Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

Здравейте,аз съм нов в този форум.В момента съм на Евроком и смятам да се сменя този месец на Ангелсофт.Имам рутер и се чудя,ако съм на ангелсофт дали ще ми падне драстично скороста?Благодаря за вниманието.

 

Какъв ти е рутера точно? А за падане на скоростта, особено след като си на ЕК ако минеш на ЛГ ще усетиш точно обратното.

 

Иначе това, за което аз го говорех, е че има разлика дали съм включил кабела директно в компютъра или минава през рутера ми (LinkSys). След рутера имам switch и чак там влиза лан кабела с интернета. И тъй като всичките са ми LinkSys вместо с 60мбита свалям максимум с 20... Само че при ек ЕК 20мбита на най-скъпата тарифа са едно добро пожелание.

 

П.С. Аз да си питам де - винаги ли постоянния ъплоуд ще ми е около 150-200 КБ ? Само на моменти достига 500 -100 КБ ? На 20 лв. тарифа съм , а пък даунлоуът ми е около 2,2- 2,3 МБ/с. Толкова ли е несъразмерно при всички

 

Зависи, аз и преди го споменах - ако пусна торенти към замунда или арена скоростта ми е около 1мб (мегабайт) на секунда. Но ако са към bt.wrzru.com неясно защо над 500 рядко се качва и обикновено е около 100кб/сек... Странно но факт. Верно от арената и замундата имам едни сериали които съм свалил като май най-вървежното май е пълната колекция филмчета за Том и Джери, които ги свалих за малкия :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

тоя евроком все ви е на устите ... и на пръстите :laughing:

 

имам чувството, че някакъв черен пиар се заформя в темите на netgroup и langame. в никоя друга тема на друг доставчик думата "евроком" не се споменава толкова често ....

 

боли ме *ура за евроком. отдавна не съм на тях и не ме вълнува какво е положението им :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,аз съм нов в този форум.В момента съм на Евроком и смятам да се сменя този месец на Ангелсофт.Имам рутер и се чудя,ако съм на ангелсофт дали ще ми падне драстично скороста?Благодаря за вниманието.

 

 

 

тоя евроком все ви е на устите ... и на пръстите :laughing:

 

имам чувството, че някакъв черен пиар се заформя в темите на netgroup и langame. в никоя друга тема на друг доставчик думата "евроком" не се споменава толкова често ....

 

боли ме *ура за евроком. отдавна не съм на тях и не ме вълнува какво е положението им :)

 

 

Дали пък отговорите са такива защото така е зададен въпроса?

 

Отделно защото сме бивши абонати на ЕК дълго траели и чакали да се оправи положението и когато съвсем ти е втръснало и видиш нещо не просто по-добро ами такова че не си сънувал даже, как според теб да реагираш?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

тоя евроком все ви е на устите ... и на пръстите :laughing:

Знаеш ли защо ни е на устите/пръстите...ами защото ни е кеф да го кажем/напишем. :P

Ти забелязал ли си някой път когато сам се цапнеш някъде...я в някой шкаф или врата без да искаш и много те заболи....като му теглиш "една цветуща" по адрес на шкафа или вратата...някакси ти олеква. :lol:

Именно и в случая....когато цяла година (откак смениха собственика) мазохистично и по собствено желание си търпял прекъсванията, бавния даунлоуд и абсурдно малкия ъплоуд с надежда нещата да се оправят.....и когато само за 20 лв. си започнал да "летиш в небесата" без прекъсвания с 20-50 пъти по-високи скорости, когато само за 2 седмици във всички тракери си станал пауър юзър без никакви усилия от твоя страна, при положение, че преди това с неимоверни усилия пак си бил баннван заради коефициент от същите тези тракери...да продължавам ли да обяснявам защо ми олеква, когато кажа нещо за ЕК, който ми вися сума време като воденичен камък на шията и от който доставчик съм бил горд, че съм на него още откак пусна нет по кабела и докато не се появиха софиянци да осерат тотално нещата... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Колебая се между Визио и Ангелсофт.Някой може ли да ме насочи.Ще му бъда много благодарен! :)

Тегли чоп... :P ...ама не забравяй и на двете листчета да напишеш ЛГ. :bgrin:

 

Много ясно, че тези, които са Визио и са доволни, ще ти дадат съвет да се вържеш към Визио....същото и с Лангейм... ;)

Link to comment
Share on other sites

Колебая се между Визио и Ангелсофт.Някой може ли да ме насочи.Ще му бъда много благодарен! :)

Aз съм на БТК и ти давам съвет да се пуснеш на ЛГ. Не че нещата са супер, но с Визио си мисля, че ще береш доста по-големи ядове :)

Link to comment
Share on other sites

Колебая се между Визио и Ангелсофт.Някой може ли да ме насочи.Ще му бъда много благодарен! :)

Oпределено никакво Визио. Може да имат скорост но при една гръмотевичка и веднаги им го спират минимум 3 часа.

