Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply
Ти ми кажи

 

Nameril si tam nqkolko snimki i pravish izvodi? Mnogo 4esto sa sreshtani neobozna4eni kameri. Prosto edna kutiq do svetofara s kamera i svetkavica. I vupreki vsi4ko ne pre4i da ima tabeli predi tova. Pone da karat za malko kato horata.

 

PS. Lubimi sa mi tabelite po magistralite "Speed limit is aircraft enforced." :laughing:

Link to comment
Share on other sites

В България е така - ако искат да се спазва ограничението и се мисли за безопасността - ще има табели, ако искат да се "обогатяват" катаджиите - няма да има табели.

Link to comment
Share on other sites

Тея в патрулките пък що да са обозначени? В САЩ всяка патрулка като е с камера де е обозначено?

 

Иначе то в самия правилник още не фигурира такъв знак, така че сигурно трябва дълга процедура по въвеждането му. Пък кой ли ще ти се занимава...

Link to comment
Share on other sites

Тея в патрулките пък що да са обозначени? В САЩ всяка патрулка като е с камера де е обозначено?

Ми самата патрулка има надписи " POLICE" и синя/червена лампа.

бтв. според мен трябва да има знак ако някъде са разположени статични камери,

както и да не се слагат в необозначени коли.

Link to comment
Share on other sites

Чисто бяла Астра без никакви надписи и отличителни белези с РВ 5253 или РВ 5352 има камера с радар . Честито на печелившите .

 

А има ли някой действително получил честитка от тази камера?

Link to comment
Share on other sites

един комшия....директно в тях + бонус наказателното постановление , макар че когато мене ме спряха си ми написаха акта директно на място....

Link to comment
Share on other sites

Нощно време едва ли, тогава ще трябва да имат и светкавица.

А за необозначените полицейски с камери, ме интересуваше има ли някаква част от закона, който да им го позволява да си ходят така или просто така са си го решили, за да съберат някой лев отгоре на гърба на хората. Нали уж полицията се слага, за да предотвратява нарушенията, а не да си седи тайно и да снима на принципа "плати си, пък си карай с превишена скорост". За това се слагат и табели за статичните камери. Поне си знаеш, че си направил нарушение и ще си чакаш честитката, а не един ден ти чукат на вратата с изненадата и няколко честитки наведнъж, без дори да си и предполагал. Че даже и промоции вече почнаха да правят "Плати си глобата до месец през интернет и няма да ти съставим акт". :wir

Link to comment
Share on other sites

Нали уж полицията се слага, за да предотвратява нарушенията, а не да си седи тайно и да снима на принципа "плати си, пък си карай с превишена скорост".

Българската пътна полиция или т.нар. КАТ никога не са имали подобни функции - да предотвратяват произшествията на пътя. Като за тази цел се грижи и закона естествено. Камерите навсякъде трябва задължително да са обозначени със знаци - само така има реален смисъл от тяхното използване. При нас всяко кръстовище е с камери, защото сфетофарите се регулират от тях (например вечер когато наближиш с колата сфетофар, който свети червено и няма трафик, той ти светва автоматично зелено, т.е. принципно светофарите не светят с жълто мигащо през нощта). Обаче техните функции са само регулиращи. На кръстовищата със специални камери за заснемане на нарушения има и задължителни знаци преди това. Има и друг един интересен момент - на специалния радиоканал, по който всяка минута предават информация за трафика в града, редовно съобщават на кои места в момента има полицейски радари.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ей сега тъкмо се прибирам по бул. България някъде с 70-80 км нормално си карам широк хубав път, нямаше никакви коли около мен и се бях залюхал нещо и в един момент гледам щрррак вдясно подминавам бяла астра от тея цивилните, загледах се, видях камерата и радара отпред на таблото.Каква е вероятността да са ме снимали(защото наистина сигурно в радиус от 10 секунди нямаше никакви коли около мен) и втория ми въпрос-какво става ако не я платая тази глоба за превишена скорост, защото имам един акт, преди повече от година излезе, но казах че съм си забравил талона тогава и така и не ми го взеха и не могат да ме накарат по никакъв начин да го платя този акт, дори почти го бях забравил вече :Д Да не ме накарат сега барабар с глобата и него да платя?Има ли някакви лихви ако не я плащам тази глоба и как стои въпроса с обжалването?

