Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Ясно.

Работата е там, че аз се обадих и получих отговор от София по email, и затова казвам, че ПИБ взима 1% от 1 Август за получаване на пари през Пейпал. Има се предвид прехвърлянето им към картовата сметка разбира се, докато не направя Withdraw, те реално нямат нищо общо с моя ПП баланс и самото получаване по ПП няма как ПИБ да ме чарджват.

 

Значи Пейпал взима от получаваните пари (т.е. приемащия получава $2-4 по-малко от изпратените), а изпращащия не го таксуват.

 

Това, че още един fee взимат при прехвърляне в картата не го знаех, трябва да поровя колко е, защото ако е от порядъците на при банков трансфер, половината идея на тоя начин за получаване за мен се обезсмисля.

 

Edit:

$2.5 е таксата за прехвърляне в карта. Бива.

 

Edit2: Всъщност за България май се оказва, че е 3.4% за до 2500 € транзакции, + 0.35€.

Което пак е с около 50% по-малко отколкото се взима за международен трансфер.

Общо взето така печели повече изпращащия, че вместо да даде $50 за изпращането, ще даде вероятно 0. А за мен е почти все тая :) .

 

Edit3:

Отново и относно че можело да се чака с месеци за международен трансфер, това ми се струва неистина, предвид че реален международен банков такъв, при мен поне досега е ставал до другия ден максимум и парите са в сметката вече. Ако е било вечер, на по-следващия ден сутринта вече е отразено и се вижда, т.е. отнемало е максимум 1 работен ден.

Не мога да си представя една такава система да се нарече ефективна, ако чакаш месеци за един скапан трансфер в картата си!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Имам 2 въпроса за карта Visa Electron на ЦКБ която се опитвам да прикача към paypal :)

 

1. Още на първата страница където трябва да си въведа номера на картата и CVN-а... тоест да направя пъвоначалната заявка за проверка на карата, има следното поле: expiry date... пък никъде не мога да разбера къде има върху картата ми подобна дата освен две цифри: 10/11 които или значат Oct 2011 или Nov 2010

 

Тъй като изкарах картата края на октомври .... въведох Oct 2011.. но все пак.. :)

Все пак в момента пише че всичко е ок, инициирана е заявка... и сега трябва до 2-3 дни да проверя my card statement което води до втория ми въпрос:

 

2. Има ли начин да видя този 4 цифрен paypal код без да ходя да в клон на банката? :)

Link to comment
Share on other sites

Октомври 2011 е. Правилно си го въвел.

Освен ако нямаш online банкиране няма как да видиш тези 4 цифри. Дори и да имаш интернет банкиране пак не е гаранция че ще успееш да го видиш. Зависи от банката. Ако в банката не знаят за какво става въпрос им кажи че искаш да видиш детайли за тази транзакция.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Дебитната карта, която използвах изтече миналия месец. Докато регистрирам новата, са ми превели пари. Обаче не мога да ги изтегля с новата карта.

 

???

Link to comment
Share on other sites

То нали ги превежда първо във виртуалната...Т.е. не трябва да имаш проблем... Ако си сиг. че са ти пратили пари по-добре се свържи със съпорта

Link to comment
Share on other sites

И аз така знам, като ти пратят пари, това няма нищо общо все още с регистрираната карта(и).

Те си стоят във виртуалната пейпал сметка. Пък ти вече когато имаш карта, можеш да направиш withdraw за да ги прехвърлиш.

Link to comment
Share on other sites

Дебитната карта, която използвах изтече миналия месец. Докато регистрирам новата, са ми превели пари. Обаче не мога да ги изтегля с новата карта.

Валидира ли си новата карта?

Link to comment
Share on other sites

Валидирах я да(този път по-безболезнено мина всичко).

 

Като поразгледах малко, разбрах какво става, явно от виртуалната трябва да ги прехвърля в картата. Просто до сега винаги, когато ми връщаха пари от някакво мое плащане(refund), парите отиваха директно в картата, без такси без разправии и затова сега ми се видя нещо нередно.

 

Мерси за отговорите.

Link to comment
Share on other sites

Снощи спечелих запалка от ebay,уредих и плащането,но сутринта получих mail,че до България не пращат,без застраховка за доставката,която изглежда не съм видял.Преди малко,получих ново писмо,че плащането ми е било върнато обратно ( refunded ) . Как мога да платя наново и да избера нужната застраховка ( за същия продукт ) или да прекратя тази сделка и да участвам пак ( ще се отрази ли в рейтинга ми,ако я прекратя ) ? Благодаря предварително :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Каква е тази щуротия дето ми натриса сега Пейпал като си влязох в акаунта?

