Jump to content
BulForum.com

Камери


ROBIN

Recommended Posts

На мен ми хрумна една абсурдна идея. Държа си детектора на предното стъкло по средата на таблото. Да речем че се случи ситуация като по - горе описаната от R_a_p_t_o_R. Ако почнат да се заяждат, не мога ли да кажа че това е gps който работи с gsm-а ми? На повечето gsm-и гпс приемника е външен. Как примерно полицая ще докаже че това не е gps приемник?

 

Освен ако не му покажеш картата и да се вижда че след 100 метра следва да завиеш надясно по зададения маршрут не мисля че ще ти повярват. Настрана че на повечето такива джаджи пише че са детектори на радари а не GPS-i а ако вземеш да надраскаш GPS с флумастер не мисля че ще ти вържат :) Пък и като пусне радара нали оназ джаджа ще изпиука... те чак толкова тъпи не са бе пич... имаше една приказка "Ние като сме от града да не мислите че ядем черешите с дръжките барабар"? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply
Освен ако не му покажеш картата и да се вижда че след 100 метра следва да завиеш надясно по зададения маршрут не мисля че ще ти повярват. Настрана че на повечето такива джаджи пише че са детектори на радари а не GPS-i а ако вземеш да надраскаш GPS с флумастер не мисля че ще ти вържат :) Пък и като пусне радара нали оназ джаджа ще изпиука... те чак толкова тъпи не са бе пич... имаше една приказка "Ние като сме от града да не мислите че ядем черешите с дръжките барабар"? :)

Ами по принцип рядко пускам картите, но не е проблем да сложа телефона и да показва пътищата. А дори и да изписка какъв е проблема? Нали само тези които смущават неговото оборудване са забранените ;).

Ако ми напишат фиш или акт който е под 50 лева защо да не мога да го обжалвам? Примерно ако не мога да го обжалвам в кат възможно ли е да заведа дело?

Link to comment
Share on other sites

Ванка може евентуално да си поиграеш с бездаието на фатмаците, но най-вероятно ще загубиш.

 

Не виждам такова деление - активни-пасивни- има РАДАРИ

... и АНТИРАДАРИ...

В грешка си пич. По принцип казах определението според Пеков (министъра на вътрешните работи). Иначе се водят радардетектори (както pamporov каза) и антирадари. Радари са машинките на полицаите, с които те ловят. Ако помислиш малко, ще намериш логика. И не, няма да загубиш, ако знаеш срещу какво се бориш. Или както в една друга тема в раздела за автомобили беше написал е, че ако знаем добре закона, няма за какво да ни хванат (поне това беше смисъла който схванах).

Link to comment
Share on other sites

Не искам да ти чупя хатъра ама тръгнеш ли да се заяждаш в най-лошия случай ще свършиш в управлението за да се разправяте на спокойствие и ще ти загубят половин ден. Настрана че ако вземеш много енергично да се караш с тях може и да те арестуват за 1 нощ докато ти се охладят страстите, а пък после иди ги съди ако можеш - ще кажат че си се съпротивлявал, нагрубявал и каквото още успеят да измислят... Затова по-добре или го скрий или гледай да минеш тънко поне, но с "фатмаци" да спориш е загубена кауза - както имаше един лаф - да спориш с жена е като да спориш с радиото - и в 2та случая никой не те слуша :)

Link to comment
Share on other sites

Да - верно - но ако си гледал внимателно ще видиш как законът ни ебе! Разгледай темата назад - или как съдът си връзва гащурите така, че да не може да се оплачеш .... показал съм нагледно

 

За да заведеш дело по случая наказнието трябва да е над 50лв

Link to comment
Share on other sites

Настрана че ако вземеш много енергично да се караш с тях може и да те арестуват за 1 нощ докато ти се охладят страстите, а пък после иди ги съди ако можеш - ще кажат че си се съпротивлявал, нагрубявал и каквото още успеят да измислят...

То за това се иска и изкуство. ;) Имам бегъл опит в това, за щастие успешен.

Да - верно - но ако си гледал внимателно ще видиш как законът ни ебе! Разгледай темата назад - или как съдът си връзва гащурите така, че да не може да се оплачеш .... показал съм нагледно

 

За да заведеш дело по случая наказнието трябва да е над 50лв

Няма начин. Както има вратички за теб, така има и за тях. Сбъркаш ли в някой ход, ползата е за тях.

