Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Само да вметна в Гърция съм. Спийдтеста удря 12-14 мегабита и телевизията не тръгва. Явно иска повече скорост. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, abatt said:

Само да вметна в Гърция съм. Спийдтеста удря 12-14 мегабита и телевизията не тръгва. Явно иска повече скорост. 


35 е минимума, за ХД да не говорим

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, abatt said:

Само да вметна в Гърция съм. Спийдтеста удря 12-14 мегабита и телевизията не тръгва. Явно иска повече скорост. 

То и аз го глася за там като ходя, ама явно няма да огрее.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Danzki said:

Една от възможните причини е пестене на капацитет.

 

Международен.

 

Възможни са ограничения и на максималната скорост на единична връзка.
Тогава VPN не е спасение. Подобно ограничение може да се прескочи с p2p. Преди време ползвах AceStream, но не знам дали и доколко е жив този проект.

 

Cooolbox пускат оригиналните стриймове, т.е. трафикът е сериозен и изискванията към връзката са големи.

За почивка/командировка, най-удачно е да се ползва IPTV от Булсатком (не съм вярвал, че ще го кажа). Стриймовете им са с компресия H.265 и до към 32" или максимум 40" (без спортни предавания) стават за гледане, а трафикът е много малък.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Закачих се към VPN - а вкъщи, не става работата. Булсат върви ама яко буферира и прекъсва през някакъв интервал. Явно Интернет доставчика тука Гърция предлага такива скорости. Влиза някакъв смешен телефонен кабел и оттам в един микротик. Комшиите удрят 30 мегабита и всичко тръгна. Но все пак сме на море, а не да гледаме телевизия. Хубав ден на всички. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

За почивка/командировка, най-удачно е да се ползва IPTV от Булсатком (не съм вярвал, че ще го кажа). 

Анатема :lol: :lol: 

Днес ми пристигна KD-2ката.  Много приятно стикче. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Каналите на Coooltv приложението дублират ли се с тези на ТВ боксовете?

@w00x
Здравейте, 
Каналите в приложението coool.tv се дублират с тези от ТВ боксовете, с изключение на 4К каналите. Тях може да намерите само в приложението.
 

Edited by JoyDay
Link to comment
Share on other sites

Излязла е нова версия.

Дразнещия пиксел горе в ляво го няма

Помни кой профил е бил използван и влиза в него, дори да са повече от 1 . Помни канала за всеки профил. Виждам една интересна екстра, която обаче има нужда от дооправяне.

Ако гледам върнато назад предаване и затворя приложението - т.е избера нещо друго да правя на ТВ и се върна после, като ми зарежда програмите ме връща на върнатото предаване до там където е било. Обаче ако докато съм върнал назад и превключа между профилите - помни само канала, но не връща там където съм бил, след като заредя пак профила в който съм гледал предаването назад.

Проблемите със затваряне на приложението свързани с програми, които нямат описание в програмата са оправени.

 

Донякъде е оправено времето на менютата на екрана. Намалено е на към 6 сек. По-добре от преди, но може  още ;)

 

Проблеми, които си седят още

Субтитрите продължават да са странни, на моменти нетърпими. Все още са залепени за дъното на екрана, без никакво отместване.

layout-a с канали, който се вижда например при /pause/play продължава да е леко изрязан от долу

При зареждане на канал, например при първоначално пускане лоад кръгчето изведнъж бяга в дясно горе. Може добре да се види къде точно ако се пусне Zen4k - понеже този канала от известно време го няма, само черен екран и циклене се вижда къде е точно.

 

ZenTv 4k не върви, та не мога да видя дали проблемите с превключване на 4к канали ги има още

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

69.14 лева  за комплект от интернет, телевизия, Диема Спорт и Макс Спорт е твърде много според скромното ми мнение. Помислете за срочно предложение или някакъв вид пакетна отстъпка. Не е нужно да споделям цени на конкуренти, разликата е доста голяма. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/16/2022 at 9:37 AM, mIRCata said:

След няколко дни неизползване на приложението от едното устройство(това със прения нет в детската), ме накара да го пререгистрирам. Защо така?

Като въведох кода в сайта си го разпозна като вече конфигурираното и запали.

Днес, същата ситуация - спрях нета за няколко часа към устройството, сега иска пререгистрация, след като получи нет.

