Jump to content
BulForum.com

НетГруп ООД


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply
Поредното доказателство,че всичко е до квартал :)

Така е...като цяло връзката е приблизително еднаква, но някои разлики които се споменават из темите, най-вероятно се дължат до конкретното местоположение на всеки (изключвам персонални проблеми с рутери, кабели и операционни системи). По този повод аз съм доволен от местоположението си, тъй като около мен е пълно с банки, които са на моя доставчик и взимайки сигнал от техен суич, досега не съм имал прекъсване и за секунда. Обратен пример е другата ми връзка с ЕК, която незнайно защо беше прекъснала в последните 3 дена и се поднови едва снощи, но синът ми не искаше и да чуе пак да го включа към нея, защото дори и когато я има, насичала при онлайн игра...Като го питах с настоящата връзка досега имал ли е проблеми (понеже докато играе аз пък тегля някои торенти)...каза ми, че досега не е забелязал никакви прекъсвания.

 

П.П. @Ilves, още едно доказателство за регионалните разлики - спийдтест отпреди 2 минути на горните два града (20 лв.):

 

264945840.png 264945251.png

Link to comment
Share on other sites

Не зная дали е прекъсвал през почивните дни, но в момента е малко ... не съвсем... :unsure:

 

Малко ниско ми се струва но като за международен не е чак толкова зле. Аз реших да пробвам сега и се получи тази картинка:

 

264955212.png 264955837.png

Link to comment
Share on other sites

кат' малки деца сте :lol:

 

... иначе явно при този доставчик зависи от квартала (от някои тестове на потребители в темата), а най-интересното е, че за повечето тук важното е при тях да е добре, пък другите да се оправят ... ся примерно при @Ilves, скоростта не е както при другите, ама к'во от това. нали влиза в рамките на обявената :)

Link to comment
Share on other sites

@samkijot, пак не схвана...Ilves си има някакъв локален проблем и поместваме шотовете, не да се хвалим (всички много добре вече си знаем скоростите и то отдавна), а да се сравни кой каква му е връзката в момента....а и да се бяхме похвалили при някой друг повод (като малките деца)....ам' че то няма лошо... :P

Link to comment
Share on other sites

До колкото знаех няма локална скорост, обаче днеска в един тракер / межуднароден/ случайно на торента се закачи един пич на Ангелсофт и веднага почнах да му ъпвам с 5мб/сек. Което ме зарадва доста...

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега да питам , кой е от Тракия и ако може да сподели мнение как е нета им в Тракия ( и съпорта).

Чета, чета , но никой не казва къде се намира, няколко човека ги знам , но не са в Тракия.

 

Явно нещо ти куца четенето.

Признавам си чета през редовете като търся Тракия да е писал някой .

Link to comment
Share on other sites

От време на време,явно има проблем в момента,просто констатирах,че моята мрежа,тази на Ilves и още една от кажи режи 5 месеца са най-проблемните мрежи(и винаги миаме заедно еднакви проблеми :) ) :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

@samkijot, пак не схвана...Ilves си има някакъв локален проблем и поместваме шотовете ... да се сравни кой каква му е връзката в момента...

Да, наистина ставаше въпрос за моментно състояние на връзката, през почивните дни, и проблемът явно е бил локален, но локален в смисъл поне за част от мрежата, а не нещо при мен. Днес е предоволно... ;)

Link to comment
Share on other sites

Днеска рекорди...

Браво, браво...само това 12+ гигабайтово "MP3" не ми стана ясно какво е...някаква колекция ли? Или просто съвпадение на букви и цифри...а и вторият 60+ гигабайтов пакет от филми не ми е много ясен - кои филми точно съдържа....това от 'арената' ли е? Ама не ми ги изброявай тука, а ми пусни ЛС. :)

 

P.S. А иначе...сравнявайки с по-горния ми пост...сутрешната връзка наистина е малко по-бърза от тази през натовареното време на деня:

 

265586628.png265586464.png265587048.png

 

Сега не искам samkijot пак да започне да ни иронизира...давам шотовете само за сравнение на връзката следобяд и рано сутрин...иначе съм имал и по-добри показатели, а някой на 35 лв. дори ще покаже и двойни на тези ако поиска... ;)

 

П.П. Упс...бях забравил да спра торентите преди теста. :wacko: :

 

 

265593944.png265594067.png

 

Само едно се чудя - защо, сравнявайки с шотове на хора с тарифи от 35 лв., правени при едни и същи условия и по едно и също време, на спийдтеста моят ъплоуд обикновено е по-висок...случайност ли е...при мен ли нещо лентата е повече... :confused

Link to comment
Share on other sites

35 лева. 173-а мрежа...

 

265616878.png 265616742.png

 

Специално в тази мрежа, за която мога да говоря, връзката до пловдивския сървър на speedtest-а винаги е имала таван. В момента на 35-лв тарифа не може да се мине 20 Mbit/s до там по никое време. Преди имаше едно превключване на "ниска" скорост всяка сутрин в 10 ч., когато не можеше да се вдигне повече от 3 MBit/s до същия сървър.

