Jump to content
BulForum.com

НетГруп ООД


Recommended Posts

Днес бях да си плащам интернета и случайно видях от онея листчета, където пишат скоростите и тарифити и преди май ги пускаха по пощата. И какво гледам НетГруп предлагат за 35 тарифа 48Mbit. Доста се учудух, тъй като не ги достигам през цялото време тези скорости. Ще си сменя този месец лан картата и като отида следващият път да плащам ще питам. Ако някой предстои да ходи може да се поинтересува.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Моите прекъсвания не са били от мен :rolleyes: , ланки сменях , нетове сменях , дойде момчето тук рови се вика много зле :unsure:

Обади му се каката и се оказа ,че проблема е общ за няколко човека до вечерта го оправиха и свалях за 5 мин. филм след като го изтествах ;)

Много благодаря на djadomraz за дето ме нучи как се сменя МАК адреса , сега поне като си сменям ланката няма да е нужно да им се обаждам

 

П.С. ЕК като би ботнах в долната ланка ми изписва ,че не е разрешен достъпа, значи гонят по МАК и те, за ЕК лан не е махнато.

Link to comment
Share on other sites

E да за ЕК ЛАН няма как иначе освен по мак адрес. Аз някак бях останал с впечатление че си с модем пък ти не спомена нищо и затова се подведохме. Да само ако си с модем може да включваш каквато ланка ти е кеф, иначе ако си на ЕК ЛАН няма как иначе освен по МАК адрес да те познаят.

Link to comment
Share on other sites

Честито инфлацията, нета на НетГруп пак се скапа в Тракия (поне при мен)

Не може един сайт да ми зареди като хората, май след няколко месеца пак ще ги опитам как са и ще се връщам на стария :unsure:

(сега съм си ръгнал стария нет)

Има ли други изпатили около мен или някъде в града ?

 

Аз съм в Тракия и в момента свалям външен с над 1.5МБ/с(последните няколко теста бяха с по 3-4МБ/с от Лондон и други градове от Европа), а БГ доста повече, ъплоуда също е нормално висок.

Значи проблема е пак тука в околията, онзи ден пак беше така ,където бях писал за няколко човека се отнасяше , оправиха го , това в Петък , но днес е Неделя и пак е така .

Най-кофтито е че няма с кой да се свържа , никой не вдига на подръжката :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм в Тракия и в момента свалям външен с над 1.5МБ/с(последните няколко теста бяха с по 3-4МБ/с от Лондон и други градове от Европа), а БГ доста повече, ъплоуда също е нормално висок.

Link to comment
Share on other sites

Честито инфлацията, нета на НетГруп пак се скапа в Тракия (поне при мен)

Не може един сайт да ми зареди като хората, май след няколко месеца пак ще ги опитам как са и ще се връщам на стария :unsure:

(сега съм си ръгнал стария нет)

Има ли други изпатили около мен или някъде в града ?

Нещо си в грешка, човек. Ся ще дойдат Raptor и tedy и ще ти обяснят, че тва е най-добрият нет в града и просто е невъзможно да имаш проблеми :lol:

Link to comment
Share on other sites

Нещо си в грешка, човек. Ся ще дойдат Raptor и tedy и ще ти обяснят, че тва е най-добрият нет в града и просто е невъзможно да имаш проблеми :lol:

 

Нета си е добър,

за 20 лв на месец свалям филм от 700 МБ за 5,6 мин.

Обаче има едно НО, тук където съм аз наскоро го прекараха и само проблеми ми прави , днес е неделя незнам дали трябва да има подръжка , но и при ЕК беше така, няма какво да се оплаквам.

Просто нета ми трябва за РАБОТА , а не за чат или еди кво си .

Ще се радвам скоро да си стабилизират мрежата около мен защото е ужасно така , иначе момчето веднага идва като ги потормозя по телефона, стига да ми обяснят къде е проблема и кога ще го стабилизират да знам кога да оставам на тях ,защото за момента не ми върши работа този нет :blink:

 

Лек и усмихнат ден на всички нерваци като мен които нямат нет и се канят да покарат колело

Link to comment
Share on other sites

Лек и усмихнат ден на всички нерваци като мен които нямат нет и се канят да покарат колело

 

Не знам успя ли да покараш колело или те хвана голямата буря но дано не си успял да излезеш че сигурно сега си мокър до костите.. ебати късмета имаш - цяла сутрин слънчево, мен така ме напече като излезнахме кам 11 до към 3, ти таман реши да караш колело и такъв дъжд запердаши не е истина....

