Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Няколко въпроса :

 

Някои пробвал ли е карта от Прокредит Банк ?

Т.е. трябват ли някакви специални процедури,за да се активира картата в paypal ? Аз пробвах,но ми даде тази грешка :

 

Другият въпрос е - има ли значение от това в каква валута е сметката ? Т.е. става ли левова сметка,към която е издадена Visa Electron на съответната банка ?

 

 

И реално някои ползвал ли е услугите на paypal с карта от България ? :)

Аз ползвам ПроКредит с Електрон карта и вече имам няколко плащания с Пейпал. Няма значение в каква сметка е (лева или евро за тази банка)

На коя банка ?

 

И също така - нали paypal изтегля необходимата сума от сметката към картата или аз се бъркам ?

Т.е. споменатото директно изтегляне на пари от банкова сметка да е без участието на виза електрон ?

Да, пейпал изтегля конкретната сума преобразувана по курса на банката за да се извърши плащането, чрез картата.

 

Това съобщение, което ти изписва сайтът на пейпал означава, че банката намира проблем в картовата ти сметка. Таксата, която ще ти върнат после е 1.5 евро (3лв), ще бъде възстановена във виртуалната сметка, не директно в картата. Едната причина е да имаш нулев баланс. Другата причина е ако карта си я взел днес и от банката и диркетно вкъщи за регистрация, трябва да изчакаш поне 24ч от взимането на картата от банката докато почнеш да плащаш с нея.

 

Последното нещо, което се сещам е. Ако примерно си захранил картата сутринта в 9ч и веднага след това си решил да се регваш в пала пак ще ти откаже защото файлът, който праща банката до борика (borica.bg) се актуализира не по-рано от 14:30 и 18:30. Т.е. дори да си захранил сметката по картата ти не можеш да плащаш с нея по интернет докато данните не стигнат до борика.

 

На кратко казано, ако си захранил сметката и има (поне) 1.50 евро вътре и днес не става, пробвай утре.

 

Един съвет: иди в банката и пусния заявление за интернет банкиране, много разкарваници ще ти спести и ще си наясно кое, как и колко.

 

Успех.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз преди малко си направих регистрация в PayPal и имам следния проблем.Искам да купя стока от ebay.Давам continue to PayPal на стоката,после натискам бутона Pay.И след това вече ме прехвърля на страницата на PayPal ,където ми дава едно бяло поле ,в което ми пише Click Here to Retry и под него return to the homepage.Натискам първото и пак ми излиза тази страница и съм до там.С Дебитна карта към Булбанк съм.Кажете защо не се получава?

Link to comment
Share on other sites

Акаунтът verified ли е? С кой експлорер браузваш? Виж дали нямаш анти-вирус, анти-спам или друг софтуер, който да блокира кукийс. Пробвай с друг експлорер IE. Firefox и тн.

Link to comment
Share on other sites

..

blame мерси за инфото,оказа се,че съм избързал с активирането на картата. Изчаках малко и се оправиха нещата.

 

Понеже писа,че използваш Procredit Bank 2 въпроса:

-Как може да се провери 4 цифреният номер,за да се получи "verified address" в paypal след като те изтеглят сумата.

-онлине банкирането изисква ли някакви формуляри ? На мен ми казаха,че може и online да стане,но нещо не искаше да приеме заявката...

Link to comment
Share on other sites

blame мерси за инфото,оказа се,че съм избързал с активирането на картата. Изчаках малко и се оправиха нещата.

 

Понеже писа,че използваш Procredit Bank 2 въпроса:

-Как може да се провери 4 цифреният номер,за да се получи "verified address" в paypal след като те изтеглят сумата.

-онлине банкирането изисква ли някакви формуляри ? На мен ми казаха,че може и online да стане,но нещо не искаше да приеме заявката...

