Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

Не е много хубаво да се правят заключения преди да е излязла експертизата. Не, че ще я научим, де...

Но при всички положения виновният е този с пасата - от законова гледна точка поне. Видях къде беше удара - доста след опасния участък с лентата от сточна гара. Т.е., велосипедистът си е бил точно където трябва да бъде. Може би е тръгнал да се мести към лентата, продължаваща по кукленско, а не тази, която слиза от надлеза и така са се пресякли пътищата на велосипедиста и автомобила.

В този случай са виновни велосипедиста, автомобила и ... съдбата. Просто това 'престрояване' трябва да стане, възрастният човек явно не се е огледал, автомобилът не се е съобразил, респективно след това не е и реагирал...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Ей за това се кара винаги на по-голямо разстояние от велосипедисти и мотористи. Не ги знаеш какво ще им хрумне. Накоро като идвах от митницата и завивах по ченгелов, точно на завоя реших да подмина един велосипедист. А той точно когато бях на около 2 метра от него, да реши да завива наляво към рила. Добре, че поне сигнализира с ръка, та да отреагирам. Иначе хич и не се огледа назад да види има ли, няма ли някой. Кара си нашия и другите да му мислят. Кой знае, може пък да се е получило нещо такова и там. Само че на този завой се взима с до 30, докато на надлеза има мегдан и за 60-70.

Link to comment
Share on other sites

То и на "Санк Петербург" си е грях да караш с по-малко от 75-80, ама и за 60км. спират и пишат фиш, така че... ;) Не трябва да се лежи на тези ларви. А и на надлеза на карловско скоро ще се слагат камери вързани с информационния център на КАТ, така че си опичайте акъла там и не карайте с толкова, колкото предлага пътя, а с толкова, колкото казва закона. Ако минете с 80 вместо с 50 ще спечелите 10 секунди и пак ще чакате още 10 на сфетофара непосрествено след надлеза, така че...

 

П.П. Това за камерата - не сте го чули. Просто го имайте предвид.

Link to comment
Share on other sites

То и на "Санк Петербург" си е грях да караш с по-малко от 75-80, ама и за 60км. спират и пишат фиш, така че... ;)

 

Би ли ме светнал между кои 2 светофара около "Санкт Петербург" на разстояние 300-400 метра (горе-долу) един от друг смяташ да дигнеш 80 че не ми е много ясно. През нощта в 3:00 може и да няма никой ня пътя за да ти пречи, иначе баш слалом между колите ще трябва да правиш.

 

 

За нещастие на мен ми се налага да минавам оттам винаги около 5pm и над 30-40 ако вдигна за 100тина метра съм щастлив, защото през останалото време се придвижвам максимум на 2ра...

Link to comment
Share on other sites

кво значи ще слагат опичайте си акъла от къде я имаш тази информация ? те уж из целия пловдив ще слагат ама само те си знаят кога затова не вкарвайте излишна паника ако не е сигурно

Link to comment
Share on other sites

Дедо Мраз,

 

нали ще ни навестиш и тази година с жената, бяхме послушни и коректни шофьори. Само веднъж ми взеха талона!

 

Става въпрос за СтанкТ Петербург (печатна грешка) булеварда, а не около хотела. Около хотела и аз минавам всеки ден (за бул. България иде реч) и знам какъв е отврат. Затова вече цепя заобиколно през бул. Дунав - по-ненатоварен е, макар, че е по-тясен.

 

А бул. Санкт Петербург от Екскалибур до колелото на "Метро" си е един много качествен и широк булевард, на който е перверзия да караш с 50, обаче никой кретен не се е сетил да отдели тротоара по някакъв начин от пътните платна и сега се налага да караме там с 50 и да се оглеждаме за бяло-сини коли около отбивката за парка, по средата на отсечката.

Иначе се дават милиони за разширяване на булеварди и преасфалтирането им, за да се облекчи трафика, обаче и на "Източен" нахакаха още един пешеходен светофар дори, че да ти е още по-тъпо да караш по 4-лентов път с 50 и точно като ги вдигнеш километрите да спреш. Това е все едно да натряскаш пешеходни пътеки на автомагистрала "Тракия" и да се чудиш защо хората са изнервени и не спазват правилата. :)

 

На колко ли години трябва да станем, за да преоткрият българските пътни инжинери съоражението, наречено "пешеходен надлез".

