Jump to content
BulForum.com

От къде зареждате?


member

От къде зареждате?  

268 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

От тоя линк става ясно, че не трябва мнението ни да е за дадена верига бензиностанции, а да конкретната бензиностанция. Затова и има толкова различни мнения. Аз съм наливал омв алпин дизел (най-доброто според линка) от омв до санкт петербург и ми е замръзвало миналата зима. Случвало ми се е пак от там аudi q7 3.0тди на няколко хиляди километра да пуши доста.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Аз зареждам бензин от Шел пък и съм си доволен. Минавам си точно толкова градско и извънградско, колкото по принцип ми дават за колата (8 градко и 6 извънградско) и без значение какво е движението в града. От ОМВ също съм доволен, но шел ми е по-близо, пък и си събирам точки. А за V-Power бензин не знам дали си въобразявам, но като го сипя и колата започва да работи малко по-тихо и по-добре.

 

Веднъж зареждах от петрол и разхода ми се дигна с 3 литра и от тогава не съм зареждал, лукойл са все към края на града, а хаджията и еко са толкова малко и далеко, че и до сега не ми се е случвало да зареждам там.

 

Хубаво е да се направят някакви проби и за бензина като на горния линк. Дано някой се сети.

Link to comment
Share on other sites

Хм...Аз сега като съм сипвал ми връщат стотинки...Ако им кажа че имам карта включват някак си намалението или аз съм разбрал погрешно?

Миналата седмица ме светна една от Лукойл, че е по-лесно и за тях и за шофьорите, да казваш на тоя дето ти сипва, че си с карта направо и отстъпката да ти налее, примерно..за 10 , ще ти сложи 10.30 :D и така. Че нямали стотинки ала бала.а.а.

Link to comment
Share on other sites

Вчера заредих от Лукойл а преди това заредих от Shell.Имам чуството че с нафтата на Лукойл колата не върви как с другата.Ако на някои му се е случвало нека пише.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък незнам каква е тая нафта по бензиностанциите, ама досега, до ноември-декември някъде карах на олио, сега като застудя отидох сипах 1/2 резервоар нафта за зимата(мисля че от Шел, беше, не помня) и колага върви чувствително по-слабо....незнам каква е тая нафта по бензиностанциите, сега като свърши ще ида от др място(Лукойл най-вероятно), ама нещо странна ми се струва работата.А като от сипвах от Шела му дадох 1 шише последните 2 литра там да ги налее, за да мога да сипя добавката в малко нафта, да я разтворя преди да я изсипя в резервоара и само като й видях цвета през шишето на тая нафта....

Така че по-хубу намерете някой тираджия(тях съм ги виждал че сипват от базата директно, там на Карловско) или от ЖП, тяхната нафта по всяка вероятност е по-хубава.

Link to comment
Share on other sites

Почвам да си мисля че е хубаво нещо че си взех бензинов двигател като ги чета тези неща за нафтата...

Мммм дааа...то дизела си е супер, стига да имаш гаранция, че всеки път като зареждаш нещата ще са наред. И тъй като аз явно не съм от хората, дето като си вземат кола, първата им работа е да й сложат газова уредба (освен ако вече си няма такава) - продължавам да си зареждам бензин от Шел. Последно напълних един резервоар (70 л.) от V-Power Racing и засега нямам оплаквания.

Все повече се затвърждава мнението ми, че лошите горива са инцидентни случаи, свързани с конкретна партида или конкретна бензиностанция. Един мой познат от Кърджали ми разказа следния случай за тамошната "ШЕЛ", тъй като се познава лично с управителя й. Когато са откривали бензиностанцията, нещо с настройките на колонките не е било наред и са сипвали с някой литър в повече, при отчетени по-малко. Потребителите били доволни и споделяли "Абе откак зареждам на Шел, колата ми гори много малко....", отдавайки това на по-качественото гориво, а не на грешка в литража. Да...ама след време управителят усетил, че нещо не му излизат сметките и оправил грешката, но сега с лека корекция в обратната посока...и хората вече не се хвалят, че колите им горят много малко.

Така, че Шел си е Шел...но не навсякъде - предполагам, че по подобен начин стоят нещата и за други локални бензиностанции. Единствено за Лукойл не съм чувал такива неща, защото имали отчитане в централата им в реално време и няма как да стане.

