Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Моят догов е едно листче само. Ще ти го снимам после, че не ми се играе със скенер. На предната страна ти описват ИП-то тарифата, имената... а на задната страна с по- дребен шрифт условията....

Link to comment
Share on other sites

Договори има, при прекарването ти правят договор.. как така без договор.. в договора не пише нищо интересно освен стандартните неща, имена, адрес, избрана тарифа, телефони за контакт и тн... важни са общите условия защото подписвайки договора вие автоматично се съгласявате с тях. Има ги на сайта, могат да се прочетат..

 

@Eleutherios - Как така някой ще дойде да ти реже кабела, че крадеш, нали тоя нет го плащаш, дори да нямаш под ръка договор, нали си пазиш квитанциите поне, това си е достатъчно доказателство.. на тях си има печат, даже можеш да си ги отчетеш като разход, ако имаш фирма.. :)

 

 

Интересно ми става да следя последните коментари, преди бяха предимно за скоростите, за качеството, за конкуренцията и тн. сега се карате, кой бил "прогледнал" преди другия, че се преместил по-рано. :D Скоростите одавна не се коментират, защото са просто "без коментар", а за конкуренцията.. такава напрактика няма. :)

Edited by FrAgMaKeR
Link to comment
Share on other sites

Ами не знам има ли договор, аз никъде не съм се подписвал или поне нямам спомени. Дадоха ми 1 хвърчащо листче с моето IP и телефон къде да звъня ако имам проблеми. Това е.. докато ти отърва плащаш, като не ти харесва спираш, те ти спират нет-а и така. Ти кабела си го платил след като си им дал инсталационна такса и определено не са набутани - чиста работа :) Ако бъркам поправете ме, аз може и да съм забравил но сериозно ако бях подписвал нещо щях да имам бегли спомени поне а аз нямам никакви... и не знаех че има други условия освен да си плащаш пък те да ди доставят връзка. Я кажи какви са щото аз нещо съм пропуснал явно...

 

 

 

@Eleutherios - Как така някой ще дойде да ти реже кабела, че крадеш, нали тоя нет го плащаш, дори да нямаш под ръка договор, нали си пазиш квитанциите поне, това си е достатъчно доказателство.. на тях си има печат, даже можеш да си ги отчетеш като разход, ако имаш фирма.. :)

 

Да даааа... определено точно така става. Ако си в щатите особено на най-мазната сметка от кръчма може да напишеш че си обсъждал нещо с клиент и да ти мине за разход. На теб май счетоводството ти е много чужда материя за да си мислиш такива неща. Може и да мине за разход ако е правилно написана фактура с касова бележка или банков превод. Хартийка с нещо написано и някакъв печат отгоре с написани суми за платено еди какво си (без да е ясно кой го е плащал, коя фирма с булстат, данъчен номер и т.н. я е издала и т.н.) като покажеш на данъчен ревизор ако знаеш колко смешно ще му стане... а после на теб пък колко тъжно ще ти стане като ти обясни какво следва да направиш с тази хартийка и последната подадена от теб данъчна декларация.... :)

Link to comment
Share on other sites

FrAgMaKeR, листче без булстат на фирмата която го е издала и булстат на фирмата която го е получила а само с някакви данни за нещо си и подпечатано (примерно дадено капаро за нещо) ще го осчетоводиш като раход ама друг път. Както при БТК, така и при ЛГ има разлика на чие име се води сметката, и както не можеш да отчетеш като разход за фирмата домашния си телефон така и сметката за нет-а няма да можеш да отчетеш освен ако не се води на фирмата ти и да ти дават фактури. Произволна касова бележка (примерно за закупени лекарства от аптеката на която има вамо Стоки група А - 50лв) и не-прикрепена към фактура също няма да мине В КОЯТО И ДА Е ФИРМА, КАКВОТО и счетоводство да води освен ако счетоводителката става единствено за да прави свирки на шефа и нищо друго. Това листче което получаваш от големите фирми (примерно от метро или бензиностанциите на шел) си има всички изисквания за данъчна фактура, просто е в такъв формат. И изобщо не е смешно листче, просто е излезло от фискален принтер, но може да се направи насрещна проверка.

 

Освен аз да си мисля за едно нещо ти за друго, произволни листчета за платено еди какво си не минават за разход... нито сметката за домашния ти телефон... да не говорим за налетия бензин на собствената ти кола без правилно попълнен пътен лист и прочее и прочее. Аз не съм счетоводител, нито съм икономист обаче това са елементарни неща и ако имаш фирма няма как да не ги научиш...