 

Относно нет-а - виж тормози ги да си оправят рутерите - явно на някакъв дефектен са те сложили или кабела ти идва прекалено дълъг ли какво не знам. Нета си е впечатляващо добър, понякога прозаични проблеми могат да бъдат препъни-камък. Аз имах подобна случка с АДСЛ-а и единственото което ме спря да не ги сменя беше договора, но след един разговор на друг тон с техния съпорт ме взеха на сериозно и оправиха хавата. После пък малко повече ме мотаха докато ми пуснат новите скорости, но като цяло съм много доволен и от 2та доставчика.

Link to comment
Share on other sites

Много яко... Ебати чупения доставчик! Нямат съпорт, няма нищо! бОКЛУЦИ! Утре кат хода да си плащам интернет-а па ги съсипа!!! Изгоря рутера на блока и никой не ебаа да напрай нещо! Съпорта не вдига, щот не бачка събота и неделя... Е$ал съм им майката!

Link to comment
Share on other sites

Нещо си в грешка, човек. Ся ще дойдат Raptor и tedy и ще ти обяснят, че тва е най-добрият нет в града и просто е невъзможно да имаш проблеми :lol:

 

Супер Стенли strikes again...Мдаа, много мъка има по тоя свят....Стенли земи си пусни тестово за един месец нет от ЛГ/Нетгруп и после ще те видя дали ще искаш да го махаш.

 

---------------

 

Сега по-сериозно - Стоянчо явно има някакъв проблем около теб, дано да не е при теб. Тормози ги да идват и би трябвало да го оправят. Както казах няколко пъти вече и аз преживях един проблемен месец, но след това всичко направо литна. Накарай ги да си проверят всичко и попитай момъците къде е проблема, защото най-вероятно цяла група страдате, както беше и при нас. Не вярвам да ви оставят без да решат ситуацията, просто ще трябва да изтърпите. Ако пък се задълбае работата - change the channel както е казано. Чувам напоследък че и DCC не били лоши. Според мен не бързай и им дай малко време - след това действай.

 

------

 

Иване шамарите току що станаха четири. Казал съм ти да броиш до поне 10 преди да говориш глупости. При всеки доставчик се случва да има проблем с техниката. Не е като специално за теб да са го направили проблема. НЯМА доствчик 100% от времето изправен и перфектен.

Link to comment
Share on other sites

Супер Стенли strikes again...Мдаа, много мъка има по тоя свят....Стенли земи си пусни тестово за един месец нет от ЛГ/Нетгруп и после ще те видя дали ще искаш да го махаш.

Ей ся тръгвам! Много мъка има натистина, хората нямат нет, имат загуба на пакети, а ти продължаваш да държиш на своето. Както каза samkijot, ако кажеш нещо лошо за Гаров си режа вените :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ей ся тръгвам! Много мъка има натистина, хората нямат нет, имат загуба на пакети, а ти продължаваш да държиш на своето. Както каза samkijot, ако кажеш нещо лошо за Гаров си режа вените :lol:

 

Вие двамата с него изобщо не сте наред ако питаш мене. Но докато той по-скоро се пошегува при теб наблюдаваме патология. На кое свое държа??? Кокаво е това моето??? Сигурно 456 пъти съм напомнял че съм имал и аз в един приод (единствен обаче засега) оплаквания от нета. Ако си толкова далновиден щеше да си прочел из темата и щеше да видиш. Колкото и да ти се иска лошо за 99% перфектната услуга която получавам в момента няма да кажа. Защото на черното бяло не мога да кажа. Както казах и на Samkijot обаче появят ли се проблеми аз ще съм от първите да ги спомена и дискутирам. И ако такъв ден дойде ще чакам да ви видя двамата как ще си изпълните заканите. И ще се посмея разбира се. Ако пък се опитваш да ми твърдиш че скапаният ADSL никога няма прекъсвания и загуби на пакети (както на всички други се случва понякога) веднага те слагам в игнор листа. Аз някъде от 3 месеца нямам прекъсване и може би 3 пъти ме е мяткало от MMORPG заради загуба на пакети. Намирам се зад Евмолпия. Ти да ми се похвалиш случайно с такава стабилност? И също така не беше ли ти този дето ревеше, че трябвало да си пишем в темите за съответните доставчици? За чий тогава ми се явяваш тук с някакви саркастични, лишени от смисъл изказвания? Че и имена споменаваш? Аз дошъл ли съм в темата на БТК да разказвам как примерно нет има 3 дни и 4 няма? Схема дето съм я гледал година и половина при мои наематели през лето 2006. Да не споменавам и други красоти на скапания ADSL.... Но нямам такива навици просто. Предлагам да си пишеш ти във вашата тема, а ние в нашата както ти сам държиш да се прави. Остани си със здраве

