Jump to content
BulForum.com

От къде зареждате?


member

От къде зареждате?  

268 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest Rumbata
Колата ми гори 10/100 градско на газ ,откакто заредих 10л. на шел и изминах 75 км градско обърнах гръб на тая фирма ,и много мои приятели се оплакват от другите им горива. За бензин съм признал ОМV carera95 е най-добрия им бензин,но в момента зареждам дизел от Еко Петролиум и съм доволен засега :)

 

10/100 газ за градско според мен е повече от добре...

при моя начин на каране предполагам ми гори 15/100 - тръгвам и преди колата да загреее и влезе в режим вече съм пристигнал, след 20-30 мин пак я подкарвам изстинала ....и т.н.

и затова не мога да кажа откъде предпочитам да зареждам - където ми падне :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Carrera 100 и Premium Diesel на OMV са вносни горива ! Произвеждат се в Румъния и Австрия и всяка партида идва от различно място.Всички останали горива са си от LUKOIL,като единствената разлика е ,че едни бензиностанции искат добавката предварително смесена в цистерната ,а други си я добавят на място с кана,чаша или каквото имат под ръка :laughing: .Аз си карам Форда с Carrera 95 и разликата е минимум 50км на резервоар отгоре плюс малко повече вървеж.Силно го препоръчвам на всички колеги с Zetec-S мотор ;)

Link to comment
Share on other sites

едни бензиностанции искат добавката предварително смесена в цистерната ,а други си я добавят на място с кана,чаша или каквото имат под ръка :laughing:

А 3ти май разреждат горивата с някакви боклуци...

Най-доволен съм от бензина в Лукойл - навсякъде е същия и не съм попадал на скапан, карера 95 тук в Пловдив е добре, но съм зареждал в източна България изключително скапана карера 100 (сигурно румънска :lol:), за Шел и редовния 95 в ОМВ няма какво да коментирам - много са зле, един път заредих повечко 95 от Шел и щях да предизвикам катастрофа на едно кръстовище като взе да ми се дави колата (която по принцип работи много добре).

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Лелеле ... Наскоро заредих от OMV ALPINE DIESEL (този , който се води с добавка) ... много добри впеатления (мощността се дигна , пъргавост , по-тиха работа на двигателя) Препоръчвам на всеки с дизелов двигател да го пробва :)

Link to comment
Share on other sites

Лелеле ... Наскоро заредих от OMV ALPINE DIESEL (този , който се води с добавка) ... много добри впеатления (мощността се дигна , пъргавост , по-тиха работа на двигателя) Препоръчвам на всеки с дизелов двигател да го пробва :)

Аз точно един път заредих от него и закъсах на пътя. По - принцип никога не зарежда от OMV, но тогава бързах и те ми бяха на път. Сложих точно OMV Alpine Diesel и след 3 часа закъсах. Беше ми зацапал едни клапани и не можеше да се кара колата. Горивото беше с толкова отвратително качество, че просто не е за разправяне. Един познат не успя да си запали печката с него.

Link to comment
Share on other sites

В бензиностанциите на Петрол ме сапунисват да съм си сложил 96 blue force (или каквото там се водеше)... аз там слагам 98 и съм доволен или поне не съм имал проблеми с него, но онзи тип така ми го нахвали че взе да ми идва в повече рекламата. Някой да има впечатления от него?

Link to comment
Share on other sites

Напоследък карам с 95 Кинитрон Плюс (с добавка) от "Еко" и съм повече доволен. Колата ми свали от 11 до под 10 на 100. Това си е сериозна разлика. Всъщност, като се замисля, може и да е от температурите :D

Link to comment
Share on other sites

Печките са по-претенциозни откъм качество. Иначе аз зареждам предимно от Шел и Лукоил (по-рядко). Никога не съм имал проблеми без значение какво съм слагал - 95, 95 V-Power или 98 V-Power Racing.

