Jump to content
BulForum.com

От къде зареждате?


member

От къде зареждате?  

268 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

След като поне 2-3 години бях върл защитник на горивата от ЕКО дойде момента на истината. Брат ми си купи нова кола (дизелова). Като зареди от ЕКО и ОМВ (alpin diesel) се изписва с големи букви на таблото WATER IN FUEL. Това не се случва при зареждане от шел, лукойл и петрол.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Аз по принцип съм фен на шел-а. Те обаче си слагат "премия" от 2ст на литър. Тея мизерии за ОМВ знам, че ги правят с дизела. За ЕКО не съм чувал почти нищо,

Link to comment
Share on other sites

Това с бавното и бързото наливане с пистолета съм го пробвал. Разлика няма. Сипвах и бавно, сипвах и на висока струя. Резултатът беше 20.1л. до капачката в 20 литрова туба на Лукойл.

 

Вече сипвам главно на Лукойл и Шел, защото са ми най-близо. Разлика не виждам. Винаги газовата ми се пълни около 32.2-32.4л. Пробегът е с разлика 2-3-4км. Няма смисъл от опити вече. Има го и момента с "доставката". Случвало ми се е 2 поредни пъти да сипвам на Лукойл, като единия колата не вървеше нормално /беше мудна/, но след второто се оправи. Не забелязах фрапираща разлика в разход и затова не обръщам внимание. Същото ми се е случвало и на Шел и на ОМВ. Скоро сипах на OPET, не помня поради каква причина и там същата работа 32.4л. пробегът същия. Колата си вървеше нормално. Преди зареждах само на OMV, после само на Лукойл, но се убедих, че навсякъде е еднаква хавата и смисъл от проби няма. По-добре да си запълня времето с нещо полезно :)

Link to comment
Share on other sites

Вчера си зареждам газ на ОМВ и за мое учудване бутилка, в която има останала газ и е с максимална вместимост 29.6л(80% от обема си) се зареди с 32литра... :blink:

Link to comment
Share on other sites

@host Зареждал съм със 100 октановия на ОМВ и този на Еко и на мен от Еко по-ми хареса. Струва ми се че върви малко по-добре. Дълго време карах на Вода 95 ама като сипа А100 от там и не си познах колата. :D Трябва да провбвам на Лукойл как ще е.

@kitolino 36 литра вместимост в бутилката *80% = 28.8, на колонката стигна 31 литра :blink: и то не изключи клапана, ами аз казах да спре, защото почна супер бавно да зарежда и скоро щеше да изключи. Това от ОМВ в Кичука. Кофти тръпка ама нормално.

btw ся като го сметнах това се пада на границата на 5% допустима грешка на отчитане... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ами в Шел-а до Марица успяха да вкарат 36 л в 35 л бутилка за газ и имаше още да вкарват ,ако не бях им казал да стопират :(

Link to comment
Share on other sites

за първи път заредих в ШЕЛ дизел и почна да пуши, ръмжи и не ускорява както трябва.. такава грешка 2ри път не.. само ОМВ и то на Кукленско шосе..

Link to comment
Share on other sites

за първи път заредих в ШЕЛ дизел и почна да пуши, ръмжи и не ускорява както трябва.. такава грешка 2ри път не.. само ОМВ и то на Кукленско шосе..

 

 

Прав си... Дизелът на Шел е голям кенеф, докато на ОМВ си е супер :) Но според мен бензинът при Шел е много по- добър от този на ОМВ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Основно от ОМВ и Петрол. От шел горивата не съм доволен, защото веднъж вече се опарих с 400 лева ремонт на двигател поради странно прегряване на двигателя след употреба на шелски а-95

Link to comment
Share on other sites

Аз зареждам от Лукойл нафтичка, че имам една карта за отстъпка от там, но преди това зареждах от Еко, а преди това от Шел. Честно казано разлика във вървеж, работа на двигателя и разход до този момент не откривам. Карам common rail турбо-дизел. Сипах веднъж и добавка Хелиос - зимна, пак нямаше разлика.

 

Колкото до газаджиите - понякога могат да ви налеят повечко, ако ви е прецакан поплавъка. Отделно, гледайте тъпите манометри на газ колонките, ако са под 7 атмосфери, въобще не зареждайте, защото ще ви заредят газова фаза, а не течна газ, съответно ще сте набутани. Колкото е по-високо налягането, толкова по-добре за вас.

