Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

/офтопик

PII KLAMATH 350 Mhz - 220 $

...

Това по списъка дето си пазя от онези години - прави си сам математиките...

на списъка ти ако пише 1995г аз съм миксер. края на 97-ма си взех за 1к$ доста по сносен комп на далавера (далавера е когато цената е -10% сравнена с всички останали фирми които тогава беха 10-15 сред които най-говорени бяха "дедбют-л" (сега компютър+), вносителите на SOYO (забравил съм им вече името) до 2-ро РПУ и ПроСофт)

/офтопик

 

Всеки човек си има слабости :) .

Нито ме е яд, нито нищо, просто се чудя как е възможно два доскоро толкова добри доставчика, толкова мощно да се осират на пазара на интернет услуги.

Не съм хейтър, но просто умът ми не го побира, аз самия съжалявам, че толкова месеци кретах на ЕК (2007-ма) след като мнооого по-рано можех да се родя като се разкарам.

И не толкова за големите скорости, а просто че пинга ми падна драстично, и ЪПА не ми е вече супер мизерен от 64-80КБ, на доста по-ниска такса отколкото ЕК.

Сега се сваля с 12? Please, колко са тия щастливци дето понякога достигат 10-11? И ъплоуд над 800кбит?

А, да, извинявай, има някои ги достигат, само дето връзката им е под всякаква критика, виж си темата на доставчика.

Извинявай, но и аз преди разсъждавах точно като теб, и откакто напуснах ЕК мнението ми коренно се промени! И като гледам тук, съвсем не съм единствен :)

Злоба няма в мен, просто за пореден път се радвам че не се удавих с потъващия кораб :bgrin: .

тъй като явно поста ми който показва мръсни ризи, а не само да хвали е избил чувството ти на гордост във висините, защото все пак си един-голям-тарикат-недостижим бих искал да изразя че колкото и да не им се вярва на хората, лангейм/нетгруп са идеални навсякъде и отговарят на стандарта 99999.

ай бегай да ъплоудваш

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

....аз съм миксер.

 

Явно си миксер при това положение, но да не разводняваме повече нещата.

 

--------------------

 

По темата:

 

Теди ако искаш да ти е мир на главата спри да се занимаваш да показваш цифри и тестове, понеже освен да си късаш нервите, друго постижение едва ли ще да има. Аз отдавна спрях да вадя цифри - просто свикнах вече с тях. Който не е чел, не вярва, не желае да си подобри ситуацията - ми да се спасява. Веднъж, дваж, 5 пъти им показахме - еми стига, да се оправят. А който няма друг избор и е по принуда на ЕК съм казал отдавна - достойни за съжаление са тези хора откъм нет. А пък на нас - ми нека ни е зле :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

/офтопик

Явно си миксер при това положение, но да не разводняваме повече нещата.

...

бъжжжжжжжжжжжжж-жжжжжжжжжжжжжжж-джихшшшш (счупих са)

съжалявам за флуда, ма не ми харесва да ме определят кото моторна кълцачка за плодове и разбиване на сосове. понякога дори и аз знам кво правя

 

 

______________________

едит: да не спамя повече

...Ще е интересно да разбера какво "по-сносно" си купил за по-малко пари (което е напълно логично ако си го направил по-късно във времето)...

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=2589&hl= без 64-те мб рам, хдд 4,3 куантум файърбал се, фдд панасоник (още ми е намашината и баца безотказно :) ) цд тийк х32

и не е по-късно от твоя, щото ако беше разгледал линковете щеше да забележиш че 6.4 хардовете са били топ лятото на 98-а, а рива тнт излиза края на 98-а ;)

за тва и запалих - четох 3 месеца квито намеря списания за хардуер за да се образовам и помня че доста влажно гледах ати рейдж, ма много скъпи беха тогава мамицата им.

 

пак едит:

ми моя е по-сносен от тоя дет си показал по горе ;) , не е ли :) (всъщност кат са замисля май имаме различна представа за думата "сносен")

колкото до ати рейдж мога да те усведомя че до преди година имах такива на домейн контролерите. сменихме сървърите и ся са по работни машини ;)

/офтопик

Edited by Heller12a
Link to comment
Share on other sites

Ти сам се определи така :)

 

Освен това аз не напразно написах "от онези години". Понеже машината все още работи безотказно (имам предвид дъното с процесора и рамта) като съм при нея ще направя обстойна проверка на чарковете по въпроса. Моите спомени бяха за 96-та, но не е изключено да греша (списъка стои в стария ми тефтер от студентските години и няма дата). Със сигурност помня обаче, че това бе най-новото и най-доброто за момента на пазара от непрофесионалната техника. Ще е интересно да разбера какво "по-сносно" си купил за по-малко пари (което е напълно логично ако си го направил по-късно във времето).

