Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

Една добра новина най - накрая.

Да, най-накрая ще можеш да се похвалиш в темата за актове, за първия ти основателен акт. :D

Това според мен е прекалено глупаво. А това с размяната на 15 радара по на 30 кутии направо ме уби от смях. Гледат как да спестят пари и правят некви гоУеми тактики. Ако вземат да сложат по едни камери свързани към светофара да снимат, кой минава на червено ще предотвратят много повече катастрофи според мен, а на руски с 6-ти ще е някак си по-спокойно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply
Леко не стоплих аз кой печели освен държавата. На мен ми звучеше като грешка в софтуера и просто по-бързо свършва жълтото и аз поне от прочетеното останах с впечатление че радара е закачен към светофара а не някъде в кола с полицаи като тези нашите?

печели държавата, но чрез глоби на изрядни шофьори. повече глоби => по-голям бюджет => повече средства за отклоняване(по скъпа поддръжка на свръхсложната компютърна система, примерно).

губи се доверието в обективността на метода за контрол.

какво ти гарантира, че снимките не се манипулират?! да не би да имат електронен подпис от свидетелите/полицаите, примерно? Да не би да имаш достъп до оригиналния .RAW формат с точните дата и час на последните промени? нямаш => видеоконтрола не е обективен. да не отваряме темата пък за класическото "тоя номер е на един колега, не го пускай нататък за глоба".

и отново стигам до същия извод: липса на доверие в метода за контрол, най-малкото в този му вариант на изпълнение. не се въвежда за да подобри положението, а за да даде нови оръжия в изнудваческия арсенал на полицистите.

Link to comment
Share on other sites

Да, най-накрая ще можеш да се похвалиш в темата за актове, за първия ти основателен акт. :D

Аз до сега не съм имал възможност да се похваля с акт ;).

 

Дано да видят, че има ефект и да закупят още доста такива. Ето списък с част от местата:

 

София - на бул. "Цариградско шосе" и на бул. "Н. Вапцаров";

 

София - Варна - на разклона за пътя за Бургас, край с. Микре, край с. Малиново преди разклона на Севлиево, преди и след Велико Търново, преди Варна;

 

София - Бургас - преди Ихтиман, между Пазарджик и Пловдив, между Чирпан и Стара Загора, край с. Подслон, край с. Съдиево, след Сливен;

 

Бургас - Варна - след Поморие, след Несебър;

 

Варна - Балчик - след Варна;

 

Враца - Видин - преди и след Монтана;

 

Ботевград - Враца - край Скравена;

 

Бяла - Русе - два радара преди Русе;

 

Благоевград - Кулата - след Благоевград и преди Сандански.

Link to comment
Share on other sites

Днеска пак мернах патрулка с камера - ченгетата бяха вътре, но антирадара ми не изпищя. Сигурно не държат радара постоянно включен. Искам да попитам - сигурно ли е, че точно тези патрулки с камери са на Х банд?

Link to comment
Share on other sites

Абе от скоро радарът ми пищи като луд на моста на васил априлов... И то на Х честота, някой да знае нещо?

 

нищо няма там , чат пат стоят под моста може и от това да е макар че на мене уислъра почти винаги ми писка там и то на 4-5та степен , има 4-5 места в града на които лови Х незнам от какво , другото такова място за което се сещам в момента е като идваш от авеню към подлеза на пощата , мене там ми пищи и на 5-6та степен

 

Днеска пак мернах патрулка с камера - ченгетата бяха вътре, но антирадара ми не изпищя. Сигурно не държат радара постоянно включен. Искам да попитам - сигурно ли е, че точно тези патрулки с камери са на Х банд?

 

на Х са да , като те стрелнат ще видиш , моят радар направо полудява :lol:

Затова не си давайте парите да си купувате последни кобри мобри с спектър 1 и други там уж честоти на камери и на радари тип пистолет , тука такива все още няма

Link to comment
Share on other sites

Zlobil, знаеш ли дали постоянно си държат вкючени радарите, или ги пускат само когато видят някой доста засилил се? защото досега няколко пъти ги мяркам, все не ми пищи антирадара.

Link to comment
Share on other sites

държат ги изключени явно иначе радара ми трябва да ги хваща.

те тия радари дето са вързани към камерите са като обикновенните само дето са боднати на таблото .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Абе от скоро радарът ми пищи като луд на моста на васил априлов... И то на Х честота, някой да знае нещо?

 

Това пищене е от бензиностанцията, някой разправяше че нещо прихващало тия плъзгащите врати :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Това пищене е от бензиностанцията, някой разправяше че нещо прихващало тия плъзгащите врати :wacko:

 

 

Тия врати не ползват Х сигнали. И е доста след бензиностанцията.

