Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

и какво точно те притеснява? написали са си че мрежата е хибридна, а не е PON или AON. и това е вярно, както и че се използват и кабелни модеми.

 

освен стандартната услуга предлагат и оптична свързаност.

 

и защо трябва да се смеем?

Е ок факта,че едно и също нещо до преди 1 месец се казваше кабелен интернет,а сега твърдят,че е оптичен интернет не те гложди или? :bgrin: То тогава всички интернет доставчици в Пловидв са оптични,щот няма някой на който в даден момент да не му тече нета по оптика някъде си...

Или това,че са изписали какво МОЖЕ да прави DOCSIS 3.0,което те реално изобщо не предлагат?

* Предоставяне на много по-високи скорости, достигащи над 100 mbps

* Стабилна връзка с максимална скорост, достигана в 90% от времето

* Възможност за предоставяне на интегрирани услуги – глас, видео и данни

* Повишаване на скоростта в двете посоки (от клиента към мрежата и обратно),

* Подобрена поддръжка на multicast, IPv6 функционалност

* Подобрена сигурност на връзката чрез въвеждане на 128-битово AES криптиране, както и мрежовото управление

Та в крайна сметка след като пак поразпитах всички доставчици и пак ме отрязаха,реших да преподиша с БЛИЗОО за новия им невероятен интернет (поне ми излиза 4-5 лева по евтино) и ето какво получавам на 26мбитовата им стабилна DOCSIS 3.0 връзка 'достигаща над 100мбпс' и с повишена скорост в ДВЕТЕ посоки:

860051841.png

И пинг играещ от 5 до 40ms ДО СОФИЯ... Да живее оптиката на близоо :angry1

 

ЕДИТ

 

Забравих най-важното - 2те им нови услуги за цифрова телевизия - 20 лв (70+канала) и 25 лева (150+канала) към момента не са активирани изобщо и дали плащаш 20 или 25 получаваш същите канали които са си имали Евроком до ся :laughing: :laughing:

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Е ок факта,че едно и също нещо до преди 1 месец се казваше кабелен интернет,а сега твърдят,че е оптичен интернет не те гложди или? :bgrin:

 

Не се притеснявай, на всички ни е ясно че това си е нагла лъжа (изопачаване на реалността и техническите понятия).

 

Нагла лъжа бяха/са и рекламите на кабелна телевизия за 1лв на месец, където в обясненията е дадено че подписваш годишен договор и получаваш 3 месеца в които плащаш по 1 лв на месец.

 

А това за най-сигурния и безопасен нет? Абсолютно сигурно е че от чужбина нищо не можеш да свалиш с p2p, защото видители вирусите се разпространяват по p2p.

 

Иначе се надявам да не си подписал срочен договор. И наистина ти препоръчвам да зарежеш кабелния модем и да си пуснеш LAN-ът им. Нама да имаш загуба на пакети и upload-ът ти ще е симетричен (в Бг). Аз съм имал загуби на пакети на LAN и проблемът беше в прословутата им оптика. :)

Link to comment
Share on other sites

Не се притеснявай, на всички ни е ясно че това си е нагла лъжа (изопачаване на реалността и техническите понятия).

 

Нагла лъжа бяха/са и рекламите на кабелна телевизия за 1лв на месец, където в обясненията е дадено че подписваш годишен договор и получаваш 3 месеца в които плащаш по 1 лв на месец.

 

А това за най-сигурния и безопасен нет? Абсолютно сигурно е че от чужбина нищо не можеш да свалиш с p2p, защото видители вирусите се разпространяват по p2p.

 

Иначе се надявам да не си подписал срочен договор. И наистина ти препоръчвам да зарежеш кабелния модем и да си пуснеш LAN-ът им. Нама да имаш загуба на пакети и upload-ът ти ще е симетричен (в Бг). Аз съм имал загуби на пакети на LAN и проблемът беше в прословутата им оптика. :)

Нямат LAN в моя квартал :wir

Link to comment
Share on other sites

около 13часа аз нямах 2 часа интернет+цифрова+телефон.... Така че пак си имал повече от мен :bgrin: И междудругото новия им як телефон за подръжка или даваше заето или никой не го вдигаше :woot

Link to comment
Share on other sites

Да,така се прави... През деня в 2 часа в работно време се спира интернета на целия град за да обединиш мрежите без никакво предупреждение и да не си вдигаш телефона на съпорта.... 50 имена се смениха ама са същите смешници :angry:

Link to comment
Share on other sites

Какво обединяване? Ще се прехвърлят всички от Кейбъл, които са в Тракия и Съдийския на мрежата на ЕК, след което станцията на Кейбъл или по-точно остатъците от нея ще се изнесат от SPS. Няма какво да обединяват. Просто техниците ще се разходят по блоковете и кооперациите и ще прехвърлят абонатите към мрежата на ЕК. Това не е причина 2 часа са падне всичко и то в мрежата на ЕК.