Link to comment
Share on other sites

 

Не се занимавай да ги обучаваш. Така като гледам вече трябва пари да им събираш вече - толкова много изписа и обясни... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Такаааа...днес ми се появи първия локален проблем - от половин час нямам интернет (откак съм се вързал за пръв път ми се случва) - всичко може да е...някой да е резнал кабела, временен проблем в района и т.н....случва се...

Да, но сме почивен ден - на телефоните никой не отговаря - нито в офиса, нито техническата поддръжка...вече се чудя дали да не звънна на съпорта на Нетгруп, но предполагам, че няма смисъл, защото съм към Лангейм.

На тези, на които им се е случвало в почивен ден да спре нета, могат ли да дадат някакъв съвет какво са правили в този случай....

 

П.П. Телефоните, на които звънях са 638-209 (офис) и 622-309 (техн.обслужване), а в момента пиша с връзката от бекъп доставчика.

 

П.П.П. Проблемът се оказа локален - момчетата дойдоха, огледаха около суича и се оказа, че се е захранвал от някакво помещение, където генерално е бил изключен тока...сега всичко си е ОК.

Link to comment
Share on other sites

langame groupies :lol: mnogo ste mi zabavni...

яки са. няма спор в това :punk :lol:

 

@djadomraz

 

Ти кабела си го платил след като си им дал инсталационна такса и определено не са набутани - чиста работа

 

кабела не е ли техен? т.е. като се сбогувате, да дойдат и да си го вземат ... или е според зависи :)

Link to comment
Share on other sites

яки са. няма спор в това :punk :lol:

 

@djadomraz

кабела не е ли техен? т.е. като се сбогувате, да дойдат и да си го вземат ... или е според зависи :)

 

 

Нещо не хващам смисъла на тоя пост ? има ли такъв или според зависи ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Нещо не хващам смисъла на тоя пост ? има ли такъв или според зависи ? :blink:

 

всичките ти постове във форума са пуснати в тази тема ... има ли смисъл да продължавам нататък с поясненията :lol:

btw вчера след моят пост, темата беше прочетена от 16 нерегистрирани потребителя ... голям интерес, голямо нещо за хора, които изобщо не са част от т'ва квази-интерактивно общество тук, не мислиш ли? ... може форума ни да е "локален", ама що да не хвъряме едно око на нещата дето пишат хората за нас ... и извън "желязната бариера".

 

после що сте били забавни ...

Link to comment
Share on other sites

всичките ти постове във форума са пуснати в тази тема ... има ли смисъл да продължавам нататък с поясненията :lol:

btw вчера след моят пост, темата беше прочетена от 16 нерегистрирани потребителя ... голям интерес, голямо нещо за хора, които изобщо не са част от т'ва квази-интерактивно общество тук, не мислиш ли? ... може форума ни да е "локален", ама що да не хвъряме едно око на нещата дето пишат хората за нас ... и извън "желязната бариера".

 

после що сте били забавни ...

 

Е честно ако разбирам кво искаш да кажеш та на.. Първо даже незнам на кой е "локален" тоя Форум... напипах го от Гоогле и се регнах да пусна 1-2 мнения.. Второ е тука ще са ми всичките постове понеже ме интересува темата ( тфа не означава че не съм прочел другите теми за нет доставчици) а в другите няма закво да пиша... Трето кои сте вие ? и ква е тая желязна бариера ? че има интерес кво лошо 6+... ама кое за теб е квази обществото не разбрах ? абонатите на Лангейм или тукашните Форумци ?

 

Обясни ако може по простоватичко че нищо не стоплям апък ми е интересно и се дразня така като немога да разбера

Link to comment
Share on other sites

@ samkijot, виж този линк https://www.bulforum.com/index.php?showuser=21563 , не ти ли се струва малко странно, колко мнения има този модератор? В локалният форум на Енджълсофт – Нетгруп и тн http://forum.warezzz.com. Под това име е регистриран собственика на Нетгруп. Какво ти говори това? Уеб страниците се купуват и продават както всичко останало. И вероятният настоящ собственик на този форум е Нетгруп.

 

 

Вероятно си заработих бана.

Edited by poppopov
Link to comment
Share on other sites

@ samkijot, виж този линк https://www.bulforum.com/index.php?showuser=21563 , не ти ли се струва малко странно, колко мнения има този модератор? В локалният форум на Енджълсофт – Нетгруп и тн http://forum.warezzz.com. Под това име е регистриран собственика на Нетгруп. Какво ти говори това? Уеб страниците се купуват и продават както всичко останало. И вероятният настоящ собственик на този форум е Нетгруп.

Вероятно си заработих бана.

