Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

Възможността да ме бъзика въпросният младеж е доста голяма. Той се интересува от въпросите за интернетната сигурност, но аз нямам начин да знам доколко е успял да се усъвършенства в нея. Самоук е, но това май в наше време не значи много. Със сигурност има желание да прониква в чужди компютри, но не зная нищо за възможностите му да го прави. По-скоро няма нужните умения, отколкото да ги има, ноооооо.... Затова, ако ПРЕДПОЛОЖИМ, че има такива възможности, какво да се прави..

 

Дядомраз, аз съм доста невежа по въпроса с рутерите. Имам два броя - Нетгиър, с който се опитахме преди време да вържем втория компютър вкъщи, но не успяхме по някаква причина. Тагава много се усъмних, че провайдърът ни даде правилните данни - и той не беше много сигурен - някакъв индиец, който каза - ако не стане, обадете се пак. Да де, ама всяко обаждане е часове губене на време и нерви, така и не го намерихме това време...

 

Освен това имаме някакъв home hub, който ни изпратиха безплатно, като се местехме в новото жилище, със сигурност е по-съвременен - той ще свърши ли работа? Трябва да го изровя... Може ли да обясниш с думи прости като за лаик, каква работа би свършило подобно устройство? И при положение, че ще го употребявам само за защита - къде точно трябва да го вържа и наглася? Олеле... :sayjin

 

И още нещо - все пак, първоначалният ми въпрос беше свързан със Скайп. Може ли някакво мое действие по отношение на въпросния Скайп, да попречи на злонамерени "прониквачи"?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply
Има вкл. филми, и истории, в които хората, проникващи в чужди системи се наричат хакери.

Така че ти си избери кое точно приляга за този случай :)

Зачудих се, понеже все повече и повече се пише, че думичката 'хакер' всъщност се използва за правенето на 'добри неща' и реално 'хакерите' се чувстват засегнати като ги оприличават с всичко лошо, което се случва в компютърния свят :wacko:

 

 

Да, може, може и да ти влезе в компа през скайп стига да има необходимите познания да го направи. Да не кажа, че от моите скромни знания първата стъпка вече е направена, а именно свързването с компютъра ти (като сте си изпращали фаилове). Не съм много наясно каква е системата на скайп, но при YM в момента, в който се свържат 2те машини, т.е. аз приема файл, който ми пращат, веднага може да се види истинския ми IP адрес (лично съм го правил и съм проследявал къде се намира човека). Дефакто след като ти е видял IP адреса може да влезне в компютъра ти по много различни начини (не само през скайп). Хората успяват да проникнат в банки и къде ли не, та в един домашен компютър ли да не може да стане :lol: И за да не съм съвсем голословен можеш да направиш доста неща, за да намалиш риска от подобно нещо. Файъруоли, рутери, линукси и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Mila,като гледам развиваш маниакална шизофрения.Що не вземеш да го блокираш тоя "хакер" и да се отървеш веднъж завинаги от него.Човека май си прави гъргара с теб или е гледал много филми и се е вманиачил и сега те бъзика нещо :lol: Не му обръщай внимание и всичко ще е наред,защото иначе каквото и да сложиш преди ПЦ си,пак няма да си спокойна.Много са малко хората които биха проникнали в компютара ти без твое позволение.

Link to comment
Share on other sites

Mila, ако въпросният човек някак е успял, по-скоро се дължи на твоето невежество (без да се обиждаш, в добрия смисъл го казвам).

В Скайп не виждам какво може да се направи за да си увеличиш сигурността от стандартните опции там.

Докато има отворен порт към скайп, зависиш от нивото му на сигурност.

Ако не ползваш такива бозави програми, и имаш добър настроен файруол и ползваш разумно интернета, много са малко хората с които изобщо някога ще имаш досег, които биха могли да ти направят нещо.

Въпросният индивид да ти докаже, че ти е влазал в компютъра. Иначе са само празни приказки.

 

Това е и част от социалното хакерство или там как точно беше определението, той ти е вкарал вече мухата, и ти може точно обратното, да допуснеш някоя грешка. Не го допускай и не се вкарвай в паника.

