиран и се наложи да си ползвам подписа, трябва ДА ГО рестартирам FF за да го захапе.

С IE нямам такъв проблем.

Link to comment
Share on other sites

Поредната простотия. Има ли IM? Не го ползвам много.

има, но е супер бъгав и няма history

 

При мобилните не знам как е.

Но дали един браузър може да ми гарантира примерно месеци ъптайм без да се сговни, предвид колко хиляди неща прави един браузър.

хаха месеци. понякога не издържа и няколко минути, когато ползваш IM във сайта на facebook :D

Link to comment
Share on other sites

хаха месеци. понякога не издържа и няколко минути, когато ползваш IM във сайта на facebook :D

 

Ти какво искаш от javascript чат... то верно и гугъл имат в техния email но той е за по-сериозни хора не за тинейджъри за разлика от този във facebook

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.bluesoleil.com/Products/Default.aspx?TID=15

 

някой да знае подобна програма/приставка, която да може да свързва skype с bluetooth слушалка и да се осъществяват разговори?

питам за друга, тъй като тази не мога да я намеря кракната :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.bluesoleil.com/Products/Default.aspx?TID=15

 

някой да знае подобна програма/приставка, която да може да свързва skype с bluetooth слушалка и да се осъществяват разговори?

питам за друга, тъй като тази не мога да я намеря кракната :)

 

На WinXP, Vista и 7 не би трябвало да имаш нужда от каквато и да е програма - там ги има драйверите за повечето bluetooth устройства. Просто даваш че искаш да свържеш слушалката а от скайп избираш за микрофон и за "чуване" Bluetooth Headset (или нещо подобно).

 

Bluesoleil е нужен само за операционни системи които не разпознават bluetooth като Windows Server 2003 или 2008.

Link to comment
Share on other sites

Аз на лаптопа с Vista, също него ползвам (Blusolel). Държи се много по-адекватно от Windows-ските bluetooth поддръжки. Не прекъсва връзката, отделно има по-добър Networking от драйверите, които дойдохоа с моя GSM и още други, например поддържа връзка с различни устройства out of the box с различни gsm-и и т.н., и др. много полезни ползи дори за Vista/7.

И аз търся някои от плугините за Blusoleil, които не намирам кракнати, но така и си останах с търсенето. samkijot, може да се откажеш, едва ли ще ги намериш кракнати.

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.co...ulforum.7z.html - ето го BlueSoleil-а кракнат - и 32 и 64 битова версия. Най-лесно ми беше да го кача в рапид-а, който иска като го свали да го качи на по-добро място.

 

Паролата на архива е: bulforum

Той блусолея е бял кахър, намира се лесно кракнат, както казахме, ползваме го, обаче проблема е в плугините към него, някои наистина могат да са доста полезни, а тях не намирам :) . Не съм свалил от линка ти, щото е на рапида, ако има в него плугини, нали ще споделиш :).

Link to comment
Share on other sites

да, става въпрос за plugin-ите, а не за самата програма.

в интерес на истината и при мен bluesoleil-а се държи по-добре отколкото драйверите за bluetooth на 7-цата.

@djadomraz, ти сигурен ли си, че от skype-а може да се избере bluetooth headset? ако изобщо разпознае такова нещо ...

Link to comment
Share on other sites

...@djadomraz, ти сигурен ли си, че от skype-а може да се избере bluetooth headset? ако изобщо разпознае такова нещо ...

Аз съм го пробвал успешно.
Link to comment
Share on other sites

@djadomraz, ти сигурен ли си, че от skype-а може да се избере bluetooth headset? ако изобщо разпознае такова нещо ...

 

100%

 

Мога да ти дам screenshot от Win2003

Link to comment
Share on other sites

Той блусолея е бял кахър, намира се лесно кракнат, както казахме, ползваме го, обаче проблема е в плугините към него, някои наистина могат да са доста полезни, а тях не намирам :) . Не съм свалил от линка ти, щото е на рапида, ако има в него плугини, нали ще споделиш :).

Е, и вие пък сте едни. От това което беше написано останах с впечатление, че неможе да се намери кракнат... Бъдете по-конкретни.

 

Та, сега кажете поне какви плъгини ви трябват, че да се проблвам да намеря из средите, в които се ровя. :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Та, сега кажете поне какви плъгини ви трябват, че да се проблвам да намеря из средите, в които се ровя. :)

 

Драйвер за Apple Magic Mouse и описание как се подкарва под W2008x64 :) Този на uneasysilence не стана... а статията в която беше описано най-подробно вече я няма... не че това има нещо общо със скайп... т.е. тя мишката тръгна, ма не работи скрола както под w7

Link to comment
Share on other sites

 

Та, сега кажете поне какви плъгини ви трябват, че да се проблвам да намеря из средите, в които се ровя. :)

 

BlueSoleil VoiP

Link to comment
Share on other sites

Драйвер за Apple Magic Mouse и описание как се подкарва под W2008x64 :) Този на uneasysilence не стана... а статията в която беше описано най-подробно вече я няма... не че това има нещо общо със скайп... т.е. тя мишката тръгна, ма не работи скрола както под w7

 

Apple sux. :D Така като чета даже под win7 имат проблеми чат пат със скрола, а дргуги драйвери освен тия, които uneasysilence са изкарали от някакъв update на Apple не намерих...

 

 

BlueSoleil VoiP

 

Версията, която намерих на плъгина е от преди 3 години, съмнявам се да работи със сегащната версия на програмата, но ако искаш мога да го сваля и да се пробваш. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...