Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тъй ли? Аз не съм забелязал. Кое е ужасното?

Имам познат офталмолог с магазин за очила, мога да ти го препоръчам. Въпреки че ти си по-скоро за трансплантация на ретина. Макар че според мен проблема ти не е в очите, а в зад-очното у-во, но все пак първо си прегледай очите.

 

Случайно да не работиш за/при тях че така надъхано отказваш да забележиш всичките им недостатъци?

 

А за тази които не са забелязали, цените на интернета са различни. В зависимост от страницата или казват че 20лв е 15Mbps, или че най-ниската тарифа за Lan интернет е 25лв. Не намерих точните скорости (up/down; i18n, bg, local)

Да ви е честита косматата топка Близо.

Link to comment
Share on other sites

Нещо бъркаш човека. Я отиди при твоя приятел офталмолога да вземе да ти даде едни очила за да можеш да прочетеш по-внимателно какво съм написал и каква част от твоя пост съм цитирал.

 

И преди да говориш глупости че съм работел за тях вземи разрови назад, когато ги плюх за некадърността им. Не знам някой да се е оплаквал от тях повече от мен. Но в случая не говорех за интернета, защото по-зле от техния може да е само БТК, но са върла конкуренция за последното място. Даже Визио признавам са по-добре от тях (пак може да се спори но относително все пак - Визио паднат ли трудно се обяснява че имаш проблем, ЕК константно са наср**и). Даже БТК напоследък се държат стабилно при няколко мои клиента след като им скъсаха нервите в продължение на година може би.

 

Питах за цифровата телевизия от която се оплакваш. Не гледам много телевизия и основно гледаме БТВ, Нова, AXN а жена ми гледа Hallmark, малкия няколко от детските телевизии, чат пат превъртам каналите като ми остане време и взема че седна да позяпам колкото да се убедя че никъде няма нищо интересно. И понеже нямам оплаквания от качеството на цифровата телевизия - поне не дотам че да ме дразни неистово, само може би програмата която излиза не отговаря много ама го преживявам някак... та питам кое им е толкова ужасното НА ЦИФРОВАТА ТЕЛЕВИЗИЯ и което аз не съм забелязал?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Нещо бъркаш човека. Я отиди при твоя приятел офталмолога да вземе да ти даде едни очила за да можеш да прочетеш по-внимателно какво съм написал и каква част от твоя пост съм цитирал.

Не си цитирал моя пост. Аз не съм AgentSimpson.

 

Тирадата ти за интернета съвсем не е за мен.

А за това какви са ми оплакванията от цифровата... ами точно защото предишния път като си излях душата, точно ти се намери да мътиш водата пишейки пълни глупости, затова съм те запомнил. За съжаление оплакванията си остават, само картината на аналоговата bTV стана толкова зле, колкото на цифровата...

Ще взема да повторя основните оплаквания (и от други мои постове): нисък bitrate на bTV и други канали, примерно "Комиците" с техните мигащи реклами правят екрана на едри блокове. В NGC и някои други, примерно при рекламите се наблюдава telecine с грешен field-order, което кара картината да подскача (напред назад във времето с период 2 полукадъра). И двата проблема вероятно се дължат на (re)encoder-и. EPG-то редовно изчезва, някои канали карат без него. За тяхно оправдание поне EPG подробно и правилно (име и описание не са смесени). Случва се да има и разминавания в програмата. TOT таблицата върви без никакви дескриптори, трябва да си сменяш Лятно/Зимно време ръчно (трябва да проверя дали този месец случайно не са го оправили). Нямат забавени -1/-2 канали. Звука на всички програми е с различна сила, не че е тяхна вината. Доста канали са с вградени субтитри. А за CableTel само знам че са ползвали един гаден номер, сервизните номера на програмите са уникални само в съответния транспондер (честотен канал), в нарушение на DVB стандарта, което прави невъзможно ползването на телевизор с декодер или приемник който не е техен- те хващат първите "x" програми и дотам.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

Не съм те апострофирал или ако съм питал пак е било за да се информирам защото може да не съм забелязал някоя гадост, но ти нещо си го взел навътре.

 

Да, не погледнах че не си същия човек което не обяснява реакцията ти. А проблемите с картината които описваш аз ги нямам или поне не съм забелязвал на каналите които аз гледам (рекламите слабо ме вълнуват та дори да е имало някакво насичане не съм го забелязал).

 

EPG-то наистина когато изобщо го има - не винаги е в час, но го преживявам. Малкия от няколко месеца спря да гледа една програма която N3 нямат и мисля че скоро ще минавам на тях. Звука при мен на всички програми е с еднаква сила или поне не съм забелязал чувствителна разлика.

 

-1/-2 канали верно няма. То преди имаше само на HBO-то.

 

Цифровата я пуснах само защото аналоговата беше толкова зле че вече не се траеше, сега пък винаги се търси второто дистанционно а гнусния приемник хваща когато си иска и ако е лееко завъртян не се усеща какво натискаш докато телевизора няма подобни проблеми.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Да, не погледнах че не си същия човек което не обяснява реакцията ти. А проблемите с картината които описваш аз ги нямам или поне не съм забелязвал на каналите които аз гледам (рекламите слабо ме вълнуват та дори да е имало някакво насичане не съм го забелязал).

Ами, точно това е проблема, че не забелязваш, но това не ти пречи да пишеш.

Гледай по-внимателно.

Link to comment
Share on other sites

Ами, точно това е проблема, че не забелязваш, но това не ти пречи да пишеш.

Гледай по-внимателно.