Трябва да ползваш и последните секюрити ъпдейти, добре ще е и ако ползваш по-нова OS, Vista SP1 била доста по-сигурна от ХР, чувам :P

Link to comment
Share on other sites

Според зависи... какви са му знанията и възможностите. Един средностатистически пц потребител едва ли ще успее, но човек, който знае какво иска и най-вече може да го направи едва ли ще е проблем за него да ти влезне в пц-то. Ще пробва от тук от там и накрая ще намери слабо място :bgrin:

 

Ако малко ама съвсем малко си се занимавал с разработка на софтуер ще знаеш че това да хванеш повечето от тривиалните бъгове на една програма изисква време и побутване оттук оттам и най-вече пробване да се направи всичко за което програмистите не са се сетили да пробват и съвсем умишлено да въведеш грешни данни на разни места. При по-големи програми е буквално абсурдно да се изтества 100% всичко.

 

А да намериш пробив в сигурността трябват доста повече знания относно работата на програмата разните протоколи и т.н. и т.н. Нещо което изобщо не е публикувано никъде за скайп а още по-малко някой може да разгледа неговия сорс код. Освен ако не работи във въпросната фирма която го разработва. Та Mila, ако човека работи за скайп - гориш, ако не аз хващам бас на 1 каса бира че те бъзика мощно :)

 

 

Междудругото един въпрос към всички участващи в дискусията - някой прави ли разлика между 'хакер' и 'кракер' :pirate

 

Да. Хакер първоначално се е използвало за хора които са били способни да оправят не дотам работеща програма с минимални средстава без изобщо да са участвали в нейната разработка. В последствие малко се видоизменя разбирането за хакер и се припокрива с термина кракер (който звучи доста сходно всъщност и оттам объркването). Но при всички положения за да си "хакер" трябва доста да разбираш от нещата и да можеш да вършиш неща на които обикновените потребители не са способни.

 

 

 

 

Дядомраз, аз съм доста невежа по въпроса с рутерите. Имам два броя - Нетгиър, с който се опитахме преди време да вържем втория компютър вкъщи, но не успяхме по някаква причина. Тагава много се усъмних, че провайдърът ни даде правилните данни - и той не беше много сигурен - някакъв индиец, който каза - ако не стане, обадете се пак. Да де, ама всяко обаждане е часове губене на време и нерви, така и не го намерихме това време...

 

Mila, индиец чуя ли за съпорт вече затварям, пробвам още 1-2 пъти и ако пак попадна на индийци се опитвам по друго време на денонощието... Имах проблеми със Citibank и на 2 пъти индийци ме подведоха при това сериозно (не просто да не ме бяха разбрали а буквално ми дадоха коренно противоположна на истината информация) и всичко това след повече от 30 минути загубени с всеки един от тях на телефона. Накрая попаднах на американец и буквално за няма и 10 минути се разбрахме и ми даде правилната информация. Просто без коментар. После нека да съм расист защото МРАЗЯ индийците. Нямам нищо против никой друг от целия свят, включително в момента работим с едни филипинци и съм буквално впечатлен от тях и като умения и като мотивация за работа и всичко, но индийците не мога да ги трая!

 

 

 

Освен това имаме някакъв home hub, който ни изпратиха безплатно, като се местехме в новото жилище, със сигурност е по-съвременен - той ще свърши ли работа? Трябва да го изровя... Може ли да обясниш с думи прости като за лаик, каква работа би свършило подобно устройство? И при положение, че ще го употребявам само за защита - къде точно трябва да го вържа и наглася? Олеле... :sayjin

 

Ще ми трябва повече информация за устройството. Ако трябва на лични. Ако си някъде на онзи континент на който си мисля че си мога да ти дам калифорнийски тел. номер на който да ми се обадиш за по-подробни инструкции само че ще обещаеш да не ми звъниш в 3 часа българско време :)

 

 

И още нещо - все пак, първоначалният ми въпрос беше свързан със Скайп. Може ли някакво мое действие по отношение на въпросния Скайп, да попречи на злонамерени "прониквачи"?

 

На първоначалния въпрос - да за можене - може. На теория е възможно, на практика ако човека може да го направи моментално ще си намери работа за поне 150,000 годишно в някоя такава фирма :) Той там някъде ли взима?

