Jump to content
BulForum.com

НетГруп ООД


Recommended Posts

...

Честито, и по рядко да имаш прекъсвания :) Между другото Париж е като Хасково - никога не съм получавал нормална скорост към и от тях, а и пинга е доста висок за наземно трасе. Пробвай с Лондон и Мюнхен, или по просто - свали си нещо за което знаеш че е зад океана. Примерно ъпдейта на вирусдефиницията на Symantec AV

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Аз пък бях с впечатление че до Лондон и Париж е доста добра връзката докато до Франкфурт е пълна скръб... Но пък 3мбита международен не са никак зле както и да го гледаме.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък бях с впечатление че до Лондон и Париж е доста добра връзката докато до Франкфурт е пълна скръб... Но пък 3мбита международен не са никак зле както и да го гледаме.

 

 

Точно Франкфурт при мен показва 15Мбита даун!

 

sasshko,да ти е честит нета!И сега предполагам,ще разбереш колко си бьркал с предишните си мнения за ЛГ!

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, така е супер е скороста. Тази вечер ще остана до по- късно, за да видя дали ще се вдигнат скоростите.

 

Аз ти предлагам изобщо да не си лягаш - към 4-5 сутринта е най-добър нета :P

 

 

------------------------

 

Хм. Верно до франкфурт е добра скоростта... сигурен съм обаче че имаше момент когато беше супер зле точно до там... А ето какво ми отчете сега:

 

254795090.png

254795369.png

Link to comment
Share on other sites

Ъплоуда колко ви е стигал най- много и нормално колко ви е за БГ само.

Гледам, че някой е "използвал" това ИП преди мен не знам дали е нормално???

 

888020_t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Много съм доволен. Добре, че смених нета :)

Снимката е от педи 1мин

254682577.png

а сега като се сетя какви злобни неща пишеше за лангейм, също както viiipeer_

Link to comment
Share on other sites

ххааа :) Периодично се отбивам ( както и преди малко ) към темата на Еврокома ..... добър повод да се изсмея подигравателно и демонично :laughing: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ххааа :) Периодично се отбивам ( както и преди малко ) към темата на Еврокома ..... добър повод да се изсмея подигравателно и демонично :laughing: :lol:

Ти остави, ами вече и в темата за БТК можеш да направиш същото, поне някои хора успяха в напъните си да ги защитават на всяка цена, да ги направят за посмешище :D . Ефектът е че самите те станаха за смях. Само дето за разлика от ЕК, БТК ще живне и може да догони останалите, поне има ресурса да го направи. Последните промени и оферти го доказват донякъде. Но има още път да вървят, и разбира се като един от големите монополисти (доскоро) не се съмнявам че в близките години ще са един от основните фактори.

БТК никога не са били монополисти в и-нет сферата. ...

Ако става дума за доставка до крайния клиент, да. Аз говорех за друго.

.. а вие на ЛГ като пуснете някой филм да се сваля даже нямате време да хапнете :lol:

Хехе, тия недостатъци заедно с претоварването на HDD неведнъж съм ги признавал и няма как да избягаме от тях :lol:

Link to comment
Share on other sites

БТК никога не са били монополисти в и-нет сферата. Моята логика е, че вече много малко хора ползват домашни телефони и са решили поне от нещо да печелят и затова работят доста стабилно над този клон. Явно взеха да се усещати и че двугодишните договори както и сравнително високите доскоро цени отблъскваха доста от потенциалните клиенти. Сега остава да видим дали за догодина ще удвоят пак скоростите и ако успеят какво ще следва, понеже в момента сме на ADSL 2+ , което поддържа до 24/25mbit и не знам какво ще става. Днеска ми пуснаха новите скорости и от торенти свалям между 1.2-1.4mb, което напълно ме устройва, а вие на ЛГ като пуснете някой филм да се сваля даже нямате време да хапнете :lol:

Link to comment
Share on other sites

А бе БТК верно с тези договори яко криво се получаваше ...обаче за едно им прави чест - един френд ми показа вчера уведомление , че му намаляват тарифата и му увеличават скоростта - нещо , което на ЕК никога не се е случвало и сигурно няма да се и случи .... обаче най- криво от всичко беше именно 2 години договор - жив - мъртъв - плащаш :sick

Link to comment
Share on other sites

...нещо , което на ЕК никога не се е случвало и сигурно няма да се и случи .... обаче най- криво от всичко беше именно 2 години договор - жив - мъртъв - плащаш..

