Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

въпреки че ограниченията са измислени именно за да се въведе някакъв ред и не може в града да се кара с по 150км/час, все пак ето ти 2 причини за размисъл:

 

1. в щатите има т.нар. Speed Trap - точно за да не дебнат полицаите на места където е нормално да се превиши ако ще и леко скоростта (както примерно около лаута, където ако караш с 50 и автобусите ще почнат да те изпреварват)

 

2. след като е нещо ново е нормално да се вълнуват хората. може пък да им се радваме (въпреки че една пощенска картичка с моя милост на нея хич няма да ме радва толкова, но глобите още нито са толква високи нито са свързани със застраховките та не сме много за оплакване, и все пак...)

 

Тва хич не е готино

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply
На колко ли години трябва да станем, за да преоткрият българските пътни инжинери съоражението, наречено "пешеходен надлез".

Няма смисъл да се хвърлят пари на вятъра. Ще ти дам два примера -

1. Пешеходния светофар на ВМИ - пресича се навсякаде, и с редки изключения на светофара.

2. Подлеза до Била в Кичука - е там колко камикадзета минават буквално над него. Не знам какво трабва да се случи, за да се научат хората да минават отдолу.

 

Някой да е чул за глобен пешеходец за неправилно пресичане ??????

Link to comment
Share on other sites

2. Подлеза до Била в Кичука - е там колко камикадзета минават буквално над него. Не знам какво трабва да се случи, за да се научат хората да минават отдолу.

 

Там имало и подлез??? Не че минавам често оттам, но все пак не е като да не съм минавал, а не бях забелязал да има подлез...

Link to comment
Share on other sites

Там имало и подлез??? Не че минавам често оттам, но все пак не е като да не съм минавал, а не бях забелязал да има подлез...
Той не се забелязва много, защото се пада зад конструкцията на спирката и е по-ниско. Функционира от доста години.
Link to comment
Share on other sites

Някой да е чул за глобен пешеходец за неправилно пресичане ??????

Да добавя само и кръстовището на централна гара. На въпрос отправен към пенсионер, пресичащ над подлеза при светнало зелено за колите, защо не ползва подлеза - отговорът е "Болят ме краката по тея стълби" :lol: Дано някой път не го заболи нещо друго, че ще вкара в затвора невинен човек :angry:

Link to comment
Share on other sites

Да добавя само и кръстовището на централна гара. На въпрос отправен към пенсионер, пресичащ над подлеза при светнало зелено за колите, защо не ползва подлеза - отговорът е "Болят ме краката по тея стълби" :lol: Дано някой път не го заболи нещо друго, че ще вкара в затвора невинен човек :angry:

 

Ами човека си е прав за него си - подлеза няма асансьор и как мислиш, че може да се придвижи някой с инвалидна количка? - Светофарите пък не са синхронизирани за да се ползват от пешеходци.

 

От друга страна след проливен дъжд всички знаем, че има вода до коляно и си принуден да пресечеш пътните платна.

 

Опита показва, че трябва да има нещастни жертви, за да се вземат каквито и да е мерки - в общия случай неадекватни спрямо обстановката.

Link to comment
Share on other sites

Ами човека си е прав за него си - подлеза няма асансьор и как мислиш, че може да се придвижи някой с инвалидна количка? - Светофарите също не са синхронизирани за да се ползват от пешеходци.

:lol: :laughing: Силен си!

 

@Нетруут - не знам какво искаш да покажеш?! Че детето е идиот или че шофьора е идиот?

@азсъм - за огромно съжеление си прав! Няма да си крива душата - случвало ми се е да пресичам на 5 метра от пешеходната пътека... Всички го правим...

Link to comment
Share on other sites

Ами човека си е прав за него си - подлеза няма асансьор и как мислиш, че може да се придвижи някой с инвалидна количка? - Светофарите също не са синхронизирани за да се ползват от пешеходци.

Не говорим за хора с инвалдни колички, а за такива, дето ги мързи да изкачат 20 стъпала. Пешеходците у нас нямат никаква култура. На "Васил Априлов" съм виждал как майка пресича като абсолютен самоубиец с детето си, щото я мързи да се върне 50 метра до пешеходния светофар.

 

@Нетруут - не знам какво искаш да покажеш?! Че детето е идиот или че шофьора е идиот?

Или че родителите/учителите му са идиоти и не са научили детето да не пресича пред рейсове :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Не говорим за хора с инвалдни колички, а за такива, дето ги мързи да изкачат 20 стъпала. Пешеходците у нас нямат никаква култура. На "Васил Априлов" съм виждал как майка пресича като абсолютен самоубиец с детето си, щото я мързи да се върне 50 метра до пешеходния светофар.

Съгласен съм с теб в конкретната ситуация, но утре ако видиш човек с инвалидна количка да минава по-същия начин на същото място ме съмнява да реагираш по друг начин.

бтв мой познат са го глобявали за неправилно пресичане.