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, не съм напълно съгласен с твърдението ти, че човеът трябва да работи за скайп, за да набара слабо място. И както съм отбелязал в по-долния си пост не е и 100% задължително да влезе в компютъра й точно през скайп - приложения и портове колкото искаш. Единствения 100% сигурен начин да не влезе някой в компютъра й е просто да не ползва и-нет :lol: А хакерите/кракерите (вече и аз не знам) са явно доста способни и изобретателни хора и, може би, в случа ня mila човекът просто се гъбарка, но не ми казвай, че няма човек на този свят, който да не може да пробие дадена защита. Някъде в линукс раздела Godfather беше дал статия от някакво хакерско състезание, в което са успели да проникнат в Mac и Vista, ако си спомням добре, и единствено Убунту е останало на ниво, но пак смятам, че с необходимите усилия и знания и то може да падне.

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, не съм напълно съгласен с твърдението ти, че човеът трябва да работи за скайп, за да набара слабо място. И както съм отбелязал в по-долния си пост не е и 100% задължително да влезе в компютъра й точно през скайп - приложения и портове колкото искаш. Единствения 100% сигурен начин да не влезе някой в компютъра й е просто да не ползва и-нет :lol: А хакерите/кракерите (вече и аз не знам) са явно доста способни и изобретателни хора и, може би, в случа ня mila човекът просто се гъбарка, но не ми казвай, че няма човек на този свят, който да не може да пробие дадена защита. Някъде в линукс раздела Godfather беше дал статия от някакво хакерско състезание, в което са успели да проникнат в Mac и Vista, ако си спомням добре, и единствено Убунту е останало на ниво, но пак смятам, че с необходимите усилия и знания и то може да падне.

 

Горе-долу това казвах и аз - скайп както и всяка друга програма не е 100% защитена - просто такова нещо като "това е най-сигурната програма и никой не може да я хакне" не съществува. Донякъде затова съм крайно скептично настроен към НОД32 именно заради рекламата му. Също така ако се замислиш над това което си казал - на въпросносто състезание са се явили десетки хора от цял свят. Може би още 50 пъти по толкова не са се явили и общо взето това са компетентните хора способни да се справят с всякакъв софтуер и ако не работят все още то съвсем скоро ще си намерят доста добре платена работа като експерти по сигурността в големи компании. Та според теб какъв е шанса въпросния самоук младеж с няколко години опит (предполагам под 5) в бъзикането на софтуер и в най-добрия случай бърникане в кернела на линукс да успее да влезе в произволен компютър.

 

Но за едно си прав - вероятността да е влезнал точно през скайп е точно толкова колкото и през някоя друга програма. Ако пък вече е инсталирал и някой троянец евентуално със активното съдействие на Mila пък е съвсем друг въпрос.

 

Ако тя се притеснява може да направи 2 неща : 1 външният firewall за който споменах и 2ро (препоръчително) да си преинсталира машината начисто като си запази само документите и после форматира диска и започне от упражнение #1 :)

Link to comment
Share on other sites

Дефакто след като ти е видял IP адреса може да влезне в компютъра ти по много различни начини (не само през скайп).
Това важи ли, когато IP-то ти е динамично? Т.е. моето се сменя при всяко затваряне на компютъра, т.е. всеки ден.

 

Mila,като гледам развиваш маниакална шизофрения.Що не вземеш да го блокираш тоя "хакер" и да се отървеш веднъж завинаги от него.Човека май си прави гъргара с теб или е гледал много филми и се е вманиачил и сега те бъзика нещо :lol: Не му обръщай внимание и всичко ще е наред,защото иначе каквото и да сложиш преди ПЦ си,пак няма да си спокойна.Много са малко хората които биха проникнали в компютара ти без твое позволение.
Не знам какво гледаш и къде я видя тая маниакална шизофрения. Въпросният човек е вече блокиран, а и съвсем не твърди, че е проникнал в компютъра ми. Аз се съмнявам, че може да се опитва да го направи и се чудя дали е възможно да е успял. Просто изпусна една-две реплики или ги каза с цел да види реакцията ми. А тя е, че съм го блокирала веднага... Сега се чудя да го дялна ли изцяло и има ли смисъл. Иначе ме пита в имейл защо съм го блокирала, а аз се чудя какво да кажа, да не ми се смее както вие ми се смеете тука :lol: :punk

 

Mila, ако въпросният човек някак е успял, по-скоро се дължи на твоето невежество (без да се обиждаш, в добрия смисъл го казвам).

