Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

Ти ме изпреварвай и бутай защото "бързаш" пък да видим дали после ще ми тестваш реакциите със спирачките.Да не кажа 100% ама 99% се надъхват да ми бягат и си скубят косата че немогат по простата причина че сме в града където колата ми е пъргава докато на дълъг път това няма да им е никакъв проблем.

 

Моята няма за камшичен удар,нямам еърбези ама съм убеден че твоята сигурна кола ще е смачкам и за парите които после ще чакаш от застрахователи за 2 фара и нова броня аз ще си направя колата чисто нова.

 

 

 

Аз пък забелязвам точно обратното.На тея със С класите едва ли не съм им длъжен и трябва да ги пускам при всякъкви условия.

 

И с второто не съм съгласен.Един прост пример от вчера.Излизам от тунела в посока сточна гара и от улицата в дясно която идва от центъра се задава някъв Мерцедес АМГ.Човекът ме погледна само че аз съм със "смотана" кола и просто си излезе пред мен.За какво пазене ми говориш в случая и каква липса на риск?Сега като се замисля хич нетрябваше да скачам на спирачките a да му влезна във вратите пък да видим после кой не е спазил предимството.

искаш да кажеш че само щото караш "скапана кола" и си решил да не спазваш дистанция и да използваш неправилно сигнализация с дълги светлини при присветването на моите стопове няма да спреш? като начало май само ти се надъхваш от тва "щот съм скапана кола и никой не ме вижда". като продължение при удар отзад докато се докопаш до шофьорската седалка на предната кола трябва да смачкаш багажник и заден ред седалки за да нараниш шофьора (тук пропускам момента ако на задната седалка има детско столче с бебе в него дали ще желаеш и него да размажеш, понеже те е изпреварил и ти си със "скапана кола"). докато при задната кола е достатъчно да се намали съвсем леко инерцията на двигателя спрямо тази на шасито за да влезе той във въпросното шаси и да нарани с масата си шофзора и пасажера до него. аре пак пресметни рисковете.

интересно ми е що аз кат карам "кола с трицифрено число обща стойност изразена в лева" не ми се случва да ме засичат всякакви хора с лъскави коли?! може би спазвам все пак някакви правила и не избивам комплексите си чрез шофиране?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

1.Баси майката! Направо се удивявам какви шофиори сте(някои). Може да съм с малък стаж и да "не мога да карам" ама на точно еи такива, които на магистрала си изпреварват без да погледнат в огледало,без да се съобразят с тоя отзад най-много им се чудя и мая как може да има хора ,които даже се хвалят с тва. Ми пусни го тоя дето се е засилил 200 да ходи напред да се трепе и тва е. Кво ще го засичаш, ще го гониш, и ще му святкаш отзад.... Какво очаквате . Най- много да се претрепете и двамата. Нищо не ти коства да го пуснеш, да го напсуваш и да се приключи. 10 секунди макс ще ти отнеме. Ама тва е така щото всеки си мисли , че някой ,някаде иска да го прецака и си казва : " А що пак да не се направя на селянин и аз да го прецакам,няма само той мен дай и аз него."

Какво като колата ти имала защита от камшичен удар,и много airbag-a . От няколко години сички нови коли са с поне 2 airbag-a . И кво да тръгнем да се блъскаме и засичаме ,нали "шото разбиираш ли оня педал не е по голям гявол от мен, ше ме прецаква той ааа неговата леля".

И на мене мн често ми минава тая идея някой нахалник,който се вре навсякаде или отнема предимсто да го изхакам едно хубово, особено ако е с някоя от РЕЙСЪРСКИТЕ коли от минали век. Кво ще ми стане имам отпред 6 airbag-a и пълно автокаско. После той да му мисли как да си плати ремонта на тунингования боклук. Ама не го правя .

2. За пускането на пресечки. Почти винаги като има някой за ляв завой ,премигвам му с фаровете, намалявам леко и човека си минава, по4ти всички махат след това. Абсолютно нищо не ми коства. С тея задръствания,най -много ако не го пуснеш от другата страна да стане още по-голямо.

3. Не казвам че съм образцов шофиор и аз си нарушам правилника и се дразня на такива които се мислят за мн отворени на пътя гледат само някаде да се мушнат белким изпреварят три коли .

4. Тея дето си карат с 50-60 и казват "аа бахти идиотите дето карат с 80 в града" също са ми много чудни . като позволява пътя, който може що да не кара със 100.