Link to comment
Share on other sites

На моста в посока София пищи като откачевн на Ка честотата заради някакъв предавател. На слизане долу пищи заради друг, който е на блока над Фламинго. Това съм установил до момента след дълго оглеждане, а аз минавам оттам понякога по 3 пъти на ден.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Който има радар да си пусне и "К" банд-а , явно са вкарали по-нови радари които не са вече на "Х" а на "К" , онзи ден изгорях с 10тина точки заради това че този банд ми е спрян , радара беше монтиран към камера в една от чисто белите астри

Link to comment
Share on other sites

Василееей, радар в К честота аз не съм виждал и чувал, в К ти пищи датчика на видеокамерата, която те засича, радара може да те е стрелнал след това и да не си разбрал даже. Режим CITY I при мен филтрира някои сигнали, CITY II още повече, но в упътването ИЗРИЧНО си пише, че ограничавайки радара има вероятност да бъдат пропуснати "ПО-СТАРИ полицейски радари, които се използват все още в някои страни". Цивилизованите страни са с ЛАЗЕРНИ радари (честота VL), каквито ние нямаме все още. Между другото до момента с моя WHISTLER пропуски нямам - вече 5 години безупречна работа.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм с уислър , незнам кво ми пищи и кво не ми пищи ама съм с 10 точки назад , тва е ФАКТ!

А съм 12312312312312312 процента сигурен че Х не ми е пищяло , нямам идея дали е хванал някъв датчик на камерата или т.н. тва е за първи път на камера да ми пищи "К" на 9та степен , до сега винаги камерите съм ги хващал на "Х"

Link to comment
Share on other sites

Василееей, радар в К честота аз не съм виждал и чувал, в К ти пищи датчика на видеокамерата, която те засича, радара може да те е стрелнал след това и да не си разбрал даже.

В Босна доста пъти съм засичал радари които са в К и Ка честотите ;).

Link to comment
Share on other sites

Засичал си мъди, Ванка, това искам да ми го докажете черно на бяло. Аз доколкото знам в К/Ка честота полицейски радар няма. Минавайки през цяла Европа проследих честотните отчитания - в К/Ка са само и единствено датчиците на вратите и на камерите. Особено в Австрия, където на всеки 2 километра има пилони с камери и радари. Радарите са в Х честотата или VL честотата, която в САЩ може да усетим. Нашите пищят в нея, когато има наблизо колега с радар от същия клас и двата се засичат :D Нека не забравяме, че и радиостанции на таксита в определени честоти, клетки на мобилни оператори, комуникаци на полицията и прочее също се улавят от нашите радари.

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш да дойда до вас да ти покажа акта.... кво значи не можете да ме убедите аз ти казвам че ми писва К банд на 9та след което ме спират виждам радара и поемам акта .... какво има да доказвам повече ?!?!

Link to comment
Share on other sites

Засичал си мъди, Ванка, това искам да ми го докажете черно на бяло. Аз доколкото знам в К/Ка честота полицейски радар няма. Минавайки през цяла Европа проследих честотните отчитания - в К/Ка са само и единствено датчиците на вратите и на камерите. Особено в Австрия, където на всеки 2 километра има пилони с камери и радари. Радарите са в Х честотата или VL честотата, която в САЩ може да усетим. Нашите пищят в нея, когато има наблизо колега с радар от същия клас и двата се засичат :D Нека не забравяме, че и радиостанции на таксита в определени честоти, клетки на мобилни оператори, комуникаци на полицията и прочее също се улавят от нашите радари.

 

 

Тук са дадени честотите на полицейските радари.Дали е вярно не знам?

 

http://www.radar-express.com/texts.php?tid=10

Link to comment
Share on other sites

Чисто бяла Астра без никакви надписи и отличителни белези с РВ 5253 или РВ 5352 има камера с радар . Честито на печелившите .

Link to comment
Share on other sites

РВ5253ВС e. То тя си джътка от около 2 години вече, даже е добавена в първия пост. ;)

 

Но някой може ли да ми обясни, колко е законно това? Не трябва ли да бъдат обозначени като полицейски или да има предупреждение, че на пътя има камери? Нали ужким едно време им забраниха да се крият като мишки по храстите, пък сега пак се получава същото.

Link to comment
Share on other sites

бе незнам колко е законно , ама примерно в София камерите по кръстовищата и те трябва да са обозначени по тая логика както и навсякъде по света , а те ако са обозначени статичните камери с табели смисълът им се губи .....

Link to comment
Share on other sites

РВ5253ВС e. То тя си джътка от около 2 години вече, даже е добавена в първия пост. ;)

 

Но някой може ли да ми обясни, колко е законно това? Не трябва ли да бъдат обозначени като полицейски или да има предупреждение, че на пътя има камери? Нали ужким едно време им забраниха да се крият като мишки по храстите, пък сега пак се получава същото.

А ти какво искаш, да ти разпънат светещ транспарант - мерим с радар и снимаме с камери? Смехория до шия!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...