 

Между другото по същите времена плащахме на г-дата Гарови по 7$ (да - СЕДЕМ ДОЛАРА) при курс над 2 лева за пиратски дискове (китайски матрици от макс 90 цента) с обложки правени на принтер при тях. Това е още по-интересно да го знаят децата.

 

И хайде стига с тоз офф вече :rolleyes:

 

EDIT и аз да не спамя:

 

- Хелер да ма прощаваш, но тва е много далече от "по-сносно" при положение че всичко при мен е Асус и освен това работи и до днес. Пешо Христов ми запечата кутията тогава и ми даде 3 години гаранция на системата :D. Така и нищо в нея никога не се развали. АТИ-то дето си го гледал добре че не си си го купил.

 

- Самкиджот - точно игри и програми и warez си купувахме. Не сме давали пари за музика никога.

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Между другото по същите времена плащахме на г-дата Гарови по 7$ (да - СЕДЕМ ДОЛАРА) при курс над 2 лева за пиратски дискове (китайски матрици от макс 90 цента) с обложки правени на принтер при тях. Това е още по-интересно да го знаят децата.

 

:lol: ... как се правил "първия милион", а?!

 

т'ва с пиратските дискове предполагам, че е било предимно аудиодискове, щото тогава нямаше видео, игри, програмки и т.нат. ... аз също си спомянм откъде съм се снабдявал с такива дискове, но не помня за такива цени. btw то средата на 90-те, ако не се бъркам, май навлезнаха в българия audio cd дисковете. преди това вси' беше на касетки ...

 

 

шшш, голям офтопик правите в тая тема, ей :P

 

п.п. тая тема почти винаги се чете от минимум 4-6 госта, докато е имало случаи да съм забелязвал и над 10 :unsure:

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Имам следния въпрос. Не съм чел темата от доста време, така че ако има нещо споменато да не се сърдите. От преди близо 2 седмици ъплоуд-а към тракери (и бг и американски) с utorrent доста се намали. Преди това качвах средно по 1.5-2 гигабайта на час, а сега толкова качвам за 5-6 часа. Да знаете как да се оправи това?

Link to comment
Share on other sites

Имам следния въпрос. Не съм чел темата от доста време, така че ако има нещо споменато да не се сърдите. От преди близо 2 седмици ъплоуд-а към тракери (и бг и американски) с utorrent доста се намали. Преди това качвах средно по 1.5-2 гигабайта на час, а сега толкова качвам за 5-6 часа. Да знаете как да се оправи това?

 

 

Абсолютно същия проблем имам и аз,и когато се появи,веднага го засбелязах!

 

Преди ъпвах с 1МБ/Сек,сега с 128К

Link to comment
Share on other sites

Дори да ми показва,всъщност не достига показаната скорост от теста,дори 3 пъти по-малко!

 

Ами поне питай какво може да е проблема, да не би нещо кабела да го е заръфала някоя мишка ли какво ли ... аз качвам с по >2гб / час, поне сега гледам последно рестартирах вчера заради някакви updates за сървъра и сега ми дава на ланката ето това:

 

langamestatusoz1.gif

 

Точно в този момент сийдвам с 1 - 1.3мб/сек (сменя се постоянно но е в този диапазон)... 1.1мб го сложи. Верно 1:00am e, през деня като хвърлях по 1 око беше средно 500кб/сек

 

Edit: да уточня - този screenshot го направих преди 2часа някъде но се заплеснах с други работи че докато се отвори imageshack да го кача и се отплеснах и чак сега се сетих какво бях тръгнал да правя ;)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

273229279.png 273228916.png

273229478.png

 

Не ми отваряше един сайт и реших да пробвам дали няма проблем със скоростите... явно май при сайта е бил проблема :д

 

*puts flameshield on*

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Е-е-е... ти направо изби рибата с тези над 100 Mbit/s до Лондон... Само не казвай, че някъде по пътя имаш 100Mbit LAN карта, рутер или нещо подобно.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Е-е-е... ти направо изби рибата с тези над 100 Mbit/s до Лондон... Само не казвай, че някъде по пътя имаш 100Mbit LAN карта, рутер или нещо подобно.... ;)

Има, но явно Гаров е намерил начин да прекара над 100 мбит през тях :bgrin: (не бих се учудил)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък да се похваля (и също така да благодаря на момците от WiNet че толкова бързо ме включиха) че от днес прекратих окончателно взаимоотношенията си с EK :) Последно при тия шемети ходих петъка да им плащам сметки и ми излезнаха с ново 20 - на адреса където е майка ми не се водил интернет, да съм дойдел понеделника да проверили и т.н. И аз реших че по-добре да си пусна от правилния доставчик... та така - вече и при майка ми има свестен нет, не мизерния ЕК :)

Link to comment
Share on other sites

liquid, голям звяр си как ки достигаш тези скорости не знам.

