Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

направо ще се самоубият като видят за какви сериозни неща си пиша с хората .

п.п. Мойте съобщения са си достатъчни криптирани и без друго вече.

Те сигурно имат специален филтър предпазващ четящите от хора като теб, чиито съобщения могат да докара някой до самоубийство след няколкочасово четене :lol:

 

 

п.п. Мойте съобщения са си достатъчни криптирани и без друго вече.

То верно и на мен ми се случва като се замисля - тук сме от една партия... хубаво каза samkijot че аз като взема да пиша после не чета какво съм натворил, защото се обърквам .... аз чукча писател, не чукча читател! :lol:

 

 

 

Ама има и линк долу за изтегляне на уиндоус базиран клиент да се свали.

Да де, нали тука се чудим дали изобщо става за нещо и доколко може да им имаме доверие на техните програми били то web или windows клиенти...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Ако само web базирания клиент подържа Skype, не е нищо чудно, даже не им трябва да знаят протокола на Skype. Просто трябва да пускат по един Skype в background-a и да ползват Skype API-то за да свързват потребителя и да получават всичко. Един приятел искаше да прави подобно нещо и наиситна чрез Skype API може да се прави всичко, недостатъка е че за всеки клиент трябва да се стартира отделен Skype. :)

 

EDIT: До колкото прочетох Windows-кият им клиент не подържа Skype, така че ясна е работата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако само web базирания клиент подържа Skype, не е нищо чудно, даже не им трябва да знаят протокола на Skype. Просто трябва да пускат по един Skype в background-a и да ползват Skype API-то за да свързват потребителя и да получават всичко. Един приятел искаше да прави подобно нещо и наиситна чрез Skype API може да се прави всичко, недостатъка е че за всеки клиент трябва да се стартира отделен Skype. :)

 

EDIT: До колкото прочетох Windows-кият им клиент не подържа Skype, така че ясна е работата. ;)

подържа там е работата :ph34r:

хич не ми се вярва да пускат скайп за всеки клиент - въпреки че това е май единственото решение :rolleyes:

т.е Windows-кият им клиент е нещо като веб страница под ИЕ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе не разбрахте ли, че засега под каквато и форма да се появи софтуер, все ще още се зависи отдолу да има инсталиран skype с неговите АПИ-та. Както и да го сучат и въртят, все се стига до там.

Такива изцепки като програма, която чрез IE да ползва вградения скайп пък са върха, просто нямам думи :pirate .

Не случайно преди имаше подмятания, че за скайп цяла OS ще напишат накрая. Тия съ оляха.

Link to comment
Share on other sites

Еми аз доколкото знам , руски хакери са хакнали протокола на скайп , обаче клиента им стана официялен и сега е под името "лека" версия на клиента ... не е невъзможно , а явно си има причина това да не се случва .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Такива изцепки като програма, която чрез IE да ползва вградения скайп пък са върха, просто нямам думи :pirate .

Не случайно преди имаше подмятания, че за скайп цяла OS ще напишат накрая. Тия съ оляха.

не не имаме предвид да се стартират скайп но на техният сървър

Link to comment
Share on other sites

Всички рабраха какво имате предвид вече , но не е ли малко трудно сървъра да издържи такава бъгава програма (да се открие и пусне протокола не е нищо сложно за повече хакерски групички сега) ... не вяравам по такъв начин да го правят .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Всички рабраха какво имате предвид вече , но не е ли малко трудно сървъра да издържи такава бъгава програма (да се открие и пусне протокола не е нищо сложно за повече хакерски групички сега) ... не вяравам по такъв начин да го правят .

:laughing:

еми да ама ...

ти сам каза че е много трудно това да се случи

аз си мисля че дори и да успеят да хакнат протокола (което е доста сложно) ebay просто ще ги смажат от всякъде :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Не знам до колко е трудно , сигурно е доста сложно и за напреднали хора в тази област .

И да питам хората , които се занимават със сървъри за да кажат до колко е истина да стане това .

Просто програмата наистина е бъгава (няма какво да се лъжем) и дори през апи да се прекара , щеше да има огромни сривове , които нямаха да позволяват свястен чат , а как ще се разбере дали използват апи или са хакнали протокола ... не се знае още .

п.п. Старият клиент ако може да се намери ще е по-лесно да се хакне , но протокола от тогава до сега е сменян няколко пъти и няма да има толкова смисъл да се прави това вече .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Не знам дали темата ми е за този раздел, но ако е за друг се извинявам на модераторите и моля да я преместят в по-подходящ :(

 

Имам следния проблем със skype (или може би с интернет доставчика ?):

 

Когато звъня на родителите си, при тях вместо моя глас се чува само шум, а аз ги чувам перфектно. Знам, че проблема е във тяхната машина, защото същата ситуация се получава и когато водят други разговори, докато от моята машина си разговорям нормално с всички останали в контакт листата ми.

Интересното е, че когато се обадят на скайп тестинг сървиз чуват системата.

Също в изолирани случай за кратко има моменти в които ме чуват.