 

 

 

Всеки си има глава на раменете. И такива държане на сметка, засичания .... ми се виждат много аграрни изпълнения.

Link to comment
Share on other sites

Абе нека някой с разните му там защити срещу камшични удари и ейрбеци се лепне в някой дърт танк като 123, 126 и 140-ка пък нека чака да му спасят живота.... смях на който само балъците си мислят че може да им спаси живота.

Истината е, че каквато и да е кола с удар над 200км. шанс за оцеляване няма!!!

А е супер тъпо е да съм на магистралата и та тръгна да изпреварвам някой и после той да се опитва да ме догони, успех ако съм с 65-цата мога да му пожелая :)

Link to comment
Share on other sites

Абе нека някой с разните му там защити срещу камшични удари и ейрбеци се лепне в някой дърт танк като 123, 126 и 140-ка пък нека чака да му спасят живота.... смях на който само балъците си мислят че може да им спаси живота.

Истината е, че каквато и да е кола с удар над 200км. шанс за оцеляване няма!!!

А е супер тъпо е да съм на магистралата и та тръгна да изпреварвам някой и после той да се опитва да ме догони, успех ако съм с 65-цата мога да му пожелая :)

 

Мерцедес та мерцедес.. :allien Ама верно темата на нищо не прилича вече! Кой както ще да си кара, явно тука 300 000 шофьора, 300 000 мнения. До консенсус НЯМА да снигнем. Дано поне не се срещаме на пътя.

Помня, че имаме тема за оплаквания, имаме и тема за трафика и свързаните с него проблеми - дайте там да пренесем разговора!

Link to comment
Share on other sites

верно темата отиде та се невидя.

тъй като вече няколко души ми преиначават думите само ще допълня, че в разговора ми с йозо единствено съм се опитал да му намекна, че този отзад който присветва с фарове е в много по-голям риск и извършва много по-голямо нарушение с неспазването на дистанция от този, който просто кара по-бавно пред него.

личните нападки, коментарите си по стила ми на шофиране, информацията за размера на половите ви органи и други подобни запазете за ситуациите, когато ще се срещнем някъде на пътя, защото градът е малък. при нужда докажете колко сте по-прави от мен пред разследващите органи....

Link to comment
Share on other sites

Мобо изобщо не си разбрал какво имах предвид и ти сега прииначаваш думите ми.Изобщо аз не бързам в града и не святкам на каращите в лява лента хорица защото аз е използам само ако изпреварвам някой много бавно движещ се в среданата лента.Казах че святкам на тези които правят всякъкъви налудничави маневри, правят десен завой от най-лява лента и обратното и съответно ме засичат.Например пребирам се от работа която е в завода ЕАЗ по улица Индустриална в посока НАП и Механотехникума.Стигам до светофара и се нареждаме няколко коли за десен завой към заведението Графит.Почти всеки ден ще се намери олигофрен който от ляватa лента ще пререди всички, ще се натисне за да му направиш място защото надясно има място за само 1 кола и аз сигурно трябва да му се радвам че е нахален?Както казах на следващият светофар на Графит се нареждат зад тоя и вече описах какво става..............

Link to comment
Share on other sites

Като бързаш толкова, що не си купиш самолет, бе? Ама много гори самолета. Па и много пари струва май.

Всеки втори, дето се е метнал на автомобил с над 130 коня си въобразява, че пътищата са негови и има изключителното право да казва на останалите как да се движат и си мисли, че всичко му е позволено.

Много ме дразнят малоумници, дето ми светкат, докато изпреварвам. Особено по магистралата - започвам изпреварване на един или два камиона и някой лети зад мен с 200+ и ми светка. Ми да го духа. Аз си изпреварвам със 120-140 и изобщо нямам намерение да си променям предвидената скорост и траектория. Да е мислил предварително. Максималната разрешена скорост по магистрала е 130 км/ч (netrootbg, благодаря за поправката).

Смисълът на казаното не се променя.

 

Ми ще си купя що да не си купя , ама и тогава ще се намират такива които да не ми дават път :lol:

А това за малоумниците на магистралата просто незнам как да го коментирам , да предположим че някой кара с 200 там , ти тръгваш да изпреварваш и му засичаш пътя нека те изтряска отзд пък после разправяй че той е малоумник а ти си прав щото си карал в ограниченията макар че си му отсякъл пътя ..... ебати може ли да пишете такива глупости да не сте шофиори от вчера ако ще и с 500 да е карал ти си виновен защото си му засякал пътя , не си преценил разстоянието ;)

 

Злобиле така и не ми отговори какво ще правиш когато сложат камери из целия град?

