Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Очаква ли се някаква нова версия на приложението, да изчисти разните дреболии, които останаха преди внедряването на нови функции?

Все още при превъртане все още долната част на интерфейса е леко отрязана, субтитрите са все още твърдо залепени за долната част на екрана.

Проблема с 3-я ред на субтитрите, където остава доста време още седи. Също така различните знаци % и други в субтитрите излизат като числа.

 

Би било добре да се появи примерно функция за пускане на предаване в определен час. Дори да помни настройката, само докато приложението е пуснато и настройката да е в текущата "сесия" пак би било стъпка към развитието на приложението.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Покрай преместването в новата им сграда, гледам, че BIX са обявили допълнителни потоци, с по-добри параметри за някои от каналите на НБГ.

Мисля, че за първи път се появяват български FHD-канали 50p, Total Bitrate 18Mbps.

Освен това, в HD вече са и Diema, Diema Family и Kino Nova.

 

Планирате ли да се появят при нас?

 

image.png

 

EDIT: И още едно питане.

Новият стрийм на Нова е с два аудиопотока. Ще пуснете ли втория поток?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

On 12/18/2019 at 1:13 PM, JoyDay said:

Здравейте, plameni,
 

Имаме процедура за проверка на DNS записи на IP адреси по вече спрени услуги. Цитираният от Вас случай е пропуск, който вече е коригиран. Благодарим Ви за сигнала и активната позиция!

 

@JoyDay, пак се налага да ми благодарите за "сигнала и активната позиция".

 

Процедурата ви явно не работи както трябва, защото за пореден път ми се случва за спрян IP-адрес, Reverse DNS записа (PTR) да не е отстранен, този път в pool за домашни клиенти...

Виждам това:

nslookup 78.130.205.XXX 84.22.22.48
Server:  UnKnown
Address:  84.22.22.48

Name:    mail.bartlink.eu
Address:  78.130.205.XXX

 

Нали трябва да е така:

nslookup 78.130.205.XXX 84.22.22.84
Server:  UnKnown
Address:  84.22.22.84

Name:    clients-pools.pl.cooolbox.bg
Address:  78.130.205.XXX

 

Не е зле да направите една "уборка" за изоставени записи.

 

ПП: За моя адрес вече съм информирал поддръжката и получих уверение, че конкретният запис е отстранен.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преминаването ми към кулбокс като интернет доставчик беше белязано и от лек фалстарт :lol:. Няма и месец от старта и захранването на медиа конвертора загина безславно. На следващия ден техниците ми донесоха ново захранване направо на работата. На въпроса какво да правя със старото ми казаха - в кофата:grin:. Вместо в кофата обаче го дадох на електрончиците във фирмата ни които устаховиха че чипа му е изгорял. Като гледам как е направено захранването и си мисля че и новото няма да го бъде дълго. Ако някой е патил по същия начин би ли споделил опит? Разбира се поддръжката реагира експедитивно но все пак няма как да се намеси след работно време а геймъра у дома почва да се нерви минути след като мрежата падне

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Моята медия седи в кутията. Купих си на микротик една, захранвам я по мрежовия кабел, че в коридора нямаше как тяхната.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wolf said:

Ако някой е патил по същия начин би ли споделил опит?

 

И при мен са подменяни.

Обаче си намерих няколко дърти трансформаторни адаптера и ги ползвам на критичните места. 

Link to comment
Share on other sites

Моето захранване също си замина и беше подменено. Най-забавно беше, когато патката на телефона (след като и обясних проблема) ми каза - Ми съжаляваме господине, ама не можем да ви помогнем... Направо ми падна бонбончето от устата. А й предложих дори да си платя ново захранване, само и само да е по техните спецификации. На следващия ден си купих захранване (5W) и положението заспа. А на по-следващия ден ми се обади някакъв пич и ми вика - Ние сме на адреса, носим ви ново захранване. Пак ми падна бонбончето.

Явно цедката тогава на КБ за наемане на нови кадри беше станала доста едра.

Link to comment
Share on other sites

Е ли възможно да се направят каналите имащи български под някаква форма - субтитри или аудио, които сега нямат връщане назад, поне да се докарат до 1 ден назад поне? Сегашните нека са си както са, но поне за бг каналите да може. Поне тематичните?

Link to comment
Share on other sites

 

13 hours ago, mIRCata said:

Е ли възможно да се направят каналите имащи български под някаква форма - субтитри или аудио, които сега нямат връщане назад, поне да се докарат до 1 ден назад поне? Сегашните нека са си както са, но поне за бг каналите да може. Поне тематичните?

 

Здравейте, @mIRCata
Възможността за връщане на канали назад, е въпрос на допълнителни права. За да направим проверка и запитвания дали такива могат да бъдат добавени, е добре да посочите конкретните канали, които Ви интересуват.

