Jump to content
BulForum.com

НетГруп ООД


Recommended Posts

Казано е - Трай бабо за хубост! - тия дни малко ми кипна от тия 2-3 прекъсвания по за няколко минути (естествено най-важните минути по Мърфи), но днес виждам пауъра как се задава отново :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

djadomraz, не казвай, че си пил кафе с него, че хвърляш дърва в огъня само. Изкараха ни всички негови роднини :Д

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, не казвай, че си пил кафе с него, че хвърляш дърва в огъня само. Изкараха ни всички негови роднини :Д

 

Не съм пил кафе, а бира, и не съм му роднина а добър познат... и няма как да се занимаваш сериозно с компютри от близо 20 години и да не се запознаеш с повечето хора от бранша :) Освен него съм казвал че познавам и Жоро-Визиото, както и Жоро Барбудев (бившия шеф на ЕК), познавам лично и хората от ITD и още кой ли не - това не ме прави нещо по-специален и като си гледам резултатите от speedtest-a, liquid, твоите обикновено са доста по-добри от моите... И не се хваля с това че ги познавам, просто съобщих факта затова, че имам информация от самия извор, а не по слухове че Ангел бил казал на неговите хора, а познат на един мой приятел/съученик/брат'чед е бил в офиса им в този момент и го бил чул - ей на това му се казва "развален телефон"...

 

Ilves, преди време се бях изнервил и аз на едни прекъсвания (които си бяха баш прекъсвания защото нещо ставаше с тока и просто рутера спираше) и наистина хем никой не вдигаше телефона или пък не особено любезно ми отговаряше, после като се замислих - ми те ЕК най-любезно ми вдигаше човек от софия който всичко което можеше да направи е да служи за телефонен секретар и да предаде за следващия ден някой да го оправи (става дума като е след 7 вечерта), като я го оправят я не - кел файда от любезен съпорт който никаква работа не ми върши. Виж на БТК съпорта е по-добре въпреки че и там съм попадал на идиоти които са ми обяснявали че нищо ми няма след като виждам че индикациите на модема определено не са каквито трябва да бъдат, после след 10 минути приказки стига до извода че имам проблем с МОЯТА мрежова карта и конкретно DNS-a защото нямам пинг до my.contact.bg при което исках да го гръмна въпросния серсем след като аз нямам връзка с никой, в частност и с DNS-a им, той обаче си знае неговата... ей толкова да ме нервира никой не е успявал колкото този и едвам успях да се сдържа да му тегля една звучна нашенска.

 

Не знам ще те успокои ли някого това, но хората от langame си имат монитори и следят за проблеми и гледат да си ги отстранят своевременно, включително гледат и натоварването на рутерите и ако някой мине 80-90% гледат да оправят трасето и да пуснат още техника в тази посока за да не се задръсти нет'я... такива работи... той Ангел и какви ли не работи ми обясняваше само дето като не ми влиза в работата малко след това съм го забравил... все пак съм програмист не администратор или интернет доставчик :)

Link to comment
Share on other sites

Аз не казвам, че се хвалиш, но в очите на някои пранаоични дечица изглежда всички сме роднини и това е причината да имаме такъв нет и то за без пари, а всички други абонати имат интернет в пъти по-слаб от нашия :Д Ти му покажеш муха, той види самолет и се започват... :Д

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, няма две мнения за това, което казваш. Аз също имам достатъчно работа, за да си шпионирам постоянно скоростта и да подавам сигнали. Това трябва да е като операционната система, която без да й обръщаш толкова внимание, да си работи и да ти позволи да си вършиш работата или да си пилееш времето ;). Чудесно е, както казваш, че имат система за мониторинг и реагират своевременно. С риск да стана досаден, повтарям, че в моята мрежа през последните два дни имаше наистина тотален срив, особено след 6 ч вечерта. До степен, в която връзката беше неизползваема. Това нещо се оправи днес около 4 ч следобяд. Вярно е, че е дразнещо който и да съпорт да започне да те размотава и да те кара да правиш какви ли не глупости, когато от тях очевидно няма да има никаква полза. Когато обаче някой все пак ти отговори и поне приеме обаждането, някакси помага малко по-търпеливо да дочакаш оправянето на проблема. Все пак не става въпрос за минути и дори не за часове...

Link to comment
Share on other sites

Какво му показваш тестове, нали спийдтест не бил верен...

