Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

Между другото - да вметна - горещо НЕ препоръчвам пазаруването от AliExpress!

 

Жена ми си купува обици август. Тракинг номера ги показва в митниците в Китай. Продавача постоянно си мени позицията - "изпратени", "ще ги изпратим", "пътуват", после пак "ще ги изпратим". И така - до края на Ноември. Тогава ескалираме до самия AliExpress. Тракинг номера продължава да ги показва в Китай. И те ми заявяват, че били в български митници и ще ни таксуват за тях. След гневния ми мейл (аз го съчиних) седмица по-късно ни заявяват, че кейса го затварят и праите ги взеха. 

Прекрасно обслужване, няма що... :@

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не работят с PayPal. Това е най-сладкото. Плащаш, АлиАпаш задържа парите и когато потвърдиш, че е пристигнала пратката - тогава ги превежда на търговеца. Абсолютни мошеници, но... човек трябва да се опари, за да се сети...

Link to comment
Share on other sites

Трябва ти AmEx ама издадена от американска банка. Моите приятели в такива случаи само се обаждат на банката и казват, че не са получили поръчката си, а търговеца отказва да им върне парите. И о чудо, парите се връщат обратно. Такъв диспут в нашенска банка трае 3 месеца и пари могат да ти върнат само ако и търговеца признае че е станало грешка и то негова

Link to comment
Share on other sites

Някой ако има оплаквания от емаг или известни онлайн магазини, значи не си е имал работа с Техномаркет...

Пазарувал съм от доста места, но такова чудо за пръв път ми се случва.

Поръчвам 2 броя от даден продукт, не се обаждат за потвърждение, пращат ми мейл след два дни, че всичко е точно и поръчката е изпратена, нещо като фактура, а след 6-7 часа ми сменят ръчно поръчката на 1 продукт и нов имейл, с новата фактура, без отново да ме питат каквото и да било. И като им звъня, някаква най-нагло отговаря, ми толкова сигурно имало налични и тръшна телефона, а в сайта още фигурираха поне 10 магазина от веригата, където ги има.

Сега вече очаквам и нищо да не получа...

Нищо чудно, че ходят и топят другите магазини, след като са на светлинни години от тях...

Link to comment
Share on other sites

Хехе, аз пък поръчах преди време едно стъргало за крака от Технополис - вместо с куриер те явно са преценили да използват някой техен служител. Звъни ми по някое време и ми обяснява "моля да слезнете за да ви дам пакета" при което му отговарям, че ще съм му благодарен ако все пак се качи до входната ми врата - нито е толкова тежко нито съм особенно далече от входа на кооперацията, а като е пред входа да натисне звънеца, за да му отворя (при това го чувам как още е в колата)... след което се започна едно пуфтене къде точно е входа на кооперацията, а на мен ми светна, че идиота сигурно е на 3 пресечки и ми звъни че да стоя отвън да го чакам... само дето аз току-що съм се изкъпал, а навън изобщо не беше топло. Както и да е - обяснявам и пича като не можа да измисли друго каза "и си пригответе личната карта". При което вече се нервирах и му сипах както си знам "А свидетелство за раждане и съдимост не искаш ли бе келеш? Това е поръчка с наложен платеж все пак, какви лични карти, какви 5 лева? Ако искаш продължавай направо и се връщай при който те е пратил, няма да ме правиш на маймуна. Ако желаеш - обясних ти къде ми е звънеца, ела, донеси поръчката, аз ще ти дам парите, ако не - хайде бЕгай"... и естествено не ми звънна.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Аз много често пазарувам от емаг заради безплатната доставка и безплатните гаранционни разходи. Както и честите им промоции. Днес обаче разбрах че имат нова политика за безплатната доставка:

Цената на доставка за продукт eMAG на/над стойност 40 лв. ( с ДДС )  е БЕЗПЛАТНА!

За поръчки под 40 лв. ( с ДДС ) ще бъде добавена цена за доставка от 2,99 лв. ( с ДДС ).

Изключение!  Доставката на поръчки съдържащи продукт предлагани и доставяни от eMAG, които са част от категория Играчки ще бъде БЕЗПЛАТНА без значение от нейната стойност!