 

това няма да стане скоро , а като сложат ще си нося последствията ако карам бързо ще плащам актове и така не ме мислете мене ;)

 

 

А най-странното, което забелязвам, е, че когато пусна някоя S-класа примерно почти винаги има кимане, вдигане на ръка или друг жест на благодарност. Хората с обикновени или не толкова лъскави също, но благодарност от Сивик и Голф3 и БМВ 3-ка 94 година НЕ ЧАКАЙ! :huh:

 

За отнемания на предимство, резки престроявания и разни други маневри - ВСИЧКИ "типове" коли го правят. Идва от умствената липса на задволанното устройство. Но като че ли по-скъпичките коли си ги пазят, не се рискува.. Все пак има някакъв процент хора, които са си ги купили по честен начин :tongue

 

А колкото до нарочните засичания на нетруут и хората, мислещи като него - ТЪПО!!! Който вади нож, от нож умира, знаете. Уж да му се направи мръсно, а такова мръсно и мазало може да стане, ама не само на него, ами и на вас, и на невинните около вас. За това замисляли ли сте се? Да, тъпо е като те прередят на ляв завой от средната лента. Обаче е по-тъпо като решите да затворите тоя дет ви е прередил, та се нахакате и двамата в бордюра, в някоя спряна кола, в някоя движеща се кола или директно в насрещното. Ама нали все пак някой трябва да се ЗАМИСЛИ за последствията от взетите си решения.

 

И аз преди време пусках пешеходци. Сега спрях. Защо? Караш си по 6-ти септ и на пешеходната срещу вижън/фламинго спираш да пуснеш. Кво става? 10 коли зад теб им свирят гумите и се опитват да спрат, просто защото никой няма навика да пуска там. И уж да пуснеш 2-3 пешеходеца, а то верижно демонтиране на брони станало.. Там ме изкефи един пич с баничарка - и двамата караме с 60-70 (от поликлиниката към фламинго/вижън), пича видя пешеходците, аз не защото бях зад него, и супер колегиално цъкна аварийките. 2 пъти точно мигнаха, но това беше достатъчно да се сетя, че пред него има някакво препядствие, изискващо намаляне на скоростта и/или спиране. 2 мигания са достатъчни да се избегнат много ненужни главоболия. Ако ще пускаш, направи го с финес ;)

 

А на магистралата...... Вика му се КУЛТУРА! Само дето точно там всяко последствие от дадена маневра се умножава 2-3-4-кратно. Ще караш на дълги? Неопитен шофьор пред теб, сгрешил да те изпревари, и сега няма видимост назад заради теб, разконцентрира се, лепва някоя мантинела, а в същото време ти се лепваш в него.. Тва всичкото с 130 км в час. Добре ли ти звучи, че този начин на "наказване" да ти е практика?

 

Много съжелявам, че не можах да се включа по-рано в темата. Просто искам да кажа, че независимо каква точно маневра правите и с каква умисъл, важно е да се мисли минутка-две напред във времето. По-добре да те изпревари една кола, отколкото да предизвикаш верижна катастрова, нали? Хубаво, и аз се дразня, ама много се дразня на надъхани рейсърчета, за които предимството е само условно понятие, но е тъпо да им падаш на нивото, с което застрашаваш себе си и останалите участници в движението. Простаци винаги и навсякъде ще има, просто по-надалече от тях и тва е..

 

Ако някой е изчел цялото ми романче евала ще му кажа, а ако е и съгласен направо количка да го черпя. Не биричка, а количка, че с последната се кара по-спокойно.

 

П.С.

Понеже следя пловдив24 забелязвате ли колко често там пишат за хванати пияни шофьори?

 

определено съм съгласен по абсолютно всички неща с тебе както за колегиалността на пътя така от лъскавите коли така и за всичко останало ;)

Link to comment
Share on other sites

.. да предположим че някой кара с 200 там , ти тръгваш да изпреварваш и му засичаш пътя нека те изтряска отзд пък после разправяй че той е малоумник а ти си прав щото си карал в ограниченията макар че си му отсякъл пътя ..... ебати може ли да пишете такива глупости да не сте шофиори от вчера ако ще и с 500 да е карал ти си виновен защото си му засякал пътя , не си преценил разстоянието ;) ...
А ти си бахти шофиора. Явно си от същата категория наглеци, защото не за пръв път застъпваш тази теза. Дори не осъзнаваш колко пълно се вписваш в профила; не усещаш дори дебело подчертаната ирония. Никой не е длъжен да се съобразява с теб, когато караш с толова висока скорост (а и едва ли е в състояние някой да прецени скоростта на "самолета" зад себе си). Самия факт, че считаш всеки, който се движи пред теб за длъжен да ти прави път, щото видиш ли, твоята кола била по-бърза и ти бързаш най-много от всички. Я слез малко на земята.

