Jump to content
BulForum.com

От къде зареждате?


member

От къде зареждате?  

268 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Как успяваш да сипеш в шишета? Изобщо как се съгласяват на бензиностанцията? Аз съм навит да проведа опит като този в офроуд форума. Само това ме притеснява как да ги накарам да ми налеят нафтата в бутилки.

 

няма проблем, но си я зареждаш сам ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply
Да ви предупредя да не зареждате от OMV. По - рано днеска заредих. Имах около 15 литра от предишното гориво което е с качество каквото трудно може да се намери. Допълних за 50 лева с OMV Alpin дизел. Отидох до София и се върнах. Паркирах си пред вкъщи и колата остана около 2 часа. Когато реших да тръгна ме чакаше изненада. С зор и много вибрации докарваше до 2000 оборота. Пуши невероятно количество газове които са бели на цвят и миришат много странно. Няма нищо общо с дизел-а. Утре сутринта ще ми източват горивото и ще сменям горивния филтър. Ще ви покажа снимки какво са източили от резервоара. Замислям се дали да правя промивка или само с източване ще се оправи. Някаква идея и какво мога да направя срещу OMV? Проблем е само, че не взех касова бележка понеже не платих аз. Ако върви по същият начин и след прочистването се замислям да заредя втори път от там и директно в сервиза заедно с бележката от тях.

Сипвай от Лукойл и си слагай добавчица зимата и няма да имаш такива проблеми.Не вярвам да източат нещо толкова кофти от резервоара, и аз 1 път моя го свалях понеже бях запушил филтри и др глупости, не излязоха чак толкова фрапантни работи оттам, ами каквото си и очаквах.Едва ли ще видиш нещо с просто око.По принцип пушенето на бяло и неравномерната работа на мотора/вибрации са признак на разредена нафта.

Иначе горивния филтър има 2ро отделение, което е за уловената вода и по-тежки течности(които не минават през мембраната на филтъра, която е 4 микрона мисля).Отдолу на филтъра трябва да имаш една пробка, развий я и ако има събрано нещо ще изтече.Едва ли е задръстен филтърът, той се задръства ако има някакви по едри частици или стружки или разни по-големи мръсотии в горивото.Не е нужно да даваш 20 лв(ако не и повече) за нов филтър

Иначе тая нафта, която ще я източваш и филтъра не им ги давай в сервиза :bgrin: :lol: .

Мераклия съм да ги сложа на мойта кошница, защото от поне 2-3 хиляди километра съм без горивен филтър( с малко филтърче от 1 лв от руския пазар ), а и може да имам някакви остатъци олио в резервоара, добре ще дойде малко нафта в повечеко. :) :bgrin: :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

................Не е нужно да даваш 20 лв(ако не и повече) за нов филтър.............

 

Без да се обиждаш ама типично българско мислене. За да икономисаш 20лв ще си загубиш маса време, но въпроса е принципен!

Link to comment
Share on other sites

Неска сипах нафта на 1.60.

Значи като излизате от града(северна посока, по Карловско шосе), след моста завивате веднага вдясно, кара се направо и след това вече вляво по едно малко мостче и си има табели.

Кара се около 1-2 км по един не третокласен ами седмокласен път сигурно и се стига до нещо като склад, като влезеш навътре имат колонка.Нафтата там е обикновено 10ина стинки по-евтина.Интересното е, че като сипах там бензиномера ми отчете точно толкова, колкото съм сипал(че даже 5 литра повече :bgrin: ), а като ходя на бензиностанция, винаги показва, че има по-малко, отколкото съм сипал.Не че и там не са ме излъгали де, навсякъде лъжат с литража, ама изглежда там поне по-малко ;).

Link to comment
Share on other sites

Неска сипах нафта на 1.60.

Значи като излизате от града(северна посока, по Карловско шосе), след моста завивате веднага вдясно, кара се направо и след това вече вляво по едно малко мостче и си има табели.

Кара се около 1-2 км по един не третокласен ами седмокласен път сигурно и се стига до нещо като склад, като влезеш навътре имат колонка.Нафтата там е обикновено 10ина стинки по-евтина.Интересното е, че като сипах там бензиномера ми отчете точно толкова, колкото съм сипал(че даже 5 литра повече :bgrin: ), а като ходя на бензиностанция, винаги показва, че има по-малко, отколкото съм сипал.Не че и там не са ме излъгали де, навсякъде лъжат с литража, ама изглежда там поне по-малко ;).

еми кат има наклон нормално ...... то и аз кат сипвам от шела за 40 лева и ми пълни до средата ама кат напраа 200-300 метра и ми пада .... не казвам че не лъжат ... насякъде яко кяр прават .....

Докат не вида горивото в бутилчица и не си го сипа сам не вярвам ..... а пък като гледам ти от къде зареждаш то аз докато стигна и се прибера 10те стинки разлика ще се стопят .......

А другото което забелязвам е че на всеки различен шел из нашият любим град има разлика 1-2стинки ... което е много ме нервира .........

Link to comment
Share on other sites

И аз не обичам да ходя на бензиностанция, ами сам да си сипвам от тубата, да няма после "колата ми харчи 15 на сто, колата ми харчи 20 на сто", ама няма как...

