Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не бе, нали ти казах, че твоята идва от Амстердам (за дизайнерската дрога говоря :evil ), а тази която получих днес идва от Щатите - транзит...тръгва от Колумбия/Меделин->Щатите (с частен самолет, ползван навремето от Ескобар)->Испания->Пловдив. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Въпреки че снощи пак разръчквах всички възможни сайтове за проследяване и отново нямаше никаква информация, днес благополучно си получих пратката. Най-интересното е, че когато въведа тракинга в сайта на нашите пощи - отново не изкарва никаква информация, а би трябвало, защото когато пакетът вече е в BG, сайтът на пощите вкарва информацията за него в базата си данни...а на всичкото отгоре, днес отметнаха електронно, че съм го получил....и пак няма инфо за тази пратка. Не че вече ме касае след като пакетът е в мене, но се чудя как така се е промъкнал през всичките тези сита...

 

Няма такова нещо като сито = БГ пощи. Там всичко е на случаен принцип, дали ще попадне в т.н. им база данни.

Link to comment
Share on other sites

Да, така е - записват се бавничко на ръка в една тетрадка, в която после се подписваш, но едновременно с това минават и на баркод скенер, та затова...

Link to comment
Share on other sites

Абе ти за ЛС-та не си ли чувал? Като ми прати ЛЛ (превод: 'Лошата Лелка') "повиквателна", веднага ще ти пиша да ходим двамата. friends.gif

 

Аз много често пазарувам от емаг заради безплатната доставка и безплатните гаранционни разходи. Както и честите им промоции. Днес обаче разбрах че имат нова политика за безплатната доставка:

Цената на доставка за продукт eMAG на/над стойност 40 лв. ( с ДДС )  е БЕЗПЛАТНА!

За поръчки под 40 лв. ( с ДДС ) ще бъде добавена цена за доставка от 2,99 лв. ( с ДДС ).

Изключение!  Доставката на поръчки съдържащи продукт предлагани и доставяни от eMAG, които са част от категория Играчки ще бъде БЕЗПЛАТНА без значение от нейната стойност!

Забрави ли са да споменат, че ако желаеш да получиш стоките от офис на куриер доставката остава безплатна и за стоки под 40 лева. Но и списъка с офисите на куриерите им не е пълен да не кажа че е малък.

Иначе съм доволен като цяло от тях. Дори след тяхна грешна цена ми доставиха продуктите на цената на която ги бях поръчал. Като цената беше 10 пъти под стойността която трябваше да е и не беше един брой продукта :D

 

Потвърждавам - снощи си поръчах от там 2 мишки Лоджитек на стойност малко под 40 лв. и понеже ми е по-удобно да ги взема от офиса на Еконт, който е до нас, дадох техните координати и първоначално на страницата с поръчката уж имаше доставка, а после в имейла с потвърждението на поръчката вече нямаше.

Link to comment
Share on other sites

Въпреки че снощи пак разръчквах всички възможни сайтове за проследяване и отново нямаше никаква информация, днес благополучно си получих пратката. Най-интересното е, че когато въведа тракинга в сайта на нашите пощи - отново не изкарва никаква информация, а би трябвало, защото когато пакетът вече е в BG, сайтът на пощите вкарва информацията за него в базата си данни...а на всичкото отгоре, днес отметнаха електронно, че съм го получил....и пак няма инфо за тази пратка. Не че вече ме касае след като пакетът е в мене, но се чудя как така се е промъкнал през всичките тези сита...

 

О, чудо! След ежедневно цъкане на пощенския ни сайт за проследяване на пратки, едва днес се появи информация кога пратката е влезнала в БГ, през къде е минала и как съм си я взел още на 18-ти. Браво, "бързо" действат - като ме хване деменцията, в бъдеще поне ще мога да се уверя, че съм си взел съответния пакет. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз предпочитам да пазарувам от България или държави, където се намирам в момента в който поръчвам. Най-много ме тормози чакането, след като направя поръчка. За мен е прекалено много 1 месец да си чакам поръчката, след толкова време, тя може вече  и да не ми трябва. Ето миналата седмица си поръчах от http://videonabliudenie.eu/IP-Kameri/ 2 IP камери и днес пристигнаха. Все едно отиваш до магазина и си ги купуваш това, каквото ти е нужно, още и време пестиш, че не се разхождаш до тия магазини. 

