Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И като започне да точи торенти да забива хилавото рутерче...Ако може кабела за нета да не минава през 1000 устройства според мен е най-добре... :)

Link to comment
Share on other sites

И като започне да точи торенти да забива хилавото рутерче...Ако може кабела за нета да не минава през 1000 устройства според мен е най-добре... :)

 

Я пак. Какъв ще да е този нас*ан рутер че да забива? Досега един не съм имал с подобни грижи. Последно съм с един mikrotik за около 60лв и се държи перфектно. Явно трябва майсторлък при подбора за да се намери нещо дотам хилаво че да забива от торенти.

Link to comment
Share on other sites

Я пак. Какъв ще да е този нас*ан рутер че да забива? Досега един не съм имал с подобни грижи. Последно съм с един mikrotik за около 60лв и се държи перфектно. Явно трябва майсторлък при подбора за да се намери нещо дотам хилаво че да забива от торенти.

 

Аз, ако исках да давам 70лв., нямаше да питам;-)

Link to comment
Share on other sites

Ами ела да ти подаря една ланка която доскоро си работеше чудно. D-Link нещо е, а имам и няколко 3C509 или 3C905, които също си работеха нормално. В този случай губиш половин час за разходката.

 

 

Запази я, ако се наложи, ще ти я купя;-)

 

Edit: Мерси за предложението!

 

Ако исках да я продавам щях отдавна да го направя. При цена на нова карта от < 10лв не виждам смисъл да си играя на шикалки. Ако толкова се чувстваш задължен може да донесеш 1-2 кутийки кола лайт въпроса е да се разходиш да си я вземеш сам защото да ти я нося ще ме мързи

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ами ела да ти подаря една ланка която доскоро си работеше чудно. D-Link нещо е, а имам и няколко 3C509 или 3C905, които също си работеха нормално. В този случай губиш половин час за разходката.

 

Запази я, ако се наложи, ще ти я купя;-)

 

Edit: Мерси за предложението!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Я пак. Какъв ще да е този нас*ан рутер че да забива? Досега един не съм имал с подобни грижи. Последно съм с един mikrotik за около 60лв и се държи перфектно. Явно трябва майсторлък при подбора за да се намери нещо дотам хилаво че да забива от торенти.

 

Виж сега,не приемай поста ми като заяждане,но някоя Тенда за 30 лева ще скъси живота на човека....По-добре му дай лан-ката да я пробва и да си реши проблема,ако е от нея. Пък и МТ не е какво да е все пак. :)

)

 

Пп и рутер за 200+ лева може да ти прави мизерии за разлика от някой от 60 :beer:

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

2 linksys-a, 1 tplink, 1 3com и последно този mikrotik - всичките са се държали стабилно. TPLink-a и 3com-ския не съм ги пробвал с торенти но 2та linksys-a съм (единия режеше трафика на 20тия mbit, другия на 40тия но са доволно стари (5+ години) а и са вземани от Vonage за VoIP телефони заедно с калифорнийски телефонен номер по някаква програма там та не съм придирал а и 40mbps са повече от това което други доставчици предлагат та не ми е пречело). Та предполагам всеки нов dlink или linksys ще му свърши работа

 

 

ПП: Да по-лесно е да сложи една ланка а и е доста по-евтино.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

За пореден пък Winet (AngelSoft), ми вдигнаха нервите! При вас случвало ли се е при брауза, да е супер бърз, а същевременно връзката да няма и 1Мбит/Сек, това се дължи на ниския пинг, според мен. Та както и да е обаждам се аз за проблем и ми изръсват, че имат прекрасна видимост до мен и че връзката е повече от перфектна WTF? И заучената в последно време фраза, при нас няма проблем!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Какъв нисък пинг бе човек, хората драпат за нисък пинг, ти...

Как според теб ниският пинг води до ниска скорост, ми е интересно.

И как измери 1 мбит скорост, след като казваш, че брауза е супер бърз. 1 Мбит е около 120 КБ/с, вече страниците са и по повече, ако 1-2-3 сек. е бързо зареждане, значи говорим за доста голяма относителност на субективизма :) . Поясни.

