Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Има ли нещо като централен офис, където човек може да се оплаче и да се надява някой да му обърне внимание?

Една седмица след като си прекратиш договорите ще ти се обадят за "анкета". Тогава можеш да им обясниш подробно всичките проблеми. Ако ти се занимава.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мухаха. Аз скоро и на телевизията им ще кажа "довиждане" :punk

Моя проблем е точно с тв-то. Ще изчакам още малко да видя какво ще стане и после... :)

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

С рутер съм и имам следния проблем

http://img189.images...i/33787273.jpg/

http://img210.images...i/52745074.jpg/

Както се вижда на скайп нет няма,и се питам къде е грешката защото без рутера си имам нет?Ресторвах му дефаут настройките,ресвах го пак не става.Къде е проблема :unsure: Ориг. mac е този от 1вата снимка.

:)

Ако все още не си оправил проблема - трябва да им звъннеш и да продиктуваш мак адреса на рутера. Понеже в момента в базата данни фигурира този на ланкартата.

Link to comment
Share on other sites

Ако все още не си оправил проблема - трябва да им звъннеш и да продиктуваш мак адреса на рутера. Понеже в момента в базата данни фигурира този на ланкартата.

 

Който той е клонирал и както се вижда е еднакъв с този на рутера който се вижда от модема

Link to comment
Share on other sites

Хах и нямат списък с каналите. Базов пакет 70 канала+ а пълен пакет 150 канала.Ми аз на какъв пакет съм - имам 112 канала. Нета ми е 20мб уж за 20лв и онази ми обясни че ако подпиша нов договор щял да стане 25мб за същата цена??? Нищо не съм подписал а договора ми е изтекъл и се чудя дали да се махна.

Link to comment
Share on other sites

Ако все още не си оправил проблема - трябва да им звъннеш и да продиктуваш мак адреса на рутера. Понеже в момента в базата данни фигурира този на ланкартата.

Е звъннах им и те казаха,че всичко е точно и да си го клонна там от WAN.Дефакто кой е mac=a на рутера ?

Който той е клонирал и както се вижда е еднакъв с този на рутера който се вижда от модема

Проблема е,че стария мак стои на рутера и оня от еврокома неможа май да ме разбере какво искам да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Евроком (или както се пръкнат като име още) ще възкръснат като Феникс и ще станат доста мощен доставчик, ще видите вие! Това падение последните години е временно, кой знае какво правят в момента и "утре" всички да почваме да си сменяме крайно негативното мнение за тях..

Ма предполагам в цялата работа има и доста криминалност, както в миналото, така и в настоящето и бъдещето (особено, щото все още сме си криминална държава), та хич и не знаеш откъде ще изскочи заека.

 

Е звъннах им и те казаха,че всичко е точно и да си го клонна там от WAN.Дефакто кой е mac=a на рутера ?

 

Проблема е,че стария мак стои на рутера и оня от еврокома неможа май да ме разбере какво искам да кажа.

Еми влез си в рутера и му виш МАК-а де. Даваш му Clone или както е там, или виждаш на ЛАН-ката си какъв е, и го въвеждаш ръчно в рутера. И не се обаждаш на никакъв доставчик, щото МАК-а за тях ще е същия.

Link to comment
Share on other sites

Някой,който е на цифровата случайно да знае дали има Нова Спорт?Защото проучвам кои цифрови пакети включват този канал.Благодаря на отзовалите се :)

Link to comment
Share on other sites

Някой,който е на цифровата случайно да знае дали има Нова Спорт?Защото проучвам кои цифрови пакети включват този канал.Благодаря на отзовалите се xmas.gif

 

 

Но нямат БТВ cinema

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае дали BNT HD e свободен или кодиран? Някои свободни HD канали има ли?

