Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

Имам един въпрос - патрулка с камера, но полицайте са извън нея, през това време снимат ли?

 

И мен силно ме интересува тоя въпрос. На съседа му пратиха честитка, тогава карахме почти заедно - стискам палци да съм минал между капките.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Чета, че за да има камера + радар тя трябва да е на таблото на Астрата. Изглежда нормално. Има там жици ала бала. Ако радара е сложен на кората на багажника има ли пиниз да има и камера при температура около -5 и двама полицаи седящи извън колата........не ми се струва нормално

 

http://images.google.com/imgres?imgurl=htt...GLR:en%26sa%3DN

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Без майтап внимавайте ,започнали са да стрелят и с пистолети някакви , днес на Карловско точно преди изкачването на моста на фармахима кобрата изписка на Ка BAND и напълни индикатора, на секунадата намалих от 90 на 60, но говедото в предната кола изгоря, спряха го, иначе успя да задмине BMW-то селянина тъп, още от с. Труд се напъваше да ме мине :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Без майтап внимавайте ,започнали са да стрелят и с пистолети някакви , днес на Карловско точно преди изкачването на моста на фармахима кобрата изписка на Ка BAND и напълни индикатора, на секунадата намалих от 90 на 60, но говедото в предната кола изгоря, спряха го, иначе успя да задмине BMW-то селянина тъп, още от с. Труд се напъваше да ме мине :bgrin:

В Босна използват точно с тази честота. В момента имат някакви които дори не мога да ги отчета. Толкова е кратък импулса. В Сърбия използват лазерни, като към тях е прикрепен и цифров фотоапарат. Така хем ти показва с колко се движиш, хем и снимка ти показват. Един приятел го "стреляха" от 650 метра с такъв. Обхвата им е над километър. Явно ще започне нормализиране на трафика :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Един приятел го "стреляха" от 650 метра с такъв. Обхвата им е над километър. Явно ще започне нормализиране на трафика :lol:.

Току що се обадих на приятел от КАТ и ми каза ,че стрелят ли те с Ка band имаш 2 до 3 секунди да намалиш и да избегнеш засичането, така че си правете сметката.Зависи разбира се и от местоположението, днес в моя случай радардетектора ми писна на окло 200 метра от тях, а те бяха застанали точно там дето има сервиз за ауспуси и се пада така че ти стоят след лек завой като влизаш в града по Карловско, хитри са куките :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Току що се обадих на приятел от КАТ и ми каза ,че стрелят ли те с Ка band имаш 2 до 3 секунди да намалиш и да избегнеш засичането, така че си правете сметката.

Нямаш толкова време дори. Вече няколко пъти са ме спирали в Босна без да изписка дори за секунда. Моделът ми е от скъпите на Кобра. Тези които говорят :). 12 или 13 честотен се води. Имал съм обаче и случай когато изписка и докато реагирам и вече виждам как тича да ме спре.

Link to comment
Share on other sites

Без майтап внимавайте ,започнали са да стрелят и с пистолети някакви , днес на Карловско точно преди изкачването на моста на фармахима кобрата изписка на Ка BAND и напълни индикатора, на секунадата намалих от 90 на 60, но говедото в предната кола изгоря, спряха го, иначе успя да задмине BMW-то селянина тъп, още от с. Труд се напъваше да ме мине :bgrin:

 

Мене нещо ме съмнява тва за Ка бандовете ? сигурен ли си кобрите засичат доста фалшиви сигнали а и Ка банд пищи и на бензиностанциите от вратите.....

 

 

отделно кобрата не е бърз радар просто е най разпространен в БГ уислър-а е доооста по добрият избор , в момента карат със среден модел на уислър и е доста по добър от най скъпият на кобра с които карах преди това..... отделно тия спектър1 , мектър1 ги е заебете тва са реклмни трикове в БГ освен Х и както казва колега Ка банд друго няма , ако ще и 20 спектърни да са все тая

Link to comment
Share on other sites

Мене нещо ме съмнява тва за Ка бандовете ? сигурен ли си кобрите засичат доста фалшиви сигнали а и Ка банд пищи и на бензиностанциите от вратите.....

Да верно е за бензиностанциите, но ченгето държеше нещо в ръката с жица, така че Ка банд беше.

С Кобра 9730 модела съм аз.

Link to comment
Share on other sites

На автогара юг ми пропищя кобрата на 3та или 4та степен на Ка банд, но полиция така и не видях. Интересно от какво е било. Междудругото патрулките с камери на кой банд ги засичате? Аз мисля че ги засякох на Х банд, но пък веднага след това пропищя К банд и не съм сигурен. Дали има такива с камера и "пистолет"?

Link to comment
Share on other sites

Без майтап внимавайте ,започнали са да стрелят и с пистолети някакви , днес на Карловско точно преди изкачването на моста на фармахима кобрата изписка на Ка BAND и напълни индикатора...