В Скайп не виждам какво може да се направи за да си увеличиш сигурността от стандартните опции там.

Докато има отворен порт към скайп, зависиш от нивото му на сигурност.

<…>.

Въпросният индивид да ти докаже, че ти е влазал в компютъра. Иначе са само празни приказки.

 

Това е и част от социалното хакерство или там как точно беше определението, той ти е вкарал вече мухата, и ти може точно обратното, да допуснеш някоя грешка. Не го допускай и не се вкарвай в паника.

Трябва да ползваш и последните секюрити ъпдейти, добре ще е и ако ползваш по-нова OS, Vista SP1 била доста по-сигурна от ХР, чувам :P

Теди, за невежеството си се извиних още в началото. Какво да се прави - едни разбираме от едно, други разбират от друго. Въпросният индивид се интересува от social engineering - онзи Митник му бил кумир и други подобни простотии... За мен въпросът стои така: дали да прекратя комуникацията си с него по скайп или не? Ако го направя, причината няма да е само 1-2 подхвърлени фрази, иначе. Много съм далече от паниката, не зная защо всички я съзирате. Просто се опитвам да разбера кое какво е. Секюрити ъпдейти съм накачила всички, за които Уиндоус ме е известил. Виста не ща да инсталирам, че достатъчно хора пищят от нея. а и доста други неща не работят с Виста, като например несъвместими мобилни телефони и т.н. След време - може би.

 

 

А да намериш пробив в сигурността трябват доста повече знания относно работата на програмата разните протоколи и т.н. и т.н. Нещо което изобщо не е публикувано никъде за скайп а още по-малко някой може да разгледа неговия сорс код. Освен ако не работи във въпросната фирма която го разработва. Та Mila, ако човека работи за скайп - гориш, ако не аз хващам бас на 1 каса бира че те бъзика мощно :)

 

<...>На първоначалния въпрос - да за можене - може. На теория е възможно, на практика ако човека може да го направи моментално ще си намери работа за поне 150,000 годишно в някоя такава фирма :) Той там някъде ли взима?

Мне, хич дори не работи там и хич не взима около толкова годишно. :D Ти ми звучиш най-успокоително хехе. :)
Mila, индиец чуя ли за съпорт вече затварям, пробвам още 1-2 пъти и ако пак попадна на индийци се опитвам по друго време на денонощието... Имах проблеми със Citibank и на 2 пъти индийци ме подведоха при това сериозно (не просто да не ме бяха разбрали а буквално ми дадоха коренно противоположна на истината информация) и всичко това след повече от 30 минути загубени с всеки един от тях на телефона. Накрая попаднах на американец и буквално за няма и 10 минути се разбрахме и ми даде правилната информация. Просто без коментар. После нека да съм расист защото МРАЗЯ индийците. Нямам нищо против никой друг от целия свят, включително в момента работим с едни филипинци и съм буквално впечатлен от тях и като умения и като мотивация за работа и всичко, но индийците не мога да ги трая!
Споделям чувствата ти, но при нас няма друг вариант - просто целият съпорт на БТ, най-големия телефонен и интернетен доставчик в Кралството, се намира в Индия, а там, както е известно, живеят и работят индийци. С много крясъци, ругатни и наглост, успях да ги накарам да ми инсталират интернета в новото жилище маааалко по-бързо, отколкото те смятаха, че е редно и да ми платят 100 кинта обезщетение за главоболията, та са ми ясни отвсякъде. Точно затова не ми се разправя с тях, знам им капацитета.

 

Ще ми трябва повече информация за устройството. Ако трябва на лични. Ако си някъде на онзи континент на който си мисля че си мога да ти дам калифорнийски тел. номер на който да ми се обадиш за по-подробни инструкции само че ще обещаеш да не ми звъниш в 3 часа българско време :)
За съжаление, съм в Шотландия, т.е. в прогнила Европа. Много благодаря за предложението, за целта обаче, трябва да намеря въпросните устройства из кашоните. Уж ги зная къде са, ама ако си се пренасял с мебели и всичко, сигурно ти е ясен кашонния въпрос... Мъка, мъкааааа!

 

Благодаря ви, момчета, за всичките разяснения, много ми помагате!