Link to comment
Share on other sites

И аз вече, като ми се налага да сипвам нафта от Лукойл ще я сипвам, само хубави работи чувам за тях. ;)

Я някой да обясни как стои тази далавера с картите там?Трябва да имаш определен оборот направен, или се плаща самата карта за изкарването й(като вид абонамент) или как?Не може просто така да отидеш и да си изкараш карта и да сипваш по-евтино гориво. ;)

Link to comment
Share on other sites

Е колко е тази отстъпка?Колко стотинки на литър?Или като процент се смята от това, което си заредил?И променя ли се отстъпката ако имаш повече заредени литри в Лукойл?

Link to comment
Share on other sites

А има ли някакъв срок за изкарване или някакви налични бройки?Много хубаво ми звучи за да е истина ;)...Ей така по всяко време да мога да отида и да си изкарам такава карта....в България сме все пак :D

Link to comment
Share on other sites

"Абе откак зареждам на Шел, колата ми гори много малко...."

 

Ами то бордовия компютър казва колко е разхода, не го гледам по "литража от бензиностанцията" вече... дава ми около 13 което е съвсем нормално след като Поло 1.0 ми харчеше около 9.5 при същите условия (а именно 20км/час средна скорост)

Link to comment
Share on other sites

Ами то бордовия компютър казва колко е разхода, не го гледам по "литража от бензиностанцията" вече... дава ми около 13 което е съвсем нормално след като Поло 1.0 ми харчеше около 9.5 при същите условия (а именно 20км/час средна скорост)

:D 20km.....Ти да не си в София бре човек. ;)

Иначе за картите....неска си изкарах, има още налични, много са айляк, 5 ст надолу за бензин и нафта, 2 ст надолу за газ.

Link to comment
Share on other sites

аз зареждах само в еко елда ама след като прегледах теста на нафтата в оффроуд форума , зареждам само ОМВ , бях им заклет фен и чесно казано не помня причината поради която се отказах от тях , може би че нямаше бензиностанция близо до нас ..... на лукойла който квото ще да ми говори колата ми гори близо литър отгоре като заредя от там , отделно че повечето им служители са адски неприветливи ........

Link to comment
Share on other sites

аз зареждах само в еко елда ама след като прегледах теста на нафтата в оффроуд форума , зареждам само ОМВ , бях им заклет фен и чесно казано не помня причината поради която се отказах от тях , може би че нямаше бензиностанция близо до нас ..... на лукойла който квото ще да ми говори колата ми гори близо литър отгоре като заредя от там , отделно че повечето им служители са адски неприветливи ........

Аз от ОМВ 2 пъти съм сипвал- единия път беше 2-3 литра в шише, пак ми трябваше малко за да си разтворя добавката да налея в резервоара, че не иска да пали иначе само на олио, а втория път беше малко след като купих колата, сипах от най-силния им дизел алпин ли малпин ли как беше там, да пробвам възможностите на колата.И 2та пъти съм с добри отзиви, нафтата в шишето беше бистра, леко жълтеникава, добра консистенция и разпенване...абе точно както трябва да си бъде, а за вървенето, същата вечер излязох на хубав път, вдигнах 170+ и имаше страшен ряз колата....чувствително по-добре от Шелската нафта, с която съм в момента.Обаче въпреки всичко мисля занапред сега зимата от Лукойл да си сипвам и това е....

Link to comment
Share on other sites

Как успяваш да сипеш в шишета? Изобщо как се съгласяват на бензиностанцията? Аз съм навит да проведа опит като този в офроуд форума. Само това ме притеснява как да ги накарам да ми налеят нафтата в бутилки.

Link to comment
Share on other sites

Как успяваш да сипеш в шишета? Изобщо как се съгласяват на бензиностанцията? Аз съм навит да проведа опит като този в офроуд форума. Само това ме притеснява как да ги накарам да ми налеят нафтата в бутилки.

Колега, никакъв проблем не правят, на места мрънкат, искат минимум 2 литра да сипеш, иначе не дават, на други места и за 2 лева да сипеш пак ще ти дадат.На мен един път ми се затлачи горивния филтър с галета, понеже не си бях прецедил олиото както трябва и закъсах(точно на пътя за Стамболийски, малко преди Плд) и нямаше какво да правя, нямах резерва или нещо такова, точно на 500 м зад мен имаше някаква селска бензиностанция, без марка, отидох, казах му искам 2 литра нафта, човека ми даде, без никакъв проблем, само се разпсува малко накрая, че съм му дал да сипе в шише с тясна гърловина(от Кока Кола) шише, но иначе всичко беше ок.Иначе за тези опити...според мен няма смисъл да ги правиш.