Link to comment
Share on other sites

Maй на доста хора ползващи "супер" нета на Гаров им се отрази зле поредната буря.Една приятелка е нямала нет 2-3 часа,ама казва че било сравнително добре понеже на предната буря бяха 2 дена! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Raptor, и аз няма как да ти докажа, че последното ми прекъсване на нета беше при смяната на скоростта, а преди това не помня кога ми е спирал. Загуба на пакети не съм имал НИКОГА, поне докато съм ползвал нета. И тва че услугата при теб е перфектна не значи, че при другите също трябва да е. Същото важи и за БТК. Аз също не съм ги защитавал на 100%, а с последните увеличения на скоростите просто се оляха, не защото услугата се е влошила, а защото не бяха подготвени да пуснат новите скорости на всички. И у приятелката ми все още не са пуснати, а до съпорта ( който също съм критикуъвал много ) не можем да се докопаме. И що толкова се дразниш не мога да разбера, да не си адвокат на Гаров :confused

Link to comment
Share on other sites

И що толкова се дразниш не мога да разбера, да не си адвокат на Гаров :confused

 

Въпросът ти съдържа отговора!

 

1. Едно и също говорим с различни думи.

 

и

 

2. Дразня се именно от това че смятате че съм някакъв защитник на Гарови - пълни глупости. Даже много се дразня да ти кажа и не мога да разбера откъде ви хрумват подобни глупости.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък се дразня, щото също говорите пълни глупости за бтк като доставчик. Да, имат си своите недостатъци, двугодишните договори бяха просто под всякаква критика. Но както съм отбелязвал наливат доволно количество пари в усъвършенстването на услугата и бих казал, че се справят доста добре. djadomraz като потребител и на 2та доставчика сам казва, че са най-добрите в момента в плд. Самият факт, че никой друг не се намесва в споровете мисля, че го доказва. Също доста дразнещо е как индиректно слагате всички, които не са при Гаров, под общ знаменател - малоумници, балъци и т.н. защото не ползвали "най-добрият нет в града". И аз пак ще попитам най-добрият според кой?! Не и според мен. И наистина и аз приключвам с писането във вашата тема и започвам да коментирам бтк в нашата си. Ако Midex прецени може да затрие последните постове, че бая се отнесохме. А може да се направи и някоя тема ей така да си спорим просто :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ако Midex прецени може да затрие последните постове, че бая се отнесохме....

Брех тоя Midex...почнаха да пишат за него, все едно, че е единственият модератор дето огрява навсякъде. :bgrin:

Няма да трия...нека си седят постовете, а по повод приятелката на Breez, дето нямала 2-3 часа нет - да...и аз нямах 2-3 часа нет, но не по време на бурята, а след като премина. Причината е била скъсана оптика (доколкото разбрах - не по причина на бурята) и си мисля, че за локализирането и подмяната й...и то в неделя, е напълно нормално да нямаш нет за 2-3 часа.

Link to comment
Share on other sites

Около 4-5 мрежи в града нямат интернет от 16:30 вчера.Обадих им се, жената каза,че се НАДЯВА,че до КРАЯ НА ДЕНЯ ще го пуснат ( спецялно за 138 мрежа,зад стадион ботев). Вчера нямаше на кой да се обадя,щото никой не дига в неделя естествено.И така вече тече 21вия час без интернет.

Честито на печелившите.

Link to comment
Share on other sites

Този път не сме заедно... :P 173-а не е спирал изобщо...

 

Макар че имаше една друга аномалия, специално при мен - speedtest.net се отваряше, но пирамидите на сървърите не се показваха, както и броячът долу даваше само нули и естествено не можеше да се прави никакво замерване. Също така никаква връзка към резултати от speedtest.net не показваше каквито и да е данни - просто празни, това цял ден. От друга интернет връзка същият компютър си зареждаше всичко без проблем, както е и от тази сутрин, без каквито и да е промени. Идея си нямам дали е било единствено за моето IP или за цялата 173-а мрежа...

Link to comment
Share on other sites

Maй на доста хора ползващи "супер" нета на Гаров им се отрази зле поредната буря.Една приятелка е нямала нет 2-3 часа,ама казва че било сравнително добре понеже на предната буря бяха 2 дена! :lol:

 

Това изказване ме развесели искрено - приятел, нямаш и идея колко по-зле може да бъде :D

Аз съм към Визио и след една "полу-буря", или по-скоро подухване малко над нормалното, нямам Интернет от 19-ти май, т.е. около 15 дена вече. Това са нормални неща за Визио.