Link to comment
Share on other sites

бях 2 дена в северна българия в родното място на баща ми и по точно град Павликени , учуден съм там какви съвестни катаджии имат , незнам дали защото бях с чужда регистрация или за нещо друго ми написаха акт за говорене по телефона и дори отказаха да вземат пари а им давах 50лв , хем ме хвана доста яд и ги псувах доста хем ми стана едно такова хубаво , другото което ми направи впечатление е че на всеки изход от града има сложена камера , не вярвах като ми каза 1 приятел но е така , патрулката която ме спря също беше с камера , на центъра също има камера , градчето е има няма 9-10 хиляди души а имат камери което страшно ме учуди

Link to comment
Share on other sites

бях 2 дена в северна българия в родното място на баща ми и по точно град Павликени , учуден съм там какви съвестни катаджии имат , незнам дали защото бях с чужда регистрация или за нещо друго ми написаха акт за говорене по телефона и дори отказаха да вземат пари а им давах 50лв , хем ме хвана доста яд и ги псувах доста хем ми стана едно такова хубаво , другото което ми направи впечатление е че на всеки изход от града има сложена камера , не вярвах като ми каза 1 приятел но е така , патрулката която ме спря също беше с камера , на центъра също има камера , градчето е има няма 9-10 хиляди души а имат камери което страшно ме учуди

Доно и в Пловдив да стане така...

 

Да вметна за колегите по - горе. Това че си имам детектор не значи че карам с превишена скорост. В града непрекъснато използвам круиз контрол-а. Много по удобно ми е вместо да натискам педала на газта и отделно не трябва да се притеснявам и да следя за ограниченията. Много, много рядко да превиша и то не с много. Защо го държа детектора май и аз не мога да отговоря :).

Link to comment
Share on other sites

бях 2 дена в северна българия в родното място на баща ми и по точно град Павликени , учуден съм там какви съвестни катаджии имат , незнам дали защото бях с чужда регистрация или за нещо друго ми написаха акт за говорене по телефона и дори отказаха да вземат пари а им давах 50лв , хем ме хвана доста яд и ги псувах доста хем ми стана едно такова хубаво , другото което ми направи впечатление е че на всеки изход от града има сложена камера , не вярвах като ми каза 1 приятел но е така , патрулката която ме спря също беше с камера , на центъра също има камера , градчето е има няма 9-10 хиляди души а имат камери което страшно ме учуди

И аз имам роднини в северна България (Плевен) и редовно ходя там. Ясни са ми и на мен простите фатмаци от северната част на страната.Писали са ми 3 акта и винаги са ми отказвали пари, чак ми се карат, че им предлагам. Единия път ми писаха акт за 100 лв , обеждавах ги 15 минути да вземат пари и не искаха , все едно не са хора и нямат нужди...накрая се ядосах и им казах, че не стават за бизнесмени и ги оставих да ми напишат акта и да си ходя. Няколко дни след това ме спряха за минаване на червено в Пловдив, веднага се разбрахме с момчетата и почерпих , след това им разказах кви гейове са колегите им от Плевен и как съм и казал, че не стават за бизнесмени и им се смяхме :punk и единия катаджия вика ми правилно си им казал :lol:

Link to comment
Share on other sites

И аз имам роднини в северна България (Плевен) и редовно ходя там. Ясни са ми и на мен простите фатмаци от северната част на страната.Писали са ми 3 акта и винаги са ми отказвали пари, чак ми се карат, че им предлагам. Единия път ми писаха акт за 100 лв , обеждавах ги 15 минути да вземат пари и не искаха , все едно не са хора и нямат нужди...накрая се ядосах и им казах, че не стават за бизнесмени и ги оставих да ми напишат акта и да си ходя. Няколко дни след това ме спряха за минаване на червено в Пловдив, веднага се разбрахме с момчетата и почерпих , след това им разказах кви гейове са колегите им от Плевен и как съм и казал, че не стават за бизнесмени и им се смяхме :punk и единия катаджия вика ми правилно си им казал :lol:

Голяма гордост!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

веднага се разбрахме с момчетата и почерпих , след това им разказах кви гейове са колегите им от Плевен и как съм и казал, че не стават за бизнесмени и им се смяхме :punk и единия катаджия вика ми правилно си им казал :lol:

за това България няма да се оправи и след 200 години. Манталитета и мисленето не може да се промени с магическа пръчка :angry1

Link to comment
Share on other sites

за това България няма да се оправи и след 200 години. Манталитета и мисленето не може да се промени с магическа пръчка :angry1

 

То затова един познат като вземеше нов обект стария персонал моментално го сменяше - няма ама тоя става онзи не - те как работят като цяло е ясно, няма какво да се тормози да ги превъзпитава (смятайте - в обект който се предполага да работи 24 часа нон-стоп единия тарикат си беше донесъл походно легло!). Докарваше си стари "кучета" от други обекти да работят временно на новия, докато обучи нови хора, ако е в друг град им плаща хотел и храна + командировъчни... Питал съм го защо толкова разходи прави не е ли малко прекалено и ми е отговарял винаги че така има много по-малко проблеми, като цяло ви е част от първоначалната инвестиция а и в по-дългосрочен план всичко се избива и верно е така... А опитай се да предложиш на американски полицай да не ти напише акта ами да си платиш - следващото нещо което ще ти се случи е че ще те опандизят а не просто да ти откажат и да те пратят да си ходиш...

