Jump to content
BulForum.com

От къде зареждате?


member

От къде зареждате?  

268 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ей голям смях падна, наливай си от Лукойл, остави тапаците да си наливат premium diesel (като мен). Колата ми вече е на близо 3 години и над 70хил км и нямам никакви проблеми. Други хора със същия мотор, наливали винаги от лукойл имат..

Какво имат... 1 година зареждахме аудито от премиум дизела и колата не знаеше къде се намира. Минахме на Лукойл и колата се роди. Да не говорим, че и разхода падна с 0,6 - 1 зависимост извънградско/градско.

 

EDIT: А да не говорим какви магии правят с газта, че няма да ми стигне времето да ти разкажа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Добре де на невежи като мен кажете какво да се гледа и каква е разликата и как да се усети щото аз откъдето и да налея пак върви не се дави и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Там от където ти си харесаш . Аз лично зареждам от Шел и съм доволен ( обикновен 95 ) . Като беше бензина по 2.3-2.4 с 50 лв. зареждахме към 22л. и си минавах спокойно 350км смесено гредско и извън градско . Сега не съм пробвал да видя колко ще даде разход . Миналата седмица сложих V-power racing ( на 1.4 мотор 93г. ) и се осети огромна разлика във вървенето . Наумил съм да пробвам да заредя ОМВ 100 да видя как ще върви с него . Зареждайте си където ви е кеф от всички ще чуете + и - мнение за дадена бензиностанция/гориво .

Link to comment
Share on other sites

Ами ако някоя кошница и налееш различна газ от тази на която е свикнала така се получава.

Всъщност това съвсем не е така. Колите са доста капризни от към газ, защото не са създадени да се движат с такова гориво. Примерно моята "кошница" съм й слагал газ от Лукойл, Шел, Омв, Петрол и си е вървяла нормално, докато като й сложих газ от някаква забутана бензиностанция направо си умря :laughing: Паля я на бензин, включвам на газ и директно гаснеше. Бая зор видях докато я изгоря тая газ (добре че сложих само 10лв), та така... Сега си я ръчкам само на бензин да ми е мирна главата :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ей голям смях падна, наливай си от Лукойл, остави тапаците да си наливат premium diesel (като мен). Колата ми вече е на близо 3 години и над 70хил км и нямам никакви проблеми. Други хора със същия мотор, наливали винаги от лукойл имат..

 

Отново забелязвам, че приказваш много, ама много наизуст. Интересно как добихме тази информация? Къде я чухме? От комшията? От кварталните оратори?

 

Много странно... И ще ти кажа защо - имам две бензинови косачки, маркови. Странно как фирмата продавач, бидейки и оторизиран сервиз на слабо известните мотори BRIGGS & STRATTON изрично изисква да ползваме бензини на Лукойл! Като залага репутацията и опита си по въпроса...

 

Още нещо - кой е собственик на българската петролна рафинерия? От кого мислиш пазаруват твоите фаворити?

Link to comment
Share on other sites

Ти много забелязваш нещо? Бащата като си купи Мерцедес преди 2 години от Балканстар, в договора пише да зарежда от ЕКО или V-power от Shell. Ти косачките с каквото искаш си ги зареждай. Явно фирмата продавач на меганеизвестните косачки е доста заблудена. Щом подценяваш моя източник за добиване на информация, твоя е направо за смях.

 

Колкото до фаворитите..говоря за конкретни горива, НЕ от Лукойл.

Наливайте от ЕКО, Ромпетрол, както и Premium горивата на ОМВ и V-power от Шел. Тези горива не са от лукоил => не са боклуци
Link to comment
Share on other sites

Отново забелязвам, че приказваш много, ама много наизуст. Интересно как добихме тази информация? Къде я чухме? От комшията? От кварталните оратори?

 

Много странно... И ще ти кажа защо - имам две бензинови косачки, маркови. Странно как фирмата продавач, бидейки и оторизиран сервиз на слабо известните мотори BRIGGS & STRATTON изрично изисква да ползваме бензини на Лукойл! Като залага репутацията и опита си по въпроса...

 

Още нещо - кой е собственик на българската петролна рафинерия? От кого мислиш пазаруват твоите фаворити?

9238791283 % съгласен (bow)

Link to comment
Share on other sites

Знам със сигурност,че Еко-елда си внасят горивата (не са на Лук ойл)...Доволен съм и lpg зареждам почти само при тях :) Иначе службните печки ги карам с Омв спринт дизел и нямам оплаквания за момента,произхода им обаче си мисля че е нефтохим-ски-редовно виждам на Омв-то в кичука цистерни на небезизвестните Скорпио Ойл Транспорт...

Link to comment
Share on other sites

Ти много забелязваш нещо? Бащата като си купи Мерцедес преди 2 години от Балканстар, в договора пише да зарежда от ЕКО или V-power от Shell. Ти косачките с каквото искаш си ги зареждай. Явно фирмата продавач на меганеизвестните косачки е доста заблудена. Щом подценяваш моя източник за добиване на информация, твоя е направо за смях.

 

Колкото до фаворитите..говоря за конкретни горива, НЕ от Лукойл.

 

Пич ти си брутално зле - прекратявам комуникацията. Явно НИЩО ама НИЩО не отбираш. Остани си със здраве.

