Jump to content
BulForum.com

От къде зареждате?


member

От къде зареждате?  

268 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ами ако някоя кошница и налееш различна газ от тази на която е свикнала така се получава. В случая се оказа че не е стара. Връщам си думите назад :)

Наливайте от ЕКО, Ромпетрол, както и Premium горивата на ОМВ и V-power от Шел. Тези горива не са от лукоил => не са боклуци ;)

 

Как ще обясниш разход от над 17 на 100(Шел В ПОВЕР) на една кола и седмица по-късно в СЪЩИЯ СТУД ама с бензин от Лукойл ~12. Едно и също каране, една и съща дестинация, един и същи град :lol: Аз на Шел съм казал, че и гумите си няма да помпя.

 

Мойта кола я имам от година и 8 месеца и 99% от бензина в нея е бил от Лукойл. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply
Аз пък откъдето и да съм заредил чувствителна разлика не съм усетил спрямо 95цата на Петрол... А знам че оттам си зарежда всичките неколкостотин автомобила един мой клиент, но дали е по-на сметка нещо, по-удобни ли са му или и аз не знам защо но оттам зареждат...

Един приятел също ми го хвали много бензина на петрол, но ми е далечко и си слагам от Лукойл :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

За всички зареждащи на Шел...преди 2 седмици заредих там 100 октанов и за 100км ми даде разход над 14 на сто!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Това на 140 к.с. автомобил, който ВИНАГИ дава извъградско 8-9л( с клима до морето съм го засичал точно ).Повече от там НИЩО, АМА НИЩО, НИЩО!!!!

 

Ами само да спомена, че и цените на ШЕЛ не са им конкурентни.

Link to comment
Share on other sites

OMV carrera 95 - вече само от там зареждам, след последното ми кофти зареждане на Лукойл.

Колата определено се държи доста по-добре с OMV.За разхода не мога на 100% да кажа, но в момента гори 30лв на 190км ( при цена 1.80лв за литър ).Преди с бензин от друга бензиностанция (Шел,Лукойл) мисля минавах 170-180км

Link to comment
Share on other sites

Да само че то доста зависи кога и откъде минаваш а и от какво ли не още. Един и същи маршрут ми е отнемал между 5 и 50 минути. Като километри е все същото, като разход на бензин няма как ако карам единствено на 1ва да е същото като когато карам нормално.

Link to comment
Share on other sites

А, да поясня - ако някой си мисли, че просто мразя ШЕЛ.Става въпрос за извъграсдко каране, до вилата, което съм правил безброй пъти.Нито съм стъпвал повече, нито е имало ужасно бавен трафик.

Link to comment
Share on other sites

 

Ние точно с един приятел сега сме решили да проверим колко разреждат бензина ,ще направим нещо подобно ,само че ще месим с безводен меден сулфат (син камък преди да посинее :lol: )

Link to comment
Share on other sites

аз смятах еко елда за най-добри :lol: :blink: :angry1 :confused

И аз бях на това мнение и точно от там зареждах до сега.

Върти ми се в главата да взема да проведа същите експерименти и сам за да се уверя на 100%.

Link to comment
Share on other sites

Вече зареждам изцяло от Лукоил.До скоро зареждах само от ОМВ но последният път колата вървеше ужасно.Сипах на Лукоил и обороти и вървеж се промениха..

Link to comment
Share on other sites

Ша са сетите че ОМВ за никъв член не стават... Питайте тираджиите да ви кажат кои бензиностанции са хубави - Лукойл и Петрол!!!

Link to comment
Share on other sites

Ми бях си доволен от ОМВ.Ама сега като имам и карта на Луоил хем хубав бензин хем с отстъпка си е друго :D

Link to comment
Share on other sites

И не забравяйте да казвате на чичко сипвач че сте с карта да ви сипе и отстъпката , че няма стотинки. :)

 

някой купи ли си винетка ? и откъде ?

Link to comment
Share on other sites

И не забравяйте да казвате на чичко сипвач че сте с карта да ви сипе и отстъпката , че няма стотинки. :)

 

Тези отстъпки не са ли от цената или аз нещо не загрях хумора?

Link to comment
Share on other sites

Някой наливат за 10 лева. Това имаше предвид. Че нямат стотинки да връщат. Други наливат до горе... И при тях реестото не е стотинки, а някое друго левче. Аз се отучих да наливам за 10 лева.

Link to comment
Share on other sites

Някой наливат за 10 лева. Това имаше предвид. Че нямат стотинки да връщат. Други наливат до горе... И при тях реестото не е стотинки, а някое друго левче. Аз се отучих да наливам за 10 лева.

 

Ааа сега стоплих :) Мерси за разясненията... Аз обикновено плащам с картата и даже всеки път им обяснявам да не доливат и да не закръглят ами спре ли си само да го вадят че тиа допълвания ми напомнят едни истории на турската граница където клатеха колите да излезе въздуха и да налеят от евтиния бензин още литър-два и се дразня...

Link to comment
Share on other sites

Хм...Аз сега като съм сипвал ми връщат стотинки...Ако им кажа че имам карта включват някак си намалението или аз съм разбрал погрешно?

Link to comment
Share on other sites

Как е Shell V-Power Diesel-а?Някакви впечатления?!?Че аз зареждам само от Шел и не знам,дали не бъркам,защото отскоро имам кола и това е единствената бенз.от която зареждам.

 

Моля за мнения.

 

Бяха ми казали че ЛУкойл и ОМВ са първи по качество,след тях са Шел,а най зле е петрол.Но сега виждам,че ОМВ не е добър избор...

Link to comment
Share on other sites

Как е Shell V-Power Diesel-а?Някакви впечатления?!?Че аз зареждам само от Шел и не знам,дали не бъркам,защото отскоро имам кола и това е единствената бенз.от която зареждам.

 

Моля за мнения.

 

Бяха ми казали че ЛУкойл и ОМВ са първи по качество,след тях са Шел,а най зле е петрол.Но сега виждам,че ОМВ не е добър избор...

Разгледай линка който съм дал малко по - горе.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...