Ако се пусне видеото - няма проблеми и в двете посоки с картината и в двете посоки, но моят глас продължава да не се чува.

Инсталирах последните версии на скайп и на 2-те машини, но това не реши проблема.

Днес дори пуснах друга инсталация на операционната система с друг скайп, но се появи същия проблем.

 

Ако някой може да ми помогне с някакви идеи какво да правя ?

Link to comment
Share on other sites

Ето ти линк , ако може да четеш на английски ... това май е отговора на въпроса ти и обаче не се зна дали е ИСП-то причината за тази грешка в момента .

ЛИНК

:)

Link to comment
Share on other sites

Четох, но не мисля, че ще помогне. Доколкото разбрах проблема там е решен с пускане на нова версия, а при мен този проблем е наличен при още по-нови версии на скайп (3.8.0.154 и на 2-те машини). Освен това там проблемите почват след първата минута, докато при мен не се чува от самото начало, просто в 1 от 5 случая може да се появи звук за малко. Освен това шума е по-скоро глухо пращене, а не е висок и силен.

Колкото да ISP-то, там връзката е 2 mbit, което поне според мен трябва да е достатъчно за скайп (поне за глас без видео).

Link to comment
Share on other sites

Не е от колонките - има си звук, слуша се музика, на скайп се чува набирането...

Доставчика ми тук е ЕК, но предполагам че ако има проблем е от другия доставчик, защото проблема там е с всички (повечето са разговори с чужбина). За чужбина би могло да се обясни с връзката, но към България скоростта е 2 мегабита, което трябва да е достатъчно за скайп поне според мен.

Link to comment
Share on other sites

за скайп са достатъчни 15 кб/с за перфектен аудио разговор. Обаче трябва и процесора да е поне селерон на 1 и най-малко 256 рам. Ако компютъра е по-слаб сложете си GTalk. С него стават перфектни разговори дори с dial-up и слаби компютри

Link to comment
Share on other sites

Хм... спомням си как преди 4-5 години си говорех без проблем от 200Mhz щайга със 64Mb RAM и ултра-бърз 32kb нет...

 

Иначе мнението ми за програмата е много лошо - супер бъгава, заема твърде много ресурси - към 30Mb рам и доколкото знам ползва поне 10Mb трафик на ден.

Не че ми дреме за рама или трафика, но не ми е ясно какво прави с тях :confused

 

В крайна сметка използвам skype, само защото всички използват и няма как да се свържа с тях по друг начин...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

При мен се появи един малък проблем.Бях с по стар скайп но преинсталирах уиндоуса и ка4их последния обаче вече не мога да гледам mood клипчетата на абонатите си.Като цъкна на някое и стои празен екран.Ако го адна като мое мое трагва обаче като го цакам от някой друг и не иска.Някой да знае как се оправя или пък от какво се получава този проблем?

Link to comment
Share on other sites

Имам странен проблем със скайп. ПОМОЩ!!

Проблема е от неизвестно за мен естество. Имам 2 компютъра и рутър, когато пусна скайп на единия, (Конкретен компютър само от него се получава) интернета спира и тръгва след рестарт на рутера. И това от 2, 3 дена е така. Някой ако има идея да споделя. :confused

Link to comment
Share on other sites

window0007ae3.png

 

днес тази грешка 3-4 пъти ми изниква ... тук чета някакви хави като:

 

"This is a Windows error caused by low GDI (Graphic Device Interface) resources. This error can occur when too many programs are open or the open programs are using a large amount of Windows resources."

 

... а аз на практика ползвам само тъпия скайп и мозилата. нищо друго. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ако рестарт на компютъра не помогне, значи нещо скайпа се е е*ал, или Вин-а ти е омазан наистина яко.

бях с 3.6, после сложих последната - 3.8 ... рестарт сигурно съм правил през деня, ама това продължава да излиза .... пичка им лелина на разработчиците на тая скапана програма :angry1 не мога да я трая ... ако не е тя самата, ще е нещо, което се сгомнясва (с извинение) заради някакви нейни "прищявки" ...

 

сега чета тук http://forum.skype.com/lofiversion/index.php/t98357.html ... и дано намеря решение на проблема (пича, който е пуснал темата май е българин :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Проблем.

Наложе се да преинсталирам линдоус, а понеже бях забравил и паролата за акаунта ми в скайп трябваше и да се регистрирам на ново. Сега срещу всичките ми абонати седи иконка с въпросителна, срещнах един познат и той ми каза, че е приел поканата но на мен въпреки това ми седи въпросителната и не мога да си пиша с никой. Първо мислих, че е то версията защото я изтеглих от страницата на скайп и там беше 3.8 бета, махнах я и сложих 2.0 но пак същото. Проверих да не я блокира фаерлола за друго не се сещам помогнете.

Link to comment
Share on other sites

Знам но и него не зная. Както и да е не мога да разбера как като някой ми е приел поканата все още имам въпросителна срещу него и не мога да се свържа, и това с всички.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...