Link to comment
Share on other sites

Аз също имам проблем с пререгистация, но на Самсунг. Телевизора ми е във всекидневната. След като имаше авария през нощта миналата седмица, телевизорът ми иска почти всеки ден да го регистрирам, за да мога да гледам нещо. Вторият ми телевизор, който е с Google TV - няма този проблем! Самсунгът е ъпдейтнат с последната Ви версия, така ми каза и Вашият колега, с когото се чухме през деня, след като беше се случила аварията. Тогава като включих телевизора и ми излезна QR кода докато си говорих с него по телефона. Решихме, че това може да е проблем от аварията или просто заради обновяването на софтуера, но от тогава до вчера включително, пусна ли Самсунга, като се върна от работа и ме посреща QR кода за регистрация. Ако трябва да съм по-конкретен, от аварията до вчера само 2 пъти не ми го е искал.

Телевизора е с LAN кабел към рутера и не му спирам нета, както е правил Мирката в неговият случай.

Link to comment
Share on other sites

@TAZ

Здравейте,
Описаният от Вас проблем е регистриран при още няколко потребители, използващи телевизори с операционна система Tizen. Работим в момента по версия, с която се надяваме да го разрешим.
 

Link to comment
Share on other sites

Някой да забелязва напоследък падане на скоростите (download) и влошаване на връзката вечерно време примерно между 21-21:30 и полунощ? Говоря за от 1/3 надолу от нормалното през деня до мизерни 50 Mbit/s. Говоря за директно връзка с кабел към медията. В същото време макс ъплоуд скорост...

https://www.speedtest.net/my-result/d/454613564

https://www.speedtest.net/my-result/d/454614147

И към полунощ се оправя на 940/940

=====

неделя вечер - стигаме до 20/940, 70/940 Mbit/s, и не само до конкретен спийдтест сървър, а до всички, които нормално през деня имат капацитета да видя максималните скорости:

https://www.speedtest.net/my-result/d/455126653

https://www.speedtest.net/my-result/d/455127040

https://www.speedtest.net/my-result/d/455131103

 

През деня - пушка...

 

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

При мен сега нещо приложението за телевизия накъсва яко на 3-те устройства. При мен това е по wi-fi. Но е 5 GHz, и обикновено тук нещата са между 300 и 400 мегабита в двете посоки. И тъй като съвпада с на колегата наблюденията, не мисля, че е от техниката. Която е хубава. В Тракия съм, ако има значение.

 

1.JPG.84314577f6ddf8623f1b561f4bb9ca17.JPG

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Наложи ми се да сваля нещо преди около 20 минути и на мен ми се стори странна скоростта. В предишните дни не съм забелязвал, но тази вечер и при мен се получава това.

 

Преди рестарта на рутера беше и по-лошо.

 

В Кичука съм.

 

 

Untitled.png

Link to comment
Share on other sites

Сега вързах лаптопа към рутера с кабел. малко под 200 down, уплоуда стига към 500, но там ограничението е процесора. Отива на 100%. Но пък на сваляне не се натоварва над 60%, та явно е просто скоростта.

Реших за спорта да рестартирам рутера, макар, че едва ли е от микротика. И резултата е същия. скоростите са мега орязани, кабелната насича.

според WinMTR има загуби на пакети след ge-0.aggregation.coolbox.bg - на 94.155.94.22 и след него.

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Аз също също ползвам услугата в Тракия. Задължително меря с директно свързан с кабел към (рестартиран) медия-конвертора лаптоп с гигабитова мрежова карта. През деня няма проблеми. Дори когато виждам тези странни скорости, не наблюдавам загуба на пакети. Ако не са проблемите с буфериращи IPTV канали, може би нямаше и да го забележа. Зареждане на сайтове е нормално.

 

Четири пъти говоря с поддръжката, обяснил съм всичко, има повтаряемост на събитието, лошото е, че е вечерно време само. Връщат ми се спомени от едно време, когато вечерно време ставаха повече маймунките на клона, защото говорим за пикови часове. Нямам толкова познания в хардуерно отношение как е организирана мрежата, но ми се струва, че нещо, започвайки от медия-конвертора и навън се "претоварва".

 

P.S. Вече по това време (23:30) започва да се оправя и по някое време ще си отиде на нормалните стойности, колкото и при ъплоуд...

image.png.edf0f090df1eb05a7d478a72486cd527.pngimage.png.122ecbdc02577a4416ca72cf0c0e0b64.png 

 

23:50 ч.

image.png.65105f12346eae61fc710cdf8a02740f.png

 

И в един момент, в 0:10 ч. проблемът го няма:

 

image.png.f85b08fad984321b31b4bb6d0209563e.png image.png.21e65bab4731f485227d8a77c4ca4570.png

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Мда. Нещо такова е. Сега проверих, скоростите вече са към нормалните за компа - доунлоуда стигна 340-360 мбита, ъпа обаче се дърпа - само 260. Явно наистина по някое време се е пооправило.

Айде скоростта как да е, ама ако почне да ми насича кабелната щото нета се бъзика......

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...