Link to comment
Share on other sites

Ами как да не пазаруваш от чужбина като цените тук са все едно сме на шефски заплати в Кувейт? Миналия месец си купихме прахосмукачка от немския амазон. Тук цената беше с 50% отгоре и това от официалния представител. Ми аз с разликата си взех още 2 приставки за нея, та барабар с доставката ми излезе по-евтино от само прахосмукачката тук. Чистачки за Опел Зафира от Стефанов искат на тъста 100+ лева, че са с едно много гадно захващане и не се намират, от Англия - за < 25 лв с доставката. Телефона ми в щатите с 32гб памет по-евтин от тукашния вариант с 16 със 100+ лв. Карта с памет за фото-то с по-евтино от същия модел тук но 8ГБ, на малката столчето за кола го взех на почти двойно по-ниски цени от тукашните. И ще много примери. За една година сигурно съм си спестил едно 1000 лв от разликите в цените на идентични стоки в Бг и Европа.

Link to comment
Share on other sites

Няма какво да се лъжем - пазарувам от чужбина не защото ми е кеф да чакам по 1 месец, а защото от там повечето неща мога да си ги взема от 50% по-евтино (електроника и някои дреболии) до към няколко пъти по-евтино (напр. редовно взимам евтини лекарства от USA).

 

Имам за 1 пратка тракинг номер,но като тръгна да я проследявам нищо не излиза :(

 

Не разчитай винаги да излезе - точно в тази тема съм споделял как нищо не излиза, а го поместват чак след като вече съм си взел пакета от пощата или митницата...понякога поместват инфото дори и седмица след този момент...

Link to comment
Share on other sites

Няма какво да се лъжем - пазарувам от чужбина не защото ми е кеф да чакам по 1 месец, а защото от там повечето неща мога да си ги взема от 50% по-евтино (електроника и някои дреболии) до към няколко пъти по-евтино (напр. редовно взимам евтини лекарства от USA).

 

При мен рядко фактора е цената. Причината да пазарувам от чужбина е, че това, което искам да купя, тук просто не се предлага.

Link to comment
Share on other sites

При мен рядко фактора е цената. Причината да пазарувам от чужбина е, че това, което искам да купя, тук просто не се предлага.

Хм, интересно какво пазаруваш от чужбина, което не се продава в България?

Link to comment
Share on other sites

Примерно нещата на Ерготрон :)

 

То като се замисля май доста неща дори на този континент не се продават. Сещам се веднага за един лаптоп на razer...

Link to comment
Share on other sites

Хм, интересно какво пазаруваш от чужбина, което не се продава в България?

 

Ами:

 

1. Качествени дрехи и обувки, които да не ги носи всеки 3-ти по улицата.

2. http://www.ebay.com/itm/Digital-Audio-Optical-Fiber-Cable-Adapter-TOSlink-3-Way-Selector-Splitter-GA-/181661046739?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item2a4bd797d3

3. http://www.ebay.com/itm/Gatsby-Moving-Rubber-Spiky-Edge-Hair-Wax-Firm-Hardest-Strongest-Resilient-80g-/151313075442?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item233af64cf2

4. http://www.ebay.com/itm/KAMINOMOTO-Silver-Hair-Treatment-Gold-Growth-Accelerator-Anti-loss-150ml-/280960597556?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item416a8e7e34

5. http://www.ebay.com/itm/New-6Pcs-Cute-Wire-Cord-Cable-Corder-Drop-Clips-Organizer-Ties-Management-/281486057448?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4189e05fe8

6. http://www.ebay.com/itm/Connolly-Leather-Care-Hide-Food-/251866944412?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3aa470939c

7. http://www.ebay.com/itm/Mens-Driving-Glove-Deerskin-Gloves-Fingerless-Gloves-Half-finger-/161573739514?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item259e8b9bfa

 

И това са само тези, за които се сещам на първо четене.

 

 

Примерно нещата на Ерготрон :)

 

То като се замисля май доста неща дори на този континент не се продават. Сещам се веднага за един лаптоп на razer...

 

Тия неща могат да се доставят с вносители. А техника без гаранция - не мерси.

Link to comment
Share on other sites

Явно държиш на някакви определени брандове, иначе аз не мога да си представя, че не се продават алтернативи на тия неща в България. То и на мен ми се пие Старопрамен да речем, ама я няма, макар и най-големия канадски бирен концерн да се явява собственик на тази пивоварна, както и на Каменица, Астика и Бургаско пиво.