Да, така е...ЕК поне в скоро време няма да приемат такава политика, а иначе БТК отдавна я прокарва с телефонните постове...раздава безплатни DECT телефони и др. бонуси при преподписване на 2-годишен договор, което за някои като мен или пък разни фирми си е съвсем естествено (и не ги бърка), защото така или иначе ще си запазят стационарните номера занапред и без преподписване...

Link to comment
Share on other sites

А бе БТК верно с тези договори яко криво се получаваше ...обаче за едно им прави чест - един френд ми показа вчера уведомление , че му намаляват тарифата и му увеличават скоростта - нещо , което на ЕК никога не се е случвало и сигурно няма да се и случи .... обаче най- криво от всичко беше именно 2 години договор - жив - мъртъв - плащаш :sick

 

А не не ... гътнеш ли се договора се разваля - ако искаш консултирай се и ти с адвокат.. само докато си жив и не изтекат 2те години плащаш :) От друга страна ако не получаваш услугата за която сте се договорили също може да спреш да плащаш но там малко по-сложно се доказва, иначе е възможно... но със сигурност умреш ли вече не им дължиш нищо ... пък и от оня свят трудно ще им пратиш кинтите тъй или иначе :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

А не не ... гътнеш ли се договора се разваля - ако искаш консултирай се и ти с адвокат.. само докато си жив и не изтекат 2те години плащаш :) От друга страна ако не получаваш услугата за която сте се договорили също може да спреш да плащаш но там малко по-сложно се доказва, иначе е възможно... но със сигурност умреш ли вече не им дължиш нищо ... пък и от оня свят трудно ще им пратиш кинтите тъй или иначе :bgrin:

Зависи какви са условията в договора и какъв тип е точно договора - може смъртта да има прекратително действие, но може и наследниците да наследят правата и задълженията по договора. Не съм чел такъв договор и не мога да кажа този какъв е, но положението е такова! За вземане на пари и от ония свят ще те върнат :lol: ... :)

Link to comment
Share on other sites

Такива скорости и на голямата тарифа не бях стигал, докато бях на нея :P

 

256134060.png

256133497.png

256134842.png

 

Ако и загубата на пакети вечер беше 0-1% нямаше да имат равни :)

Link to comment
Share on other sites

Явно зависи от капацитета на мрежата, в която си и от моментното потребление. Ако "излишъкът" се разпределя по един и същ начин независимо от това, на каква тарифа си, в опрелени моменти може да се получават скорости дори по-високи от два пъти по-скъпата тарифа. Когато пък и цялостно конкретната мрежа има по-голям капацитет от някоя друга, "малката" тарифа там вероятно може и през голяма част от денонощието да е почти равностойна на "голямата" от друга мрежа... Така поне ми изглежда от писаното тук. Може и да бъркам...

 

P.S. Важното е, че така или иначе получаваш повече от това, за което си платил, както и от това, което би получил от други доставчици. ;)

Link to comment
Share on other sites

Хваща ме срам чак. Никога дори и не съм сънувал да имам такива скорости. Сега едно филмче от международен тракер без нито един българин го свалях с 3.5мб/сек. Ъплоуда верно, че е малко по- скромен стига максимум до 1мб. Но е супер. А когато тествам в speedtest никога не ми показва такива скорости. Каквото и да опитам сигурно ми е нещо от компютъра. Никога не съм вдигал повече от 25Мбит на спийдтест, а редовно си свалям с 5мб/сек от нашите тракери. Малко е странно, само че не ме интересува изобщоо какво показва теста. :D

Link to comment
Share on other sites

Хваща ме срам чак. Никога дори и не съм сънувал да имам такива скорости. Сега едно филмче от международен тракер без нито един българин го свалях с 3.5мб/сек. Ъплоуда верно, че е малко по- скромен стига максимум до 1мб. Но е супер. А когато тествам в speedtest никога не ми показва такива скорости. Каквото и да опитам сигурно ми е нещо от компютъра. Никога не съм вдигал повече от 25Мбит на спийдтест, а редовно си свалям с 5мб/сек от нашите тракери. Малко е странно, само че не ме интересува изобщоо какво показва теста. :D

Хахахаха, sasshko, да вярвам ли на очите си, още малко и ще станеш наш човек, след такава коренна промяна в теб, ще те обвинят в поредния зомбиран от Гаров индивид, и едва ли не те държи в плен някакъв хаха :laughing:

Гаров ще да има най-многобройните роднини в тая държава.