 

- Има огромна разлика. Verified Address имат само американците и някои от адресите във Великобритания. Всички страни освен тези споменати са със статут на "unverified" и нищо не зависи от нас това да се промени. Този четерицифрен код, който искат от пейпал за да се легитимираш пред тях е да са сигурни, че картата, с която се регистрираш е твоя.

 

За да разбереш този код ще трябва да се разкараш до банката за да ти направят извелечение по картовата ти сметка.

 

За онлайн банкирането се иска формуляр, но трябва да го принтирап вкъщи, след това да им го занесеш...дълга и широка.

 

Най-лесно: Иди в банката, поискай да ти активират интернет банкирането на място. Ще попълнеш формулярите там, ще ти направят юзър и парола, които вкъщи ще смениш. Когато се пребереш вече ще имаш достъп до баланса по сметката ти, така и четерицифрения код за пейпал.

 

За да правиш банкови преводи чрез интернет ще ти трябва един списък от ТАН кодове, които се дават на място. Ако обаче в банката нямаш друга сметка, освен картовата НЕ ти трябват, тъй като комбинираната сметка по Виза Електрон може да се използва единствено чрез борика, т.е АТМ и ПОС терминали.

Link to comment
Share on other sites

Някой от Пловдив може ли да ми извърши 1 услуга :santa:

Да ми поръча от eBay нещо.

п.п. Чудих се къде да постна молбата ми, ако не е за тука се извинявам.

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

You've been outbid. Bid again before it's too late.

наддавам за нещо и в момента ,в който си потвърда всичко ,буквално на следващата секунда ми излиза този надпис ! И се оказва ,че моята оферта не е най-висока...това ми се случва вече за незнам кой път и моля някой който е по-навътре с нещата да обясни ... на мен ми изглеждат като някви ботове ли ,скриптове ли незнам кво са ,които те ПРЕЦАКВАТ ! Примерно почва наддаването от 1$ и до сега няма нито 1 оферта...ти правиш и ти казва че вече има по-добрa WTF ?!?! 2$ примерно слагаш на 3$ казва ти ,че има 4 и в 1 момент ще се стигне до съвсем друга цената .... :angry1

Edited by Slain
Link to comment
Share on other sites

наддавам за нещо и в момента ,в който си потвърда всичко ,буквално на следващата секунда ми излиза този надпис ! И се оказва ,че моята оферта не е най-висока...това ми се случва вече за незнам кой път и моля някой който е по-навътре с нещата да обясни ... на мен ми изглеждат като някви ботове ли ,скриптове ли незнам кво са ,които те ПРЕЦАКВАТ ! Примерно почва наддаването от 1$ и до сега няма нито 1 оферта...ти правиш и ти казва че вече има по-добрa WTF ?!?! 2$ примерно слагаш на 3$ казва ти ,че има 4 и в 1 момент ще се стигне до съвсем друга цената .... :angry1

Написано е с много ясни букви: Enter your maximum bid:

Обърни внимание на думата maximum.

Решаваш, че за дадена стока можеш да дадеш 20$, системата автоматично бидва от твое име по схемата 20,50 цента 1$ и така до като надцакаш участниците или докато търга свърши. Ако някой обаче сложи maximum bid от 21$ ти губиш автоматично. В същия симисъл дори да сложиш максимален бид от 20$, ако няма меркалии можеш да го вземеш и за 1$. Това, че си сложил максимален бид от 20$ не означава, че задължително ще ги платиш.

 

Ако не го разбираш има хелпове, има и форуми. Има и форум за noobs и там хората им помагат.

Не е обаче философия голяма, това за което питаш.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zna4i imam sledniq problem.Brat mi ima acount v USA banka i ne moge da si iztelgi parite(probva 100 na4ina i se ne stava),oba4e ima i akount v paypal,az susto imam i sum verifidet s carta ot nasha banka.Ta misulta mi e mogeli da pratim ot negoviq akount v paypal na moq i posle ot moq v moita karta.I kak stava po to4no ot paypal kum kartata v bg.

