Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Мани другото, казва го човек дето Опел караше...  :laughing:

 

Никога не е късно да прогледне човек и да излезне от заблуждение :) Не се получава с всеки де :D

Мани другото, казва го на човек, дето преди това Фиат караше... :lol:

Фиат даже викам да не го споменаваме в разговори свързани с коли :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Горе-долу на един кантар са с Орелите.... 

Ми да ама не баш.  Орела поне има здраво окачване и общо взето прилични двигатели, откак правят Екотек. Преди Екотек, двигателите им бяха адски добри. Екотека, с малки компромиси става за нещо. Фиат и там смучат. Фиат смучат навсякъде като цяло, освен в дизайн и вътрешно оборудване като за градски тип кола.

Link to comment
Share on other sites

Стефчо припадна три пъти и си удари главата... :laughing:

Ако кажа нещо хубаво за Фиат , дали ще помогне да го освестим ? :)

Окей, ето го. Фиат и Алфа с малки  изключения са супер лесно направени от монтьорска гледна точка. Ремонтите стават лесно, нещата са конструирани с едно наум , че тази кола ще се ремонтира някога, което е разбираемо предвид факта , че се развалят доста :) Това е , което измислих, мисля че горе-долу се получи :)

Link to comment
Share on other sites

брат аз съм сменил 3 волана... снимка ся трудно мога да ти изровя....

089 646 4676 звъни, говори с човека кога е на място (преди представителството на Пежо на Карловско - питай го по-точно да ти обясни) и тва е, ако намеря снимка ще постна на волан правен от него

 

_________________

Снимки > 

image-36d36bff64011eb8ed0b89d50387714a84 

 

image-dbee1c5d895e4bc676ba760ea3b128c6e8

 

image-023be51764e5f3dc4409c8b3df2c2151e4

 

Конкретно тоя волан не е мой, на приятелче е което вече повече от година, без да го жали грам и само кожата стана по-тъмна - като средата с бега почти. Реално ако го види човек волана си е точно като ОЕМ.
 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Дилемата ми е да чакам ли Honda Jazz или да взема една Astra полицейска 1.6 75 моно с немски тюф от ноември месец . 

 

Чакай хондата, ако имаш време. Дооооста по-доволен ще останеш, от колкото от Астрата.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо какво ги сравняваш :lol: 1.6 горят масло по дефолт.Конструктивен проблем.

 

Сестра ми иска Jazz та и ние гледаме такива в момента.Надявам се до края на месеца да намерим нещо до към 4500-5000лв. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

 

Дилемата ми е да чакам ли Honda Jazz или да взема една Astra полицейска 1.6 75 моно с немски тюф от ноември месец .
Ако няма забележки по купе и ходова част, лично аз бих грабнал астрата. C16 е един от най-сполучливите мотори на Опел, пък и изобщо. Котора явно не прави разлика между C16 и есотес. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Мм да :D След това прочетох,че е моно.

 

Иначе намерихме една джазка в Пловдив ще се гледа в сервиз и ако е ок ще я взимаме :)

 

Имам 1 дилема 

https://mot.bg/predna-chistachka-champion-mt102795-c14595или https://mot.bg/predna-chistachka-champion-mt102723-c14595 

 

до сега бях с 50,видях в emk 33 че е 43 мм и поръчах на баща ми да вземе такива,но се оказа,че са доста къси :D Та май ще трябва да ги върна.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

...

до сега бях с 50,видях в emk 33 че е 43 мм и поръчах на баща ми да вземе такива,но се оказа,че са доста къси :D Та май ще трябва да ги върна.

 

Съмнява ме да си бил с 50 мм, понеже толкова къси чистачки съм виждал само на едно моделче в мащаб 1:12 - да не си пазарувал от някой магазин за детски играчки? :lol:

Link to comment
Share on other sites

5xx

 

_______________

преди бях върл привърженик на шампион чистачките ама ... крадоха ми 2-3 пъти от колата ... е майната им , вече си купувам някакви полски ... добри са, качествени и шибаните лекенца не ги познават и крадат

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Чети у хонда форума. По-конкретно тук  Ако е дизел гледай да не е заминал съединителя,че се сменя с маховика ;)

На бензина номера е да се регулират клапаните на време,ако се прави това ще изкара много.

Преди да я вземеш отиди в някой сервиз да й направят пълна диагностика.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

И антифриз, и спир течност... Абе не е лошо да се подменят всичките течности.

 

 

Впрочем за тия течности из колата съм чувал и логиката "и кво като ги смениш, по-нова няма да стане или да почне по-добре да работи" ... ок, съгласен съм... ама като не се сменят НЯМА да работи нормално и шанса да се скапе нещо е многократно по-голям... и тия повечето течности са по 10-15лв литъра и ти трябва 1 до 3л .... маслото двигателното не го коментирам, че там шашмите и цените са екстремни и двата показателя 

 

_________________________

 

Специално маслото на хидравликата го смених 2 пъти за 2хил км след като видях на какво мяза старото ... направо е ад.... не че ще успее да измие всичката гняс (само ново казанче и флъш ще го направят) ама поне малко от малко да се разкара.

 

Съвсем скоро и за мотора обмислям флъш, но не съм на 100% убеден от процедурата конкретно за двигателя.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...