Та за самолета - ще си купиш самолет, ама някой друг път. А, мото-делтапланер по-може (ама и той струва 3-4 пъти колкото твоята "а4ка" и гори доста - трябва нафтичка на далавера нещо или газчица да му се сложи).

Link to comment
Share on other sites

колко ми гори а4ката и колко по евтина е от самолет ти си може би последния човек на земята които да ми прави сметката така че карай си там квото караш и не се вживявай в ролята на такъв какъвто не си ако искам и на мастика ще и сипвам не ми гледай в канчето .

 

 

никъде не съм казал че винаги трябва да се дава път ама понеже тука всичките сте дървени философи и не си правите труда да изчетете целият пост и да го обмислите си пишете ей така да си хабите клавиатурите , никъде не сам казал че винаги трябва да се дава път и не подкрепям никаква теза вие казвате за липсата на колегиалност а всъщност при вас такава липсва нищо не ви пречи да го пропуснете човека просто казвам че е абсолютно неколегиално , малоумно и незнам си какво още да правите мръсно на другите като не им давате път щото разбираш ли вие сте карали по правилника ...... ебати логиката , засечи някой другия път ей така за спорта и после му разправяй ми аз си карам по правилник ти си виновен че караш с превишена скорост . незнам само аз ли мисля така ама това че не можеш да прецениш някой с каква скорост се движи ми как си я взел тая книжка изобщо ? иди я запали някъде , не бил длъжен да преценява ..... ти му отнемаш предимство дори и със скоростта на светлината да се движи !!!!! и в предната тема ти казах опитваш се да ме искараш абсолютен идиот които кара кола , не си ме виждал нито как карам нито какви нарушения правя и т.н. и пак те питам ти някакъв медиум ли си , може би си хвърлил 1 шепа боб на масата и правиш някакви брилянти открития как карам....... май май ти трябва да слезеш на земята. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не е изобщо необходимо да ти гледам в канчето, защото отдавна съм ти сипал. Твоите постове нямат нужда от обмисляне. Няма да е трудно да събера 3-4, та да лъснеш хептен. Ето един пример даже в един пост:
никъде не сам казал че винаги трябва да се дава път
и малко по-надолу:
не бил длъжен да преценява ..... ти му отнемаш предимство дори и със скоростта на светлината да се движи !!!!!
Без коментар.

П.П. Малко имаш в канчето, малко...

П.П.П. Намерил се кой да ме праща у лево :D !

Link to comment
Share on other sites

о падам ти на колене и те моля за прошка о ти велики , о ти светило по нашите пътища......... сипал ми бил ..... айде у лево

 

 

никъде не сам казал че винаги трябва да се дава път

 

не бил длъжен да преценява ..... ти му отнемаш предимство дори и със скоростта на светлината да се движи !!!!!

 

 

според тебе отнемането на предимство и даването на път са едно и също нещо така ли ?!?!

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

злобиле,

спри се. не си прав. ако е заел лентата пред теб но се движи с по-малка скорост ти нямаш никакво предимство пред него. много е просто. този който е отзад е длъжен да спазва дистанция и да е готов да спре в случай на нужда.

сигурно пък е много немалоумно да разчиташ на "колегиалността" на другите шофьори. кавичките са сложени защото думата която си използвал е неправилна, би трябвало да се изразиш може би със "страх" или "предпазливост".

Link to comment
Share on other sites

ne sam kazval 4e idva6tiqt otzad ima nqkakvo predimstvo no na tozi koito kara otpred po-bavno i spazva pravilnika ni6to ne mu pre4i da dade pat na barza6tiq da si prodalji a ne da mu pravi " mrasno" kato naro4no kara pred nego i ne mu pozvolqva da go izprevari , da re4em 4e 4oveka kara bremennata si jena kam bolnicata i naistina barza i otpred ima nqkoi koito si kara v ograni4enito i re6ava 4e nqma da go pusne , maja e iznerven 6te predprieme drugo izprevarvane q ot dqsno q ot nqkude drugade kato zaradi ednata glupost moje da stane kade kade po golqma tragediq tova se opitvam da obqsnq ot 5 posta nazad

Link to comment
Share on other sites

Като гледам по нашите пътища колко бързат до сега трябваше да сме минали Китай като население. Ти колко пъти като си бързал си карал бременна жена или човек по спешност до болница?

