Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На тия купешките течности го има и гадният недостатък като пръснеш да ти замръзне на стъклото. Тия със метанола вашите как се справят в таква стуация. Сегашната ми е няква от Метро 5 киола мисля, че беше. 

Link to comment
Share on other sites

Метанол - метилов спирт - отровен за човешкия организъм. Етанол - етилов спирт -безопасен(зависи в какви количества... :-) ). В технически аспект няма разлика кой ще се използва за системата за почистване на стъкла и фарове на автомобила.

Link to comment
Share on other sites

Тази течност се пръска по стъклата, не я пием... Че малко мирише в купето - факт, но надали е токсично, предвид, че не се налива чист в казанчето с чистачките. Аз сипвам препарат за стъкла от типа Медикс или каквото ми попадне, плюс тоя концентрат, който Галицин ми препоръча преди години и проблеми нямам. Когато сипвах някаква течност, уж зимна и уж не знам си каква - ефектът беше този, който Гадо описа - пръскаш, и след секунди стъклата стават трудни за описване, като видимостта е с отрицателен знак. Метиловият прави видимостта перфектна, няма замръзване, няма тън-мън.

 

Яяя някой да каже, дали е зареждал нафта на бившия Петрол на Четвъртък пазар. Имам приятел с BMW 330d, който твърди, че нафтата е добра, но някак си не смея, преди да ми се потвърди от няколко места. Доволен съм от тази срещу КЦМ, както казах вчера, но тея дни нямам път натам и ме примързява :grin:

 

@Виден - що да пием течност за чистачки, та ние сме профита, ще претакаме антифриза... :grin:  :grin:  :grin:

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

С тия препарати беля спокойно може да си докараш, не знам какви алхимии забъркваш. 

 

А с тия питания за разни никомунеизвестни бензиностанции с незнаен и вероятно съмнителен произход каква ти е идеята? Пари ли някакви пестиш? За сметка на доста сериозен риск - справка Галицин в момента? Както вече казах никога не зареждам различно от ЕКО и ЛУК и дотук НИКОГА не е имало проблем. И говоря за обикновено гориво. Спрях да си правя експерименти със скъпа нафта - така и не разбрах да има някакъв ефект.

Link to comment
Share on other sites

Че метиловия алкохол е вреден - факт. Нали от него правят фалшивите ракии и тем подобни. Ако имам избор, бих си сипал етилов. Все пак изпаренията и те са токсични на метиловия. Ако пътуваш дълго време и ползваш често пръскалките, ще се надишаш. Така че от двете злини се избира по-малката. Нооо, всеки си има глава на раменете и си решава.

П.П. Лъки, сигурно го знаеш де , и предполагам че си го писал на майтап, но антифриза и той е силно токсичен. Това го пиша в случай че някой не разбира от майтап и реши да пие антифриз!

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

Това последното толкова цветущо го описа, че все едно си го пробвал на практика... :lol:

Естествено, че съм го пробвал! Инак от къде ще ми хрумне това сравнение, дето го направих ;)

 

Яяя някой да каже, дали е зареждал нафта на бившия Петрол на Четвъртък пазар. Имам приятел с BMW 330d, който твърди, че нафтата е добра, но някак си не смея, преди да ми се потвърди от няколко места.

@Виден - що да пием течност за чистачки, та ние сме профита, ще претакаме антифриза... :grin:  :grin:  :grin:

 

Със сигурност е добра!

 

П.п. Ти на Виден не му говори за такива течности и антифризи! Тоя пич е толкова пеКан, че пие вода от пералнята и за мезе набива чорапи (непрани и съхнали минимум седмица в асансьорната шахта)

С тия препарати беля спокойно може да си докараш, не знам какви алхимии забъркваш. 

 

А с тия питания за разни никомунеизвестни бензиностанции с незнаен и вероятно съмнителен произход каква ти е идеята? Пари ли някакви пестиш? За сметка на доста сериозен риск - справка Галицин в момента? Както вече казах никога не зареждам различно от ЕКО и ЛУК и дотук НИКОГА не е имало проблем. И говоря за обикновено гориво. Спрях да си правя експерименти със скъпа нафта - така и не разбрах да има някакъв ефект.

 

Галицин в момента си пали като пич и няма никакви ядове ;)

Че метиловия алкохол е вреден - факт. Нали от него правят фалшивите ракии и тем подобни. Ако имам избор, бих си сипал етилов. Все пак изпаренията и те са токсични на метиловия. Ако пътуваш дълго време и ползваш често пръскалките, ще се надишаш. Така че от двете злини се избира по-малката. Нооо, всеки си има глава на раменете и си решава.

П.П. Лъки, сигурно го знаеш де , и предполагам че си го писал на майтап, но антифриза и той е силно токсичен. Това го пиша в случай че някой не разбира от майтап и реши да пие антифриз!

Такааа ли...?! Те за тва явно и аз от петнадесетина години насам се чудя, аджеба, умрял ли съм, жив ли съм....

