Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

Мен пък покрай едни други изследвания ми хванаха завишени чернодробни ензими - та резултата след лежане в болница - хроничен невирусен хипатит. Добрата новина, че е в начална фаза, където още няма фиброза/цироза. И все питат ти пиеш ли, че са ти такива.

Аааа и опитват да ме изкарат с диабет 2 тип и опитаха да ме натъпчат с хапчета, ама нещо не им се дадох за тая работа. За 10 дена се избодох над 50 пъти(2 различни апарата) - кръвната захар не ми излиза от нормите, при това тъпчене със сладко и всякакви неща които вдигат повече захарта. Някой път докторите с някакви приказки от въздуха могат да изкарат човек... Но за всеки случай сега и на ендокринолог ще ходя, че след тая болница с техните системи кой знае какво са разцентровали.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мен пък покрай едни други изследвания ми хванаха завишени чернодробни ензими - та резултата след лежане в болница - хроничен невирусен хипатит. Добрата новина, че е в начална фаза, където още няма фиброза/цироза. И все питат ти пиеш ли, че са ти такива.

Аааа и опитват да ме изкарат с диабет 2 тип и опитаха да ме натъпчат с хапчета, ама нещо не им се дадох за тая работа. За 10 дена се избодох над 50 пъти(2 различни апарата) - кръвната захар не ми излиза от нормите, при това тъпчене със сладко и всякакви неща които вдигат повече захарта. Някой път докторите с някакви приказки от въздуха могат да изкарат човек... Но за всеки случай сега и на ендокринолог ще ходя, че след тая болница с техните системи кой знае какво са разцентровали.

 

Хубаво е все пак да се вземат мерки - дори при натоварване с глюкоза не всеки път резултатите от кръвната захар са точни... Най-удачно е да си направиш изследване на гликиран хемоглобин, защото изследването на кръвната захар показва само моментното състояние, а стойностите се променят през деня.

По тази причина е много важно да видиш какви са били нивата на кръвната ти захар за няколко месеца назад, а това се разбира чрез изследването на гликирания хемоглобин.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Хубаво е все пак да се вземат мерки - дори при натоварване с глюкоза не всеки път резултатите от кръвната захар са точни... Най-удачно е да си направиш изследване на гликиран хемоглобин, защото изследването на кръвната захар показва само моментното състояние, а стойностите се променят през деня.

По тази причина е много важно да видиш какви са били нивата на кръвната ти захар за няколко месеца назад, а това се разбира чрез изследването на гликирания хемоглобин.

Затова и отивам на ендокринолог.

Иначе за резултатите - смятам, че са точни от глюкомерите, понеже единия е засичан многократно с резултати от болнични лаборатории и са били еднакви. Те и натоварване с глюкоза ми правиха за 2 часа имаше промяна само с 1 единица. Но пък за мен теста не го направиха правилно - поради редица фактори, та може би в сряда като говоря с лекаря може да решим пак да го направим.

Link to comment
Share on other sites

Затова и отивам на ендокринолог.

Иначе за резултатите - смятам, че са точни от глюкомерите, понеже единия е засичан многократно с резултати от болнични лаборатории и са били еднакви. Те и натоварване с глюкоза ми правиха за 2 часа имаше промяна само с 1 единица. Но пък за мен теста не го направиха правилно - поради редица фактори, та може би в сряда като говоря с лекаря може да решим пак да го направим.

 

Правилно си решил да се консултираш със специалист. :))

Глюкомерите сигурно са си наред, въпросът е, че резултатите на кръвната захар могат да варират в зависимост от емоционалното състояние /да речем, стрес, притеснение и прочее/, физическо натоварване и т.н. Затова в подобни случаи обикновено се прави точно това изследване, което ти препоръчвам, защото чрез измерване на гликирания хемоглобин може да се проследят стойностите на кръвната захар три месеца назад, да речем, за да се прецени, има ли някакво нарушение в нивата на захарта, или не... Но, разбира се, ендокринологът ти ще си прецени, какви точно изследвания да ти направи. Дай, Боже, да нямаш никакви проблеми!!! :))

Link to comment
Share on other sites

Мъка обзе сърцето ми. Утре се финализира продажбата на най-бързото Пунто :( :(. Близо 6 години го карах, много прекъсвачи му думнах, много ръчни издърпах, но....разделихме се :rolleyes:

 

:laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Моите поздравления. И дано случиш на добра кола след него - или Абарт :D

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

 

Няма да е зле нито Абарт, нито мечтаното от мен вече сигурно 10 години едно е30 с надпис "316" и шестак под капака, но....няма да стане. Няма да купувам друга. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Стари трвами...възпаления на разни сухожилия и прочие...Дясната ръка ми е почти неизползваема...