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво гледаш и къде я видя тая маниакална шизофрения. Въпросният човек е вече блокиран, а и съвсем не твърди, че е проникнал в компютъра ми. Аз се съмнявам, че може да се опитва да го направи и се чудя дали е възможно да е успял. Просто изпусна една-две реплики или ги каза с цел да види реакцията ми. А тя е, че съм го блокирала веднага... Сега се чудя да го дялна ли изцяло и има ли смисъл. Иначе ме пита в имейл защо съм го блокирала, а аз се чудя какво да кажа, да не ми се смее както вие ми се смеете тука laugh.gif punk.gif

Не съм го казал с лоши чувства :)

Link to comment
Share on other sites

Това важи ли, когато IP-то ти е динамично? Т.е. моето се сменя при всяко затваряне на компютъра, т.е. всеки ден.

 

www.WhatIsMyIP.com - провери след рестарт на компютъра и/или някакъв кабелен модем ако имаш. Ако се смени значи ти е динамично, ако не - може пак да е динамично но по стечение на обстоятелствата да ти се пада все едно и също както беше тука при ЕК преди години.

 

 

 

Не знам какво гледаш и къде я видя тая маниакална шизофрения. Въпросният човек е вече блокиран, а и съвсем не твърди, че е проникнал в компютъра ми. Аз се съмнявам, че може да се опитва да го направи и се чудя дали е възможно да е успял. Просто изпусна една-две реплики или ги каза с цел да види реакцията ми. А тя е, че съм го блокирала веднага... Сега се чудя да го дялна ли изцяло и има ли смисъл. Иначе ме пита в имейл защо съм го блокирала, а аз се чудя какво да кажа, да не ми се смее както вие ми се смеете тука :lol: :punk

 

Определено нелогична постъпка, защото блокирането му в скайп няма да помогне ако е сериозен хакер, даже първата му реакция би била да ти пльосне нещо на екрана "абе ти що ме блокира, какво си мислиш че не мога да се разблокирам самичък" и да изпълни въпросната закана, но след като не го е направил вероятно само те е бъзикал. Ако ти е досаден си го остави блокиран и това е, а по емейла може да го сиптирдосаш по български в стил Ицето Стоичков (ако това ще ти направи кеф) :)

 

 

За съжаление, съм в Шотландия, т.е. в прогнила Европа. Много благодаря за предложението, за целта обаче, трябва да намеря въпросните устройства из кашоните. Уж ги зная къде са, ама ако си се пренасял с мебели и всичко, сигурно ти е ясен кашонния въпрос... Мъка, мъкааааа!

 

Мда, не е лесно да си риба както обича да казва един приятел за подобни случки :)

Link to comment
Share on other sites

според мен много изместихте темата и стана бая offtopic ... а пък djadomraz като се намеси с неговите километрични постове, ум да ти зайде :wacko:

 

@Mila, човекът със сигурност те бъзика. докато не ти покаже явно доказателство, че е бил вътре, не виждам място за притеснение :)

Link to comment
Share on other sites

според мен много изместихте темата и стана бая offtopic ... а пък djadomraz като се намеси с неговите километрични постове, ум да ти зайде :wacko:

 

@Mila, човекът със сигурност те бъзика. докато не ти покаже явно доказателство, че е бил вътре, не виждам място за притеснение :)

 

Ето като за теб един кратък пост с 2 кратки и конкретни въпроса:

 

1. Кое в случая е offtopic? Обсъждаме сигурността на скайп и дали чрез него някой евентуално би могъл да проникне в компютъра на друг човек... та кое според теб не си е на място?

 

2. Този въпрос е offtopic наистина и ако искаш отговори ми на лични: След като не ти се четат подробни обяснения какви предпочиташ - кратки и непълни или просто да не ги четеш? Защото ако е второто защо изобщо ги четеш а после си правиш труда да ги коментираш?

 

Надявам се че е било достатъчно кратко това за теб за да не ти губя хипер-ценното време в четене на мои постове...

 

PS: писането на този пост ми отне има-няма 1 минута, със сигурност са под 2... ако на теб ти е отнело повече време за да го прочетеш май ти е нужен опреснителен курс по четене - това е от 2ри - 3ти клас в началното училище...