 

П.п. Кай ся! Ти честно ли караш винаги и само на отворена клапа? Щото ако го правиш, градският транспорт и останалите (предимно малоумни) участници в движението те надишват доста повече :)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Естествено, че съм го пробвал! Инак от къде ще ми хрумне това сравнение, дето го направих ;)

 

Е па не ти ли беше неудобно горе връз колата???  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Е па не ти ли беше неудобно горе връз колата???  :laughing:

Неудобно ми беше... Ама в името на енциклопедичното познание....

Link to comment
Share on other sites

Баси, седим си 6-7 коли на светофара на Чифте баня, светва зелено и всички 6-7 коли, започваме да си боксуваме на място... Първа - на място, втора на място, трета с леко разтрисане, потеглихме... Няма такъв цирк  :grin:

Майтап няма, внимавайте много, защото положението никак не е добро за шофиране, чак съжалявам, че излязох, защото можеше да си отложа работата за утре.

Link to comment
Share on other sites

Толкова ритане от антиблокиращата система не съм имал откак съм купил колата... И туй ранния следобед се катерих из Отец Паисий нататък - тотална пързалка. И съм с нови елитни гуми. На Чифте баня веднага си беше проличало кой не кара като хората - рейс беше изпраскал един така, че му беше счупил чак задното стъкло... С какъв акъл някой днес би карал на повече от 2-ра не знам... И пак чукундури без мигачи, неспазване на дистанция... Представям си какво е било днес. И ако излезнат сега и донорите-убийци - абе стойте си пийте питието на топло като мене... 

Link to comment
Share on other sites

Днес поставих бахти и рекорда, от търговиите на брезовско до Богомил час и двайсет минути. Изслушах си всичките музики в колата. 

Link to comment
Share on other sites

Пеш е 30-40 минути това разстояние. :D

 

Да...особено приятно е да го извървиш в сегашните условия, още повече пък ако си си купил 2 торби неща от търговиите...

Link to comment
Share on other sites

Да...особено приятно е да го извървиш в сегашните условия, още повече пък ако си си купил 2 торби неща от търговиите...

 

С торбите не, но не ми пречи да ходя в тия условия, при положение, че ще ми отнеме час и половина с кола.

Link to comment
Share on other sites

Заеби...в големия сняг се наложи да походя из малките улички няколко километра - то не беше хлъзгане, киша, коли дето ще те бутнат всеки момент щото по тротоара е невъзможно да се ходи...Понякога придвижването с кола си е незаменимо, особено пък ако си с багаж. Иначе от друга страна големите задръствания също ме нервят де...не за друго, ами голяма част от хората просто не спазват правилата и допълнително усложняват нещата.

Link to comment
Share on other sites

С торбите не, но не ми пречи да ходя в тия условия, при положение, че ще ми отнеме час и половина с кола.

 

То щото ясно ти е указано, че ще отнеме час и половина... 

Link to comment
Share on other sites

Що бе, аз всяка сутрин си ходя пеш.Супер си е.Само 'дето трябва да прелиташ над повечето тротоари, ама не ми прави впечатление, яхнал съм си вседеходките и трамбовам смело...:lol:

Link to comment
Share on other sites

https://news.plovdiv24.bg/699505.html

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Obyasniha-koga-putnite-policai-mogat-da-svalyat-tabelite-na-kolata-ni-699755

След тези промени аз имам реален казус.
Лицето Х някога е имало книжка взема му е за алкохол, след като изтича наказанието той НЕ си взема книжката от кат. Кара кола (има номера дали има гражданска и преглед незная) най-редовно след употреба на алкохол. Преди няколко месеца пак беше хванат от звено Сигма. Ходи да се разписва всеки месец. 
Дори и да му вземат номерата на колата той пак ще си я кара. Реално лицето Х няма трудов договор работи си на черно и си живее.

Тези наказания не са ефективни. Ако започнат да конфискуват МПС в полза на държавата и ги продават на публични търгове може и да има ефект, НО пак не е гаранция ще се движат коли за 200-500лв ще ги конфискуват и накрая направо брак.
Та в общи линии тези нови правила са за тези дето ги спазваме, иначе групата на черно си продължава по старо му.
 

Link to comment
Share on other sites

Умря ми акумулатора.

Електрониката и централното си работят, но колата не пали. Нормално някакси, в тиа студове като не е сменян никога и не съм я палил от 1 месец.

 

Предполагам няма смисъл да доливам нещо или да го зареждам?

 

Какъв да взема нов?

 

63Ah, поне 530A.

 

Гледам тези:

 

Varta: https://chastite.com/catalog/varta-silver-dynamic-63ah-610a-r-p310.html

 

Bosch: https://chastite.com/catalog/bosch-silver-s5-63ah-610a-r-p384.html

 

Варта-та е по евтина, а и има 1 година повече гаранция.

 

Мнения и препоръки?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз не бих купил нито Варта, още по-малко пък Бош, които се правят в Турция и на практика съм ги отсвирил тотално. На всичките си коли без изключение слагам BANNER. Напълно нормални като цена и отлични като качество автрийски акумулатори. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...