Edited by miro123
Link to comment
Share on other sites

Zna4i imam sledniq problem.Brat mi ima acount v USA banka i ne moge da si iztelgi parite(probva 100 na4ina i se ne stava),oba4e ima i akount v paypal,az susto imam i sum verifidet s carta ot nasha banka.Ta misulta mi e mogeli da pratim ot negoviq akount v paypal na moq i posle ot moq v moita karta.I kak stava po to4no ot paypal kum kartata v bg.

Може, като ти прати парите на твоя акаунт се логваш и избираш Withdraw, след това избираш Withdraw funds to your card. Ще ти вземе 2 евро за трансакцията, парите ще дойдат в картата ти за 3,4 дена.

Link to comment
Share on other sites

Този номер 4-цифреният дет го искат само от банката ли мога да го взема, защото от банкомат не дава пълни сведения и не се вижда...??? Става въпрос за Visa electron на Райфайзен

Link to comment
Share on other sites

Може, като ти прати парите на твоя акаунт се логваш и избираш Withdraw, след това избираш Withdraw funds to your card. Ще ти вземе 2 евро за трансакцията, парите ще дойдат в картата ти за 3,4 дена.

to i az taka ostanvoih no vse pak mersi za infoto

 

EDIT :A problem li e ako smetkata mi e v levove,a ste mi doidat parite v $ ili ste se obmenqt po kursa za denq

Edited by miro123
Link to comment
Share on other sites

Този номер 4-цифреният дет го искат само от банката ли мога да го взема, защото от банкомат не дава пълни сведения и не се вижда...??? Става въпрос за Visa electron на Райфайзен

Само в банката или в сайта им за интернет банкиране, ако имаш такова.

Link to comment
Share on other sites

Може, като ти прати парите на твоя акаунт се логваш и избираш Withdraw, след това избираш Withdraw funds to your card. Ще ти вземе 2 евро за трансакцията, парите ще дойдат в картата ти за 3,4 дена.

на мен никога не ми е взимало пари, за да си вкарам парите от paypal акаунта в дебитната карта

A problem li e ako smetkata mi e v levove,a ste mi doidat parite v $ ili ste se obmenqt po kursa za denq

никакъв проблем няма, парите се обръщат по курса за деня

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Каква е максималната сума която мога да преведа(онлайн пазаруване) с Personal Account и каква е таксата?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
This credit card has been denied by the bank that issued your credit card.

paypal май не приема mastercard (издадена от първа инвстиционна банка) ... сигурно трябва да е visa :unsure:

Link to comment
Share on other sites

приема mastercard

а бе, то и аз виждам, че на сайта има опция за mastercard, ама не я приема и изписва горното съобщение :blink:

 

да не е нещо от браузъра? :unsure:

ползвам mozilla firefox

 

тц, и през IE е същото ...

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Най-добре да отидеш до клон на банката и да питаш на место, дали не правят нещо с мастъркард картите.

Защото ако се съди по съобщението, нещо банката цака работата не Paypal.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.

 

Вчера ми пратиха пари на Pay pal account-а и си пише, че ги поръчах и парите ги има в pay pal, но на са ми прехвърлени на кредитната карта. Някакви идеи от какво може да се е получило това разминаване ?

Link to comment
Share on other sites

Там ти се пращат пари, ако искаш да ти влезнат в картата трябва да се плати такса от 2-3 евро май беше. Може да ги използваш да пазаруваш чрез ибей, ако сумата е малка и не ти се занимава...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В крайна сметка да питам.

 

Сметка в ПИБ каква карта се приема в PayPal?

Имам Visa Electron и не я приема. Трябва да е друга ли или да е кредитна карта?

Опциите са ми само дебитна карта.

На ОББ също не се приема.

А в първия пост тук пише друго.

 

На Райфайзен какви дебитни се приемат?

Основно за получаване на средства.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...