 

Едит: колкото до камерата - имам я от там, откъдето е сигурно, че е вярна. Особено след случая от онзи ден процедурата вероятно ще се забърза.

Link to comment
Share on other sites

Дедо Мраз,

 

нали ще ни навестиш и тази година с жената, бяхме послушни и коректни шофьори. Само веднъж ми взеха талона!

 

:lol:

 

 

Става въпрос за СтанкТ Петербург (печатна грешка) булеварда, а не около хотела. Около хотела и аз минавам всеки ден (за бул. България иде реч) и знам какъв е отврат. Затова вече цепя заобиколно през бул. Дунав - по-ненатоварен е, макар, че е по-тясен.

 

Верно прав си, обърках се с хотела. За бул. Дунав също си прав, но аз по инерция пак се набутвам в голямото задръстване и после се чудя как да си тегля сам 1 майна и така до след 3-4 дена отново...

 

 

А бул. Санкт Петербург от Екскалибур до колелото на "Метро" си е един много качествен и широк булевард, на който е перверзия да караш с 50, обаче никой кретен не се е сетил да отдели тротоара по някакъв начин от пътните платна и сега се налага да караме там с 50 и да се оглеждаме за бяло-сини коли около отбивката за парка, по средата на отсечката.

 

Верно и аз там рядко успявам да карам с под 60-70 хем знам че обикновено дебнат точно там и дебнат просто за да те е***т вместо да отидат да регулират местата където редовно има задръстване и за да минат половината идиоти минават на червено после остават по средата на кръстовището...

 

 

 

На колко ли години трябва да станем, за да преоткрият българските пътни инжинери съоражението, наречено "пешеходен надлез".

 

Ааааа това е много сложно. Нито тази петилетка нито идната няма да е, още не сме пратили кадрите в западните университети които да донесат know-how-то как се прави за да обучат следващото поколение инженери които пък да го приведат в действие. Такива сложни чудеса на техниката изискват повечко време за внедряване....

Link to comment
Share on other sites

Аз на кукленско Астра не видях, но на спускане от надлез Родопи точно на светофара дебнеха жена и мъж с доста солидни фотоапарати, които снимаха трафика.

(мен ме щракнаха поне 2 пъти с мръсната кола, а тъкмо отивах да я мия :lol: )

 

За какво ли снимаха :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Нали блъснаха велосипедист там наскоро. Вероятно са журналисти и снимат за някоя статия. Едно е сигурно - не са те снимали тебе и нямат нищо общо с КАТ.

Link to comment
Share on other sites

Хмм, мен си ме снимаха поне 2 пъти(жената специално е забелязах да ме следи с фотоапарата.

Въпросните 'репортери' отделиха поне 30минути(през който аз бях там) и снимаха, като сменяха ъглите.

Може да снимат, за да се настроят светофарите или нещо друго, но ме съмнява да е заради премазаният колоездач..

Link to comment
Share on other sites

днес на Кукленско шосе някой да е видял полицейската астра(бяла без надписи) ? да знае дали е от тия с камерите?

 

Беше бяла с надписи,без буркани и не, няма камера

Link to comment
Share on other sites

Беше бяла с надписи,без буркани и не, няма камера

 

е.. без надписи беше..

спряна беше преди кръстовището с мотокара.. ти там ли я видя?

Link to comment
Share on other sites

Принципно аз не знам да има автомобил с радар и камера без означения- най-малкото не е законно. Видеонаблюдението е друга работа вече

Link to comment
Share on other sites

е.. без надписи беше..

спряна беше преди кръстовището с мотокара.. ти там ли я видя?

Не.Минаваше по Куленско посока от метан станцията към мотокара.Тази която съм видял сигурно е била друга,но за нея съм сигурен че няма камера.За тази без надписите не знам,но е напълно вероятно да има, защото са ме снимали с подобна патрулка.Без надписи и бурканиДобре че бяха с униформи вътре,че сигурно щях да имам честитка.