Иначе ето думите на едно от отговорните лица на blizoo за Пловдив:"Само името е ново, всичко си е по старому..."

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Да,така се прави... През деня в 2 часа в работно време се спира интернета на целия град за да обединиш мрежите без никакво предупреждение и да не си вдигаш телефона на съпорта.... 50 имена се смениха ама са същите смешници :angry:

Ми мноо ясно, като им трябва нова медийна политика, със старото име дори те са осъзнали, че нямат никакъв шанс.

С новото пак има някаква вероятност да хвнат някой балък който не е разбрал това ново име на какво старо нещо е.

 

.."Само името е ново, всичко си е по старому..."

Евалла!

Коментарът е излишен.

Link to comment
Share on other sites

Даже се сещам за подобни изпълнения, когато Евроком стана част от ЕКМБ, имаше две три седмици, през които вечер нета беше мираж.... Толкова се радвам, че се махнах от тях ;)

 

ПП. Да, верно, беше по някоя Коледа, щото се бъзикахме, че има коледно намаление :D:D:D

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Какви 2 седмици... проблемът беше 2-3 месеца. Започна края на ноември и продължи до началото на март. Имаше проблеми с DNS-те, проблеми с външния трафик /по-точно го нямаше/ и т.н. В някоя тема го коментирахме този проблем мнооого дълго.

Link to comment
Share on other sites

Искаше да кажеш "смуче парички" може би ? Аз до сега не съм видял да са наливали и един лев :bgrin:

То може да не се вижда като копане на улиците или подобряване на услугата, но доколкото аз знам, те наливат пари другаде, та един ден като нищо ще се види някаква изненада от тяхна страна.

Не знам обаче като не им остане и 1 абонат и всеки си е намерил по-добрата алтернатива в лицето на някой от другите доставчици (повечето ще минат и под земята дотогава), как ще привлекат абонати в бъдеще, освен ако предложат нета си за 2 лв на месец..

Тва Близоо толкова ми се струва зле като име че няма накъде. и тая разпльокана топка дето са измислили като лого - като някаква размазана капка с очи и уста, ужас. Че и с пръски настрани. Това с "капката" може да се направят доста асоциации, все лоши или смешни.

Link to comment
Share on other sites

Единственото подобрение което виждам е, че са сменили предните касиерки с доволни мацки ... и ми спряха услугата за 8ст. неплатена сметка та вчера ходих да ги довнасям : (

Link to comment
Share on other sites

Единственото подобрение което виждам е, че са сменили предните касиерки с доволни мацки ...

Бе то и преди имаше една кака на касите в Тракия, дето приличаше почти 1:1 на Меган Фокс, ама с лунички. Не знам дали още работи за ЕК/Blizoo, ама определено си струваше човек да я позяпа, докато чака на опашката за кабелната ;).
Link to comment
Share on other sites

Сетих се за нея : )) доста красива и при това си вършеше работата съвестно. Може още да е там не знам понеже ходя на другата каса във Форума.

По-притеснителното е че съм си предплатил месеца и както съм спокоен да ми спрат нета заради 8ст.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Скапаняци!angry1.gif

Ми така е.

Аз откакто минах на DCC телевизия преди 2-3 години, се родих първо че качеството се оказа много по-добро, второ - нямам спомен да е имало прекъсвания на сигнала.

Там където има "само" Евроком, пак има алтернатива - някой от сателитните доставчици.

Оня ден пък разбрах за случай в който хората имали само северно (или нещо такова) изложение и затова се вързали на ЕК, щото нямало как да ловят сателит. Не знам доколко е вярно, но ЕК трябва да са последните на света за да се върже на тях един нормален човек в днешни времена.

А и от есента разбрах вече цифрови телевизия ще има ефирна, а при наличието и на тройни услуги от почти всички доставчици, е радостно, че вече все по-рядко ще се налага на хората да се връзват на ЕК или както в момента е новото им име (все още ли е Blizoo?! ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...