Link to comment
Share on other sites

Само дизел ли има там? Бензинче няма ли? :rolleyes:

И на мен са ми разправяли за някъде натам че имало някаква такава бензиностанция и че винаги бензина бил около 20 ст. по-евтин. Един път я търсих и така и не я намерих и се отказах. Ама аз разбрах, че било някъде до ален мак, пък то на къде било още. :)

Link to comment
Share on other sites

Тия дни смятам да направя едно замерване...

 

0-100 с 95 бензин

0-100 с 98 бензин

0-100 с 100 октана

 

Като за целта смятам по два пъти да зареда от даден тип бензин и тогава да замервам.

Link to comment
Share on other sites

Ако сте близко до тая "бензиностанция" сигурно ще излезне сметката.Иначе ако съм от Тракия да ходя до там да сипвам няма да стане.Друг е въпросът че неискам да си троша колата с някви измислени нафти или бензини особено ако карам ХДИ дизел или бензинова инжекция.

 

За мен решението е карта на Лукоил с което се печели -5 ст./литър и качествен бензин.

Link to comment
Share on other sites

Ако сте близко до тая "бензиностанция" сигурно ще излезне сметката.Иначе ако съм от Тракия да ходя до там да сипвам няма да стане.Друг е въпросът че неискам да си троша колата с някви измислени нафти или бензини особено ако карам ХДИ дизел или бензинова инжекция.

 

За мен решението е карта на Лукоил с което се печели -5 ст./литър и качествен бензин.

 

 

Между другото, вече започвам да се съмнявам в качеството на лукойл.

 

На единия джип му тече нещо като ръжда от единия ауспух, а е с всевъзможни филтри и тн колата.

От БМВ казаха, че се случило на няколко такива които предимно зареждат от лукойл.

Link to comment
Share on other sites

Между другото, вече започвам да се съмнявам в качеството на лукойл.

 

На единия джип му тече нещо като ръжда от единия ауспух, а е с всевъзможни филтри и тн колата.

От БМВ казаха, че се случило на няколко такива които предимно зареждат от лукойл.

 

Еми то не останаха тогава вече бензиностанции. :lol: :lol: :lol:

 

А иначе джипа бензин ли е или дизел?Иначе е нормално според мен от аспуха да текне ръжда.Все пак от гореното има кондензат и аспуха като се нагрява е нормално да почне да ръждясва.От там тръгва да тече вода с ръжда.Така че за мен това не е някав проблем.

Link to comment
Share on other sites

Еми то не останаха тогава вече бензиностанции. :lol: :lol: :lol:

 

А иначе джипа бензин ли е или дизел?Иначе е нормално според мен от аспуха да текне ръжда.Все пак от гореното има кондензат и аспуха като се нагрява е нормално да почне да ръждясва.От там тръгва да тече вода с ръжда.Така че за мен това не е някав проблем.

 

 

Забравих да кажа, че е дизел. Според мен не е нормално, защото имам приятели с такъв на много повече километри и време... и нямат такива проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Забравих да кажа, че е дизел. Според мен не е нормално, защото имам приятели с такъв на много повече километри и време... и нямат такива проблеми.

 

Според мен това не е критерий.Както на теб може ти изпусне тампон тва незначи че и на другият джип ще изпусне нали така?Иначе зареждай от другаде и провери дали е така.Аз лично примерно предпочитам от аспуха да ми тече вода отколкото в бензина да имам вода или корселин както ми бяха сипали от Шел :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Само дизел ли има там? Бензинче няма ли? :rolleyes:

И на мен са ми разправяли за някъде натам че имало някаква такава бензиностанция и че винаги бензина бил около 20 ст. по-евтин. Един път я търсих и така и не я намерих и се отказах. Ама аз разбрах, че било някъде до ален мак, пък то на къде било още. :)

Хехехех, то де да беше 20 стинки по-евтино и целия град щеше да ходи там.Само 1 колонка има и тя е за нафта... ; ( бензин няма.Предполагам че това е там към заводите някаква колонка, от която пълнят бусовете и камионите или нещо такова и ако дойде някой страничен човек, защо да не му продадат нафта на 1.60, след като купят 1000 литра им излиза по 1.55

 

За мен решението е карта на Лукоил с което се печели -5 ст./литър и качествен бензин.

Добро решение, напълно съм съгласен, просто на мене дали ще ида на лукойла преди моста или до тази бензиностанция, което е 1-2 км по-надолу ми е все едно.

 

Между другото, вече започвам да се съмнявам в качеството на лукойл.

 

На единия джип му тече нещо като ръжда от единия ауспух, а е с всевъзможни филтри и тн колата.

От БМВ казаха, че се случило на няколко такива които предимно зареждат от лукойл.

Ти ако в качеството на Лукойл се съмняваш какво да кажем за нафтата на Шел....