 

пп Мидекс, на тоз момък дали подписът му не надвишава 100 пиксела по вертикала :lol:

____________________

 

Оооо да, само средната картинка е 150 пиксела...ама нали казах, че на мен не ми пречат, та не ги забелязвам, докато някой не ми обърне внимание....ей сега ще коригираме излишъка. :)

Link to comment
Share on other sites

Eleutherios ако има проблем да намаля подписа?

Не става дума дали на някой конкретен човек му пречи подписа ти...макар, че така както гледам и на Eleutherios излиза малко над 100-те пиксела (все още).

Става дума, че точка 28 от общите правила на форума задължава подписът да се вмести в 100 пиксела по височина - без значение дали включва картинки, надписи и т.н. - всичко събрано не трябва да надминава 100-те пиксела. Ето цитат от въпросната 28-ма точка и моля всеки, който има подпис над ограничението да го коригира, за да не се налага това да правим ние... ;)

28. Ограничението за ползване на сигнатури е 100 пиксела по височина и достатъчно по ширина за да не разпъва страницата хоризонтално при разделителна способност от 800x600. Размерът 100 пиксела не включва допълнителен текст. Ако искате и текст и картинка тогава във всички случаи картинката трябва да е по-малка от 100 пиксела и текстът да е с обем, който в комбинация с картинката да не надхвърля 100-те пиксела ако сигнатурата е съставена само от една картинка. На неизпълнилите това правило сигнатурите ще се изтриват без предупреждение. При връщане на сигнатурата ще се налагат по-сериозни наказания. Все пак форумите са за дискусии, не за показ на картинки и текст под всеки пост. За тази цел има други полета, в които можете да пишете за вашите интереси, които се показват в страниците за всеки отделен потребител.

 

Одеве се опитах да сложа една по-малка картинка 27160kh2.jpg, за да може да останат и другите надписи, но без да искам изтрих горния и долния линк... ;)

Та...ако искаш да останат и предишните линкове, трябва да направиш компромис с по-малка картинка, та всичко заедно да може да се вмести в ограничението...иначе сега само картинката ти е 150 пиксела както казах.

Link to comment
Share on other sites

Да споделя моя опит с рутери евроком и лангейм. Преди време си взех възможно най-евтиния wifi рутер на канйон и бях на евроком. Рутера губеше интернет през 40мин, интернета ми губеше постоянно пакети наляво и надясно и свялях баааавно. Минах преди година-две (малко след като ЕК се продадоха на софиянци не помня кога беше) на лангей и о чудо.. интернета ми стана мноОоОого бърз , китайския рутер не съм го рестартирал никога, пакетите си ходят където им е мястото, и най странното е че НИКОГА не ми е спирал нета. Даже вън като гърми и трещи не си махам кабелчето, защото канйона е пич и съм сигурен че нищо няма да му стане, пък и да му стане ще му купя нов канйон, та нета не спира и не спира. И това при положение че БГ (братя гарови) се занимават с начинанието.. странна работа. :blink:

 

Относно визио, малко след като бих шута на еврокома чичо Слави ме помоли да му препоръчм доставчик и тъй като енджълсофт нямаха покритие си пусна визио. Нета му трябваше с едничката цел да си говори с роднини в 20h по скайп с камера, но неби. В 20h външния на визио беше точно 8к/с.. Това беше преди време и ся чувам че нещата там са се пооправили, но не вярвам да е за постоянно , защото те са си мършави по принцип. Колко сме се смяли, когато съпорта ни разказваше, че е нормално в 20h мрежата да е натоврена.

Link to comment
Share on other sites

Абе...я да ви попитам...

Доволни ли сте от поддръжката и имате ли подобни проблеми както тия, дето са на Нетгруп....направо ги ожалвам горките като чета в раздела им... ;)

Да чукна на дърво поне при мен нещата са бетон, спирания, лагвания и други гадости нямам ; връзката ми е перфектна отвсякъде и по всяко време...чудя се аз ли съм най-големия късметлия... :)

 

Ето сега пак си пуснах спийдтеста да му се порадвам....не знам...ама имам чувството, че всеки път ми дава все по-високи резултати... :bgrin:

 

285338021.png285338256.png285339174.png

 

П.П. Пингът е малко големичък, защото торент клиента седи денонощно включен.

Link to comment
Share on other sites

285343462.png 285343791.png

285344192.png 285344410.png

 

Двата теста към Лондон и Франкфурт са правени докато в Азуреус беше активен торент - 300КБ/с ъплоуд към някакъв дет метъл фен от Тексас :-). Тези дни, бури и жеги нямам абсолютно никакви проблеми аз. Явно НетГруп са най-стабилни в Тракия.