 

20 hours ago, wolf said:

Преминаването ми към кулбокс като интернет доставчик беше белязано и от лек фалстарт :lol:. Няма и месец от старта и захранването на медиа конвертора загина безславно. На следващия ден техниците ми донесоха ново захранване направо на работата. На въпроса какво да правя със старото ми казаха - в кофата:grin:. Вместо в кофата обаче го дадох на електрончиците във фирмата ни които устаховиха че чипа му е изгорял. Като гледам как е направено захранването и си мисля че и новото няма да го бъде дълго. Ако някой е патил по същия начин би ли споделил опит? Разбира се поддръжката реагира експедитивно но все пак няма как да се намеси след работно време а геймъра у дома почва да се нерви минути след като мрежата падне

 

Здравейте, 
Захранванията са най-слабото звено във всяка една система. Най-често повредите при тях са породени от колебания в електрическата мрежа. 
В подобни случаи на описаните по-горе, колегите ни винаги са на разположение да съдействат. Съветваме Ви да се свързвате с отдел Техническа поддръжка на тел. 0800 45 845, опция 1. 

Edited by JoyDay
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, JoyDay said:

Здравейте, @mIRCata
Възможността за връщане на канали назад, е въпрос на допълнителни права. За да направим проверка и запитвания дали такива могат да бъдат добавени, е добре да посочите конкретните канали, които Ви интересуват.

Това не го знаех. Примерно тези, които се сещам са Food Network, History Channel, разните Nickolodeon канали. За последните имам спомени, че съм ги връщал в приложението на Телекабел, когато имах достъп до него, а в същото време тук беше като сега - да не се връща.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, JoyDay said:

Здравейте, 
Захранванията са най-слабото звено във всяка една система. Най-често повредите при тях са породени от колебания в електрическата мрежа. 
В подобни случаи на описаните по-горе, колегите ни винаги са на разположение да съдействат. Съветваме Ви да се свързвате с отдел Техническа поддръжка на тел. 0800 45 845, опция 1. 

 

И затова добрата практика е да се поръчват и използват захранвания, които издържат на лошите условия при българската електопреносна мрежа!

 

ПО-ЕВТИНО ще Ви е ако платите по 2 $ повече на захранване, вместо да разкарвате хора да ги заменят постоянно.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, JoyDay said:

Здравейте, 
Захранванията са най-слабото звено във всяка една система. Най-често повредите при тях са породени от колебания в електрическата мрежа.

Практически всички съвременни импулсни захранвания (адаптери) работят с входно напрежение от 100V до 240V AC. Колко трябва да са колебанията в тая наша мрежа ;) 

Проблема по-скоро е, че в повечето подобни захранвания, се влагат нискокачествените китайски елементи, неотговарящи на никакви стандарти.

 

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм абонат от около 2016та, вече 7 години, и захранването на медиа конвертора, а и други захранвания, никога не са ми горели или нещо такова. Май само веднъж на една камера преди време смених един 5 волтов двулевов боклук.

Всичко в нас е след упс-и, по-важните неща са след онлайн такъв.

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2023 at 11:01 PM, zaqq said:

Проблема по-скоро е, че в повечето подобни захранвания, се влагат нискокачествените китайски елементи, неотговарящи на никакви стандарти.


Така става като караш със стока от Алиекспрес... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Едновременно ни отпаднаха всички 4-ри алтернативни трасета от двама различни доставчика до Пловдив… Общо около 10 минути. Би трябвало всичко да е ок в момента

Link to comment
Share on other sites

Още снощи пингът беше увеличен с около 7-8 ms до стандартните направления, които следя.

В момента е с около 1-1.5 ms повишение.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ITD said:

Едновременно ни отпаднаха всички 4-ри алтернативни трасета от двама различни доставчика до Пловдив...... 

 

Благодаря за инфото. Точно се чудех какво съм оплескал у дома! 

Link to comment
Share on other sites

On 2/26/2023 at 12:43 PM, ITD said:

Едновременно ни отпаднаха всички 4-ри алтернативни трасета от двама различни доставчика до Пловдив… Общо около 10 минути. Би трябвало всичко да е ок в момента

 

А за вчерашните 4 часа?

image.png

Link to comment
Share on other sites

Хора колко време ориентировъчно отнема пускането. Примерно за Велико Търново ако има някой тук в темата.

 

Понеже Понеделник пуснах запитване. Вторник ми звъннаха че ще се свържат с колеги да направят проверка за покритие.

 

Сряда ми се обадиха че има покритие и допълнително ще ми звъннат техническия екип. Но никакъв ориентировъчен срок.

Link to comment
Share on other sites

В Пловдив се позабавиха последния път. Към 1 седмица и малко чаках, но май ме бяха забравили, защото след като споменах тук във форума, веднага се обадиха да насрочат дата.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...