Link to comment
Share on other sites

за това България няма да се оправи и след 200 години. Манталитета и мисленето не може да се промени с магическа пръчка :angry1

Хайде да не се правим на по.светци от папата!ПРедсави си че и ти си изпаднал в подобна ситуация,интересно дали ще се разделиш с лека ръка с точки и кинти ;)

Link to comment
Share on other sites

Хайде да не се правим на по.светци от папата!ПРедсави си че и ти си изпаднал в подобна ситуация,интересно дали ще се разделиш с лека ръка с точки и кинти ;)

 

Хайде преди да пишем отговори да четем и цитатите и за какво е ставало дума, а? Не става дума да се правим на много принципни а че се хвалим именно с въпросната липса на принципи и морал... Не казвам че не съм нарушавал правилника, не е и като да не са ме пускали без да ми вземат точки, при това много по-често не съм им давал нищо отколкото да ги "почерпя" обаче не съм горд с това и не се хваля със случката нито мисля че е уместно да се прави...

Link to comment
Share on other sites

Не се напрягайте излишно, не е до манталитет. Американския полицай не седи на работа с 10$ на монети и не взима въшливите заплати дето зимат наще. По морето полицаите що не са корумпирани също? Щото ги скъсват от проверки и серат като им предложиш нещо дали няма да изгорат за 20лв... Първо да има ред в тяхното управление и после да са сити и доволни ,тогава ша видим как ще го убедиш да си рискува добрата заплата за някви си 20-50лв.

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега мизерна им била заплатата.Като им е мизерна що не напускат и тогава да видят какво е мизерна заплата?Да не говорим че за тях има редовно някви обклекчения като Полицейски карти за ГСМ,привилегии в градският транспорт и т.н.Определено даже взимат доста над средните заплати и това не е че взимат малко пари а просто манталитета им е такъв.Видяли са че могат да цоцат пари без да им правят забележки и защо да не взимат?

 

Докато има такива които да "почерпят" и такива които да приемат скоро няма да се оправим..... :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 Смея да твърдя че превишавам понякога скороста с цел да изпреваря някой който е неориентиран и снове насам-натам из пътя.За това на 2 пъти си отнесах глобите за превишена скорост и хич не се правих на хитър да им предлагам почерпки.Да пишат там и да си ходя.

Link to comment
Share on other sites

Хайде преди да пишем отговори да четем и цитатите и за какво е ставало дума, а? Не става дума да се правим на много принципни а че се хвалим именно с въпросната липса на принципи и морал... Не казвам че не съм нарушавал правилника, не е и като да не са ме пускали без да ми вземат точки, при това много по-често не съм им давал нищо отколкото да ги "почерпя" обаче не съм горд с това и не се хваля със случката нито мисля че е уместно да се прави...

Ти пък от каде разбра, че се хваля , просто разказвам случката. Ако си екстрасенс или някав измислен медиум от предаването Пентаграм по Канал 3 тва е друго нещо...Имам един въпрос към теб - какво предпочиташ : акт за 100 лв. или да му дадеш 3 пъти по-малка сума на ръка ? Другото което искам да добавя е, че в Пловдив много рядко давам пари на катаджии. В 70% от случаите се оправям само с приказки. Даже от нашия форум INCINERATOR може да го потвърди това (един път като бяхме 2-мата в колата и ме спряха с 80км/ч на Метро).

Link to comment
Share on other sites

Ти пък от каде разбра, че се хваля , просто разказвам случката. Ако си екстрасенс или някав измислен медиум от предаването Пентаграм по Канал 3 тва е друго нещо...Имам един въпрос към теб - какво предпочиташ : акт за 100 лв. или да му дадеш 3 пъти по-малка сума на ръка ? Другото което искам да добавя е, че в Пловдив много рядко давам пари на катаджии. В 70% от случаите се оправям само с приказки. Даже от нашия форум INCINERATOR може да го потвърди това (един път като бяхме 2-мата в колата и ме спряха с 80км/ч на Метро).

 

Ооо моля за извинение значи. Но по начина по който го беше написал и особено това че заедно с тукашните катаджии сте се били смеели на липсата на търговски дух в тези от северна България някак останах с впечатлението че се хвалиш с това... Явно бъркам но ако може разясни ми как е следвало да разбирам изказването ти?

Link to comment
Share on other sites

Ооо моля за извинение значи. Но по начина по който го беше написал и особено това че заедно с тукашните катаджии сте се били смеели на липсата на търговски дух в тези от северна България някак останах с впечатлението че се хвалиш с това... Явно бъркам но ако може разясни ми как е следвало да разбирам изказването ти?