Link to comment
Share on other sites

Явно държиш на някакви определени брандове, иначе аз не мога да си представя, че не се продават алтернативи на тия неща в България. То и на мен ми се пие Старопрамен да речем, ама я няма, макар и най-големия канадски бирен концерн да се явява собственик на тази пивоварна, както и на Каменица, Астика и Бургаско пиво.

Не го знам какъв е този концерн, но все още InBev са собствениците на тези марки. Канадският концерн е тяхна собственост и е един от многото.
Link to comment
Share on other sites

Не го знам какъв е този концерн, но все още InBev са собствениците на тези марки. Канадският концерн е тяхна собственост и е един от многото.

Ванка, информацията ти е доста стара. InBev се разделиха с тези марки (голям пакет в Централна и Източна Европа) още през 2009-та, когато ги продадоха на CVC Capital Partners и последните преименуваха холдинга на StarBev. През 2012 обаче CVC продадоха StarBev за $3.5 милиарда на канадско-американския конгломерат Molson-Coors и в момента въпросните бири са тяхна собственост, което може да се види на страницата им с глобалното портфолио. Иначе InBev нямат собственост в Molson-Coors, основно акциите им се държат от финансови конгломерати като Vanguard Group. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Ами как да не пазаруваш от чужбина като цените тук са все едно сме на шефски заплати в Кувейт? Миналия месец си купихме прахосмукачка от немския амазон. Тук цената беше с 50% отгоре и това от официалния представител. Ми аз с разликата си взех още 2 приставки за нея, та барабар с доставката ми излезе по-евтино от само прахосмукачката тук. Чистачки за Опел Зафира от Стефанов искат на тъста 100+ лева, че са с едно много гадно захващане и не се намират, от Англия - за < 25 лв с доставката. Телефона ми в щатите с 32гб памет по-евтин от тукашния вариант с 16 със 100+ лв. Карта с памет за фото-то с по-евтино от същия модел тук но 8ГБ, на малката столчето за кола го взех на почти двойно по-ниски цени от тукашните. И ще много примери. За една година сигурно съм си спестил едно 1000 лв от разликите в цените на идентични стоки в Бг и Европа.

 

Да, в България са надути цените, но поръчвайки от други държави, може да попаднеш в ситуация, в която 1 месец чакаш поръчката, идва дефектна стока, ти я връщаш и всичко това ти отнема около 2 месеца, ако не повече. А както е станало модерно да се купува от китайски магазини, там въобще не е ясно какво ще ти пристигне. почти всичката техника, която я имам е от България и бих казала, че тя не е най-скъпата държава. Преди половин година живях във виена и ми се наложи да си купя от там компютъра си, та, като сравних в цената му в българия, разбрах, че съм се набутала с 80Е.  :unhappy:

Edited by kalinak
Link to comment
Share on other sites

Права си, но донякъде...90% от последните ми покупки на дрехи, дребна техника и разни дреболии е от чужбината...

Не всичко там е по-евтино от тук, но нали имаме избор...тук, там...където решим...Примерно телевизор не бих си купил онлайн, но електронен четец, да.

Не виждам смисъл да плащаме за едно и също нещо повече, отколкото европееца....Даже храната ни е по-скъпа...

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Да, в България са надути цените, но поръчвайки от други държави, може да попаднеш в ситуация, в която 1 месец чакаш поръчката, идва дефектна стока, ти я връщаш и всичко това ти отнема около 2 месеца, ако не повече. А както е станало модерно да се купува от китайски магазини, там въобще не е ясно какво ще ти пристигне. почти всичката техника, която я имам е от България и бих казала, че тя не е най-скъпата държава. Преди половин година живях във виена и ми се наложи да си купя от там компютъра си, та, като сравних в цената му в българия, разбрах, че съм се набутала с 80Е.  :unhappy:

 

За момента от всичко, което съм купил имах 2 проблема. Първо рутера се развали след няколко месеца работа, пратиха ми нов, преди да успея да върна стария с пощата(Купен от Амазон англия) Втория път беше с един филтър от ибей, който просто на едно две места имаше лек дефект в покритието. Нищо фрапантно, но продавача ми върна парите.

Избягвамд а купувам от по-съмнителни магазини в чужбина. Основно амазон и ибей, които пък при проблем реагират доста бързо. А доставките от тях са в рамките на макс. 2 седмици, защото доставям до адрес в Англия и от атм с фирма до тук, не разчитам на Бг пощи.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...