Link to comment
Share on other sites

Има го и момента че повечето подлези приличат на сметище и тоалетна взети заедно и разбира се миришат подобаващо... Не е като да е особено приятно да се минава оттам. Настрана някой спящ напикан и насран просяк-пияница... дотук картинката как ти се струва? :)

 

А за пресичането ПРЕД рейс/трамвай/маршрутка/каквото и да е - определено е от най-лошите идеи и ако някой си спомня правилата за безопасност които едно време ни учеха, това беше едно от тях - НЕ СЕ ПРЕСИЧА *ПРЕД* спряло превозно средство, именно защото други могат да го изпреварят и няма как да ни забележат. На статията дадена от netroot имаше линк към друго дете (за съжаление вече починало, защото не е едно и също да те блъсне Nissan Patrol и бръмбъзъка Smart) и в 2те случки общото беше пресичане ПРЕД спряло превозно средство. Само че при починалото дете за бой е майка му защото тя е била с него. Настрана ненормалните условия за каране в София където всеки се бута да мине даже където не би трябвало, просто там е така...

 

И донякъде в цялата работа е виновна народопсихологията, донякъде обстановката, защото ако подлезите не бяха своеобразни кенефи и полицаите вкарваха в ареста разни пияници и бездомници сврели се там (и естествено заделяйки единия ъгъл за кенеф) и всичко беше чисто хората можеше и да почнат да минават през подлезите. От друга страна след като гледаш как всички минават отгоре дали ще ти мине през акъла да се правиш на умен и да минеш през подлеза (вероятно, няма гараннция но все пак евентуално може и да ти мине през ума... преди да усетиш каква смрад се носи оттам, след това ще размислиш)... Единствно подлеза на четвъртък пазара успяха някак да накарат хората да минават отдолу след като сложиха преградите и пак виждам как някой и друг серсемин (чат пат и някое заблудено бабе) ги заобикалят...

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с теб в конкретната ситуация, но утре ако видиш човек с инвалидна количка да минава по-същия начин на същото място ме съмнява да реагираш по друг начин.

бтв мой познат са го глобявали за неправилно пресичане.

 

а ако видиш малко зелено човече с антенки..... ебахи понякога наистина си ги изсмуквате тия постове от пръстите само и само да не е на другия , да те питам тебе ти лично колко пъти си виждал да пресичат с инвалидни колички , точно на централна гара ? щото аз до сега не съм виждал а карам доста ....... повечето които пресичат не са дори пенсионери са хора на по 20-30 години , демек на такива които не им прече да минат от долу , щото ми е писнало от пешеходци телета които изобщо не ебават да си гледат скапания пешеходен светофар както примерно аз трябва да го правя и всеки път бибиткам на такива защото нямам намерение да лежа в затвора заради някой олигофрен :angry1

 

 

Има го и момента че повечето подлези приличат на сметище и тоалетна взети заедно и разбира се миришат подобаващо... Не е като да е особено приятно да се минава оттам. Настрана някой спящ напикан и насран просяк-пияница... дотук картинката как ти се струва? :)

 

всъщност от доста време повечето подлези са си ремонтирани и са що годе добри така че и тва не е особено вярно никъде в централната част на града няма западнал подлез ;)

Link to comment
Share on other sites

а ако видиш малко зелено човече с антенки..... ебахи понякога наистина си ги изсмуквате тия постове от пръстите само и само да не е на другия , да те питам тебе ти лично колко пъти си виждал да пресичат с инвалидни колички , точно на централна гара ? щото аз до сега не съм виждал а карам доста ....... повечето които пресичат не са дори пенсионери са хора на по 20-30 години , демек на такива които не им прече да минат от долу , щото ми е писнало от пешеходци телета които изобщо не ебават да си гледат скапания пешеходен светофар както примерно аз трябва да го правя и всеки път бибиткам на такива защото нямам намерение да лежа в затвора заради някой олигофрен :angry1

 

Злобил - говорим за различни случаи и съм виждал човек с инвалидна количка на въпросното кръстовище.

Link to comment
Share on other sites

От детската градина си спомням три неща, от които две си спазвам и до днес, за третото - няма как измени се манталитета на шофьорите.

Първото е именно да не пресичам пред спрели превозни средства - рейсове камиони автомобили.

Второто е да не пресичам улицата по диагонал.

Третото, че като стъпя на пешеходната пътека съм с предимство и да не се връщам обратно на тротоара :blink: Е това в днешно време си е равно на самоубийство.

Като съм с колата и правя завой на някое кръстовище супер много се дразня на пешеходци които ме чакат. Ти спираш, правиш му път то седи и те гледа като теле. Ти тръгнеш, че те натискат зад теб и то тръгва.

 

djadomraz каквито и подлези да направят, положението няма да се измени. Точно до народопсихологията опира всичко. Лошото е, че като гледаме какво се задава след нас очаквам работите да тръгнат надолу.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да разпалвам отново спорът който беше преди няколко седмици. Искам само да ви покажа една статия и защо смятам че в населените места не трябва да се кара бързо.