 

Ако накъсваше толкова, колкото го описваш сигурно щях да го забележа. Казвам че може и да не съм го забелязал а не че изобщо го няма, защото е възможно да не гледам точно по това време точно тази програма. А освен това зависи и от нивото на сигнала и къде точно се намираш така при мен може да ги няма тези ефекти за които говориш. Не че съм особено възхитен от услугата им просто не съм чак толкова нервиран от тях колкото от кабелния им интернет.

 

PS: Ей сега гледах някакви реклами по Нова ТВ и нямаше грам насичане. На рекламите на AXN които също са доста динамични също не съм забелязвал подобно нещо.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ако накъсваше толкова, колкото го описваш сигурно щях да го забележа. Казвам че може и да не съм го забелязал а не че изобщо го няма, защото е възможно да не гледам точно по това време точно тази програма. А освен това зависи и от нивото на сигнала и къде точно се намираш така при мен може да ги няма тези ефекти за които говориш. Не че съм особено възхитен от услугата им просто не съм чак толкова нервиран от тях колкото от кабелния им интернет.

 

PS: Ей сега гледах някакви реклами по Нова ТВ и нямаше грам насичане. На рекламите на AXN които също са доста динамични също не съм забелязвал подобно нещо.

А това за нивото на сигнала е пълна глупост, това не са дефекти при приемане. Качеството на компресията се определя от енкодера в станцията. Проблема може да е, че сигналът идва смотан от самата телевизия, но когато аналоговата е перфектна, а цифровата е в киреча, явно телевизията не е виновна. А това дали ЕКК си оплескват сами сигнала или го взимат от 3-та страна оплескан, за мен е без значение. Щом те не полагат никакво усилие да доставят добър сигнал, значи вината е изцяло тяхна.

 

PS: Какво не си видял, и какво не си разбрал.... постарай се повече. Нито съм споменал Нова, нито насичането зависи от динамиката.... нито ми се обяснява сега как работи MPEG-2 компресията.

Link to comment
Share on other sites

Тва blizoo ми е адски дразнещо. И имам чувството че са повторили "о"-то единствено щото са видяли, че две о-та са вървежни покрай google, yahoo и т.н. Те кулбокс май и те така, ама тва близоо ме дразни много като име. Кво, по-близо до клиента ли, смях в залата. Ако държат на двете о-та, да бяха избрали дума, която не е толкова смешна за име. coolbox е къде по-умно.

Link to comment
Share on other sites

Имам чувството,че съм по-БЛИЗО до отказване на Евроком. Лошото, е че в моя квартал нямам друга алтернатива освен тях и Нет груп(от който комшиите редовно се оплакват). Чакам кой първи от N3 или Coolbox ще имат покритие и минавам на тях. Говорил съм и доста приятели от блока, почти всички ще направят като мен :)

Link to comment
Share on other sites

При мен сайтът се отваря и вътре е пълно с долни подвеждания. В секцията Интернет има ЛАН и забележете - ОПТИЧЕН (!!!!!!) интернет. Като се цъкне на оптичен и се прочете кво пише отдолу, става ясно, че това е добрият стар кабелен нет. 

Link to comment
Share on other sites

При мен сайтът се отваря и вътре е пълно с долни подвеждания. В секцията Интернет има ЛАН и забележете - ОПТИЧЕН (!!!!!!) интернет. Като се цъкне на оптичен и се прочете кво пише отдолу, става ясно, че това е добрият стар кабелен нет. 

Абе мани.

Сигурно имат предвид дуалистичната теория за вълните и светлината, и оптичен за тях може да се приеме и този с вълни по кабела, или все пак имат и оптика някъде из техните техники в централите, та затва :) . Пак е оптичен, имат оптика между тях и някой опорен доставчик, не лъжат 'ората :devil

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zifrovata e pulen ta6ak,spira 4esto.Sled poslednoto spirane brat mi stro6i kartata za priemnika,kato za malko ne go razbi i nego.Sq pak slogihme analogovata pone tq ne spira kogato si poiska.Kogato i da gi spra totalno vse im e kusno.Pulna boza sa im si4kite uslugi.

Link to comment
Share on other sites

С рутер съм и имам следния проблем

http://img189.imageshack.us/i/33787273.jpg/

http://img210.imageshack.us/i/52745074.jpg/

Както се вижда на скайп нет няма,и се питам къде е грешката защото без рутера си имам нет?Ресторвах му дефаут настройките,ресвах го пак не става.Къде е проблема :unsure: Ориг. mac е този от 1вата снимка.

:)

Link to comment
Share on other sites

Има ли нещо като централен офис, където човек може да се оплаче и да се надява някой да му обърне внимание?

Link to comment
Share on other sites

Има ли нещо като централен офис, където човек може да се оплаче и да се надява някой да му обърне внимание?

Не се хаби е моят съвет.Дори и да намериш някакъв офис и да подадеш оплакване ситауцията няма да се промени.Аз също обмислях този вариант преди време,разправях се с касиерки,със съпорт-никакъв резултат.

Link to comment
Share on other sites

направо съм се вбесил от евроком от 7 години съм абонат и получавам всестранни проблеми.

1. много пъти ми спира нета преди 2-3 месеца на седмица по 1 път

2.Много голямо натоварване на мрежата

3. Сега нета ми е много намален свалям с 1мб. като го меря на интернет спеед ми излиза 9мб в сек. а в договура или там квото е пише 20. Обаждах се кво ли не правих нищо оная ами не е проблема в нас хаха.Само дет се набутах 10лв за телефони.И накрая проблема е в тях защото си оправих всичко по компа лан карти нови , преинсталация хубав софт и пак и пак.Сега съм на път да се отказвам от услугите на тази фирма.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...