Сашко, не се излагай, че ставаш смешен и досаден. Разгледай малко темите за НетГруп и Енджълсофт, виж по кое време са превени десетките тестове. Скоростите са почти постоянни и дори когато не са такива като в София са пак по-добри, почти двойни, на твоите.

През деня са горе-долу двойни на твоите, а вечер когато има по-малко трафик са 3-4 пъти по-добри. Май за по-малко пари от колкото ти даваш сега, а? Как ти се струва? Или ние всички във форума сме братя, сестри, приятели и пр. на г-н Гаров? То бива-бива ама твоето вече граничи с умствена изостаналост.

Link to comment
Share on other sites

...Я дайте някой тест от сега моля?

247164647.png247164047.png

247164927.png247164363.png

Най високите стойност, дето се получават в 10 сутринта примерно, нарочно не ги поствам.

Link to comment
Share on other sites

Или ние всички във форума сме братя, сестри, приятели и пр. на г-н Гаров? То бива-бива ама твоето вече граничи с умствена изостаналост.

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм в кичука и до колкото знам до нас има Нет Груп.

Ако са толкова добре колкото изглеждат на снимките... (не намеквам, че лъжите)

може и аз да мина към тях, въпреки че не ми се занимава с инсталационни такси, да ми влизат тука с обувки в нас да ми дупчат дограмата. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, няма две мнения за това, което казваш. Аз също имам достатъчно работа, за да си шпионирам постоянно скоростта и да подавам сигнали. .........

 

Все пак не става въпрос за минути и дори не за часове...

 

Да де но на мен спре ли ми нет-а през седмицата и направо отпуска трябва да си взимам, тъй като не мога да си свърша работата и клиентите ми почват да се изнервят (затова имам резервна връзка - за момента е ADSL). А през уикенда и да спре не ми пречи толкова но пък ми е много досадно - нямам ли интернет все едно ми е отрязана едната ръка :) За съпорта и аз съм съгласен, но засега това е положението. Иначе аз когато мрънках се случваше всяка вечер да нямам изобщо нет, а на мен точно тогава ми трябва и се бях пищисал, но откакто се оправи този проблем със "тоците" много рядко е имало проблеми при мен (1 път на 2 месеца или по-рядко даже - в този случай сменям кабелите на рутерчето ми и айде готово).

Link to comment
Share on other sites

Това исках и аз да кажа по някое време в темата....обикновено тия дето реват, че им спрял за известно време нета....го ползват за гейминг, теглене на филми и музика....един вид - разваля им се минирайчето, което са си създали, но реално нищо не им зависи от това (като изключим развитието на герой в някоя онлайн игра или малко по-късното гледане на някой нов филм), тъй като на повечето от тях мама и тати плащат сметките за кабелна, интернет и всичко останало.

Тези като дядо Мраз, на които прехраната им зависи от стабилната и постоянна интернет връзка никога няма да си оставят магарето в калта и задължително ще си имат бекъп от друг доставчик.

Все пак колкото и добър да е един доставчик, това е техника, външни трасета и т.н. - всичко може да стане по всякое време...щом ти е толкова жизнено важно...цакаш още кинти и се преосигуряваш.

Link to comment
Share on other sites

Сега нещо спирате да пишете и почвате след 12ч :lol: :lol: :lol:

 

Ами сори, dude, ама трябваше да излезна за малко, но верно забравих да поискам разрешение :P

 

Колкото до дупките в дограмата, може и да са в стената. Аз бих предпочел там при това в някой от по-закътаните ъгли (при мен е така, уплътних го с пяна - чудно стана просто)... Иначе за ходенето вътре с обувки - зависи от човека ама ти СИГУРЕН ли си че искаш да се събуват хората, аз имам познати които така им миришат краката че предпочитам да ходят с обувки, после за 2 мин с прахосмукачката се оправя работата, но миризмата иначе остава със седмици :bgrin: Пък ако толкова те мързи да чистиш - ей фирма василка като ги викнеш не само ще почистят ами и холовата гарнитура и килима ще ти изперат, прозорците ще измият, и т.н. каквото кажеш - всичко за нула време правят (а не са и единствените тъй че избор има). :)

Link to comment
Share on other sites

Не ме мързи да чистя, ама да ми влизат с кални обувки тука е кофти. Ествествено това е най- малкият проблем. Да кажеш няма да пускам Ангелсофт, защото техниците ще ми изцапат къщата е смехотворно, просто го смоменах.

Тъй като съм в панелките, в Кичука, и като пробиваха преди няколко години за климатика и попаднаха на арматура се налагаше да запълвам дупки после. Затова в стената не е много удобно да се пробива, АКО си в панелка.

