Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

това е линк

http://www.demonoid....282048/26617352

BlueSoleil VoIP (Vista compatible) 3.2.2.8 Multilingual + Crаck

това е линк към торента само ако може сийдвате поне до 0,3

 

И мен много ме дразни това... получи се след последния ъпдейт на скайп.

 

Run this program in compatibility mode for: Microsoft Windows Vista - SP1/SP2

 

всички програми които са писани за 7 си седят и не могат да се затворят обаче по този начин който съм написал става

 

офф: това е една от причините да мразя скапания 7 виста е много по-добра и не мисля да я сменям докато не излезне 8

Link to comment
Share on other sites

нещо връзката ти на работи ... :unsure:

 

между другото това същото, както си го изписал(BlueSoleil VoIP (Vista compatible) 3.2.2.8 Multilingual + Crаck), го има в мулето, но на мен ми трябва само плъгина, без да инсталирвам целият софтуерен пакет bluesoleil :)

Link to comment
Share on other sites

някой ползвал ли е imo.im но не тази версия в браузъра а тази където се инсталирва на уиндоуса

интересува ме как е качеството на камерата ?

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой представа какви са тарифите за звънене на български GSM оператор( Mtel,globul,vivatel), ако съответните са извън страната и ползват роаминг?Търсих в сайта на скайп,но не откривам нищо по темата.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

az niamam nishto protiv da raste daje shte se radvam samo che imam protiv niakoi hora da tvardiat che bil nai dobrata programa a vsashtnost sashtite hora da ne go izpolzvat za razgovori v koeto e nai dobar a za IM az ne se seshtam niakoi moi priatel ili poznat da govori po skype

Link to comment
Share on other sites

az niamam nishto protiv da raste daje shte se radvam samo che imam protiv niakoi hora da tvardiat che bil nai dobrata programa a vsashtnost sashtite hora da ne go izpolzvat za razgovori v koeto e nai dobar a za IM az ne se seshtam niakoi moi priatel ili poznat da govori po skype

Именно. За обикновен чат Скайп едва ли има по-лош конкурент. Всичко останало е ПО–ДОБРО за чат. Най-малкото за всичко останало има един вагон алтернативни клиенти. ICQ поддържа offline messages (безценно), по-стабилен IM като протокол не съм виждал, също и Jabber, който пък е отворен.

За видеоразговори Скайп също издиша на моменти. Да не говорим колко нагла програма е това. Единственото ѝ "предимство" е че има и видео и аудио в едно и че се разпространи. Толкова бъгове в една IM програма и протокол (явно трябва да сложим знак за равенство) не съм виждал. Няма да я сложа на основния си компютър докато не се появят алтернативни клиенти, и дори тогава с неудоволствие ще го ползвам ако останат бъговете като ненормални и неправилни статуси, липса на оффлине мессагес, необясним трафик (по едно време имаше слухове че предава лична информация на авторите) и мн. др.

Дразни ме и защото дори примерно един мой приятел от детинство, който ползваше ICQ, дори той мина на скайп щото "всичките му познати вече минали на него" и заряза ICQ. То вече в ICQ не останаха хора деа. Предимно Jabber (гталк) ползвам аз вече. С него даже лесно можеш да си пуснеш собствен сървър поне за локалната ако няма нет.

Link to comment
Share on other sites

той мина на скайп щото "всичките му познати вече минали на него" и заряза ICQ.

 

Ми и аз направих така, човек просто няма избор...

Link to comment
Share on other sites

Не обичам Skype, ако го ползвам и след това трябва нещо сериозно да направя, възстановявам стария имаж на харда. Имам някакви подозрения към програмата, без доказателства. Но както казах, изтривам партишъна и възстановявам.

ICQ е приятна програма, имаше няколко бъгове в предишната версия. Добре е за чатене.

Link to comment
Share on other sites

Не обичам Skype, ако го ползвам и след това трябва нещо сериозно да направя, възстановявам стария имаж на харда. Имам някакви подозрения към програмата, без доказателства. Но както казах, изтривам партишъна и възстановявам.

ICQ е приятна програма, имаше няколко бъгове в предишната версия. Добре е за чатене.

Скайп има още една много досадна "екстра", която изключително дразни, пак във връзка с онлайн/офлайн абонатите. След вписване и включване, минават различно количество минути, преди да покаже всички които не са офлайн. С ICQ винаги след вход, тутакси излизат всички както трябва, Винаги.

 

А ти, чак пък възстановяване на имидж след скайп, малко излишно. Има по-културни начини - виртуални машини (vmware), виртуализиращи програми от сорта на Sandboxie (това в съседна тема някой спомена за нея), или най-добре, отново с продукт на vmware - ThinApp, с него (малко играчка е) се прави виртуализирана версия на самото приложение, което искаш, и си го пускаш навсякъде без притеснения, за разлика от методи като sandboxie, при които трябва да имаш инсталиран този почти-виртуализиращ софтуер, за да пускаш през него каквото искаш.

 

ICQ за мен почти няма аналог за чатене. Но не и с техния клиент. Все още има хора, ползват техния клиент, а има сума безплатни и по-добри и леки, като Миранда/QIP и др.

Link to comment
Share on other sites

Все още ако някой ти знае паролата може да влиза докато ти си Online и да следи с кой си пишеш

Толкова ли не могат го направят само от 1 място да влиза или пък да се иска някакво разрешение...

Link to comment
Share on other sites

Що да не могат. Сигурно могат ама не искат. Аз примерно това го ползвам и си го пускам на 2 машини едновременно като отговарям там където съм и съобщенията идват и на 2те.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

някой може ли да каже как да махна това досадно съобщение да не ми стои постоянно в листата с абонати? нямам намерение да минавам към версия 4 ...

 

snagprogram0095.png

Link to comment
Share on other sites

Точно заради него (съобщението...щото ми скъса нервите) ъпгрейднах, а качеството на звука е супе ама супер дразнещо >: ( чуват се и най-малките дразнещи звуци :@

А и факта че смуче 70-80 до с 100 мб рам когато в разговор направо ще ме откаже от него...

Link to comment
Share on other sites

Oтивате в %appdata%\skype\името на вашият профил\dyncontent

и там трябва да има файл "bundle.dat" - триете го или го ренеймвате, след което правите текстов документ празен, ренеймвате го на bundle.dat през command prompt-a - и му слагате Read Only опция!

Tака се махат досадните съобщения за ъпгрейд ЗАВИНАГИ.

Link to comment
Share on other sites

я прати screenshot

аз съм на 4.2 ама съм бил и на 3.8 - нещата са аналогични... : )

 

Ами точно под списъка с хората имам отдолу "call phones" и "directory"... айде call phones ми трябва но directory ми е излишно... карай ще го преживея :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...