Link to comment
Share on other sites

За мен е факт, че най-добре работещата верига в България е ОМВ. Имаме доста служебни коли и карти и за ОМВ и за Лукойл и мога да кажа, че и от двете места сме доволни. Но да отбележа само, че от време на време се усеща разлика в горивата зареждани от Лукойл, в различните градове.

Лично на мен са ми казали изрично (Балканстар) да зареждам в ОМВ.

Link to comment
Share on other sites

зареждам само на една бензиностанция ЕКО между Асеновград и Пловдив там колата ми гори най-малко , не пуши и върви както трябва НИКОГА НЕ ЗАРЕЖДАМ от ШЕЛ и ОМВ на шела горивата им са кофти колата ми пуши само от там и гори с към половинка кило повече , на ОМВ момчетата дето зареждат са некадърници и ми писна всеки път да се разправям с тях или да ги чакам по 1 час да си довлекат мазните задници от бара до колонката и да им стане кеф да ми сипят малко нафтичка отделно до сега никога моето "добра вечер" не е срещнало отговор а само глупави физиономии.......

Link to comment
Share on other sites

Ти много забелязваш нещо? Бащата като си купи Мерцедес преди 2 години от Балканстар, в договора пише да зарежда от ЕКО или V-power от Shell. Ти косачките с каквото искаш си ги зареждай. Явно фирмата продавач на меганеизвестните косачки е доста заблудена. Щом подценяваш моя източник за добиване на информация, твоя е направо за смях.

 

Колкото до фаворитите..говоря за конкретни горива, НЕ от Лукойл.

 

 

Всяки всносител на автомобили си има договор с някоя бензиностанция. Например БМВ имат с ШЕЛ, но това не е гаранция, че ШЕЛ предлагат най-добрите горива...

Link to comment
Share on other sites

Всяки всносител на автомобили си има договор с някоя бензиностанция.

 

Има логика и може би е точно така.

 

Например БМВ имат с ШЕЛ, но това не е гаранция, че ШЕЛ предлагат най-добрите горива...

:) Даже е точно обратното според мен, аз бягам от тях като дявол от тамян - ама ако е вярно това за БМВ...

С Шел само проблеми сме имали с горивото им !!!

Link to comment
Share on other sites

Има логика и може би е точно така.

:) Даже е точно обратното според мен, аз бягам от тях като дявол от тамян - ама ако е вярно това за БМВ...

С Шел само проблеми сме имали с горивото им !!!

 

Може да е нарочно и да са го изчислили за да се скапе нещо точно след края на гаранцията и после сервиза да те обръснат хубаво :) Мухаха ква теория на конспирацията измиспих :)

Link to comment
Share on other sites

В такъв случай всякакави доводи за това коя фирма с какво гориво е казала да караш са безпочвени, остава само личното впечатление :)

Само незнам как така има в анкетата Хаджията Груев и Opet, а няма ЕКО?

Link to comment
Share on other sites

От дългото четене стигам до извода, че за всяка верига бензиностанции има приблизително равен брой положителни и отрицателни отзиви. Лично аз зареждам от Шел (бензин) и досега не съм имал някакво оплакване.

Някой по-горе се беше оплакал от V-Power - днес ще сложа от него и специално ще наблюдавам поведението на колата, ауспуха и т.н.

Доколкото усещам май всичко при всеки опира до конкретна партида бензин (нафта), съдейки по + и - отзивите...както случиш...или пък ако съответният резервоар на конкретната бензиностанция е бил на свършване и при зареждането са се вкарали утайки от дъното. ;)

Link to comment
Share on other sites

аз имам оплакване от газта в шел.просто не съм доволен,за една седмица два пъти слагам и ми изгаря за супер бързо.а не съм минал и 100км.за разлика от шел като зарежда м от еко или от някоя малка газстанция карам със съ6тите литри пове4е км.според мен на еко горивата са наи-добри,а както казах и на по-малките.

Link to comment
Share on other sites

...Доколкото усещам май всичко при всеки опира до конкретна партида бензин (нафта)...

 

Ей това е истината за горивата у нас ;)

Link to comment
Share on other sites

аз имам оплакване от газта в шел.просто не съм доволен,за една седмица два пъти слагам и ми изгаря за супер бързо.а не съм минал и 100км.за разлика от шел като зарежда м от еко или от някоя малка газстанция карам със съ6тите литри пове4е км.според мен на еко горивата са наи-добри,а както казах и на по-малките.
Аз зареждам газ на Шел Марица, и смело мога да кажа, че всеки път е една и съща, колата върви добре и гори нормално. Но от Шел Пълдин не винаги съм доволен.
Link to comment
Share on other sites

Аз зареждам газ на Шел Марица, и смело мога да кажа, че всеки път е една и съща, колата върви добре и гори нормално. Но от Шел Пълдин не винаги съм доволен.

 

Нямам представа кои са тези 2та шела, но помня че преди време един приятел ми развиваше теорията че е добре да се зарежда от нова бензиностанция защото им били по-добре съораженията а по-старите не ги били поддържали...

 

Аз пък откъдето и да съм заредил чувствителна разлика не съм усетил спрямо 95цата на Петрол... А знам че оттам си зарежда всичките неколкостотин автомобила един мой клиент, но дали е по-на сметка нещо, по-удобни ли са му или и аз не знам защо но оттам зареждат...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...