 

Ама абсолютно в стил световната конспирация беше това :)

Link to comment
Share on other sites

Ама абсолютно в стил световната конспирация беше това :)

 

Не бих казал . Нещо невярно да видя в поста ми? Ти поне ( а и всички клиенти на Ендджъл софт / Нетгруп) без проблем можете да проверите дали това е истина. Е това си е мое мнение, но все пак помисли малко .........

Link to comment
Share on other sites

@ samkijot, виж този линк https://www.bulforum.com/index.php?showuser=21563 , не ти ли се струва малко странно, колко мнения има този модератор? В локалният форум на Енджълсофт – Нетгруп и тн http://forum.warezzz.com. Под това име е регистриран собственика на Нетгруп. Какво ти говори това? Уеб страниците се купуват и продават както всичко останало. И вероятният настоящ собственик на този форум е Нетгруп.

Вероятно си заработих бана.

(поради липсата на еднозначни смайлита тук във форума, ще си позволя да изразя моето възхищение от това мнение с външни такива)

 

3666gh6.gif ---------> 36132wz8.gif -------> 3662dc6.gif

Link to comment
Share on other sites

Не бих казал . Нещо невярно да видя в поста ми? Ти поне ( а и всички клиенти на Ендджъл софт / Нетгруп) без проблем можете да проверите дали това е истина. Е това си е мое мнение, но все пак помисли малко .........

 

Мислейки малко и смеейки се много да ти припомня, че собственици на Лангейм са братя Гарови. Начело на Нетгруп, които купуват трафик от тях и поддържат мрежата стои доколкото чувам Петър Христов, бившият собственик на АСИ Къмпани (ако въобще знаете що е това). От него си купих първият истниски скъп компютър - 1200$ през 1996-та.

 

Умопомрачителни глупости от сорта на това, че Пешо Христов има нещо общо с ТОЗИ Форум са достойни за хумористичната тема (най-малко).

Link to comment
Share on other sites

R_a_p_t_o_R, Пешо не е ли на АСИ Лан, а не на Нетгруп или аз съм пропуснал някакви подробности?

 

Еййй и с компютъра съм те изпреварил, аз пак от същия апапин съм си купувал компютър но ако не се лъжа беше 92ра да не е било и преди това :)

Link to comment
Share on other sites

Не съм 100% сигурен понеже не се интересувам чак толкова, възможно е да си прав. Но пък лафа че този форум е на НЕТГРУП троши не само гипса, но и всичкия порцелан в околията...

 

Между другото и моята първа машина е от 92-ра, но тогава още живеех в София. Първата резачка с фул екстри, която си купих в Пловдив бе от Пешо...

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Я кажете кво представляват тея машини за 1200$ преди 10 години ? аз първия комп си взех 2002 год. за тея пари... ма преди 10 години кво ли ша е било ? сега пак си взех за тея пари и разликата със стария е 3-4-5 пъти... интересно ми е по онова време разликата как ще изглежда ? кво ще рече Фул Екстри ?

Link to comment
Share on other sites

Я кажете кво представляват тея машини за 1200$ преди 10 години ? аз първия комп си взех 2002 год. за тея пари... ма преди 10 години кво ли ша е било ? сега пак си взех за тея пари и разликата със стария е 3-4-5 пъти... интересно ми е по онова време разликата как ще изглежда ? кво ще рече Фул Екстри ?

По онова време (не преди 10 г., а малко повече) компютрите масово подкарваха Win 3.11 и при добро желание '95. :)

С 286 бяха евтината серия, 386 беше добре, а 486 DX си беше направо лукс. Когато излезнаха първите Пентиуми (с двуцифрени мегахерци :P )...лелеееййй...що пари струваха, не е истина, а колко струваше един 40 мегабайтов диск...повече от един 400 гигабайтов сега....ей такива работи бяха едно време...ама давай да не отклоняваме темата чак натам.

Иначе и аз съм купувал по онова време доста неща от АСИ Къмпани...те тогава бяха на "Цанко Дюстабанов".

 

P.S. Това дето R_a_p_t_o_R е изброил по-долу си е направо 'нова' система. :P

Аз говорех за периода 1990-1993, когато мегабайтите на хардовете и мегахерците на процесорите бяха много малки, а цените на всички компоненти бяха много големи. ;)

А от времето на R_a_p_t_o_R-ската конфигурация, дори още си пазя една SCSI записвачка на Панасоник - записваше на супер бързата за онова време скорост 4Х, не работи с презаписваеми дискове, защото тогава още не бяха измислени такива и ми струваше точно $510. :sick

Link to comment
Share on other sites

PII KLAMATH 350 Mhz - 220 $

 

ASUS PII B - F - 150$

 

CPU cooler - 15$

 

ASUS RIVA TNT - 135$

 

Кутия - 66$

 

QUANTUM 6.4 Gb - 169$

 

PCI 128 - 63$

 

FDD - 17$

 

US Robotics 56.6k - 133$

 

Mouse Net-Pro - 15$

 

KBD - 14$

 

RAM 64 MB - 100$

 

Това по списъка дето си пазя от онези години - прави си сам математиките...