 

PS2: трети въпрос: ако пък искаш мога преди да напиша нещо да ти го пратя да го изредактираш, съкратиш и да извадиш есенцията на обясненията за благото на всички други потребители на форума че да не се морят горките с четене на дълги постове...

Link to comment
Share on other sites

Е това вярно ли е , уеб басед клиент който поддържа скайп , мсн , гуугъл , яхууу ... просто не мога да повярвам .

ЛИНК

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Е това вярно ли е , уеб басед клиент който поддържа скайп , мсн , гуугъл , яхууу ... просто не мога да повярвам .

ЛИНК

:laughing:

 

Интересно обаче техния windows client не поддържа скайп или поне така пише. Ще го пробвам тези дни от любопитство

Link to comment
Share on other sites

Ето и един скреен от сайта как си чатя със себе си само с включена камера без микрофон , което е добре ... дано ви хареса .

d84e3c10965850.gif

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Интересно обаче техния windows client не поддържа скайп или поне така пише. Ще го пробвам тези дни от любопитство

Не те ли притесняват първите няколко черни индийски лица от фаундърите на проекта? :ph34r:

 

Пък и никога съм нямал доверие на тия уеб-басед IM интерфейси, след като нямат нищо общо със самата услуга. Представете си че узер/парола данните ви първо отиват до техния сървър, преди изобщо да се свържете с акаунта си. Това не ме радва, и просто ще чакам алтернативен скайп клиент да се появи.

Там има нещо за сваляне за Windows, аман от хиляди такива клиентчета за ICQ/Yahoo и т.н. дето се нароиха, qip и сие, като 2-3 има, които вършат идеална работа, Miranda, QIP..

Ако след време това IMO се докаже като честно и съвестно, ще си върна думите. Дотогава на него гледам като поредния източник на проблеми, основно със сътвместимост на протоколоите, поддръжка на кирилица/unicode, достатъчно сме се нагледали на глупости при писането на кирилица в разните такива, Миранда поне се оправи в това отношение отдавна.

 

Един локален клиент може да се проследи къде закарва данните, докато уеб-базирния е опасен. Аз не вярвам понякога на майка си, камо ли на някакви дето хич не ги и познавам, не знам за вас. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Аз за това си направих тест акаунт и пробвам с него , защото и аз нямам много доверие на такива сайтове ... пак е нещо .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

<offtopic - моля не четете ако не ви вълнува, не е свързано със скайп и особено с официалният им чат клиент изобщо а само с въпросния imo.im и то не 100%>

 

Не те ли притесняват първите няколко черни индийски лица от фаундърите на проекта? :ph34r:

 

Не бях обърнал внимание. Сега като го каза.... :)

 

 

Един локален клиент може да се проследи къде закарва данните, докато уеб-базирния е опасен. Аз не вярвам понякога на майка си, камо ли на някакви дето хич не ги и познавам, не знам за вас. :bgrin:

 

Имаш право. От друга страна аз по разни чат клиенти не казвам нищо чак толкова важно и не ми пука дали го чете нам си кой си... те полицаите (наши, американски, разни ФБР-та, ЦРУ-та, КГБ-та и прочее) тъй или иначе ги четат... всъщност ми е все тая дали ги четат или не ги четат - особено моите чат логове са от най-интересните :) Засега не замислям да се включвам в терористични групировки или да обирам банки но като реша да го правя със сигурност няма да ползвам нито телефони нито чатове... ще трябва с някакви кодирани обяви по вестниците да се действа и през 2 подставени лица :) (ей много филми гледам май)

 

</offtopic>

Link to comment
Share on other sites

...Засега не замислям да се включвам в терористични групировки или да обирам банки но като реша да го правя със сигурност няма да ползвам нито телефони нито чатове... ще трябва с някакви кодирани обяви по вестниците да се действа и през 2 подставени лица :) (ей много филми гледам май)

Е, що, аз ако се вкючвам в терористични мрежи, бих ползвал мрежата, те и терористи я ползват. Верно тия по-разпространените криптиращи алгоритми лесно могат да се накълцат, предполагам и тия с публичен/личен ключ, но в случая ще се включат и други методи, и може да се измисли нещо за да не могат трети лица да разкодират съобщението. Някакви лични разработки на криптиращ алгоритъм също ще помогнат.