 

ЕХ... Мразят да ти отговарят :) По въпроса: Един приятел е на евроком (близооо) и му искат по 20 лева за всички HD Канали...БНТ HD го има , но трябвало да си платиш всички HD канали :)

edit: Имам спомен , че в сайта ги пише цък :)

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

ЕХ... Мразят да ти отговарят :) По въпроса: Един приятел е на евроком (близооо) и му искат по 20 лева за всички HD Канали...БНТ HD го има , но трябвало да си платиш всички HD канали :)

edit: Имам спомен , че в сайта ги пише цък :)

Дам, и аз забелязвам, че нещо не искат да ми отговорят :laughing:

Мерси, аз докато чаках да ми отговори някой си пуснах ЕК и видях, че са кодирани. Свободни са 14-15 канала само.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

ЕХ... Мразят да ти отговарят :) По въпроса: Един приятел е на евроком (близооо) и му искат по 20 лева за всички HD Канали...БНТ HD го има , но трябвало да си платиш всички HD канали :)

edit: Имам спомен , че в сайта ги пише цък :)

Искат _45_ лева за 10 канала... От които 2-3 стават за гледане... И как аджеба тея кретени Евроком направиха монопол върху BNT HD? Никой ли не можа да купи правата от БНТ или ? :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Искат _45_ лева за 10 канала... От които 2-3 стават за гледане... И как аджеба тея кретени Евроком направиха монопол върху BNT HD? Никой ли не можа да купи правата от БНТ или ? :confused :confused

Ето как:

вж. т. 8, на 3 стр. РЕШЕНИЯ НА УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ НА БНТ от заседанието, проведено на 28.04.2010 г.

Link to comment
Share on other sites

http://www.blizoo.bg/internet/cable.html :blink: :blink: :blink: :blink: "Оптичен Интернет достъп от blizoo" Да се смея ли да плача ли?

blizoo залага на най-новите технологии в предоставянето на Интернет и първи в България внедри стандарта DOCSIS 3.0. Това е най-новият комуникационен протокол, чиите основни предимства са:

 

* Предоставяне на много по-високи скорости, достигащи над 100 mbps

* Стабилна връзка с максимална скорост, достигана в 90% от времето

* Възможност за предоставяне на интегрирани услуги – глас, видео и данни

* Повишаване на скоростта в двете посоки (от клиента към мрежата и обратно),

* Подобрена поддръжка на multicast, IPv6 функционалност

* Подобрена сигурност на връзката чрез въвеждане на 128-битово AES криптиране, както и мрежовото управление

 

Услугата Кабелен Интернет по DOCSIS 3.0. вече се предлага в градовете Русе, Плевен, Шумен, Стара Загора, Карлово, Сопот и Пловдив. Предвижда се в рамките на година стандартът да бъде внедрен и в останалите населените места, в които предоставяме услугата.

Интересно закво им е тоя docsis 3.0 при положение,че нямат тарифа над 24mbps (на която ъплоуда естествено пак си е 1.5~mbps :laughing: )

 

По-надолу:

Технология

 

Кабелният интернет се базира на технология за предоставяне на широколентов достъп до интернет по съществуващата хибридна (оптично-коаксиална) кабелна телевизионна разпределителна мрежа чрез инсталиране на двупосочни усилватели и използването на крайно устройство кабелен модем.

Най-добрият оптичен нет,даже има усилватели...

При абоната се инсталира външен кабелен модем, който се свързва с компютъра посредством USB порт или (Ethernet) порт през LAN карта на компютъра.

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

Просто тва ако беше написано в 1 цивилизована държава официално на страницата на ISP-то,дося да са им запалили офиса. :angry1 100 собственика и 10 обединявания направиха и пак са си същите лайна :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

и какво точно те притеснява? написали са си че мрежата е хибридна, а не е PON или AON. и това е вярно, както и че се използват и кабелни модеми.

 

освен стандартната услуга предлагат и оптична свързаност. 

 

и защо трябва да се смеем?

 

 

Link to comment
Share on other sites

и какво точно те притеснява? написали са си че мрежата е хибридна, а не е PON или AON. и това е вярно, както и че се използват и кабелни модеми.

 

освен стандартната услуга предлагат и оптична свързаност. 

 

и защо трябва да се смеем?

 

 

 

Аз преди няколко страници мисля, че го бях отбелязал. Ако погледнеш на сайта им, има секция Оптичен интернет. Като влезнеш там, може да прочетеш това, което Evil Hacker е цитирал, т.е. става въпрос за добрия стар кабелен интернет. Цялата работа е там, че "оптичен интернет" е мноооого подвеждащо в случая. По-добре ЛАН интернета да си бяха кръстили така и да кажат, че ползват хибридна мрежа (предполагам трябва да позлват :confused), отколкото да се излагат с тази оптично-коаксиална мрежа с двупосочни усилватели.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...