 

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз като взех колата бях тотално на минус и гледах да пестя от всичко, като така ползвах Лукойл горива с карта за отстъпка (то голямата отстъпка, ама айде) и като цяло бях доволен от А98. След това обаче заредих от OMV Carrera 95 и все едно карах друга кола. Оттогава си зареждам от него, а и цената му доста пада, за разлика от 98-цата на Лукойл. Интересното е, че един път заредя за 50 лв. и карам 6-7 дена по един и същ маршрут, а друг път заредя пак за толкова и карам много повече. Последно сложих за 60 и карам вече 10 дена, а имам и още за поне 4-5. Адски странно ми е, при положение, че карам по един и същ начин (то в шибаните задръствания из София със средна скорост 15 км/ч... как да се кара).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Да посъживя малко темата. Не зареждайте газ на новия шел на Найчо Цанов. За четвърти път зареждам на него и за трети път ми дава разлика в изминатите километри. Предните два пъти бяха с по 15-20км, викам айде може, но този път надминаха себе си 50км по-малко минах. По принцип зареждам само на шел, защото винаги разхода е един и същ с леки колебания естествено, но на тази новата бензиностанция явно бързат да избият разходите. Да ме извиняват, но няма да е от мен, каквото взели - взели, край.

Link to comment
Share on other sites

Да посъживя малко темата. Не зареждайте газ на новия шел на Найчо Цанов. За четвърти път зареждам на него и за трети път ми дава разлика в изминатите километри. Предните два пъти бяха с по 15-20км, викам айде може, но този път надминаха себе си 50км по-малко минах. По принцип зареждам само на шел, защото винаги разхода е един и същ с леки колебания естествено, но на тази новата бензиностанция явно бързат да избият разходите. Да ме извиняват, но няма да е от мен, каквото взели - взели, край.

 

Подозирам караш единствено извънградско и се прибираш в града далече след пиковите часове...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Добавете бензиностанции ЕКО в анкетата. Там зареждах преди когато бях на газ, там зареждам и сега - дизел. Те са с най-качествени горива според мен. А най зле са ОМВ, доказано многократно че сипват по-малко от колкото изписва на колонката, и че горивото им е пълен боклук. Тези, които сипват там и са много доволни, нека просто веднъж да сипят от ЕКО и тогава пак да пишат в темата wink.gif И на шел обикновената нафта е гадна, иначе V-power е добра.

 

Абе баща ми сипа веднъж от ЕКО по спешност и колата почна си придърпва назад и да гасне на светофари.

Link to comment
Share on other sites

Я си признай коя година ви е колата ;) И как така "назад" придърпва?

Ей ся ако обясниш каква е връзката с годината на колата ще те черпя една бира :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Ами ако някоя кошница и налееш различна газ от тази на която е свикнала така се получава. В случая се оказа че не е стара. Връщам си думите назад :)

Наливайте от ЕКО, Ромпетрол, както и Premium горивата на ОМВ и V-power от Шел. Тези горива не са от лукоил => не са боклуци ;)

Link to comment
Share on other sites

ХАААХАХХААХХАхахаХАхАХАХАахахаххаахахах ахахахаххХХААХАХАХХАХХАХАХА! НИКОГА не наливайте от ОМВ, каквото и да било. НАЙ - МАЛКО ГАЗ! И НАЙ - ВЕЧЕ ДИЗЕЛ! Още по - малко пък БЕНЗИН! Бил той премуим или не!

EDIT: И моя пост е толкова обоснован, колкото твоя. Не се обиждай.

Link to comment
Share on other sites

ХАААХАХХААХХАхахаХАхАХАХАахахаххаахахах ахахахаххХХААХАХАХХАХХАХАХА! НИКОГА не наливайте от ОМВ, каквото и да било. НАЙ - МАЛКО ГАЗ! И НАЙ - ВЕЧЕ ДИЗЕЛ! Още по - малко пък БЕНЗИН! Бил той премуим или не!

Ей голям смях падна, наливай си от Лукойл, остави тапаците да си наливат premium diesel (като мен). Колата ми вече е на близо 3 години и над 70хил км и нямам никакви проблеми. Други хора със същия мотор, наливали винаги от лукойл имат..

Link to comment
Share on other sites

Тези горива не са от лукоил => не са боклуци ;)

 

Ти ме размаза - аз повече от Петрол зареждам и 95 и 98 и съм с добри впечатления от техния бензин... Поне не съм усещал чувствителна разлика между това да сложа 98 от Петрол или Premium-a на OMV... Взема да пробвам но ще трябва да обясниш какво точно да гледам и как да почувствам разликата. Даже преди с Поло-то най-добре се движеше с 95-цата като че ли, с 98 по-трудно палеше но (може би) малко по-пъргаво беше... но нищо общо с това как се движи Авенсиса де :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...