Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

тази тъпа програма, наречена skype прави ли взаимовръзка между звукова карта и микрофон? защото на лаптопа, където има вграден микронфо мога да провеждам разговори, а на настолния, където нямам закачен микрофон, не мога и ми дава следното съобщение:

 

snagprogram0157.png

 

това е в новата версия(инсталира се без да ме пита :angry1), но и в старата положението е същото - не мога да звъня, тъй като нямам закачен микрофон и ми изписва за "хардуерен проблем"

 

п.п. става въпрос аз да слушам като ми говорят, а не аз да говоря и отсреща да ме слушат. затова не ползвам микрофон.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Снощи скойпа самоинициативно инсталира някакъв ъпдейт и от тогава при всеки опит за стартиране ми дава грешка:    Clip_3.jpg   Clip_4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ползвайте това изчадие виртуализирано :) . Аз и lil_stenly преди време загубихме сума време в това начинание, но накрая се получи само с Xenocode VAS. Няма начин един автоъпдейт да ви направи мизерия, тъй като това е само един файл, и ако нещо стане, си го имате бекъпнат, няма инсталация няма нищо.

Но така или иначе дори така аз не я ползвам, а виртуализирането не е задача за 5 минути, но който страда от огромна омраза към тази програма, намира начин :) .

Link to comment
Share on other sites

А някакви идеи от къде е дошъл проблема? Защото вече три дни не мога да го стартирам нито преинсталирам.

Link to comment
Share on other sites

Днес ми се случи нещо интересно. На служебния ми комп се появи снощният ни чат с мой колега от Бостън без изобщо да са били пуснати двата чатещи компа - у дома няма никой, а колегата заедно с лаптопа си днес лети за България и най вероятно е във въздуха в момента. Нали Скайп беше P2P програма? Или тези са се предали изцяло на тъмната страна? Почват да ме обземат неприятни мисли....

Link to comment
Share on other sites

А някакви идеи от къде е дошъл проблема? Защото вече три дни не мога да го стартирам нито преинсталирам.

Пробвай портабле версия. Иначе причини много, най-голямата е че просто това е Скайп :) . Можеш да пробваш някоя ънинсталер програма, макар че стигне ли се дотам, аз лично не бих се занимавал, а бих... преинсталирал. Именно затова мразя програми, които реагират по този начин (преди с Apache ми се случи няколко пъти на различни инсталации и различни версии, оттогава не съм го и помирисал това говно макар че може и да е по-стабилно за Windows сега) и заради които да губя години от живота си да спират да работят и нищо да не помага освен преинстал. Затова и всичко което ползвам минава extensive тест на виртуална или друга машина. А ако се налага да се ползва нещо, както споменах и преди - виртуализиране му е майката.

 

Днес ми се случи нещо интересно. На служебния ми комп се появи снощният ни чат с мой колега от Бостън без изобщо да са били пуснати двата чатещи компа - у дома няма никой, а колегата заедно с лаптопа си днес лети за България и най вероятно е във въздуха в момента. Нали Скайп беше P2P програма? Или тези са се предали изцяло на тъмната страна? Почват да ме обземат неприятни мисли....

Това със спаменето на стар чат е редовен номер от едно известно време. Може цял ден да спами със стари чатове като влезеш от друго място. Изключително дразнещо. Това е програмата, която може би мразя най-много на тоя свят. Фактът, че е толкова разпространена и едва ли не нарицателно, допринася значително към омразата, защото ако всички са минали на нея, някак се налага и ти да я ползваш. Но и на това има решение - друга машина специално за говна като нея. Ако скапе нещо, буташ стар имидж и продължаваш след 15 минути.

Link to comment
Share on other sites

след 5.0 нататък съобщенията вече минават през сървър и не е задължително 2-та компютъра да са пуснати, за да се получат стари съобщения. И мен ме дразни, но повече ме обезпокоява факта, че по никакъв начин не може потребител да разбере дали в дадения момент от някой друг компютър не се ползва неговото потребителско име (и съответно получава всички чатове). Никакво privacy няма скайп мрежата : ((

Link to comment
Share on other sites

след 5.0 нататък съобщенията вече минават през сървър и не е задължително 2-та компютъра да са пуснати...

Да ама другите програми (като ICQ например) след доставянето на съобщението на теория го трият от буфериращия сървър. От моя случай става ясно че Skype запазва копие от съобщенията независимо че са доставени до получателя. Какаво става с тези записи в последствие е съвсем неясно.

Link to comment
Share on other sites

Затрих го, инсталирах го, отново започна да ъпдейтва и същата грешка...

Link to comment
Share on other sites

Да ама другите програми (като ICQ например) след доставянето на съобщението на теория го трият от буфериращия сървър. От моя случай става ясно че Skype запазва копие от съобщенията независимо че са доставени до получателя. Какаво става с тези записи в последствие е съвсем неясно.

 

 

именно това исках да кажа - че минавайки през сървъра, седят там ... не знам до кога и не знам колко съм прав, това си е моя теория НЕоправдана от никакви факти, само практически.

Link to comment
Share on other sites

Затрих го, инсталирах го, отново започна да ъпдейтва и същата грешка...

 

Случайно да си задал да се стартира скайп в compatibility mode като за 98 примерно?

Link to comment
Share on other sites

То щото ако минат през сървъра на ICQ и после спреш да получаваш дупликати, те не могат да си запазят копия междувременно, така ли.. :laughing: . Това е смешен страх, според мен.

Ако обменяш важна инфо, криптираш, това важи за всеки вид комуникация.

Link to comment
Share on other sites

Случайно да си задал да се стартира скайп в compatibility mode като за 98 примерно?

 

 

Май да!?!

Link to comment
Share on other sites

Кажете ми поне как да изключа автоматичните ъпдейти. Дава ми грешка, щом започне да ъпдейтва.

Link to comment
Share on other sites

Кажете ми поне как да изключа автоматичните ъпдейти. Дава ми грешка, щом започне да ъпдейтва.

Ти май говориш за за тъпия онлайн инсталатор. Това, което дърпаш от сайта и инсталираш, не е самата програма, а инсталатор, който на свой ред дърпа дистрибутива.

Пробвай "бизнес" дистрибутива оттук (SkypeSetup.msi).

Link to comment
Share on other sites

Днес ми се случи нещо интересно. На служебния ми комп се появи снощният ни чат с мой колега от Бостън без изобщо да са били пуснати двата чатещи компа - у дома няма никой, а колегата заедно с лаптопа си днес лети за България и най вероятно е във въздуха в момента. Нали Скайп беше P2P програма? Или тези са се предали изцяло на тъмната страна? Почват да ме обземат неприятни мисли....

май вече хисторито се пази в сървърите им, а не на твоя комп. Щото вчера форматирах компютъра ми и след пресинталацията в рамките на 3-4 часа ми се появяваха хисторита от 1 месец назад. Беше дразнещо да получавам съобщения през 1 минута

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблем с логването?

Влизам си в акаунта и ми излизат контактите, но не ставам онлайн зелен, а ми седи сиво и се конектва. :(

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблем с логването?

Влизам си в акаунта и ми излизат контактите, но не ставам онлайн зелен, а ми седи сиво и се конектва. :(

Мда, крашна нещо пущинакът. И мен не ме логва...

Link to comment
Share on other sites

Забавно но имат "отказ на услуга/и". В момента не знам дали това се дължи на терор или някакъв тъп ъпдейт. Гледам, че ип-тата им отговарят, но услугите които обикновено са там дават пас :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...