 

Вероятно става дума за модифицирания ТР-4 (ТР-4Д )...До колкото знам друго средство за засичане на скорост у нас не ползват в момента :unsure:

 

 

"Техническото средство "Трафик радар" ТР 4Д е радарен

скоростомер предназначен за контрол на скоростта на

моторните превозни средства чрез възпроизвеждане ефекта на

Доплер.Конструкцията на радарния скоростомер "Трафик радар"

ТР 4Д позволява да се индивидуализира преводното средство,

чиято скорост е измерена, включително при едновременно

движение на две или повече превозни средства , при

разминаване или когато радарният скоростомер е монтиран на

движещо се превозно средство.Отчита както измерената

скорост и посоката на движение , така датата и часа на

проведеното

измерване

на

скоростта.Максималното

разстояние за засичане на скоростта при добри атмосферни

условия и пряка видимост е ЗОО метра в режим на работа

"М".Предназначението на уреда и целта на разработката

му е да се ползва само за полицейски нужди. Използваният от

органите за контрол на МВР уред Трафик радар ТР-4Д е

одобрен от Държавната агенция по метрология и технически

надзор и е вписан в регистъра на одобрените за използване

типови средства за измерване"

Link to comment
Share on other sites

отделно кобрата не е бърз радар просто е най разпространен в БГ уислър-а е доооста по добрият избор , в момента карат със среден модел на уислър и е доста по добър от най скъпият на кобра с които карах преди това.....

 

Ахааааа - ш'са сетиш, Васко, ш'са сетиш де е мръвката :devil

 

Между другото аз освен "motion sensor" не знам друго да обажда в Ka диапазона, според мен нещо грешите. Нашите старички (ужким модифицирани) радари сa в Х диапазона (погледнете си упътванията и ги прочетете по въпроса). Модерните лазерни радари са във V/L зоната. Моят WHISTLER, който вече около 5-8 пъти си е избил цената, последните 4-5 години откакто е купен не е грешил.

Link to comment
Share on other sites

14-ти следобяда точно след стадион Академик бяха се нагнездили на Петрол-а и си минах покрай тях с 65 някъде ама бяха в немаркирана, а в същото време бяха спряли един ML и единия униформен разговаряше с него докато другя беше в колата?!?!Те по принцип тези в немаркираните не спират, само снимат...Дано не получа честитка.

Link to comment
Share on other sites

14-ти следобяда точно след стадион Академик бяха се нагнездили на Петрол-а и си минах покрай тях с 65 някъде ама бяха в немаркирана, а в същото време бяха спряли един ML и единия униформен разговаряше с него докато другя беше в колата?!?!Те по принцип тези в немаркираните не спират, само снимат...Дано не получа честитка.

 

не спират дядовия ;). На околоМРЪСНОТО :lol: ги видях и нарчоно обърнах и бях на 50 метра от тях и ги гледах и ......един бус си го спряха

Link to comment
Share on other sites

Днес, около 11 часа на колелото на панаира(като се идва от Рогошко шосе и се продължи по България, на 10-20 метра след колелото) антирадара изведнъж започна да пищи на Ка банд, 3та степен, след 1-2 секунди вече пищеше на 5та степен и 1-2 секунди след това спря. Огледах се за полиция - нямаше. И цивилна полицейска кола нямаше. Даже минах отттам втори път веднага след това, пак нямаше нищо. От какво ли може да е изпищтяло и точно по този начин? Имаше патрулка на самото колело, посока хотел марица, но едва ли са били с радар а и не мисля че е изпищяло от тях. Някой има ли идея?

Link to comment
Share on other sites

Днес, около 11 часа на колелото на панаира(като се идва от Рогошко шосе и се продължи по България, на 10-20 метра след колелото) антирадара изведнъж започна да пищи на Ка банд, 3та степен, след 1-2 секунди вече пищеше на 5та степен и 1-2 секунди след това спря. Огледах се за полиция - нямаше. И цивилна полицейска кола нямаше. Даже минах отттам втори път веднага след това, пак нямаше нищо. От какво ли може да е изпищтяло и точно по този начин? Имаше патрулка на самото колело, посока хотел марица, но едва ли са били с радар а и не мисля че е изпищяло от тях. Някой има ли идея?

 

 

Спокойно, "лошата" честота е "Х", не Ku :)

Link to comment
Share on other sites

Една добра новина най - накрая. Не е ясно обаче дали ще включва и Пловдив.

http://dnes.dir.bg/2009/02/23/news4041457.html

 

Почвам да излизам ПОНЕ още 10 минути по-рано.......Работата става дебела с тия камери.

Link to comment
Share on other sites

Леко не стоплих аз кой печели освен държавата. На мен ми звучеше като грешка в софтуера и просто по-бързо свършва жълтото и аз поне от прочетеното останах с впечатление че радара е закачен към светофара а не някъде в кола с полицаи като тези нашите?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...