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакви лихви ако не я плащам тази глоба и как стои въпроса с обжалването?

Много ми е интересно на какво основание ще обжалваш?

Link to comment
Share on other sites

Ей сега тъкмо се прибирам по бул. България някъде с 70-80 км нормално си карам широк хубав път, нямаше никакви коли около мен и се бях залюхал нещо и в един момент гледам щрррак вдясно подминавам бяла астра от тея цивилните, загледах се, видях камерата и радара отпред на таблото.Каква е вероятността да са ме снимали(защото наистина сигурно в радиус от 10 секунди нямаше никакви коли около мен) и втория ми въпрос-какво става ако не я платая тази глоба за превишена скорост, защото имам един акт, преди повече от година излезе, но казах че съм си забравил талона тогава и така и не ми го взеха и не могат да ме накарат по никакъв начин да го платя този акт, дори почти го бях забравил вече :Д Да не ме накарат сега барабар с глобата и него да платя?Има ли някакви лихви ако не я плащам тази глоба и как стои въпроса с обжалването?

 

В момента бялата астра/ без никакви надписи / РВ 5352 е пред захарния комбинат, преди практикер.камерата и радара са на таблото-виждат се.

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно на какво основание ще обжалваш?

Еми като например че се бяха скрили точно под едно дърво, което правеше супер плътна сянка над тях и че бяха качили почти цялата кола на тротоара, демек умишлено се бяха скрили.+ това според мен цялата тази работа с камерите трябва да е обозначена за да има реален ефект.В крайна сметка тяхната цел е да образоват българския шофьор и да го накарат да не превишава скоростта нали?Еми ако е така обозначават къде има камери и къде се използват радари за засичане на скоростта и хората ще ги е страх да не се опарят и ще спазват ограничението.Сега това, което в момента се прави има полза единствено за държавата-крият се(и то на ремонтираните и хубави шосета само в Плд-скт Петербург, България, моста на Априлов)на тея места просто от само себе си караш с 60-70, глобяват много хора и парите от глобите за държавата.А в крайна сметка скоростта пак е била превишена, според мене трябва да се обозначава къде има камери за да има някакъв реален ефект от тях.

Иначе не съм казал, че задължително ще обжалвам, просто питам как стои въпроса с това, защото след 20 дни заминавам за щатите и ще стоя минимум 5-6 месеца там, та ако може да се протака работата дотогава...затова питам и за лихвите :bgrin: как стои въпросът.

В момента бялата астра/ без никакви надписи / РВ 5352 е пред захарния комбинат, преди практикер.камерата и радара са на таблото-виждат се.

Еми да де, точно за там говоря. :@ , ама не са точно пред захарния комбинат ами са се качили на тротоара и са се скрили под една сянка та почти не се виждат :@

Link to comment
Share on other sites

Явно съм бил в голяма заблуда. До сега си мислих, че закона трябва да се спазва независимо дали на пътя има патрулка или не.

Това което си описал със скриването издиша от всякъде. Вероятно ще ти се изсмеят в съда ако подадеш жалба с такова основание. Ти трябва да си образован още по време на шофьорските курсове. Работата на КАТ е да следят дали спазваш законите или не. Съответно ако не ги спазваш да ти наложат глоба. Дори в самото съкращение има думата "контрол". На доста места предлагат опреснителни курсове. Ако не се чувстваш достатъчно образован ти предлагам да се запишеш на такива.

Link to comment
Share on other sites

Явно съм бил в голяма заблуда. До сега си мислих, че закона трябва да се спазва независимо дали на пътя има патрулка или не.

