Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

А камерите все още са само в коли нали. Няма и по мотори :). Повече никва музика в колата, че се увличаш покрай колоната и айде със 65 покрай един полицай. Дано онова на мотора е било само радар :rolleyes: Като се замисля около мен всички караха с толкова. Щото бяхме 3, 4 коли :):)

 

И аз преди два-три дена точно същата ситуация, на излизане от тунела на спирката срещу азията. Бяхме колона 4-5 коли в дясната и 2-3 в лявата лента, аз в средата, и ОП-2 моторчета, едното с радарче.. Всички карахме с 70+. И никого не спряха :huh: Дано да не е била камера, че бая честитки ще има :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply
И аз преди два-три дена точно същата ситуация, на излизане от тунела на спирката срещу азията. Бяхме колона 4-5 коли в дясната и 2-3 в лявата лента, аз в средата, и ОП-2 моторчета, едното с радарче.. Всички карахме с 70+. И никого не спряха :huh: Дано да не е била камера, че бая честитки ще има :unsure:

 

със 70+ е кофти. Старая се повече от 65 да не вдигам и почти успявам.

 

Първия път като видях бялата Астра само дето свиркаджийки не си бяха викнали в нея. Седят като бейове вътре с крака на волана и чакат рибки :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Спешен въпрос. Току що дойдоха някви балуши от МВР-то. Натъртва току що тъй като беше 23:15. Тъй като колата дето карам се води на баща ми и няква бележка, където пише, че на 24-ти този месец, в 19:32 на основание член 60 и в понеделник го викат баща ми в сградата на сектор Пътна полиция на улица Напредък някъде си ....Сега тук идва интересната част... Аз работя в хотел и смяната ми започва от 19:00, а предполагам, че часовника им е точен ...Въпроса ми е какъв може да е проблема, тъй като на тъпата бележка не пише нищо ...Възможно ли е, тъй като не съм сигурен, но май същия този ден бях сложил колата на един бурдюр до хотела точно в този интервал от време ....възможно ли е, тъй като там е доста тясно и мисля, че няма възможност да влезне паяк да са я снимали ....Или какви са другите варианти, тъй като доста се притесних най-вече заради това, че могат да изкарат баща ми виновен за нещо, което аз съм направил ...Аз лично не помня да съм карал бързо, още повече, че аз не карам бързо да съм карал най-много с 70-80 километра от както съм шофьор в града ....и то в много редки случаи ....Моля ако има някой запознат, а не само да е чувал от разни хора за тия неща да даде информация ...Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Спешен въпрос. Току що дойдоха някви балуши от МВР-то. Натъртва току що тъй като беше 23:15. Тъй като колата дето карам се води на баща ми и няква бележка, където пише, че на 24-ти този месец, в 19:32 на основание член 60 и в понеделник го викат баща ми в сградата на сектор Пътна полиция на улица Напредък някъде си ....Сега тук идва интересната част... Аз работя в хотел и смяната ми започва от 19:00, а предполагам, че часовника им е точен ...Въпроса ми е какъв може да е проблема, тъй като на тъпата бележка не пише нищо ...Възможно ли е, тъй като не съм сигурен, но май същия този ден бях сложил колата на един бурдюр до хотела точно в този интервал от време ....възможно ли е, тъй като там е доста тясно и мисля, че няма възможност да влезне паяк да са я снимали ....Или какви са другите варианти, тъй като доста се притесних най-вече заради това, че могат да изкарат баща ми виновен за нещо, което аз съм направил ...Аз лично не помня да съм карал бързо, още повече, че аз не карам бързо да съм карал най-много с 70-80 километра от както съм шофьор в града ....и то в много редки случаи ....Моля ако има някой запознат, а не само да е чувал от разни хора за тия неща да даде информация ...Благодаря предварително.

щом се разхождат и връчват призовки лично и искат да са сигурни, че ще се явиш едва ли става дума за неправилно паркиране, пък до който ще хотел да е. призоваването и разпитването на свидетели си е следствено действие, а следствия не се водят за дребни нарушения. възможно е номера на колата да е докладван от някой свидетел на някакво по-сериозно произшествие и да искат да го разпитат и баща ти и да го привлекат и него като свидетел. възможни са и други подобни леки простотии, които само ще ви загубят някакво време и нерви. не им се поддавайте да им се плашите - ако чак пък толко се притеснявате си наемете адвокат и го вземете с вас да присъства на разпита.

 

едит: ами то основанията трябва да си ги пише на призовката. номер на делото, номер на дознанието, ей такива неща трябва да пише по призовката или по протокола за разпит.

Link to comment
Share on other sites

Но въпроса е в това, че най-сериозното нещо, което съм правил с колата е вдигане на максикум 80 километра в час. Няма други неща, които са се случвали и живот и здраве да не се случват.Нека някой, ако е получвал нещо подобно да каже на основание, на какъв член го викат.

Link to comment
Share on other sites

Не пишат винаги точната причина, поради която те призовават. В София по същия член пращат призовки и се оказва, че са те снимали в кофти нарушение. Лошото е, че могат да те викат и за нещо по-сериозно. Но най-вероятно са те щракнали в нарушение, баща ти ще отиде да види снимката и трябва да каже кой е карал колата в този момент, за да се състави акт. Ако е за нещо по-сериозно- да си трае и да иска адвокат

Link to comment
Share on other sites

какво значи, нещо по-сериозно ...и двамата говорите за такива неща ...кажете ми какво значи това, тъй като съм много притеснен, все още.