Link to comment
Share on other sites

Понеже гледам че темата леко излезе пак от темата на темата, реших да я повкарам в релси, и по повод последните неща в темите за бтк и ЕК, нямаше как да не коментирам споменатите две теми и коментара може да е само:

Муахаахахаха!

 

Няма да помествам цифри и факти от вече половингодишния ми experience извън лоното на ЕК, защото Midex може да ми изтрие и това мнение. @Midex, много се влияеш от разни дето се дразнят от това и онова и им уйдисваш на акъла, едва ли някой като поства цифри и тестове и споделя факти колко е доволен, иска нарочно да дразни, поне аз не. Но почва да дразни друго - техните коментари, става малко като гузен негонен бяга (разбирай да те напада), ама както и да е.

Затова и пиша в тази тема, защото в другите само ще си навлека гневни коментари. Не че ми пука особено, но айде да не им разваляме идилиите в темите, а и наистина не е това което трябва да се обсъжда там.

Тук обаче да видим дали ще смеят да се противят на мнения като моето :laughing: .

Link to comment
Share on other sites

Понеже гледам че темата леко излезе пак от темата на темата, реших да я повкарам в релси, и по повод последните неща в темите за бтк и ЕК, нямаше как да не коментирам споменатите две теми и коментара може да е само:

Муахаахахаха!

 

Няма да помествам цифри и факти от вече половингодишния ми experience извън лоното на ЕК, защото Midex може да ми изтрие и това мнение. @Midex, много се влияеш от разни дето се дразнят от това и онова и им уйдисваш на акъла, едва ли някой като поства цифри и тестове и споделя факти колко е доволен, иска нарочно да дразни, поне аз не. Но почва да дразни друго - техните коментари, става малко като гузен негонен бяга (разбирай да те напада), ама както и да е.

Затова и пиша в тази тема, защото в другите само ще си навлека гневни коментари. Не че ми пука особено, но айде да не им разваляме идилиите в темите, а и наистина не е това което трябва да се обсъжда там.

Тук обаче да видим дали ще смеят да се противят на мнения като моето :laughing: .

хХеее, злобата ти няма край...

Не мога да разбере едно, закакво продължаваш да обсъждаш доставчик, с който вече нямаш нищо общо и пишеш безмислени поустове, просто ей така да оплюеш хората, който не са на Гаров нет.

Спри да се излагаш, имах, талкова позитивно мнение за теб, а ся разбирам, че си просто един хейтър...к'во яд те е че ти докато беше на ек сваляше с 1мбит, а сега се сваля с 12 или?

Link to comment
Share on other sites

хХеее, злобата ти няма край...

Не мога да разбере едно, закакво продължаваш да обсъждаш доставчик, с който вече нямаш нищо общо и пишеш безмислени поустове, просто ей така да оплюеш хората, който не са на Гаров нет.

Спри да се излагаш, имах, талкова позитивно мнение за теб, а ся разбирам, че си просто един хейтър...к'во яд те е че ти докато беше на ек сваляше с 1мбит, а сега се сваля с 12 или?

Всеки човек си има слабости :) .

Нито ме е яд, нито нищо, просто се чудя как е възможно два доскоро толкова добри доставчика, толкова мощно да се осират на пазара на интернет услуги.

Не съм хейтър, но просто умът ми не го побира, аз самия съжалявам, че толкова месеци кретах на ЕК (2007-ма) след като мнооого по-рано можех да се родя като се разкарам.

И не толкова за големите скорости, а просто че пинга ми падна драстично, и ЪПА не ми е вече супер мизерен от 64-80КБ, на доста по-ниска такса отколкото ЕК.

Сега се сваля с 12? Please, колко са тия щастливци дето понякога достигат 10-11? И ъплоуд над 800кбит?

А, да, извинявай, има някои ги достигат, само дето връзката им е под всякаква критика, виж си темата на доставчика.

Извинявай, но и аз преди разсъждавах точно като теб, и откакто напуснах ЕК мнението ми коренно се промени! И като гледам тук, съвсем не съм единствен :)

Злоба няма в мен, просто за пореден път се радвам че не се удавих с потъващия кораб :bgrin: .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...