Аз скоро пробвах в камерата на колко градуса замръзва олито със и без добавка и съвсем контролно сложих и 1 шишенце нафта до олиото.Оказа се че олиото замръзва на -5, а с добавка на малко по-малко с разликата, че когато в него има добавка като го изкарам се разтопява точно за 1-2 минути, а иначе за много повече.А шишенцето нафта не беше мръднало, стоеше си все така рядко и бистро.След това усилих до дупка камерата, разделих нафтата в 2 шишенца, 1та с добавка, другата без и ги сложих.Като ги извадих, никаква разлика.Просто не е чак толкова мощна камерата, да достигне -30 градуса че да видим дали има някаква разлика.Едва ли имаш толкова мощен фризер, че да проведеш експеримента.А й да проведеш те вече би трябвало да са минали на зимно гориво така че...няма да видиш нищо особено.

Link to comment
Share on other sites

Значи другата седмица ще обиколя няколко бензиностанции из града с туба от минерална вода и ще заредя. Не ме интересува толкова замръзването при ниски температури колкото наличието на лед и подобни гадости. Няма да ми е проблем -30 ;).

Link to comment
Share on other sites

Значи другата седмица ще обиколя няколко бензиностанции из града с туба от минерална вода и ще заредя. Не ме интересува толкова замръзването при ниски температури колкото наличието на лед и подобни гадости. Няма да ми е проблем -30 ;).

Хмммм аз не мисля, че могат да сложат вода в нафтата, поради простата причина, че би трябвало да се утаява(олиото и нафтата са по-леки от водата и минават отгоре, а и водата "бяга" от нафта/олио(пробвай да си намажеш малко ръката с нафта и след това да я намокриш да видиш какво става.

По-вероятно е някакви примеси и гомна/боклуци да има, но горивния ти филтър(особено ако ти е по-нова колата) е няколко микрона и ще ги хване 100%.Ако искаш да ти върви добре дизела зимата иска добавка.Тези по-скъпите нафти на бензиностанциите(Ви пауър дизел и Алпин дизел и нз си какви там) не са нищо друго освен обикновена нафта, купена от вносителя+добавка, сложена от бензиностанцията.За това вместо да си губиш времето да правиш експерименти, които и без това няма да са ти и от полза, по-добре иди си изкарай една карта от Лукойл(утре и др ден е последния срок) и 5 ст. отстъпка на литър, ги давай за добавка(аз в момента ползвам една 1 литър концентрат(20 и няколко лв) за 2 тона гориво, сметни колко ст. се получава за един литър).

Link to comment
Share on other sites

В Япония, в интерес на истината, смесват вода с нафтичка и подобряват икономията на гориво с 15% и запазват х-ките на двигателя.Но там филтрацията е с някакви нанотехнологии.

Link to comment
Share on other sites

В Япония, в интерес на истината, смесват вода с нафтичка и подобряват икономията на гориво с 15% и запазват х-ките на двигателя.Но там филтрацията е с някакви нанотехнологии.

Възможно е, но съм сигурен че го правят по някакъв специален начин, може би загряват така получената смес до опр температура, може да слагат някакви допълнителни вещества, кой ги знае какво правят жълтъците.Ама съм убеден, че ако вземеш сега едно шишенце и го напълниш наполовина с нафта и долееш отгоре с вода и го разджуркаш и го оставиш 2-3 дни без да го пипаш ще се утаи.

Link to comment
Share on other sites

Да ви предупредя да не зареждате от OMV. По - рано днеска заредих. Имах около 15 литра от предишното гориво което е с качество каквото трудно може да се намери. Допълних за 50 лева с OMV Alpin дизел. Отидох до София и се върнах. Паркирах си пред вкъщи и колата остана около 2 часа. Когато реших да тръгна ме чакаше изненада. С зор и много вибрации докарваше до 2000 оборота. Пуши невероятно количество газове които са бели на цвят и миришат много странно. Няма нищо общо с дизел-а. Утре сутринта ще ми източват горивото и ще сменям горивния филтър. Ще ви покажа снимки какво са източили от резервоара. Замислям се дали да правя промивка или само с източване ще се оправи. Някаква идея и какво мога да направя срещу OMV? Проблем е само, че не взех касова бележка понеже не платих аз. Ако върви по същият начин и след прочистването се замислям да заредя втори път от там и директно в сервиза заедно с бележката от тях.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...