Машината ти каква е между другото? Трябва да е доста здрава иначе не виждам как .

Link to comment
Share on other sites

И аз не знам как стават, но заслугата не е моя, аз само се възползвам от една прекрасна услуга.

И машината ми не е нещо особено:

 

CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+, 2.00 GHz

Video: (вградена) nVidia GeForce 6150

RAM: 2GB DDR2 667 Super-T

HDD: 200GB SEAGATE Barracuda Ultra-ATA/100 7200RPM

MB: Asus M2NPV-VM

Link to comment
Share on other sites

След тричасовото прекъсване на Еврокомския "нет" реших, че вече е крайно време да разпитам по-подробно за Лангейм. Та въпросите ми са следните:

 

1) Тъй като откъм даунлоуд ползвам интернет предимно за сваляне на HD филми (и предимно сериали) и при липсата на специализиран бг тракер за HD - ползвам чужди. Та идеята ми е - наистина ли международния е предимно около 2 мегабита (т.е. 250 kb/s), или това е минимума? Ако не е толкова, горе-долу около колко се движи скоростта на международния 35 лв-овата тарифа? И скоростта е симетрична, нали, или се бъркам?

 

2) До колко време става включването и как е състоянието на съпорта? Постоянно заето, или с малко търпение е възможно свързването с тях?

 

3) Колко постоянен е нета, има ли прекъсвания всеки ден, всяка седмица или веднъж на няколко месеца?

 

Айде, ако имам още въпроси ще попитам, но мисля нищо не съм забравил. Предварително благодаря за информацията :)

Link to comment
Share on other sites

Значи има няколко тарифи на включване 20,60,80 съответно до 30 работни дни до 3 работни дни и до 1 работен ден.Прекъсвания аз имах вчера за по 10мин но това за 2месеца не е кой знае какво :) а скоростите мисля че ще постигнеш доста по високи :)

Link to comment
Share on other sites

1) Тъй като откъм даунлоуд ползвам интернет предимно за сваляне на HD филми (и предимно сериали) и при липсата на специализиран бг тракер за HD - ползвам чужди. Та идеята ми е - наистина ли международния е предимно около 2 мегабита (т.е. 250 kb/s), или това е минимума? Ако не е толкова, горе-долу около колко се движи скоростта на международния 35 лв-овата тарифа? И скоростта е симетрична, нали, или се бъркам?

 

2) До колко време става включването и как е състоянието на съпорта? Постоянно заето, или с малко търпение е възможно свързването с тях?

 

3) Колко постоянен е нета, има ли прекъсвания всеки ден, всяка седмица или веднъж на няколко месеца?

1. Аз съм на 35 лева, и мисля, че минимума е 250kb/s, тъй като не съм забелязвал скоростта да е падала под 250. Средно е към 500-600, но пък зависи и от тракерите.

2. Води се, че до месец ще ти го прекарат. Най-вероятно 2-3 седмици, зависи колко работа имат към района ти. Един приятел преди 3 седмици се обади, казаха му до месец, днес трябваше да го прекарат (обадиха му се), но имали авария и утре щяли да отидат. За съпорта не знам как е, защото не съм звънял никога до сега...

3. Последното спиране (по-сериозно) беше за 2 седмици през Октомври... разбира се аз си бях виновен... иначе прекъсва за съм забелязвал да спира.

Link to comment
Share on other sites

1.) Отностно външният download съм много доволен, свалям също доста обемисти неща от чужди тракери и по-скоро скороста от хубавите тракери под 3-4MB/s не ми пада, а понякога си е луда като българскта, но тук има една особеност, чужденците са с много лош интернет, някакви adsl-и и кабелни телевизии с нисък ъплоад и ъпват слабо, имам впредвид в публичните тракери е пълно с такива и не е приятно, но ако са повече се събира добра скорост, но например в часни тракери със строги правила и качествени пиъри нещата са обсолютно "розови", примерно Шведите, които са си масово на тарифи от по 100Mbit/s интернет са ми любимите сийдъри/лийчъри, понякога и един такъв е достатъчен. Зависи от къде ще сваляш и то най-вече дали отсреща имат достатъчен капацитет. :)

 

По другите въпроси немога да ти помогна, мисля че е доста относително за колко време включват, а имат и тарифи за бързо включване, ако си назор. :) Отностно стабилноста и прекъсванията, зависи от конретната мрежа, но на повечето места нета е просто отличен, като прекъсванията и проблемите са рядкост.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...