Това което си описал със скриването издиша от всякъде. Вероятно ще ти се изсмеят в съда ако подадеш жалба с такова основание. Ти трябва да си образован още по време на шофьорските курсове. Работата на КАТ е да следят дали спазваш законите или не. Съответно ако не ги спазваш да ти наложат глоба. Дори в самото съкращение има думата "контрол". На доста места предлагат опреснителни курсове. Ако не се чувстваш достатъчно образован ти предлагам да се запишеш на такива.

Не мисля че имам нужда от опреснителни курсове, досега за 15-20 к километра стаж нямам нито едно произшествие, а това, че на големите 3 лентови и празни булеварди карам с 60-70 вместо с 50 не мисля, че ме прави "необразован" шофьор.Това за жалбата просто го попитах информативно, по-важни са ми останалите 3-4 въпроса горе, много ясно че като съм единствена кола и черно на бяло са ме снимали няма да подам жалба.Сега вместо да се заяждаш 3ти пост сподели малко опит(ако ти се е случвало) и кажи има ли някакви лихви ако не се плати в срок, ако имам стари задължения ще ме накарат ли и тях да платя, какво става ако не се плати, след колко време получаваш честитката....?

Link to comment
Share on other sites

Щом си бил единствена кола и не са те спряли направо на място значи не са те снимали , по принцип така процедират.

 

А тва там за криенето по-добре не го пиши при обжалването че бая смях ще падне....

Link to comment
Share on other sites

Щом си бил единствена кола и не са те спряли направо на място значи не са те снимали , по принцип така процедират.

 

А тва там за криенето по-добре не го пиши при обжалването че бая смях ще падне....

Сега потърсих инфо-30 лв е глобата с тях и без тях, все тая, надали ще се занимавам да обжалвам.Това, че се крият не го казах, защото ще обжалвам и ще го пиша... просто казвам, че не е правилно да застават на каширани места, аз досега не си спомням като са ме спирали(особено пък извънградско) да не са били зад завой, зад дърво или по някакъв друг начин да са застанали че да не ги видиш последния момент...

А иначе защо според теб е трябвало да ме спрат?Вътре имаше един пич, дето беше седнал, не беше с униформа и така като го гледах въобще нямаше намерение да става....

Link to comment
Share on other sites

няма неправилни неща, те за това са полиция и си решават къде и как да стоят и да дебнат

 

Всъщност не е така... Целта на полицията е да подпомага движението - има патрулки които стоят на места на които по скоро пречат на движението!! По принцип това го каза и някакъв от шефовете на КАТ по новините преди няколко дни, ама не каза къде трябва да се оплачем ако видим такива...

Link to comment
Share on other sites

Всъщност не е така... Целта на полицията е да подпомага движението - има патрулки които стоят на места на които по скоро пречат на движението!! По принцип това го каза и някакъв от шефовете на КАТ по новините преди няколко дни, ама не каза къде трябва да се оплачем ако видим такива...

Както и да е...да не спорим повече по тая тема щото се чудя що някои хора(НетруутБГ) ги защитават тея катаджии, сигурно не са се опарили още от някоя скрита зад завой или дърво патрулка извънградско, където са карали вместо с 90 с 110-120.

Значи по темата....на едно приятелче баща му се оказа, че работи в администрацията на КАТ и разправя, че тея белите астри цивилните по принцип в повечето случаи като направят снимката предпочитали да те спрат, да ти я покажат и на място да ти връчат там квото трябва или да те глобят, пращали честитки, само ако са възпрепяствани по една или др причина и не могат да те спрат на място.И разправя, че не са 4-5 такива астри, ами много повече.