 

http://novini.dir.bg/2008/05/29/news3051349.html

Link to comment
Share on other sites

пешеходци телета които изобщо не ебават да си гледат скапания пешеходен светофар както примерно аз трябва да го правя и всеки път бибиткам на такива защото нямам намерение да лежа в затвора заради някой олигофрен :angry1

 

Я дай малко разяснение какво имаш предивид под "гледане на пешеходният светофар"? Аз за такъв разбирам като този, който дадоха за пример пред ВМИ за пресичане на пешеходци.

 

Като съм с колата и правя завой на някое кръстовище супер много се дразня на пешеходци които ме чакат. Ти спираш, правиш му път то седи и те гледа като теле. Ти тръгнеш, че те натискат зад теб и то тръгва.

 

Адски си прав.За това ако спра да пускам някой му махвам да мине, че да се усети иначе ще се гледаме като теле в зеле и става това, което описа.Друг е проблема, че ако решиш да пускаш някой пешеходец, а тоя зад теб не ги зачита така ще те изпере отзад.......После ти ще си виновен, че спазваш правилата пък той "бърза" да минава.

Link to comment
Share on other sites

Я дай малко разяснение какво имаш предивид под "гледане на пешеходният светофар"? Аз за такъв разбирам като този, който дадоха за пример пред ВМИ за пресичане на пешеходци.

 

 

 

Адски си прав.За това ако спра да пускам някой му махвам да мине, че да се усети иначе ще се гледаме като теле в зеле и става това, което описа.Друг е проблема, че ако решиш да пускаш някой пешеходец, а тоя зад теб не ги зачита така ще те изпере отзад.......После ти ще си виновен, че спазваш правилата пък той "бърза" да минава.

да бе, при удар отзад ще е виновен предния?! едва ли.

по-лошото и най-опасното е че докато те заобикалят, псуват и ръкомахат по твой адрес, "колегите" не гледат накъде карат и могат да прегазят именно пешеходеца, който ти си пропуснал да мине.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да разпалвам отново спорът който беше преди няколко седмици. Искам само да ви покажа една статия и защо смятам че в населените места не трябва да се кара бързо.

 

http://novini.dir.bg/2008/05/29/news3051349.html

netrootbg от двата коментара под статията се разбира, че освен метални решетки ( огради ) има и полегнали полицаи. Едва ли е карал бързо, иначе новината щеше да е доста по черна с доста по неприятен край. По-скоро вниманието му е било другаде ( говор по GSM, зяпане на някоя ученичка и т.н. ) иначе би видял топката на платното.

Link to comment
Share on other sites

да бе, при удар отзад ще е виновен предния?! едва ли.

по-лошото и най-опасното е че докато те заобикалят, псуват и ръкомахат по твой адрес, "колегите" не гледат накъде карат и могат да прегазят именно пешеходеца, който ти си пропуснал да мине.

 

Не си ме разбрал.Като дойдат куките задният ще е виновен, но тоя зад теб определено ще споменава роднини.Ще има рогатни, въпроси що спираш, кви са тея пешеходци, че им правиш път и т.н.От тая гледна точка казах виновен и май трябваше да е в кавички.

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл да се хвърлят пари на вятъра. Ще ти дам два примера -

1. Пешеходния светофар на ВМИ - пресича се навсякаде, и с редки изключения на светофара.

2. Подлеза до Била в Кичука - е там колко камикадзета минават буквално над него. Не знам какво трабва да се случи, за да се научат хората да минават отдолу.

 

Някой да е чул за глобен пешеходец за неправилно пресичане ??????

 

Мдаааа. Един катаджия ми каза. Такъв като пресича на майната си и ако го чукнеш леко - слез и го наритай :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мдаааа. Един катаджия ми каза. Такъв като пресича на майната си и ако го чукнеш леко - слез и го наритай :lol:

Специално тези на подлеза до БИЛА ги "гоня" с колата. Не можели да качват стълби ... а могат да се набират като празни линейки ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Някой днес да е минавал през коматевския възел? Точно където се свързват двата пътя, където има остров, днес около 18h имаше куки, но не можах да разбера това на колата отгоре радар ли беше само или и камера. Ако някой ги е видял да се обажда. Че минах малко по-бързо и не ме спряха.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой, който вече е минал през тази процедура? Да го снимат без да го спрат, и после да получи известие по пощата? И какви са в момента санкциите съответно за 21-30 и 31-40 км/ч над разрешеното в населено място?

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой, който вече е минал през тази процедура? Да го снимат без да го спрат, и после да получи известие по пощата? И какви са в момента санкциите съответно за 21-30 и 31-40 км/ч над разрешеното в населено място?

над 31 ти взимат книжката за 1 месец, аз казах с около 80, дано да не е било повече. Дори минах през острова, а не ме спряха. Някой ако вчера е минавал оттам да каже дали е било камера, въпреки че ме съмнява камерата да е отгоре на патрулката.

Link to comment
Share on other sites

А камерите все още са само в коли нали. Няма и по мотори :). Повече никва музика в колата, че се увличаш покрай колоната и айде със 65 покрай един полицай. Дано онова на мотора е било само радар :rolleyes: Като се замисля около мен всички караха с толкова. Щото бяхме 3, 4 коли :):)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...