Искали фото ID, да удостоверя с някакви документи самоличността си, адреса си и разни такива?

Я кажете нещо по въпроса, дали гледам истинския пейпал или..?

 

Edit: Явно се оказва нещо, свързано със сумата, която се трансферира, но неясно защо чак сега получавам такова съобщение, а и никъде не са ми казали за причината за това.

Потърсих в нета, оказа се, че и други са имали такива "проблеми", но при тях им е казало, че е заради някакви плащания, които били големи или нещо такова..

Тъпотия.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Никой ли няма идея как да се реши такъв проблем, едва ли съм единствения, който се сблъсква с тия мизерници...

Вече близо месец не мога да се оправя с тях :pirate .

Първо пратих от лични карти и книжки копия, бях замъглил някои цифри, след седмица ми отговориха съвсем лаконично, че не е валидно, предположих, че е заради замъглените полета. Поне писаха, че кирилица приемат, имали кой да преведе, примерно адреса.

Пратих непроменени копия, и вече минаха 10-тина дни, пратих и копие само от ЛКарта за proof of address, понеже само там името ми се свързва с адреса, понеже utility bills, които пристигат, са на името на което се води адреса, а то не е моето. Да им е*а мамата мръсна гадна :angry1 .

Месеци ли им са нужни да прегледат тия неща, какво искат вече, не знам..

И то цялата работа е станала (да, получих някакво обяснение защо се искат тия глупости) заради надхвърляне на получена обща сума по акаунта ми откакто го ползвам, която ХИЧ не е голяма. Направо съм втрещен как може такова нещо. Бахти смотания пейпал, за някаква мизерна сума, и да почват да искат документи и какво ли не, поне да приемаха единствените неща, които мога да им дам, мамицата им грозна!

Link to comment
Share on other sites

За каква сума става въпрос, какъв ти е акаунта, от къде идват парите? Ред-флагнали са та и в момента те гледат под лупа, за това те въртят, цитирай имейлите да видим за какво точно се дърпат. Можеш да им кажеш, че по законите на България само лица на държавната администрация и държавно акредитирани инстититуции имат право да боравят с личните ти данни. Напиши им еидн хубав complaint и не им се давай, че когато работят, работят добре, но закучат ли се нещата...мотаницата я голяма.

Link to comment
Share on other sites

Никой ли няма идея как да се реши такъв проблем, едва ли съм единствения, който се сблъсква с тия мизерници...

Бахти смотания пейпал, за някаква мизерна сума, и да почват да искат документи и какво ли не, поне да приемаха единствените неща, които мога да им дам, мамицата им грозна!

точно paypal е много стабилно нещо, никога не съм имал проблеми с него, също както и със скайп. Не знам защо нещо не те харесват

Link to comment
Share on other sites

Акаунта ми е съвсем нормален, от най-малкия тип, Personal. Имам го от 2007-ма, но от миналата година го използвам малко повече.

И става дума за трансфер от малка сума, трицифрена в $. Но явно не това е важното в случая. И преди съм получавал подобна сума. Доколкото разбрах от мейла им, общо бил съм получил над еди каква си сума (около 2-3 хиляди $ или нещо такова) и затова акаунта ми се ревизира. Бях се поразтърсил, и намерих из нета и в други форуми хора с същия проблем, от Януари тази година. Някои са се оправили с лична карта, за други разни галимации са се налагали за да си върнат акаунта в нормален вид. Не са ме редфлагнали, а просто е в някаква ревизия, най-вероятно комбинация от шибаната държава, от която произхождам и сумата, която са цитирали. Парите идват от USA, но едва ли това има значение. Това си е превод от/към вътрешни виртуални сметки на един потебител към друг потребител.

Тва е, докато живея в тая шибана държава, и пейпал, и много други институции, винаги ще си имаме проблеми. То щото България ако беше нормална държава, на която да се гледа с доверие, нямаше да е така. Може в случая да не зависи от това, но принципно истината е такава за други случаи. Както дне чух един коментар при Слави, просто е невъзможно една шибана магистрала да се строи вече 20 години. Такова нещо НЯМА по света. Не знам какво трябва да стане, за да се промени нещо. Пълен песимист съм в това отношение. Изумен съм как тази държава продължава да съществува на картата. Аз не мога да я приема като родна държава, по-скоро като някаква мащеха-циганка, която доидецата си за пари, ходят боси и голи, абе пълни цигани сме, няма българи, няма цигани, всичките на цигани ни направиха.