 

По последни данни Нетгруп стават най-добрите от останалите Ангелсофт-ци :) . И аз съм на тях :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Човек, седни пак и прочети поста по-внимателно! Някъде да съм казал, че ниския пинг води до бавна връзка? Ти за speed test да си чувал? Едно радио не може да тръгне като хората, камо ли видео в youtube да зареди, при това с качество 480p....

 

По последни данни Нетгруп стават най-добрите от останалите Ангелсофт-ци :) . И аз съм на тях :bgrin:

 

Можеш ли да се обосновеш защо? Интернета не е само скорост, като опре до поддръжката и се почват разправиите....

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

А аз къде казах, че интернета е само скорост?! Като скорост всички поддоставчици на Angelsoft така или иначе се припокриват, като разликите идват от други обективни причини по кварталите.

Обосновка или доказателство в един форум не може да се даде и да е меродавно, просто знам, че Нетгруп са се стегнали и са подобрили доста качеството и поддръжката на мрежата.

 

За другото, цитирам те:

а същевременно връзката да няма и 1Мбит/Сек, това се дължи на ниския пинг, според мен..

Може да си имал предвид, че ниския пинг е причина да не се забелязва ниската скорост, но поне от словореда не се разбра точно.

Ако нямаш загуби и локалната скорост е висока, вероятно има проблем с външни трасета. Отпреди малко наблюдавам някакви аномалии и при мен.

 

За спеедтест съм чувал, да - един бъгав сайт, на чийто показатели сме се нагледали, на >100 и >200 мегабита скорости при 100 мбитова връзка, както и на <1 мбит, в същото време перфектен нет. При мен рядко се случва, но примери бол.

Пробвай без рутер и с чиста машина, в противен случай дори оттам да те виждат идеално, това не означава чак толкова много, и трябва да ги натискаш, ако си сигурен, че не е в теб проблема (знам и за доста комични случаи в тази връзка).

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, че не е станало много ясно от писаното по-горе. Иначе не знам как стават такива аномалии, но теста например показва 0,30Мбите/Сек download и 70МБит/Сек upload и същевременно не мога да слушам едно радио или както споменах да отворя клип в youtube, но ако браузвам или свалям от замунда, всичко е наред? Нещо пак се губи нишката, защото хем свалям с да речем 2 мегабайта и нещо, хем спийд теста показва, някакви си 0,30 Мбит., което се потвърждава от клиповете в youtube;-)

 

Не знам как са НетГруп, по принцип за тях са се носили почти винаги лоши слухове, но в последно време и от Winet нещо взеха да се поизлагат...

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

и сега какво ?

да си слагаме гигабитови ланки :)

Не, явно при него доставчика е успял да натика през 100 мбитова ланка тия скорости, евалла :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Cooolbox, ряпа да яде :laughing: 776600314.png

 

Хмммм . . .

К'во толкова се фукате с български трафик. . .

Колко ви е даунлоуда при международен? :lol:

679693762.png 741630200.png

 

И ние ги можем тия работи по 100 mb/s интерфейс

:punk

Link to comment
Share on other sites

И ние ги можем тия работи по 100 mb/s интерфейс

:punk

 

 

какво е това 'и ние' - кои сте вие? искам до края на ТОЗИ месец да се махна от евроком - чух, че имало офис на ЕнджълСофт около Шести Септември, но не можах да го намеря, може ли някой да ме упъти? И друг въпрос - ЕнджълСофт (или както им е последното име) какви опции имат за плащане на месечната такса? Нещо epay, paypal, бла-бла?

Link to comment
Share on other sites

Не знам за опциите, ама офисите около 6-ти септември са два.

Единият е зад големия магазин за авточасти(бившия кореком). Ако идваш от главната, точно преди магазина завиваш вдясно и срещу тебе входа, на втория етаж, вляво.

Другият е в началото на Данаил Николаев - малко след рокерското, от другата страна. Hinet, мисля, пишеше.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за опциите, ама офисите около 6-ти септември са два.

Единият е зад големия магазин за авточасти(бившия кореком). Ако идваш от главната, точно преди магазина завиваш вдясно и срещу тебе входа, на втория етаж, вляво.

Другият е в началото на Данаил Николаев - малко след рокерското, от другата страна. Hinet, мисля, пишеше.

 

 

така, този на Данаил Николаев го знам, явно другия търся. Ако идвам от главната ... и вървя по Шести Септември .... там се сещам за един компютърен магазин :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...