Всъщност има ли неразбиваем алгоритъм или поне такъв, който дори със суперКомпове да не може да се разбие, поне докато сме живи? :bgrin:

 

И не е въпроса, че не обменяме нищо важно, а че тия сигурно не са толкова бели колкото не се вижда и на снимките.

Това е супер възможност да съберат бази данни с потребители, после да ги продават на други, които (или те) да ни заливат със спам. Като най-безобидно приложение.

Link to comment
Share on other sites

Значи все пак си се замислял дали да ставаш терорист , хахаха , ако станеш може и с пощенски гълъб да разнасяш съобщения , а дали е сигурно ... никой не може да ти каже .

За имо-то е друго , сигурно ги четат (ако знаят български де) и то все едно от скайп не могат да правят същото .

Все ми едно кой ще ги чете , нали ме улеснява програмата малко или много .

п.п. Пък и е полезно ако нямаш оригинален клиент на компютъра , но както винаги трябва да се проучи всичко преди да се ползва все пак .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Е, що, аз ако се вкючвам в терористични мрежи, бих ползвал мрежата, те и терористи я ползват. Верно тия по-разпространените криптиращи алгоритми лесно могат да се накълцат, предполагам и тия с публичен/личен ключ, но в случая ще се включат и други методи, и може да се измисли нещо за да не могат трети лица да разкодират съобщението. Някакви лични разработки на криптиращ алгоритъм също ще помогнат.

Всъщност има ли неразбиваем алгоритъм или поне такъв, който дори със суперКомпове да не може да се разбие, поне докато сме живи? :bgrin:

 

И не е въпроса, че не обменяме нищо важно, а че тия сигурно не са толкова бели колкото не се вижда и на снимките.

Това е супер възможност да съберат бази данни с потребители, после да ги продават на други, които (или те) да ни заливат със спам. Като най-безобидно приложение.

 

Непробиваем алгоритъм: записва се 1 DVD с радиошум и съобщението се кодира просто чрез XOR-ването му като една и съща част от DVD-то (което е ключ) не се ползва 2 пъти. Радиошума е абсолютно случаен и няма как да се пробие кода освен ако не притежаваш копие на въпросното DVD - това е :)

 

За другото казано от теб няма как да не се съглася - съмнителни са... но времето ще покаже доколко...

Link to comment
Share on other sites

..

За имо-то е друго , сигурно ги четат (ако знаят български де) и то все едно от скайп не могат да правят същото .

... :laughing:

Самод ето в единия случай само едните ти четат съобщенията, а в другия, и едните и другите :bgrin: .

Пък и едва ли четат милионите съобщения всеки ден. Пък и уж криптиран протокола (вероятно с задни вратички за тях си).

Докато тия индийци ти знаят И паролата. Трети страни да ти знаят паролата, хич не ми харесва, дори само глупости да пиша в скайп. Пък и така в веригата има още една брънка в която може да има дупки в сигурността (техния сайт и базаи данни).

 

Непробиваем алгоритъм: записва се 1 DVD с радиошум и съобщението се кодира просто чрез XOR-ването му като една и съща част от DVD-то (което е ключ) не се ползва 2 пъти. Радиошума е абсолютно случаен и няма как да се пробие кода освен ако не притежаваш копие на въпросното DVD - това е :)

Много добра идея :).

И въпросното ДВД с шума го имат и двете страни. Даже не е нужно да е цяло DVD, а някой файл примерно и дори 10килобита като хеш-функция един вид. Опа не, разбира се, цяло дВД ще е, което ще стига за кодиране на едно ДВД с данни, да.

Link to comment
Share on other sites

странно бях готов да се обзаложа че не е възможно да има друг клиент за скайп :unsure:

тези явно имат някакви договорености с ebay иначе не виждам как ще стане

локалния клиент има скайп и работи свързва се само с имо.им на 443 т.е хттпс само това

ама интерфейса е супер гаден ... нищо важна е идеята :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз от там си влизам с вторият акаунт , на него нямам никви лични данни вкарани , а който иска да ми се наслади на простотиите в чат логовете , да заповяда на момента ... направо ще се самоубият като видят за какви сериозни неща си пиша с хората .

п.п. Мойте съобщения са си достатъчни криптирани и без друго вече .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...