 

Нормално е да има някакви разлики в скоростите на една и съща тарифа в различните мрежи. Не е нормално според мен 20-левовата тарифа в някои мрежи да има по-високи скорости от 35-левовата в други.

Link to comment
Share on other sites

...

Нормално е да има някакви разлики в скоростите на една и съща тарифа в различните мрежи. Не е нормално според мен 20-левовата тарифа в някои мрежи да има по-високи скорости от 35-левовата в други.

Гъстотата на абонати в различните махали е различна, предполагам това обуславя наблюдаваните от теб аномалии в скоростите.

Разбира се, това дразни повечето хора на 35 лв, но така или иначе важното е реално скоростта каква е, примерно на торент, защото спеедтест вече знаем че не е показателен толкова като преди.

И нета пак сигурно е по-добър от другите дори в тези махали с висока гъстота на населението.

Link to comment
Share on other sites

незнам ма нета нещо се сбагясва от няколко дни при мен имам много странни прекъсвания осебенно вечер и странен пинг. живея в Тракия зад полицията . иначе като цяло сам си доволен и ако се оправят тия страни прекъсвания на нета вечер направо ще летя от щастия :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

незнам ма нета нещо се сбагясва от няколко дни при мен имам много странни прекъсвания осебенно вечер и странен пинг. живея в Тракия зад полицията . иначе като цяло сам си доволен и ако се оправят тия страни прекъсвания на нета вечер направо ще летя от щастия :bgrin:

И аз бях така обикноменно се получавяше вечерта, защото има по-малко хора и нета е по-бърз ланката прегряваше или нещо подобно и почваше да прекъсва. Смених я и проблема изчезна, ако ти е вградена и не бъди много сигурен в нея, защото са боклуци вградените неща в дъното.

Иначе спеед теста много му вярвах докато бях на евроком... Сега не - пускам да тегля от арената - 5.5 Mb/сек спирам uTorrent-а пускам теста според него трябва да дърпам с около 2 Мб/сек пускам пак uTorrent и пак си дърпам с бързата скорост (естествено това е късно вечерта с тая скорост) същото е и с пинга - понякога ми дава около 10 ms и по-малко (това до София) и ми се струва реално пускам на следващия ден дава 30-31 ms всеки път след 10-тина минути играя с един приятел в София и проверявам пинга пак е около 10 ms. Така, че не е особено реален спеед теста. Дърпал съм с 2 Mb/сек от file planet при условие, че преди това съм проверил с спеед теста не би трябвало да имам такава скорост. Пробвал съм и други тестове и пак показанията им не са реални.

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега да питам , кой е от Тракия и ако може да сподели мнение как е нета им в Тракия ( и съпорта).

Чета, чета , но никой не казва къде се намира, няколко човека ги знам , но не са в Тракия.

Признавам си чета през редовете като търся Тракия да е писал някой .

Ами какво да ти кажа.Аз живея в един блок с шефа на фирмата(дето само се вясва от време на време в офиса) и човека който дефакто се занимава с нея.Да не кажа,че с него сме в една кутия.Може би за това нямам никакъв проблем в Тракия.Мисля,че Тракия е най-поддържания квартал или поне така предполагам.Ако питаш мен записвай се.Първо имат много заявки, второ - ще останеш доволен :lol:

Link to comment
Share on other sites

Откакто наскоро започнах да ползвам услугите на Нетгруп, се появи проблем с достъпността в торент-тракерите. Ето какво се получава, както при спрян, така и при включен и съответно настроен firewall:

 

177160a24854.jpg

 

253ac2c4a4f3.jpg

 

Самодиагностиката на uTorrent показва, че портът, на който работи клиентът е отворен и всичко би трябвало да е наред, но уви. Забелязвам, че като рестартирам торент-клиента, в първите 5-10 минути се поддържа добра скорост, но след това нещата се развалят. Ще помоля за съвет как да се справя със ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

Откакто наскоро започнах да ползвам услугите на Нетгруп, се появи проблем с достъпността в торент-тракерите. Ето какво се получава, както при спрян, така и при включен и съответно настроен firewall:

 

177160a24854.jpg

 

253ac2c4a4f3.jpg

 

Самодиагностиката на uTorrent показва, че портът, на който работи клиентът е отворен и всичко би трябвало да е наред, но уви. Забелязвам, че като рестартирам торент-клиента, в първите 5-10 минути се поддържа добра скорост, но след това нещата се развалят. Ще помоля за съвет как да се справя със ситуацията.

И при мен е така! Предполагам е от настройките, но по-добре някой, който разбира, да каже от какво се получава това и как може да се оправи. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам такива проблеми. Като ти стане това, пробвай да спреш торен клиента.

Тракера е ScT, а там от години е банат BitComet така, че ако сте с него направо го сменете. Най- добре е uTorrent сложете версия 1.7.7 и няма да имате проблем.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...