Забрави ли са да споменат, че ако желаеш да получиш стоките от офис на куриер доставката остава безплатна и за стоки под 40 лева. Но и списъка с офисите на куриерите им не е пълен да не кажа че е малък.

Иначе съм доволен като цяло от тях. Дори след тяхна грешна цена ми доставиха продуктите на цената на която ги бях поръчал. Като цената беше 10 пъти под стойността която трябваше да е и не беше един брой продукта :D

 

Я споделете вие какви наблюдения имате. И има ли друг онлайн магазин като цяло който да ги конкурира по артикули / промоции и доставка?

Link to comment
Share on other sites

Моя телефон пристигна за 3 дена.В Понеделник го поръчах,трябвало 48 часа да обработят от пейпал парите и след това от Кьолн дойде за 2 часа със самолета :D 

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми обясни защо трябваше да платя ДДС-то на пратка идваща от Холандия? И защо на митническото гише винаги трябва да се плаща такса магазинаж, при положение, че същата такса би трябвало да ми я искат и в централна поща (но такава такса няма), докато пратките ми седят и чакат да си ги взема.

Link to comment
Share on other sites

Явно не ходиш където трябва  :grin:

 

И между другото защо не вдигнеш скандал??? 

 

Да споря с Лошата Лелка?? Че с телевизор спори ли се....ще ми се да те видя ти пък как ще поспориш с нея, тъй като вчера са изпратили и твоята камера пак от Амстердам. Като пристигне другата седмица, ще те взема с мене да я освободим заедно от митницата - ще ми бъде интересно да проследя диалога между вас двамата... :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Няма да се разминеш! :evil

 

 

Off/ Абе чакам една пратка от Щатите, въведох къде ли не тракинга, но навсякъде пише, че няма информация за тази пратка - някой знае ли някакъв по-сигурен в проверката сайт, че да пробвам и него (изпратили са я преди 2 седмици от Северна Каролина ; номерът започва с LN и завършва на US)...

Link to comment
Share on other sites

Off/ Абе чакам една пратка от Щатите, въведох къде ли не тракинга, но навсякъде пише, че няма информация за тази пратка - някой знае ли някакъв по-сигурен в проверката сайт, че да пробвам и него (изпратили са я преди 2 седмици от Северна Каролина ; номерът започва с LN и завършва на US)...

 Ще отнеме доста време да пристигне. Почти месец.

Link to comment
Share on other sites

Абе Пламене, леля ми като ми праща колети от Америка по скапаната елементарна поща - простигат за няма и седмица. Никой не ме пита какво има вътре - нищо не плащам, за нищо не чакам. 

Link to comment
Share on other sites

 Ще отнеме доста време да пристигне. Почти месец.

 

Няма такова нещо. 3 пратки съм пращал и трите са пристигали точно за 7 дни....с USPS(пощите). Без tracking и т.н

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми обясни защо трябваше да платя ДДС-то на пратка идваща от Холандия? И защо на митническото гише винаги трябва да се плаща такса магазинаж, при положение, че същата такса би трябвало да ми я искат и в централна поща (но такава такса няма), докато пратките ми седят и чакат да си ги взема.

защото не си поискал да го платиш в Холандия и фактурата ти най-вероятно с "Ïntracomunity supply" т.е. без ДДС в страната-изпращач.

Link to comment
Share on other sites

Знам, но се чудя защо все още няма информация за тая пратка дори и по техните сайтове...

 

Въпреки че снощи пак разръчквах всички възможни сайтове за проследяване и отново нямаше никаква информация, днес благополучно си получих пратката. Най-интересното е, че когато въведа тракинга в сайта на нашите пощи - отново не изкарва никаква информация, а би трябвало, защото когато пакетът вече е в BG, сайтът на пощите вкарва информацията за него в базата си данни...а на всичкото отгоре, днес отметнаха електронно, че съм го получил....и пак няма инфо за тази пратка. Не че вече ме касае след като пакетът е в мене, но се чудя как така се е промъкнал през всичките тези сита...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...