Link to comment
Share on other sites

Днес видях черна астра без обозначения и без камера, но с полицаи и буркан вътре. До сега бях виждал само бели и червени :) И категорично има бели астри без надписи с камери вътре! На надлез родопи в посока тракия на малката бензиностанция петрол доста често седи такава.

поправих поста че нещо не съм бил ясен ;)

Link to comment
Share on other sites

Днес видях черна астра без обозначения и без камера с полицаи и буркан вътре. До сега бях виждал само бели и червени :)

 

Чакай сега - астра, без означения, няма полицаи, няма нищо, какво те навежда на мисълта че не е на някой нормален човек тая кола ами е полицейска? :)

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега - астра, без означения, няма полицаи, няма нищо, какво те навежда на мисълта че не е на някой нормален човек тая кола ами е полицейска? :)

 

Точно де, това е идеята, да си мислиш, че не е, но тя е ;) Таман 2 са. Преместили са камерите от 2022 и от 4043 /не съм сигурен 100% за тази/ в 2 астри без обозначение. Едната е 5356 и дреме главно на Петрола на новия път преди Мебелна къща, а другата 5358 или 5853 си бръмчи из града :) Има и черна астра, както някой писа, с буркан, но без камера. Доколкото ми е известно ще има още 4-5 бели астри без надписи, но с камери :) На "печелившите" честито :D

 

Между другото, който кара на газ и няма стикер да си го сложи, че вчера ме спряха и ме предупредиха, че има акция за стикери, пожарогасители и преглед на бутилките :)

Link to comment
Share on other sites

Точно де, това е идеята, да си мислиш, че не е, но тя е ;) Таман 2 са. Преместили са камерите от 2022 и от 4043 /не съм сигурен 100% за тази/ в 2 астри без обозначение. Едната е 5356 и дреме главно на Петрола на новия път преди Мебелна къща, а другата 5358 или 5853 си бръмчи из града :) Има и черна астра, както някой писа, с буркан, но без камера. Доколкото ми е известно ще има още 4-5 бели астри без надписи, но с камери :) На "печелившите" честито :D

 

Опааа. Всеки ден минавам по тоя път и обикновенно си търся "параван", дано не са ме клъванли в един от малкото пъти когато карам с над 60 :) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

kakto kazaha po gore vsi4kite avtomobili koito sa s kamera i radar sa bez nadpisi burkani i takiva raboti , ima misla samo edna na koqto si pi6e police , dali e zakonno ili ne vaprosa e drug

Link to comment
Share on other sites

Аз ли само не мога да разбера каква е тази истерия относно камерите в автомобили без обозначение....

 

Не знам да има закон който да забранява да сложиш камера в автомобил.

 

Напълно логично ми изглежда да бъде глобяван шофьор, който нарушава най-малко ограничението за скоростта.

Link to comment
Share on other sites

Ако има рокади по колите с камери вместо да си приказваме тука почнете да ги снимате като ги виждате, за да ги познаваме. На мен радара ми не е засичал досега радар от цивилна кола, но всичко си има първи път....

Link to comment
Share on other sites

Няма как да ги снимам, но давам регистрационните им номера. Мисля, че е достатъчно. Не виждам смисъл да снимам бяла астра - всички са еднакви. Който види такава астра да й запише номера и да го публикува тук.

Link to comment
Share on other sites

Аз ли само не мога да разбера каква е тази истерия относно камерите в автомобили без обозначение....

 

Не знам да има закон който да забранява да сложиш камера в автомобил.

 

Напълно логично ми изглежда да бъде глобяван шофьор, който нарушава най-малко ограничението за скоростта.

 

въпреки че ограниченията са измислени именно за да се въведе някакъв ред и не може в града да се кара с по 150км/час, все пак ето ти 2 причини за размисъл:

 

1. в щатите има т.нар. Speed Trap - точно за да не дебнат полицаите на места където е нормално да се превиши ако ще и леко скоростта (както примерно около лаута, където ако караш с 50 и автобусите ще почнат да те изпреварват)

 

2. след като е нещо ново е нормално да се вълнуват хората. може пък да им се радваме (въпреки че една пощенска картичка с моя милост на нея хич няма да ме радва толкова, но глобите още нито са толква високи нито са свързани със застраховките та не сме много за оплакване, и все пак...)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...