@Stenli, нищо лично срещу теб, понеже ти май каза на шега за промитите мозъци, ама идеята ми хареса :lol:

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм вдигал повече от 25Мбит на спийдтест, а редовно си свалям с 5мб/сек от нашите тракери.

 

 

Ще ти обясня: спеедтест-а първо е един загубен флаш който при мен така тромаво работи че ми иде да вия докато зареди първоначално страницата. Освен това когато мери скоростта на сваляне пуска само 1 връзка. Според същия тест до Los Angeles аз имам около 4мбита, като пуснах да свалям с flashget един файл от нашите сървъри отчетох около 12мбита за над минута (т.е. не инцидентно ами закова на около 12мбита скоростта) и то не само според моя компютър ами и според cisco-тата там.

 

Speedtest-a отделно ми показва доста по-различен пинг - примерно до DCC като пингвам от конзолата е около 3мс, а според тест-а е към 12 ли колко беше... абе флаш....

Link to comment
Share on other sites

Ще ти обясня: спеедтест-а първо е един загубен флаш който при мен така тромаво работи че ми иде да вия докато зареди първоначално страницата. Освен това когато мери скоростта на сваляне пуска само 1 връзка. Според същия тест до Los Angeles аз имам около 4мбита, като пуснах да свалям с flashget един файл от нашите сървъри отчетох около 12мбита за над минута (т.е. не инцидентно ами закова на около 12мбита скоростта) и то не само според моя компютър ами и според cisco-тата там.

 

Speedtest-a отделно ми показва доста по-различен пинг - примерно до DCC като пингвам от конзолата е около 3мс, а според тест-а е към 12 ли колко беше... абе флаш....

спеедтест-а пуска 2 конекции

1 малка

после 2 големи едновременоо

пинга се мери по савсем друг на4ин

 

според мене е мн важно колко прави нета точно на 1 конекция !

Link to comment
Share on other sites

Ще ти обясня: спеедтест-а първо е един загубен флаш който при мен така тромаво работи че ми иде да вия докато зареди първоначално страницата. Освен това когато мери скоростта на сваляне пуска само 1 връзка. Според същия тест до Los Angeles аз имам около 4мбита, като пуснах да свалям с flashget един файл от нашите сървъри отчетох около 12мбита за над минута (т.е. не инцидентно ами закова на около 12мбита скоростта) и то не само според моя компютър ами и според cisco-тата там.

 

Speedtest-a отделно ми показва доста по-различен пинг - примерно до DCC като пингвам от конзолата е около 3мс, а според тест-а е към 12 ли колко беше... абе флаш....

За друго ставаше въпрос :)

Преди 3 месеца някъде се преместих на малката тарифа. До тогава на голямата беше записано в speedtesta като максимална скорост към 4,2-4,3 МБ/с. Вчера като тествах излязоха тези скорости и ми направи впечатление, че малката е станала повече, отколкото голямата беше до преди 3 месеца ;)

Link to comment
Share on other sites

Докато бях на ггбит и показвах тестове един път споменах, че не отчита правилно и някой ми се смееше, че бъркам. Явно не съм...

 

Сега се прибирам и гледам ми пише че кабела е включен т.е преди това е бил спирам, но не знам за колко време. Трябва да си сложа някоя програмка, защото ме притесняват тези спирания, малко. Ще препоръчате ли някоя малка и лека.

 

Също да ви питам някакви локални форуми/тракери???

Link to comment
Share on other sites

Значи малко да обясня на каква ли не фирма бях какви ли не тарифи но да ви кажа май май това ще да е най-добрата фирма за Нет в Пловдив. От миналата година съм на нея много добър Нет имал съм едно две прекъсвания зимата като духаше много силен вятър но като им звънна на Повреди го отстраняват до половин час проблема.Дано да не ги урочасам ама са перфектни за сега та ако некои все още се чуди на Панаира 5та Палата няма да сгреши !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...