Така че, 2 дни без нет след буря ми се струва супер оферта :)

Извинявам се за спама.

Link to comment
Share on other sites

Брех тоя Midex...почнаха да пишат за него, все едно, че е единственият модератор дето огрява навсякъде. :bgrin:

...

ми то майтап да няма, ма си по-бръз от светлината на моменти :)

 

на едно приятелче му текна нета преди 2 часа някъде (спрял посред бурята), живее буквално на центъра

... Причината е била скъсана оптика (доколкото разбрах - не по причина на бурята) и си мисля, че за локализирането и подмяната й...и то в неделя, е напълно нормално да нямаш нет за 2-3 часа.

мммм, не знам за теб, ма скъсъна оптика звучи малко несериозно за да е истина :blink: па и са чудя кой ли са е дигнал да я сплайсва в неделя при влажно време ;)

Link to comment
Share on other sites

Но както съм отбелязвал наливат доволно количество пари в усъвършенстването на услугата и бих казал, че се справят доста добре.

 

Абе не знам колко пари наливат но при мен новите скорости дойдоха 10тина дена след крайния срок, служителките в пощата упорито отказаха да преподпишат договора ми за да стане по-бързо и си чаках като поп. Ти не мисли че ЛГ не инвестират и те доволно количество пари в услугата. А и АДСЛ-а е много добър в големите градове и въпреки че има БТК навсякъде АДСЛ няма а в някои от малките градове е кофти (поне доскоро моите познати от Хисар се оплакваха че доста нестабилно се държи модема и чат пат има нет но ужасно бавен)

 

djadomraz като потребител и на 2та доставчика сам казва, че са най-добрите в момента в плд.

 

Ами ЛГ и БТК са най-добрите според мен и в зависимост от нуждите си може да си избираш кой. ЛГ дават по-добър нет или поне по-добри скорости, БТК-то съм го оставил за backup и като че ли ми е прекъсвало по-рядко въпреки че не го следя толкова, но напоследък модема взе да ми се рестартира

 

 

Самият факт, че никой друг не се намесва в споровете мисля, че го доказва.

 

Е дървените философи сме на изчезване вече ... :P :P :P

 

 

 

Също доста дразнещо е как индиректно слагате всички, които не са при Гаров, под общ знаменател - малоумници, балъци и т.н. защото не ползвали "най-добрият нет в града". И аз пак ще попитам най-добрият според кой?! Не и според мен.

 

Абе не е точно така. Да, доволен съм от БТК но не ми е трябвал за сваляне на филми или нещо, а масово хората или се ровят с браузъра или свалят филми. Рядко някой да прави нещо по-различно и именно за тези 2те лангейм наистина бих го препоръчал. За сериозна работа с някой сървър от другия край на света са на кантар като АДСЛ-а е с 15тина милисекунди по-добър (ping). Но 15 от малко над 200 не е болка за умиране, дали ще е 215 или 230 е горе-долу същото.

 

За мен и 2та доставчика са много добри, но факта че аз си държа моя компютър на лангеймския интернет а бтк-то съм го оставил за жена ми и го ползвам за редките случаи когато нещо ми падне връзката а аз не мога да си позволя да ида да си легна и да си оставя работата до средата нищо че е 3:30ам тъй като клиентите ми ще се размрънкат и съм поел ангажимент нещото да е свършено навреме а това че е спрял тока или интернета слабо ги вълнува (даже да свърши UPS-a имам лаптоп и мога да изкарам още няколко часа на батериите му така че стига да искам начини има).

 

И да, има проблеми както и навсякъде, това никой не го отрича. Да през уикенда поддръжката е по-редуцирана но даже ако е спрял нета ми в петък съботата са го оправяли а не се отнасят като към държавно момчетата и въпреки че и аз мрънках относно любезността на човека вдигащ телефона за съпорт, дайте да си спомним който е бил на ЕК преги години дали любезния съпорт е правел нещо при проблеми възникнали през уикенда, на мен поне винаги ми се е налагало да чакам до понеделник ранния следобед. БТК също ще вдигнат и регистрират проблема но дежурните техници могат да оправят доста малко на брой проблеми.