Link to comment
Share on other sites

Някакъв нагъл урод, който тормози жена ми за някакви измислени 30 лева на Виваком, ми обясни че съм "смотан пловдивчанин", "скъсан като чорап" и ми обясни че идва вкъщи да ми счупи капачките. Тоя просто не знае с какво се захвана и какво точно го чака!ninja.gif

Link to comment
Share on other sites

Някакъв нагъл урод, който тормози жена ми за някакви измислени 30 лева на Виваком, ми обясни че съм "смотан пловдивчанин", "скъсан като чорап" и ми обясни че идва вкъщи да ми счупи капачките. Тоя просто не знае с какво се захвана и какво точно го чака!ninja.gif

 

Много нагли са станали тия дето търсят парите бе? Егати. Кажи какво е станало после.

Link to comment
Share on other sites

Някакъв нагъл урод, който тормози жена ми за някакви измислени 30 лева на Виваком, ми обясни че съм "смотан пловдивчанин", "скъсан като чорап" и ми обясни че идва вкъщи да ми счупи капачките. Тоя просто не знае с какво се захвана и какво точно го чака!ninja.gif

 

Тея разговори би трябвало да се записват, така че ти пожелавам успех да му натриеш канчето едно хубавоbeer.gif

Link to comment
Share on other sites

Някакъв нагъл урод, който тормози жена ми за някакви измислени 30 лева на Виваком, ми обясни че съм "смотан пловдивчанин", "скъсан като чорап" и ми обясни че идва вкъщи да ми счупи капачките. Тоя просто не знае с какво се захвана и какво точно го чака!ninja.gif

Кога е събитието? :laughing1: Да дойдем да "гледаме" ;)

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Много нагли са станали тия дето търсят парите бе? Егати. Кажи какво е станало после.

 

 

Тея разговори би трябвало да се записват, така че ти пожелавам успех да му натриеш канчето едно хубавоbeer.gif

 

 

Кога е събитието? :laughing1: Да дойдем да "гледаме" ;)

 

Сагата тепърва започва. Засега се записват часовете на обажданията оттук нататък, а като се върна в Пловдив имам едни много близки хора, с които ще идем при бопажиите да пуснем едни документи, та после ще видим чии капачки и прочее. Сега е важно да се понатрупат още такива обаждания...ninja.gif

Link to comment
Share on other sites

Мама му да ***. Може ли за 10 лв фиш да платя 4 кинта превод. Нещо съм направил на 29-ти март...не успях да разбера какво, не ми казаха и нямах време да се редя на гише 1, за да чакам за справка. Не съм спиран от патрулка поне 12 месеца. Какъв ще е тоя фиш за 10 лв? За неправилно престрояване на някое кръстовище дето има камери ли? За превишена скорорст, колани и т.н неща няма как да е. Неправилното паркиране мисля, че беше 20-ка...за 10 кинта ми вгорчиха края на работния ден тия "кукери"

Link to comment
Share on other sites

Не знаех че изобщо някой ще се занимава за под 200-300лв.. егати

 

В момента са завели дело срещу жената за около 60лв. Ще видим дали ще се разберем с добро. Ама тя, патката, чак сега ми каза, че са я заплашвали по телефона...

Link to comment
Share on other sites

Мама му да ***. Може ли за 10 лв фиш да платя 4 кинта превод. Нещо съм направил на 29-ти март...не успях да разбера какво, не ми казаха и нямах време да се редя на гише 1, за да чакам за справка. Не съм спиран от патрулка поне 12 месеца. Какъв ще е тоя фиш за 10 лв? За неправилно престрояване на някое кръстовище дето има камери ли? За превишена скорорст, колани и т.н неща няма как да е. Неправилното паркиране мисля, че беше 20-ка...за 10 кинта ми вгорчиха края на работния ден тия "кукери"

И все пак, прочете ли какво пише на призовката/поканата?

Link to comment
Share on other sites

И все пак, прочете ли какво пише на призовката/поканата?

 

Да. Нищо не пише на нея. Тя е в стил като онези дето трябваше да се явяваме на военни комисии. Но тоя път дестинацията е КАТ, а причината(както беше описана) плащане на фиш за 10 лв. За да разбера каквото и да е - трябваше да ида на гише 1, но след като платиш...ако ще 1 лев да е фиша, ако ще 1 млн лева да е фиша - край. Всичко свършва и нищо не може да се направи(така ми казаха там)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Аз май почвам сериозно да се замислям дали въобще ми трябва кола... Обмислях след НГ да почвам търсене, ама нещо май сериозно губя желание...

Link to comment
Share on other sites

Направи си сметка дали колата ще улесни ежедневието ти. Не знам как пътуваш до работа, предполагам с колело. Kopche има спирка на метрото точно до работата, но пък от нас до най-близката такава е 40 минути пеша, няма автобусна линия. Само това нещо прави колата наложителна за нас.

Link to comment
Share on other sites

Настоящия ми офис е на 20 минути пеш. Дори и след като го преместят (което се очертава) смятам да продължа да ходя с обществен транспорт или колело, дори и да имам кола. Причината да искам кола са уикендите/отпуските - когато трябва да отида до точка хикс с колело/туристическа екипировка/приятелка, без да завися от влакове, автобусни линии, други хора с коли и т.н. А, да и като искам да си купя шкаф, да не се налага да broadcast-вам в офиса "някой може ли да ми помогне за едикаквоси".

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...