Jump to content
BulForum.com

НетГруп ООД


Recommended Posts

От днеска сутринта се появи следният проблем: Свалям аз от межународен тракер и както обикновенно (без бг peers) от началото скороста е 1мб, после постепенно се повишава и към края стига 2-3мб/сек (отново без бг peers) и така е от първия ден, но не това ме притеснява. Днеска както всеки ден от както съм с лангейм rss-to пуска филм да се сваля както обичайно започва да се покачва и когато съм на 70% някъде и скоростта ми стига 2.8мб/сек и щрак излиза ми отдолу напдис "изключен е мрежов кабел" и след 1сек се оправя "свързан е 100мбит .... какво беше там". Учудих се, обаче подминах. После пак същия "филм" и пак на 3мб/сек някъде ми спира кабела и след 1секунда тръгва пак. Проблема е там, че след като се изключи кабела спира свалянето и почва пак естествено но от 0кб (ако ме разбирате) После пускам от бг тракер и пак същия филм стига ми 7мб/сек и спира мрежов кабел изключен после пак включен.Сега пускам филм от бг тракер, пак, и пак същия номер стигам 5мб/сек и сми пира свалянето и 1мин свалям с 1мб/сек после ми се покачва пак стигам 5мб и хом пак ми пада. Скоростите са супер, обаче не е това начина а ми се ограничава скоростта или бъркам? Единственото което ми идва на акъла е сам да си оганичавам спийда от uTorrent. Единственото ми обеснение е че от нет груп са го направили така?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Не ти е подготвен компа за тези високи скорости :D .

Сериозно, сигурно е нещо при теб проблема, или е някакво диво съвпадение баш като почнеш да сваляш тоя филм, да спира нета (по други причини някъде навън). Едва ли някой отвън нещо ти ограничава баш за тоя филм, и да ти спира връзката в Windows (дори да беше възможно някой тракер примерно да ти предизвика прекъсване на връзката на ОС ниво).

Link to comment
Share on other sites

Не е нито от тракера, нито от филма. Най- вероятно така ограничава скоростта.

 

Едва ли. Рутерите които ограничават скоростта нямат нищо общо с този в който ти си включен. А и има доста по-културни начини за това а не откачането на мрежовия кабел. Аз на твое място бих пробвал с друга мрежова карта и моето предположение е че сигнала е леко слаб и картата като се опита да превключи от 10 на 100мбита и се ресет-ва нещо и така... Ако искаш вземи някаква друга и пробвай пак ли ще се държи по същия начин - само гледай да е различен производител и модел и да не е нещо хептен китайско и виж какви ще са резултатите от експеримента. Аз имам едни 3com-ки при мен но доста хора са ми споменавали че не са особено доволни от тях... Доколкото знам liquid е с realtek нещо си, аз мислех да си взимам някаква интелска за към $25-30 (или лв - не помня) - звучи ми най-стабилно, имаше и на netgear подобни като цена.

Link to comment
Share on other sites

според мен проблема е на ниво: некадърен админ :)

 

Освен ако не са накупили скъпи рутери за всяка от междинните връзки не виждам как някой би могъл да го администрира така че да му дава изключен мрежов кабел. Някаква несъвместимост между switch-a към който е закачен и неговата мрежова карта е къде по-вероятен. Не виждам защо изобщо се чудите ами не пробва сашко с една друга мрежова карта и да анализираме тогава резултатите. Ако трябва аз да взема да му дам 1, а?

Link to comment
Share on other sites

Може и някой да се прави на хакер пак, кой знае :-).

Сашко, виж уторента да не ти натоварва на 100% ЦПУ и ЛАН-а. Виж в Таск Мениджъра какво показва когато се получава тоя проблем и сподели после. Каква ти е машината?

Link to comment
Share on other sites

Или просто свича е забил ....

 

Или е бил дефектен и са го подменили... божа работа... аз обаче бих заложил на мрежовата карта :)

Link to comment
Share on other sites

Абе някой да им има телефоните за справка (съпорта) за да ги питам дали ще прекарват тук ?

Или добър човечец от форума да пита дали имат покритие над Крумово вече !

Защото изграждаха трасе ама не знам какво е станало ... на сайта им нищо не пише ама може да е бъг от браузера ми просто .

п.п. Искам да знам дали ще мога да мина на тях и това е всичко .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Давам ти тел. ако искаш се обади и питай:032/964386. А относно нета е ДЪ БЕСТ!3 месеца съм вече и нямам дерт.Вчера някой се беше мъчил да ми реже кабела,дето минава по входа(даже беше срязан),обадих им се и казаха,че до 1ч. ще отстранят проблема.Дойдоха след 1 час и мо опрайха.Добре,че беше срязан близо до хъба.

Link to comment
Share on other sites

------Рейтинг: 2.721 Качени: 1.01 TB Свалени: 379.15 GB------

 

Подминах вече терабайт в нашия тракер :punk

 

И това без никакво напъване... Нета е просто брутален :devil

Link to comment
Share on other sites

Визирам bt тракера естествено, Нетгруп няма такъв

Там е нормално да правиш много трафик. То всички са от Пловдив, Визиото вдигат по между си високи скорости само. Иначе Евроком са толкова бавни, ггбит пак по- добре. Ъплоуда е доста добре на ггбит. На 50лв тарифа Ъплоуда е към 20мбит.

Link to comment
Share on other sites

Нет Груп нямат никакви ограничения по трафика на торенти независимо дали са от Пловдив,ако са повече хора връзката става "WOW"

 

Дам напълно съм съгласен с колегата свалям с от 3000кб/сек-5000кб/сек а ъплоуда пък ми е от 1000кб/сек-3000кб/сек

 

Голям Късмет че съм на тая фирма ако некой все още се чуди дали да сменя Нета да деиства скоростите са реални !!!

Link to comment
Share on other sites

Да се похваля сега се прибирам и виждам че от четвъртък досега не е прекъсвал и за секунда нета, момчетата ми си седят смело в Linage II на пазара, а и 20 торента са вървяли паралелно - просто чудесно :punk

Link to comment
Share on other sites

Нещо неясно ли се изразих? Ако беше губил пакети MMORPG-то щеше да прекъсне. Което ще рече че всичко е било бетон! Явно както се и очакваше нещата отиват към все по-добро

Link to comment
Share on other sites

Предполагам и това е от значение, но поне при мен около 60 класното всичко е превъзходно. А от както подмениха рутерите външния ми ъплоуд варира от 200 (което до сега си стигаше почти постоянно) до 1.7МБ/с, като това се случва по всяко време. Горе-долу средно май се движи около 400-600. Не знам как го постигат тук, но ако имах възможност направо бих си предплатил за цялата година.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...