Link to comment
Share on other sites

Нивгъж?Ти сериозен ли си?Кой ще разбере дали караш бременна жена или имаш "неква важна работа"?!Да не би магически колата ти да става розова на червени точки като караш бременна към болницата или човек с нужда от спешна медицинска помощ?Никога не можеш да знаеш за какво при присветква отзад човека да го пуснеш, не си телепат.

 

btw днес така и не разбрах каква беше функцията на тия ушави около Панаира?!Те могат ли да опазят Панагюрското с по една патрулка и защо не внимаваха поне за движението около Панаира?!Пред очите им един рейс ми отне предимство в кръговото!

 

Edit: Dulgiq не се притеснявай ;) на всеки някога му свършва късмета.

 

С пожелания за безаварийно шофиране.

Link to comment
Share on other sites

Абе нека някой с разните му там защити срещу камшични удари и ейрбеци се лепне в някой дърт танк като 123, 126 и 140-ка пък нека чака да му спасят живота.... смях на който само балъците си мислят че може да им спаси живота.

Истината е, че каквато и да е кола с удар над 200км. шанс за оцеляване няма!!!

А е супер тъпо е да съм на магистралата и та тръгна да изпреварвам някой и после той да се опитва да ме догони, успех ако съм с 65-цата мога да му пожелая :)

 

Да не влизаме в излишни спорове, но има и такива дето оцеляват и всички са карали една и съща марка и модел кола.... каква - тайна майна. Не, че искам да разбирам дали при 180 или 200 има оцеляване и т.н.

 

Ами ако съм с ролковите кънки :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Да не влизаме в излишни спорове, но има и такива дето оцеляват и всички са карали една и съща марка и модел кола.... каква - тайна майна. Не, че искам да разбирам дали при 180 или 200 има оцеляване и т.н.

 

Ами ако съм с ролковите кънки :bgrin:

 

Да ти кажа ли каква е била марката?Еми щом настояваш ще ти кажа ВОЛВО!

Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа ли каква е била марката?Еми щом настояваш ще ти кажа ВОЛВО!

 

Хах. Ми не е. Няколко Енцота бяха размазани....... Имаше го и в нета. За черното съм сигурен, че руснака и жена му бяха живи, а скоростта не беше хич малка ;). Щом събирах колата от няколко места

Link to comment
Share on other sites

Този надлез трябва да се преустрои.Негоден е за такъв трафик като в момента и е явно, че е опасен.Не искам да кажа, че велосипедиста е виновен едва ли не, но по мои наблюдения и те доста безотговорно карат на пътя и разчитат, че ще бъдат пазени.

Link to comment
Share on other sites

Този надлез трябва да се преустрои.Негоден е за такъв трафик като в момента и е явно, че е опасен.Не искам да кажа, че велосипедиста е виновен едва ли не, но по мои наблюдения и те доста безотговорно карат на пътя и разчитат, че ще бъдат пазени.

минах покрай току що отцепеното място на инцидента. човека лежеше безжизнен на пътя преметнат на 10тина метра от колата, а колелото му беше на още толкоз по-надолу. удара е бил в най-дясната лента на правия участък на спускането в посока на движение към митницата. под прав участък имам предвид между двата ръкава на възела, т.е. малко преди отклонението за ул. Даме Груев. Велосипедиста си беше облечен със светлоотразителна жилетка, времето беше ясно и сухо, видимостта чудесна. Колата беше с нагънат преден капак и строшено предно стъкло (и отвътре и отвън, шофоьора и пасажера явно са били без колани), след сблъска комбито беше заорало в мантинелите вдясно и там си и седеше.

Нямам никакво смислено обяснение защо е бил ударен с такава скорост в най-дясната лента изотзад, при положение, че е бил видим отвсякъде....

и не, причината не е в надлеза.

Link to comment
Share on other sites

защо е бил ударен с такава скорост в най-дясната лента изотзад

 

Ами защо, защото някои се правят на рацери и естествено че може и да не забележи докато прави слалом между коли движещи се със 70 а той със 120 (поне)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...