Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Причината е тривиална - изключително "прецизно" рязане на магистрални оптични трасета, за по-сигурно на три места (шахти).

 

Риторичен въпрос: кой има полза от това?

 

Май се връщаме поне десетина години назад като методи... Само че не е задължително отговора да е симетричен! :sayjin :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Оня ден пък разбрах за случай в който хората имали само северно изложение и затова се вързали на ЕК, щото нямало как да ловят сателит.

 

Трябва южно/източно изложение за Булсат, а за Total e южно. Но и да няма такова изложение, чинията се слага на покрива и няма проблеми.

Хубавото на Булсат е, че имаш ли ток имаш и ТВ, стига да няма някакви силни бури над ъплинка в София. Другия плюс за Булсат е, че можеш да си разнасяш приемника където искаш, стига да имаш чиния. Всички други оператори са до известна степен зависими от енергото или от недоброжелателни конкуренти. При Кулбокс забелязах, че при натоварен трафик, вечер около 9 цифровата им прекъсва, пък и цените им са високи на фона на другите оператори. Освен това Кулбокса са се взели много на сериозно и това им поведение леко дразни.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Трябва южно/източно изложение за Булсат, а за Total e южно. Но и да няма такова изложение, чинията се слага на покрива и няма проблеми.

Хубавото на Булсат е, че имаш ли ток имаш и ТВ, стига да няма някакви силни бури над ъплинка в София. Другия плюс за Булсат е, че можеш да си разнасяш приемника където искаш, стига да имаш чиния. Всички други оператори са до известна степен зависими от енергото или от недоброжелателни конкуренти. При Кулбокс забелязах, че при натоварен трафик, вечер около 9 цифровата им прекъсва, пък и цените им са високи на фона на другите оператори. Освен това Кулбокса са се взели много на сериозно и това им поведение леко дразни.

Общо взето действително това с ЕК прилича на саботаж, не вярвам сами да си вкарват автогол, просто някой ги саботира, друго нормално обяснение да спрат сигнала баш преди финала не виждам.

Но защо все на тях се случва да имат все някакви проблеми, и да са с голям отзвук... Явно им "върви", и някой се е заел по-скоро да се махат от пазара, да не излъжат и други потенциални пациенти.

За кулбокс и прекъсванията - ми то затова аз не обичам принципно всичко-в-едно, интернет ли ша е- да е интернет, телевизия - да си е телевизия. Оптика оптика, ама явно и тя не стига щом прекъсва при трафик. А аз ако гледах често телевизия, АДСКИ бих мразил да ми прекъсва телевизията все едно гледам 1080p на стара щайга, ебати. Кат не могат да обезпечат безпроблемни други услуги по кабела/оптиката, кво се занимават. Да предложат интернет ако е хубав и дотам. И не си първия, от който чувам, че телевизията им понакъсва понякога. Булсат/ефир и сие - чиста работа.

Ако есента пуснат ефирни цифрови, 30-тина канала, би се отказал от всякаква кабелна и т.н., а ако са кодирани, предполагам и за 10 лв ще има тарифи на месец да си гледаме ефирна, а 30 канала, ако има тия дето гледаме, е повече от прекрасно. Кво ще се занимаваме с кабелни и глупости.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Идеше ми да стана пиротехник снощи и да се озова пред някой от офисите им...... ПЪЛНА НУЛА по кабела - нито нет,нито телевизия,нито телефон.... Даже дет се вика не мога по нета да го гледам.. Хубаво,че намерих накрая 1 антена и го гледахме на 13" телевизор на 2рия етаж 4 човека като някви южноамериканци от гетото. И въпреки,че умирам от яд,че изпуснах 1 полувреме, донякъде съм радостен,че най накрая се намери някой който да се противопостави на шибания им монопол на долнопробна телевизия и интернет и на несъществуващия им телефон. А дано сега дори и тези които използват интернета им за browse и не ги ебе да се махнат от тях и най-накрая тая насрана компания да фалира както и се полага :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Идеше ми да стана пиротехник снощи и да се озова пред някой от офисите им...... ПЪЛНА НУЛА по кабела - нито нет,нито телевизия,нито телефон.... Даже дет се вика не мога по нета да го гледам.. Хубаво,че намерих накрая 1 антена и го гледахме на 13" телевизор на 2рия етаж 4 човека като някви южноамериканци от гетото. И въпреки,че умирам от яд,че изпуснах 1 полувреме, донякъде съм радостен,че най накрая се намери някой който да се противопостави на шибания им монопол на долнопробна телевизия и интернет и на несъществуващия им телефон. А дано сега дори и тези които използват интернета им за browse и не ги ебе да се махнат от тях и най-накрая тая насрана компания да фалира както и се полага :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Ми то закакво е лоша идея всичко да ти идва по един кабел и един доставчик. Като прекъсне и увисваш с всичко накуп!

Иначе не разбирам едно, като спре, ръгате в телевизора една жица ако нямате цяла антена, и се гледа съвсем нормално по ефира. Какви са тия на 13" да се гледа или по кафенетата.. Аз така правех преди с ЕК. Една дълга жица постоянно седеше до телевизора в готовност. Качеството си беше съвсем гледаемо.