 

 

Според мен това не е критерий.Както на теб може ти изпусне тампон тва незначи че и на другият джип ще изпусне нали така?Иначе зареждай от другаде и провери дали е така.Аз лично примерно предпочитам от аспуха да ми тече вода отколкото в бензина да имам вода или корселин както ми бяха сипали от Шел :angry1 :angry1 :angry1

Ако са ти сипали кореселин много са се набутали, колега :D , 1 кило кореселин е по-скъпо от 1 кило бензин.

Link to comment
Share on other sites

Аз от лукойл спрях отдавна да зареждам. Миналия април почнах от там редовно (точно заради -5ст.) и след два пълни резервоара ми почерня ауспуха (колата ми беше чисто нова - безнин). Да не говорим че тогава за 2 седмици ходя 2 пъти до София и я засичам при сходни на не кажа едни и същи скорости ми дава 1л разлика в повече на 100км като атмосферните условия бяха еднакви. Така че тия -5ст. трябва явно да се избиват от някаде с кофти бензин. Сега последно карам от 4 месеца с карера95 на ОМВ и мога да кажа че това е най добрия бензин на пазара дето съм тествал до сега за мен ! КОлата ми се държи повече от идеално на ниски обороти , докато с другите горива обинкновенно или глъхне или не върви изобщо :)

Link to comment
Share on other sites

Абе като ви чета писанията...има ли изобщо читава бензиностанция в страната :confused

Един каже - "Зареждам от ОМВ, много съм доволен!" и веднага още трима споделят как колата им едва не се е разпаднала след зареждане от ОМВ....и същото се повтаря с всяка друга верига бензиностанции...нещо не разбирам....и май по ми прилича на частни случаи от определни места, което май вече съм го казал някъде нагоре в темата. ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе като ви чета писанията...има ли изобщо читава бензиностанция в страната :confused

Един каже - "Зареждам от ОМВ, много съм доволен!" и веднага още трима споделят как колата им едва не се е разпаднала след зареждане от ОМВ....и същото се повтаря с всяка друга верига бензиностанции...нещо не разбирам....и май по ми прилича на частни случаи от определни места, което май вече съм го казал някъде нагоре в темата. ;)

 

Аз работя близо до Еко , та там познавах бившия управител, до преди година и половина ми обесняваше как една и съща цистерна ги зарежда повечето главни бензиностанций в града и че нямало смисъл да си вкарвам филми коя била по добра от другата. Друго дето знам от него е че 100-те октана на Еко са гръцки и били много добри ,нямало нищо общо с другите помий на пазара. Аз лично още не съм тествал... Мисля си че просто е еднакъв бензина с различни добавки или в някой изобщо липсват ;)

Link to comment
Share on other sites

бензина навсякъде се взима от едно и също място. Разликата идва от добавките, които всяка бензиностанция прави

Дизелът също идва от едно и също място. Изключение прави само скъпия бензин и скъпия дизел на ОМВ. Всичко друго е еднакво, само дето по пътя на някои им добавят разни смеси със съмнителен ефект, а на други смесите се поставят още при източника, преди да се налеят в цистерните.

Също така да добавя, че всяка ОМВ бензиностанция е самостоятелна за себе си и може да се каже, че нямат нищо общо, освен цветовото оформление и табелата (франчайзинг братя, франчайзинг).

Та апелът ми е да не се филмираме много :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Абе като ви чета писанията...има ли изобщо читава бензиностанция в страната :confused

Един каже - "Зареждам от ОМВ, много съм доволен!" и веднага още трима споделят как колата им едва не се е разпаднала след зареждане от ОМВ....и същото се повтаря с всяка друга верига бензиностанции...нещо не разбирам....и май по ми прилича на частни случаи от определни места, което май вече съм го казал някъде нагоре в темата. ;)

 

Аз освен в Лукойл на друга бензиностанция не стъпвам. Сипван А95Н. Така съм свикнал, близко ми е, имам отстъпчица, доволен съм. Няма нужда да се съгласявате с мен.

Link to comment
Share on other sites

Абе като ви чета писанията...има ли изобщо читава бензиностанция в страната :confused

Един каже - "Зареждам от ОМВ, много съм доволен!" и веднага още трима споделят как колата им едва не се е разпаднала след зареждане от ОМВ....и същото се повтаря с всяка друга верига бензиностанции...нещо не разбирам....и май по ми прилича на частни случаи от определни места, което май вече съм го казал някъде нагоре в темата. ;)

 

Има нещо вярно.Ако си доволен от някъде то несъмнено се случва понякога да има кофти партида.Аз до скоро сипвах само от ОМВ ама вече не.Последно старото ми Рено много губеше обороти и като заредих на Лукоил хем полетя хем всичко се оправи..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Колата ми гори 10/100 градско на газ ,откакто заредих 10л. на шел и изминах 75 км градско обърнах гръб на тая фирма ,и много мои приятели се оплакват от другите им горива. За бензин съм признал ОМV carera95 е най-добрия им бензин,но в момента зареждам дизел от Еко Петролиум и съм доволен засега :)

Link to comment
Share on other sites

Tова по кое време? Защото като бяха минусови температури и на мен ми се дигна разхода с 2 литра и тъкмо почнах да ги благославям и се сетих колко градуса е навън и колко вътре. Сега като се постопли времето, всичко се върна по местата си. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...