Link to comment
Share on other sites

Аз почти винаги зареждам от Лукоил , като забелязах ,че когато бензина им е на промоция ,както е в момента с 3 стотинти надолу плюс още 8 ако имаш карта, минавам доста по-малко километри с него. Миналия път отново заредих около Свети Валентин и разхода ми скочи с около 1/100 ,а и колата не вървеше както друг път

Link to comment
Share on other sites

Печките са по-претенциозни откъм качество. Иначе аз зареждам предимно от Шел и Лукоил (по-рядко). Никога не съм имал проблеми без значение какво съм слагал - 95, 95 V-Power или 98 V-Power Racing.

 

Ъ-ъ-ъ, кои печки? Тези отпреди 10+ години - ОК, но при сегашните печки, които работят с налягане от рода на 2000 бара на дюзите и цена от 1000+ лв. на дюза е изключително лоша идея да се кара със скапана нафта...

Link to comment
Share on other sites

В момента рафинерията не работи, така че от 1 месец каквото зареждаме, то със сигурност не е с произход Бургас.

Link to comment
Share on other sites

В момента рафинерията не работи, така че от 1 месец каквото зареждаме, то със сигурност не е с произход Бургас.

 

Малко повече инфо да дадеш? Защо не работи, до кога?

Link to comment
Share on other sites

Винаги когато имам възможност, зареждам бензин от Rompetrol. Иначе Еко.

Може ли малко повече информация за горивата на Ромпетрол? Добри ли са, от къде се доставят?

 

Малко повече инфо да дадеш? Защо не работи, до кога?

 

http://money.ibox.bg/news/id_1245368757

Link to comment
Share on other sites

Може ли малко повече информация за горивата на Ромпетрол? Добри ли са, от къде се доставят?

Румънски. До колкото знам всички са вносни от там. Не съм си правил труда да проверявам лично, дали наистина е така, но определено колата ми се "чувства" добре с тях. Имам и познати професионални шофьори, които също казват само добри думи за тях.

Link to comment
Share on other sites

Румънски. До колкото знам всички са вносни от там. Не съм си правил труда да проверявам лично, дали наистина е така, но определено колата ми се "чувства" добре с тях. Имам и познати професионални шофьори, които също казват само добри думи за тях.

Ти от коя тяхна бензиностанция зареждаш ? Гледам имат на Коматевско шосе и пише , че има и на Карловско шосе но къде е точно ?

Link to comment
Share on other sites

Ти от коя тяхна бензиностанция зареждаш ? Гледам имат на Коматевско шосе и пише , че има и на Карловско шосе но къде е точно ?

В Пловдив съм зареждал от тази на карловско инцидентно 1-2 пъти, сравнително близо до изхода към магистралата. Има и по магистралата преди Пловдив като идваш от Ст. Загора. По-често зареждам в София. В общи линии бензина им ми се вижда един и същ из цялата страна (обичам да пътувам).

Link to comment
Share on other sites

Лично мое мнение, е че най-ужазният бензин и дизел е на лукойл. Като го сложа веднага колата ми се разтраква.

Аз пък зареждам 3 години само от там. ;) Все по един и същи начин си ми върви колата.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък зареждам 3 години само от там. ;) Все по един и същи начин си ми върви колата.

Сам си отговори... Зареди другаде и ще ти върви по друг начин колата :D

А по темата- Зареждам г/д където ми падне, понеже на всякаде еднакви цени и почти еднакво гориво. Принципно ОМВ, Шел, Еко, Лукойл.

 

Другия път като зареждам ще пробвам Ромпетрол :) че до сега само тях май не съм...

Link to comment
Share on other sites

Сам си отговори... Зареди другаде и ще ти върви по друг начин колата :D

А по темата- Зареждам г/д където ми падне, понеже на всякаде еднакви цени и почти еднакво гориво. Принципно ОМВ, Шел, Еко, Лукойл.

 

Другия път като зареждам ще пробвам Ромпетрол :) че до сега само тях май не съм...

че аз намирам работата на колата ми за нормална...за какво да сменям горивото?

Link to comment
Share on other sites

До сега почти винаги съм зареждал колата в Лукойл, но някои познати и приятели разплавят, че им горяло повече със същото каране в сравнение с гориво от Еко или ОМВ. При мен няма разлика или ако има и минимална. Преди време от Шел да зареждах само газ, но не съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...