 

За стабилността - прекъсвал ми е и АДСЛ-а... да може би по-рядко въпреки че него не го дебна толкова, но пък когато ми е прекъсвал е било за по-дълго време. Да не повтарям че съм стоял близо без нет (хубаво че имах точно тогава и ЕК и Лангейм), имали са и проблеми с някакви настройки и пак по 2-3 дни не съм имал нет. Имаше един период от около 2 седмици връзката до gmail ту я имаше ту изчезваше най-мистериозно, докато през ЕК и Лангейм се отваряха без проблеми. Не знам какво правеха тогава БТК но съпорта твърдеше че проблема бил от отсрещната страна... дрън дрън... гугъл специално ще тръгнат да правят номера на БТК... да ама друг път...

 

Та така, проблеми има навсякъде, въпроса е в добрата воля и както и теди беше казал - при ЕК се чувстваш като изоставено дете, ако случайно съпорта ти вдигнат телефона шанса да се оправи проблема е 50:50, докато при лангейм се чувства някаква загриженост към абонатите и мога да ти кажа най-отговорно че Ангел е човек на който наистина му пука и даже следи повечето форуми какво е мнението на хората и какви са оплакванията им и се стреми да подобрява постоянно услугата.

 

И не на последно място - помним всички че и аз преди съм говорил колко нестабилни са ланките и как нямам доверие на кабели окичени по дърветата.. е да ама вече не е така. Основно нета вече минава по оптики и само 2-3 рутера има до крайните клиенти (цифрите ги говоря наизуст, ако някой го интересува конкретно до него как е да пита за неговия си адрес в офиса им), но все пак помислете: такива скорости до толкова много клиенти няма как да минат освен през оптика, защото 100мбита ще успеят няколко човека да ги запълнят, а за останалите?

 

А понеже съм параноичен съм сложил 2 рутерчета (мда, LinkShit.. ops... Linksys) така че да минимизирам ефекта от външните влияния над моята техника... и да, и на АДСЛ-а съм го прекарал през един "умен" разклонител с филтър за АДСЛ, така че ако оттам пък дойде нещо да го хване разклонителя или модема на БТК а не моята машина.

 

 

Честно взе да ми омръзва с тоя спор. Добри са и 2та доставчика! Лангейм дават по-добра скорост, при БТК като че ли стабилността е малко по-добра (за протокола последните 3-4 месеца прекъсванията при лангейм се броят на пръстите на 1та ми ръка и ги забелязвам защото работя през нощите и не върви да будя момчетата за да оправят нета в 3:30 сутринта, докато кой да е друг човек работещ по нормално време сигурно нямаше и да ги види). БТК също са прекъсвали 1-2 пъти през това време или може би модема е "хлъцнал" нещо, но не сме го чакали 20тина минути да спре да хълца ами съм превключвал нета на жена ми и на другия ден съм пробвал оправило ли се е и тогава съм го връщал обратно, същото важи и за ЛГ.

 

Стига сте си ги мерили, нито има смисъл нито единия ще убеди другия. Добри са и 2та избора като както и Stenli каза по-горе договорите на БТК преди бяха по-кофти, сега с 6те месеца по-се ядва но пак някак прекалено ангажиращо звучи при положение че има и инсталационна такса и т.н.

 

 

 

 

Буеееее какъв ферман съм изписал... верно го писах на 2-3 пъти щото междувременно реших да си нахраня наследника докато жената сготви пържолките пък човека на висок глас споделяше колко е гладен та или трябваше да чакам още 20тина мин за пържолите или аз да го нахраня и някак моята лакомия надделя :) И все пак толкова много съм изписал, леле уплаших се като го видях... ако някой го прочете всичкото направо ще трябва да го черпя :P

Link to comment
Share on other sites

понякога се изумявам от обема на постовете, които някои потребители праскат в тоя форум ... чудя се откъде толква свободно време, та да се отдели на една никаква си тема :blink:

 

както и да е ... сори за оффтопика

Link to comment
Share on other sites

Работата е там че пиша горе-долу толкова бързо колкото и говоря :) И тъй като не съм чел какво съм написал може да си сигурен че не ми е отнело над 10-15 минути :) А и го писах на 2 пъти между другото докато чакам да се прекомпилира един голям проект и вместо да си чопля носа.....

Link to comment
Share on other sites

Работата е там че пиша горе-долу толкова бързо колкото и говоря :) И тъй като не съм чел какво съм написал може да си сигурен че не ми е отнело над 10-15 минути :) А и го писах на 2 пъти между другото докато чакам да се прекомпилира един голям проект и вместо да си чопля носа.....

:tongue

дядомразе, обичам тА :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...