Jump to content
BulForum.com

От къде зареждате?


member

От къде зареждате?  

268 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply
  • 2 months later...
Къде е най-добрия дизел ? :)

Аз карам само дизели и нафтата на Петрол е може би най-добрата (това не е само мое мнение)

 

Относно това дали комонрейла върви с биодизел- по принцип върви,но зависи и от колата (какво и е качено в компютъра) .Известно време карах едно Ивеко Унисет вървеше идеално с 30% / 70% обикновен / биодизел.За зимният период 50 / 50 понеже биодизелът се сгъстява при по-висока температура от обикновенният.

Link to comment
Share on other sites

Сега се сетих един лаф на почит вкъщи "Ако си сипал от Shell настъпвай по-здраво, та да са свърши по-бързо тая гад."Отвратен съм от качеството на бензина там.В интерес на истината май Петрол и при бензина са с най-константен продукт.

Link to comment
Share on other sites

В ШЕЛ никога повече няма да стъпя нито аз, нито баща. Вектрата даде 17 разход, а до сега не го е правила и то сложихме от най-скъпияим бензин. Ебавам ти и количките и чудото. За 5 години преди това, а и след това НЕ даде такъв разход ;)

Link to comment
Share on other sites

Един път съм заредил газ и бензин в шел и Вектрата ми се скъса да предърпва!Иначе зареждам от Лукойл и чат-пат Петрол!

Link to comment
Share on other sites

Аз карам само дизели и нафтата на Петрол е може би най-добрата (това не е само мое мнение)

 

Относно това дали комонрейла върви с биодизел- по принцип върви,но зависи и от колата (какво и е качено в компютъра) .Известно време карах едно Ивеко Унисет вървеше идеално с 30% / 70% обикновен / биодизел.За зимният период 50 / 50 понеже биодизелът се сгъстява при по-висока температура от обикновенният.

 

Само не сипвайте на Петрола на старото асеновградско ;) В 20 литрова туба ми сипаха 23 литра бензин и после се чудиха как да се оправдаят. Отначало не ми дадоха да сипя в такава туба, но след като им обясних, че няма вариант да си тръгна от там без бензин склониха и се накатаха вътре уж да се направили, че "не виждат". После като ги питах как става, че в туба 20 литра сипваме 23 литра бензин ми казаха, че ще ми ги хванат 20 литра и че сигурно било от налягането... Другото място, от което не препоръчвам да е сипва е Лук Ойл в Тракия след SPS. При абсолютно почистен резервоар, на 6000км. новият горивен филтър беше запушен и вътре само мен ме нямаше... Мога да кажа, че не съм имал проблеми на Лук Ойл на изхода за Труд и на изхода за Асеновград. Също така не мога да се оплача от OMV на Комина /Ванко 1/.

Link to comment
Share on other sites

В Гагарин има един Петрол и гледам предимно от него да сипвам, ОМВ и Лукойл ми се струват слаба ракия.

Иначе има ли смисъл от тези добавки, които предлагат на Хелиос? И като цяло от добавките

Link to comment
Share on other sites

В Гагарин има един Петрол и гледам предимно от него да сипвам, ОМВ и Лукойл ми се струват слаба ракия.

Иначе има ли смисъл от тези добавки, които предлагат на Хелиос? И като цяло от добавките

 

Според мен, няма смисъл. Ако имаш проблем с инжекциона си почисти инжекторите на ултразвук, почисти си резервоара, смени си филтъра и оттам карай само с А98. Аз се убедих, че с А95 се правят много врътки и колата ми нещо не го кльопа. С А98 е послушна и гори по-малко, като по този начин разликата в цената на литър почти се стопява :)

Link to comment
Share on other sites

И на мен много ми хвалят Еко, но са ми далече и не са ми по път, затова сипвам в една малка бензиностанцийка до католическата църква в Тракия, там ми харесва че ако парите са ти точни можеш да ги дадеш на момчето или като заредиш да си преместиш колата до другата колонка без отвътре да ти махат като обезумели (като например в емко-м срещу СПС, аз при тях вече ще стъпя само в краен случай :angry: ).

Link to comment
Share on other sites

В Гагарин има един Петрол и гледам предимно от него да сипвам, ОМВ и Лукойл ми се струват слаба ракия.

Иначе има ли смисъл от тези добавки, които предлагат на Хелиос? И като цяло от добавките

 

Това да не е до пазарчето в Гагарин?Малка бензиностанция с 2 колонки ? Ако е тя, да знаеш че миналата година и са рециклирани резервоарите - в смисъл отвътре им е нанесено полимерно покритие с дебелина около 5 милиметра,така че, няма начин да има вторично замърсяване на горивото с вода,кал,ръжда и други лайна.