Гадното е, че след като снимката е направена, имат само 20 секунди да я изтрият и след тва апаратурата я запаметява автоматично, така че като ви спрат с такава астра, бързо спирачка :Д, задна и една стотачка през прозореца, преди да са минали 20 секунди :Д :Д :Д

Link to comment
Share on other sites

Не мисля че имам нужда от опреснителни курсове, досега за 15-20 к километра стаж нямам нито едно произшествие, а това, че на големите 3 лентови и празни булеварди карам с 60-70 вместо с 50 не мисля, че ме прави "необразован" шофьор.

С толкова навъртяни километри си все още в категорията на начинаещите шофьори. Точно такива не бива да си позволяват да надвишават ограниченията. Все още нямаш достатъчно добра преценка за ситуациите.

 

Сега потърсих инфо-30 лв е глобата с тях и без тях, все тая, надали ще се занимавам да обжалвам.Това, че се крият не го казах, защото ще обжалвам и ще го пиша... просто казвам, че не е правилно да застават на каширани места, аз досега не си спомням като са ме спирали(особено пък извънградско) да не са били зад завой, зад дърво или по някакъв друг начин да са застанали че да не ги видиш последния момент...

Специално заради теб трябва да спират на места които се виждат от километри и да има няколко табели след колко метра има патрулка. Естествено че ще спират на места на които не можеш да ги видиш лесно. Ти ако си полицай и работата ти е да следиш за спазването на закона няма ли да застанеш именно по този начин?

 

Както и да е...да не спорим повече по тая тема щото се чудя що някои хора(НетруутБГ) ги защитават тея катаджии, сигурно не са се опарили още от някоя скрита зад завой или дърво патрулка извънградско, където са карали вместо с 90 с 110-120.

На година навъртам по над 100 000 километра. Досега пари на полицай не съм давал и няма и да дам. Предпочитам да ми напишат акт и да си го платя. За твоя изненада до сега имам само два акта. Единият е за спукано предно стъкло. По време на пътуване изхвръкна камък и спука стъклото. Малко преди да се прибера ме спряха и ми написаха акт за несменено предно стъкло. Как да го сменя докато съм в движение и се прибирам към България не успяха да ми отговорят. Вторият акт е за това, че не съм заверил първият акт. Как да го направя когато съм извън страната също не успяха да ми отговорят. Общата глоба и за двата акта е 30 лева. Беше 2006-та година това. Други актове до момента нямам. Редовно ме спират за всякакви видове проверки. За алкохол колко пъти съм давал не е истина. Айде сега си отговори сам на въпроса и стига си се оплаквал за нещо за което ти самия виновен. Искам след като отидеш в САЩ да продължиш да караш със сегашните си маниери и да се похвалиш тук какъв е резултатът. Също така как не ги е срам полицаите там да изполват "лазерни" радари и да те хващат много преди да си ги видял.

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос! Колко километра трябва да навърти човек, за да не се причислява в категорията начинаещ шофьор? И трябва ли работата му да е свързана именно с шофиране (защото точно такива правят най-много грешки)? Това ми звучи малко като едно време във форума как се разискваше кой след колко поста се водел стар юзър (май беше за спора за печатите с магаретата) :) .

Защото netrootbg, аз пък до сега за почти 10 000 км. имам само един акт, който по приницп си го признавам (зависи от коя страна на нещата гледаш), но това беше единствения път, за който полицай ме спря (повече не са ме спирали за каквито и да е проверки).

И на полицаите по принцип им забраниха преди няколко години да се крият, така че не е много правилно от тяхна страна. Полицаите в по-белите страни не бяха ли като ги видят хората да им вдъхват респект и да гледат да си спазват закона? Защо ги задължават тогава тук да носят тези светещи жилетки щом ще се крият?

Май станаха много въпросите.

 

А за двата ти акта, да ти кажа малко теория как можеше да ги избегнеш (че много почна да се фукаш вече с тях ;) ):

1. Спираш и пътна помощ до сервиз, и смяна на стъклото.

2. Преди отново да излезеш извън България, при положение, че знаеш, че скоро няма да се прибереш, презаверяваш акта предварително за няколко месеца напред.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...