Link to comment
Share on other sites

Имате ли представа дали има покритие около зала Строител(Кършияка).Все немога да се наканя да им звънна ,но и това ще стане.Писна ми от загуби на пакети с Гигашит,макар че съм 5 г. потребител на ЕК и ГГБ търпението си има граници !

благодаря

Link to comment
Share on other sites

Как ги достигате тези скорости не знам. Все едно сме на различни доставчици :D

Ще трябва аз да си сменя лан картата да видя дали има разлика, ама се каня от много време.

Някакви идеи от къде да си купя и каква. Не мога да си позволя някаква много скъпа, смятам че 20лв е достатъчно. И имаше някакъв номер, при който не се налашете да се обаждам на НетГруп да имдиктувам новият мак адрес... малко помощ?

Link to comment
Share on other sites

Имате ли представа дали има покритие около зала Строител(Кършияка).Все немога да се наканя да им звънна ,но и това ще стане.Писна ми от загуби на пакети с Гигашит,макар че съм 5 г. потребител на ЕК и ГГБ търпението си има граници !

благодаря

Сигурно имат, но имай предвид, че и Нетгруп,които евентуално ще ти го доставят не са цвете за мирисане след като се накачориха много хора...

Link to comment
Share on other sites

Проблемите, които имат не са свързани с многото хора, имат пре-достатъчно трафик за всички и апаратура да ги издържи.

Link to comment
Share on other sites

Проблемите, които имат не са свързани с многото хора, имат пре-достатъчно трафик за всички и апаратура да ги издържи.

Kaкто искаш го разбирай... Повече хора = повече повреди = по-бавно оправяне.

По-скоро проблем е трасето, което са изградили Нетгруп, което явно не е пригодено за този трафик. Факт е, че стане ли час пик аз си знам, че браузването си е мъка и то не заради натоварените сайтове... Загуба на пакети, нестабилна скорост и т.н. проблеми. Не съм казвал, че апаратурата или трафика им е проблем, казвам че откакто се навързаха много хора качеството на интернета е спаднало в пъти в сравнение с това, което беше преди 1 година.

Link to comment
Share on other sites

Странно явление е при теб тогава, аз от както съм се вързал на тях (пример скоростите бяха макс 250КБ/с БГ) единствно подобряване на услугата забелязвам - скорости, стабилност, реакция.

Повече хора = повече проблеми - това не е гигабит когато вдигнаха скоростите на зашеметяващите 100КБ/с с една машина линукс да се занимава с всичко. Проблемът идва предимно от повреди покрай бури и недостига на технически лица за отстраняването им. Предполагам има мрежи, които не са съвсем добре изградени и това допълнително допринася за проблемите когато възникнат, но в по-голямата си част всичко е в рамките на нормалното и приемливо.

Поне според мен нещата стоят така, такива са от моята гледна точка.

Link to comment
Share on other sites

Да, liquid е прав, че при ЕК&ЛГ проблемът се корени основно в техниката им, която не може да поеме новите скорости...само не мога да разбера защо смесвате Нетгруп и Лангейм, след като са 2 отделни фирми, всяка със собствена поддръжка....имам предвид, че в темата за ЛГ обсъждате проблемите на НГ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Малко от Нетгруп :devil ...
Как ги достигате тези скорости не знам. Все едно сме на различни доставчици :D ...

Определено като следя даваните тук резултати смятам, че дори и в рамките на същия доставчик има различни "тавани" в различните му мрежи. Вярно е, че понякога резултатите зависят дори от самия компютър, и на една и съща връзка могат да се виждат различни резултати. Но примерно международният ъплоуд, който е в пъти по-малък от бг, не може да се влияе така, че при някои да отива примерно до 7-8 Mbit/s, а при други никога да не надхвърля около 3Mbit/s. В пъти по-големият бг ъплоуд показва, че това не е таванът на техния компютър и явно "гърлото на бутилката" не е при тях. Нямам идея дали наистина има предостатъчно трафик за всички и как става "оразмеряването" на мрежите, но оставам с впечатление, че някъде има повече, а другаде по-малко. И това ми се струва, че не е толкова от моментно натоварване на мрежата, а действително от поставени максимални ограничения. Отделен въпрос е дали едните получават по-малко или просто другите имат на практика бонус...

Link to comment
Share on other sites

Отделен въпрос е дали едните получават по-малко или просто другите имат на практика бонус...

всички са бонус ;)

http://www.filibe.net/services.php

това е което ме дразни при ЛГ е че са обявили много ниски скорости - и ако почна да свалям с 256 KB/s от вънка поради някаква причина не мога да кажа нищо - толкова си пише толкова получавам, нищо че да речем други получават доста повече :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...