Със сигурност горивото което ти наливат там е същото като качество каквото излиза от петролната база. Жалко че в Пловдив няма други бензиностанций рециклирани по тази технология !

А каква е разликата между Еко и Еко Петролиум? Изобщо има ли такава?

Еко петролиум е гръцката компания майка на нашенските Еко. Само дане си помислите че, и горивата им идват от Гърция !В Гърция горивата са им перфектни но тук зареждат от Нефтохим та се късат.

Link to comment
Share on other sites

Според мен, няма смисъл. Ако имаш проблем с инжекциона си почисти инжекторите на ултразвук, почисти си резервоара, смени си филтъра и оттам карай само с А98. Аз се убедих, че с А95 се правят много врътки и колата ми нещо не го кльопа. С А98 е послушна и гори по-малко, като по този начин разликата в цената на литър почти се стопява :)

Днес сложих тази добавка на хелиос уж за повече мощност и по-икономично. На мен наистина ми се стори малко по-мощна, може и само така да си въобразих :lol: Ще пробвам и 98 като поизпразня резервоара

 

Това да не е до пазарчето в Гагарин?Малка бензиностанция с 2 колонки ? Ако е тя, да знаеш че миналата година и са рециклирани резервоарите - в смисъл отвътре им е нанесено полимерно покритие с дебелина около 5 милиметра,така че, няма начин да има вторично замърсяване на горивото с вода,кал,ръжда и други лайна.

Със сигурност горивото което ти наливат там е същото като качество каквото излиза от петролната база. Жалко че в Пловдив няма други бензиностанций рециклирани по тази технология !

Да, там. И аз чувах, че са правили нещо, но без тези подробности. Добра си е бензиностанцийката :)

Link to comment
Share on other sites

Доста време зареждах от ОМВ.

Каам само на бензин, резервоара ми е с вместимост 60л по каталог.Преди няколко дена достигнах момента да ми "светне резервата".Само премигна...

Веднага на ОМВ и "до горе"....Какво беше учудването ми, когато резервоара пое цели 62л!!!

При положение, че поне 5 трябва да има "на резерва"....

Сами преценете какво става....Според мен едва ли резервоара ми се е "разширил" или горивото се е повлияло от промяната в климата......

Link to comment
Share on other sites

Доста време зареждах от ОМВ.

Каам само на бензин, резервоара ми е с вместимост 60л по каталог.Преди няколко дена достигнах момента да ми "светне резервата".Само премигна...

Веднага на ОМВ и "до горе"....Какво беше учудването ми, когато резервоара пое цели 62л!!!

При положение, че поне 5 трябва да има "на резерва"....

Сами преценете какво става....Според мен едва ли резервоара ми се е "разширил" или горивото се е повлияло от промяната в климата......

В такъв случай, освен в този форум, е добре да се потърси и комисията за защита на потребителя - http://www.kzp.bg/ - иначе ще продължават да си ни "доят" , ние ще си ги псуваме тука , и така.

Link to comment
Share on other sites

А Петрола на В.Априлов и него го обновиха.За него нещо?Питам защото ми е най-близко пък и днеска ще зареждам отново :)

Link to comment
Share on other sites

бензин и газ зареждам от лукойл и съм доволен. днеска ми се наложи да сложа газ от арена до сани и мога да кажа, че е доста зле. просто колата нямаше мощност :sick

Link to comment
Share on other sites

Доста време зареждах от ОМВ.

Каам само на бензин, резервоара ми е с вместимост 60л по каталог.Преди няколко дена достигнах момента да ми "светне резервата".Само премигна...

Веднага на ОМВ и "до горе"....Какво беше учудването ми, когато резервоара пое цели 62л!!!

При положение, че поне 5 трябва да има "на резерва"....

Сами преценете какво става....Според мен едва ли резервоара ми се е "разширил" или горивото се е повлияло от промяната в климата......

 

На кое ОМВ се случи това? Кючука? :)

Link to comment
Share on other sites

А Петрола на В.Априлов и него го обновиха.За него нещо?Питам защото ми е най-близко пък и днеска ще зареждам отново :)

 

На нея май и смениха резервоарите направо. Със сигурност там такова рециклиране нямаше. При условие че, обектът е може би на около 40 години - няма начин при преустройството да са оставили старите танкове. Всъщност всички обекти на Петрол ги чака или рециклиране на резервоарите или направо цялостно преустройство.Това би трябвало да стане в рамките на следващите 3 -4 години. Информацията е от първа ръка.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...