Link to comment
Share on other sites

Следващият шофьор, който не ми спре на светофар на пешеходна пътека, когато ми свети зелено, го застрелвам без да ми мигне окото, ако ще да гледа 10 деца и болна майка!

Link to comment
Share on other sites

@cyber4o 80 в града е дооооостатъчно сериозно...

 

 

Да, но е невъзможно да съм карал, по това време. Това казах в пърия пост, че по това време, аз съм на работа. Това ме съмнява, за да не е заради това, че бях сложил цялата кола на бурдюра, точно до една къща, и не е можело да се минава. Дано да е заради това, защото ако земат на баща ми книжката заради някоя простотия, защото аз не съм нито участвал в проишествия, нито нищо. Много ми е чудно, за какво може да е... Прегледах въпросния член и не мога да разбера за какво иде реч.

 

П.С В това листче пише, цитирам "предварителна проверка, по преписка N" един кой си. Никой ли не е получвал такова нещо по пощата из форума :) Защото нашата поща няма как да се познае доло и често ни носят такива по важни неща директно в къщи.

Link to comment
Share on other sites

Трай си и не си губи времето с глупости, да видим к'во ще стане...

... тия си немат работа и викат за добър ден.

Да не говорим че ако работиш, трябва да си вземаш непрлатена или от отпуската ти да се занимаваш с щуротий.

Link to comment
Share on other sites

Трай си и не си губи времето с глупости, да видим к'во ще стане...

... тия си немат работа и викат за добър ден.

Да не говорим че ако работиш, трябва да си вземаш непрлатена или от отпуската ти да се занимаваш с щуротий.

 

 

Всъщност след връчена призовка ако не се явиш следват други санкции... да каже някой адвокат, въпреки че не помня конкретно знам че при връчена призовка ако не искаш да си имаш големи неприятности по-добре да отидеш когато са те извикали в съда...

Link to comment
Share on other sites

Какъв съд говорите ....На листчето пише да се явим на няква улица Напредък еди кой си номер ...не помня точно,а в момента не съм в нас.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм глупав, но и в КАТ ме изумяват с всеки изминал ден.Не съм видял датата, на която е станало въпросното нещо.Аз си мислех, че е 24 Юни, а то било 24 Май, точно на един от баловете( на ТГ), когато приятелката ми и един приятел се бяха показали от гюрука на колата, което било доста сериозно престъпление и утре трябва да нося 20 лева в КАТ за някакъв си фиш! Толкова притеснение от моя страна - за нищо. Дано занапред никога не се занимавам с тези хора, че направо полудях днес.

 

Иначе клипчето е с много добро качество...Утре ще ги питам, дали ще мога да си го зема на 1 диск у нас :)

Link to comment
Share on other sites

cyber4o, така и не можах да разбера защо си се притеснявал толкоз ? Приемай ги нещата по-кротко . Аз ако се притеснявах за такива дребни работи като твоите до сега да съм си разбил нервната система напълно.

Link to comment
Share on other sites

cyber4o, така и не можах да разбера защо си се притеснявал толкоз ? Приемай ги нещата по-кротко . Аз ако се притеснявах за такива дребни работи като твоите до сега да съм си разбил нервната система напълно.

 

Главно заради това, че за колата отговаря все още баща ми, а той си изкарва хляба с шофиране, така да се каже.

Link to comment
Share on other sites

не прочете ли горното ми съобщение :) Заради това, че приятелката ми и един приятел се показваха от гюрука на колата. За щастие нищо сериозно :) Но иначе клипчето е с много хубаво качество ;)

Link to comment
Share on other sites

не прочете ли горното ми съобщение :) Заради това, че приятелката ми и един приятел се показваха от гюрука на колата. За щастие нищо сериозно :) Но иначе клипчето е с много хубаво качество ;)

Мдам, явно съм изпуснал доста голяма част от дискусията, извинявай :excl:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ти пътя ли следиш или номерата на спрелите коли покрай пътя? Да не говорим че когато си достатъчно близо за да прочетеш номера вече ще е късно.

Link to comment
Share on other sites

Ти пътя ли следиш или номерата на спрелите коли покрай пътя? Да не говорим че когато си достатъчно близо за да прочетеш номера вече ще е късно.

 

А ти какво сметка ли ще ми държиш аз какво правя на пътя ?! Темата е за това и това поуствам....Баси заядливото същество ....

 

Само за информация и двете коли ги видях пред КАТ, тъй че злобния ти коментар е напълно излишен....

Link to comment
Share on other sites

А ти какво сметка ли ще ми държиш аз какво правя на пътя ?! Темата е за това и това поуствам....Баси заядливото същество ....

 

Само за информация и двете коли ги видях пред КАТ, тъй че злобния ти коментар е напълно излишен....

Бъркаш, не съм се заяждал с теб. Казвам ти, че по - добре е да си гледаш пътя и да внимаваш вместо непрекъснато да гледаш извън него. Ако си караш с нормална скорост няма от какво да се притесняваш. Ако обаче превишиш би ли ми обяснил кое е приоритет? Да следиш за номерата на колите спрели от страни на пътя или да следиш пътя на който се движиш с превишена скорост и по - бързо от останалите? За това си карайте нормално и да не ви пука дали има камери или няма. Няма да пристигнете с голяма разлика. Убедил съм се лично в това.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...