Link to comment
Share on other sites

И аз имах доста проблеми с пейпал , нито бях надвишил лимити нито бях направил нещо нередно просто пазаруване в ибей и точно когато бях решил да направя една голяма покупка (над 600$) тъпаците решиха да ми ревизират акаунта точно след като вкарах парите и ми беше блокиран за повече от 3 месеца , пращах 1231231 документа , банкови извлечения , лични карти , книжки и нищо нито отговор нито нищо , като вляза в акаунта ми пишешеш че всичките "доказателства" които съм пратил са приети и удобрени но акаунта ми все още блокиран с парите вътре , вече ги бях отписал след няколко милиона емайла които пратих и онзи ден о чудо , имейл от пейпал в който ми споменават че мога да най-накрая да си изтегля парите ........ така и не разбрах какво бях объркал че ми задържаха парите толкова време ..... изтеглих всичко и повече не смятам да ги ползвам НИКОГА

Link to comment
Share on other sites

да спомена, че един път купих нещо от ebay от фалшив продавач. Уведомих paypal и след няколко дена парите ми бяха върнати. Става въпрос за около 90 долара

Link to comment
Share on other sites

При положение, че си получавал пари и преди и изведнъж са ти направили проблем, означава, че са ти ред-флагнали акаунта, без значение дали те си го признават или не. Най-добре е да им се обадиш по телефона, но си купи карта за международни разговори или нещо подобно, защото ще те мотаят по 20 минути по телефона. Аз съм разговарял с тях и когато чуеш live person ти стават повече неща ясни. Имат телефон, обади им се от там ще те свържат с international agent ще те пита за данните на твоя акаунт и ще ти обясни какво е положението.

Link to comment
Share on other sites

Ами всъщност положението е такова, че явно не е точно редфлагнат, не знам какво е точно, (under review се води).

Интересното е, че все още мога да си withdraw-вам пари от акаунта към картата ми. Затова и засега е само притеснение. Писах им няколко пъти, да видим. Засега няма да се обаждам, защото основната причина да ползвам пейпал е заради високите такси за банкови преводи отвън. До миналата година основно (и само) с банкови преводи получавах пари, като общата такса беше към 50-60 долара. За трансфер примерно на сума от $8-900, не е малка такса. На тях им взимаха средно $30, и на мен около $18-20. Та дори се е случвало и на $300 таксите да са подобни.

Та ще изчакам. Телефона ще си е набутка колкото една такава такса :) .

 

Едит: Хехе, раздвижване по въпроса ми има. Току що получих известие - влизам, и акаунта ми поне в частта за доказване на това че съм аз (Photo ID) е одобрен. Т.е. личната карта е свършила работа. Остава proof of address. Понеже по два критерия се ревизирал. Photo ID и Proof of address, че живея на съответния адрес алабала. Явно кирилицата на адреса в личната карта не върши работа. Ще трябва с банково извлечение или нещо такова, да се вади. Поне е някакво раздвижване.

Link to comment
Share on other sites

Така... имам следния проблем. До преди 1-2 седмици, като трябваше да извърша плащане (повечето за ибей) през PayPal нямаше никакъв проблем. Днес се опитах да платя нещо и давам 'pay now', дава ми цената.. цъкам си 'continue', пиша си e-maila/password-a и ми излиза : If you were making a purchase or sending money, we recommend that you check both your PayPal account and your email for a transaction confirmation after 30 minutes.

Изчаках 30 минути, 1 час... 2 .. 3 ... 7 и никакъв и-мейл не получих. Писах им на хората, не отговарят.. та ако имате някакви идеи, чудесно ще да е.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dunata, може би твоят проблем е свързан с моя, който ще напиша.

Виж дали мейлите не пристигат в SPAM фолдера на пощата ти.

 

Относно моя проблем. То не е проблем, а възмущение.

При получаване на трансфер към моя пейпал акаунт, ме чарджват цели 4% - само за трансфер към баланса в пейпал!

И това го въведоха от около месец.

Преди беше Безплатно!

 

Ми то ми излиза по-изгодно с нормален банков превод де*ба! Единственото което е, че за изпращача излиза безплатно, освен ако той не избере той да плати тая такса (поне така пишеше, че имало опция).

Да не говорим, че така и на следващия ден парите са дошли. :angry1

Дееее*а и държавата, деее*а и чудото! :pirate . Ако не съм в Бг, процентите са по-ниски от това което видях в нервите си.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

като цъкна на Add Funds от вчера ми дава тази грешка:

"You have requested an outdated version of PayPal. This error often results from the use of bookmarks."

Какво ще рече това?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Днеска имах малък проблем с плащането в ebay.При опит да потвърдя плащането в PayPal ми изписа,че картата не може да се използва при транзакцията.Преди не съм имал проблеми..и единствения избор,който ми дава е да регистрирам нова карта.Всичко по картата е платено,та някой да знае какъв може да е проблема ? :confused

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...