Link to comment
Share on other sites

Тези като дядо Мраз, на които прехраната им зависи от стабилната и постоянна интернет връзка никога няма да си оставят магарето в калта и задължително ще си имат бекъп от друг доставчик.

Все пак колкото и добър да е един доставчик, това е техника, външни трасета и т.н. - всичко може да стане по всякое време...щом ти е толкова жизнено важно...цакаш още кинти и се преосигуряваш.

Е, освен ако нямаш нещо да върви на твоята машина, от което зависят други хора или система или пък трябва някакво постоянно присъствие — тогава да, но иначе при нормални обстоятелства не би трябвало инцидентни прекъсвания да налагат сами по себе си поддържането на такава бакъп връзка. От дъжд на вятър навсякъде се случва, не само в България... Но особено, ако вечер му трябва на човек за конферентна връзка нещо, е неприятно наистина...

 

Иначе и аз наистина се изумявам като чувам как на някои "хлапетии" им се вижда бавно дърпането на някой 5GB филм, който свалят за минути, за да видят дали ще им хареса :ohmy: Къде отидоха времената, когато плащахме на Цифрови системи по 5 екю за 1 ч. достъп на месец, колкото да си проверим пощата с Eudora на някакъв 14400 модем :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

За чистенето, няма как, те като дупчат стената е добре с прахосмукачката точно под бормашината да стоиш че да не стане цялата стая в прах (това го видях от един друг майстор и ми хареса като идея ... настрана че има едни бормашини бош които имат нещо подобно вградено направо), а колкото за чистенето от обувките им по килима - ама баш най-белия кахър е това. А и аз повиках след тях чистачката да мине хем и други неща почисти и подреди... :)

 

Е, освен ако нямаш нещо да върви на твоята машина, от което зависят други хора или система или пък трябва някакво постоянно присъствие — тогава да

 

Е никой не зависи освен мен, но с това работя, а ако спре в 2 през нощта до следващата сутрин няма да мога да направя нищо а аз бачкам докато са будни онез от другата страна на океана за да имам по-добра комуникация с тях (абе какво да се оплаквам - пробвах какво ли не и накрая пак става че кисна до 4-5 сутринта все)... А междувременно за да не си пречим съм оставил жената да ползва ADSL-a да си браузва през него и досега не се е оплакала че нещо е бавно освен единия от нейните форуми който през деня към 7-8 така се натоварва че буквално отварянето на страница отнема половин минута и нагоре и то без значение откъде го гледаш - просто им е умрял сървъра на горките (след 2 пък всичко е мигновено направо)...

 

Иначе ако не ти е критично, няма смисъл от 2 нет-а още повече че всички доставчици понякога им се случва да имат проблеми (включително и ADSL-a на СуперЛюбо и при тях до момента прекъсването е било най-дълго... заради един изгорял модем който много им беше трудно да го диагностицират и сменят, чак като им се развиках че от 10 дена нямам интернет и ако не направят нещо аз ще прекратя с тях договора си защото те не си изпълняват тяхната част и на следващия ден се задействаха)... От друга страна аз така съм се разбрал с клиентите ми че не може да ме няма защото те от своя страна разчитат на мен, но за сметка на това им включвам към фактурата за месеца и сметките за интернета :)

Link to comment
Share on other sites

Последните 48 часа съм очарован от нета - по-добър е отколкото в началото. Никакво прекъсване, свалям с 6-8 мегабайта в секунда от страната, следобеда направих над 2 мегабайта с чужбина.

 

Както си и знаех си струваше да се чака. Дано няма повече проблеми занапред...

Link to comment
Share on other sites

Не че няма десетки такива...

248447945.png

 

Този скрийн е докато Азуреус заема 200КБ/с даунлоуд и качва със 180КБ/с. (още може, но от другата страна не пускат).

 

248448599.png

Link to comment
Share on other sites

Е то е вярно, че има но важното е да са актуални, няма смисъл да гледам то 2007. Би следвало само и само да се подобрявят, но знае ли човек.

Link to comment
Share on other sites

20 лв тарифа

248454651.png

Иначе до към 7-8 вечерта и някъде след 11-12 полунощ отново е към 17 мбита.

 

Лондон

248456499.png

 

EDIT: Към НетГруп съм (с тях ми е договора), макар че в теста IP-то се познава като AngelSoft. Скоро предполагам и на нас ще ни сменят ИП адресите с такива, присовени на нетгруп.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...