С кое точно се хваля според теб ? Че сме се смяли ли ?

Имах и въпрос към теб, но ти така и не ми отговори.

Link to comment
Share on other sites

и аз давам пари и то редовно , не карам по правилника постоянно , защото има булеварди на които да караш с 50 си е престъпление а пък всичките дето уж все карате с не повече от 50 тия може да ги разправяте някъде другаде , то даже и рейсовете от градския транспорт не карат постоянно с 50 такива ма аз винаги спазвам скоростта , не я превишавам аз не ги вярвам хората които карат с не повече от 50 в града ни сигурно се броят на пръстите на едната ми ръка

Link to comment
Share on other sites

err0r^, продължаваме да спорим и ти да не разбираш за какво става дума. Не съм казал че съм примерен шофьор, даже напротив включително се дразня когато някой кара с 50 при положение че може с повече на места където както zlobil каза си е престъпление да караш с толкова... особено в пиковите часове. А на въпроса ти е повече от ясно че всеки ще предпочете да мине по-тънко, нали, но работата е там че на всички ни е ясно, че не е правилно да е така и още по-неправилно е да се хвалим как сме им бутнали на катаджиите за да ни пуснат и още по-неправилно е пък ТЕ САМИТЕ да се хилят как може други техни колеги да не го правят. Схвана ли сега или да ти обясня за 3ти път? И ако не се хвалиш тогава би ли ми обяснил с каква цел го сподели и как е трябвало да го разберем защото аз точно като хвалба го приех.

Link to comment
Share on other sites

djadomraz супер зле си пич и всякакъв вид говорене или спорене с тебе е безмислен (все едно да споря с радио) - сигурно пак не ме разбираш какво имам в предвид или ще кажеш, че нещо се хваля. Остани със здраве...

Link to comment
Share on other sites

djadomraz супер зле си пич и всякакъв вид говорене или спорене с тебе е безмислен (все едно да споря с радио) - сигурно пак не ме разбираш какво имам в предвид или ще кажеш, че нещо се хваля. Остани със здраве...

 

Мдааа... като нямаме какво да кажем по-добре е да се направим на велики и да обидим другия че е тъп и че няма смисъл да му обясняваме, тъй или иначе няма да ни разбере... мдаааа пич толкова си ясен :)

 

Айде със здраве си остани и ти, а пък ако случайно все пак решиш да ми отговориш на моя въпрос директно и без да го увърташ - ще ми е интересно да чуя какво всъщност си имал предвид и как е трябвало да те разбера :)

Link to comment
Share on other sites

djadomraz супер зле си пич и всякакъв вид говорене или спорене с тебе е безмислен (все едно да споря с радио) - сигурно пак не ме разбираш какво имам в предвид или ще кажеш, че нещо се хваля. Остани със здраве...

като гледам така не дядомраз е зле, щото вече за трети път ти обяснява и пак се правиш на ударен. Типично за някой, който не иска да отговори на някой въпрос и почва да казва че другия бил тъп :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мдааа... като нямаме какво да кажем по-добре е да се направим на велики и да обидим другия че е тъп и че няма смисъл да му обясняваме, тъй или иначе няма да ни разбере... мдаааа пич толкова си ясен :)

 

Айде със здраве си остани и ти, а пък ако случайно все пак решиш да ми отговориш на моя въпрос директно и без да го увърташ - ще ми е интересно да чуя какво всъщност си имал предвид и как е трябвало да те разбера :)

Просто разказвам случка. Как според теб трябва да го разбереш, пък и какво толкоз очакваш да разбереш. Ти ще ми забраниш да пиша още малко ,че само се хваля като разказвам какво ми се случва...Относно това, че си тъп не съм го казал, ама гузен негонен бяга май. Ако ще ме питаш какво съм имал в предвид с това, че си зле имах в предвид, че тълкуваш нещата грешно и си правиш грешни изводи.

 

 

като гледам така не дядомраз е зле, щото вече за трети път ти обяснява и пак се правиш на ударен. Типично за някой, който не иска да отговори на някой въпрос и почва да казва че другия бил тъп :lol:

Теб пък кой ти дава право да решаваш кой крив и кой прав , в спорд между 2-ма души ? Да не си зодия везни? :lol: Какво ми обяснява и какъв е въпроса му според теб , той ми казва , че като пиша истории се хваля. То за кво е тоя форум според тебе , секи да си каже квото му е на сърце.

 

По-горе sasho_1989 като ти зададе въпрос си направи оглушка, ама сега бързаш да кажеш кой крив и кой прав, пък и ми разправяш по-горе за бълграски манталитет , типичен пример за него си ти Botev1912 с оглушките. Или сигурно не си видял или ти е под нивото да ми отговориш ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...