Link to comment
Share on other sites

Уоооу...това е 20лв./месец нет

876807641.png

 

Иначе сега имат някаква услуга 23лв. на месец Нет + Кабелна. Замислил съм се нещо, но в сайта им няма никаква информация за скоростта на нета, нито за каналите, който ще получа. Бях им писал даже имейл преди 2-3 седмици с възможните канали, ама не получих отговор. Страхотен customer service. :)

 

В момента имам само нет на Близу, 20 на месец, но не знам каква скорост точно се води. Искам да си пускам и кабелна. Имам 3 варянта.

1) Пускам и кабелна на Близу. Искам да си остана с Лан нет-а, ама не можело с пакетните цени. Иначе 23лв./месец не е лошо, понеже и без това не гледам ТВ, а само вися в нета.

2) DCC 31.50 кабелна + кабелен нет до 16мб/с, лошото е, че нет с кабелен модем не ме кефи

3) ТВ от Булсат - 15.80 премиум пакет, да гледам мачовете :rolleyes:

 

Вие какво ще препоръчате?

 

edit: Интересува ме да гледам мачовете от Англия и нета да е ОК. Сега за 20лв. на ЕК скоростта ми е ОК, почти. :)

Edited by Дочо
Link to comment
Share on other sites

Цифровата или аналоговата е липсвала, или и двете?

 

Ако наистина е умишлено създадена авария, то направете анализ на собствениците на в момента действащите доставчици. В смисъл дали са някой селски "лекенца", в предвид от тия, които се прават на големите мъжаги с беемвенцата и мерцедесчетата, с многото момиченца, тия, които обичат шума. Мисля, че при един такъв анализ на собственика и семейството му, и обкръжението му би се разбрал, кой се е направил на мутричка. Лесно, ще се разбере :) Манталитета на простака е нещо неописуемо, но доста показно. Вероятно е някоя дребна фирмичка, която е тръгнала да отваря масово офисчета без да подбират мястото, изби, мазета. Останалата работа да си я свършат меверейците ;) Не изключвам това да е поредната авария на еврокомци, като десетките ѝм предишни аварии. Евроком си остават една огромна дупка. Навремето и тия режеха кабели. Бяха големи тарикатчета и си останаха същите. Както някой каза, всичко се връща. Може сами да са си нарязали кабелите с цел реклама. Вероятности много. Ако пожелае извършителя да се похвали, от мен има биричка ;)

 

Относно Булсат и не само при тях, и там си имат недостатъци, или може би един - времето. Може да нямаш тв доста време ако метеорологичните условия са прекалено лоши при теб или над ъп станциите и транспондерите лека полека угасват.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

И до моста на Герджика нямаше проблеми и гледах на цифровата как вкараха гола испанците.. май през 10те минути общо през които гледах световното - 10мин за всичките мачове, успях да хвана най-важния гол :)

Link to comment
Share on other sites

Само към модераторите Защо не ми пускате мненията?

 

Модератор: Как мислиш - дали специално заради теб модераторите да си зарежат работата и живота като цяло и да дават 24-часови дежурства, гледайки в кой момент ще напишеш пост, че да ти го пуснат на секундата? Когато си на мод-режим си носиш пасивите и се примиряваш с бързината на появяване на постовете ти - когато във форума влезе някой модератор, обикновено пуска наведнъж насъбралите се постове на тези, дето са на мод-режим.

 

Странна политика за публикуване на мненията имате тук.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Искам следното да пуснете:

Ако наистина е умишлено създадена авария, то направете а...........

 

Май наистина не виждаш, че е пуснато? Махам ти мод-режима, даден от колега за постоянни офтопици, тъй като е от доста време, но внимавай да не ти го даде пак някой за нещо подобно. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Относно Булсат и не само при тях, и там си имат недостатъци, или може би един - времето. Може да нямаш тв доста време ако метеорологичните условия са прекалено лоши при теб или над ъп станциите и транспондерите лека полека угасват.

 

Ако метеорологичните условия при теб са лоши и сигнала ти пада и каналите накъсват - лошо настроена антена. Иначе за проблемите при лошо време над ъплинка са за около 10 мин. Имаше 1-2 такива по време на световното. Като мине облака над ъплинка в София - всичко е 6. Няма да е лошо и Була да се замислят за резервен ъп примерно във Варна. Може да се реализира.

Link to comment
Share on other sites

Ако метеорологичните условия при теб са лоши и сигнала ти пада и каналите накъсват - лошо настроена антена. Иначе за проблемите при лошо време над ъплинка са за около 10 мин. Имаше 1-2 такива по време на световното. Като мине облака над ъплинка в София - всичко е 6. Няма да е лошо и Була да се замислят за резервен ъп примерно във Варна. Може да се реализира.

 

И при теб да са много лоши метеорологичните условия, подчертавам много лоши пак, ще ти угаснат независимо дали имаш към 13 дицибела. Просто при един обилен порой или обилен снеговалеж, или гъста облачност угаства тв-то за повече от десетина минути. Това за резервния ъплинк е много добра идея.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

А ако съм около 16 децибела? :))

Чинията на Була е леко мъничка според мен, затова съм си сложил една 90см. и нямам такива проблеми, дори при сняг.

Иначе при снеговалеж, колкото и добре да е настроена антената на Була, запаса й е малко и пада. При буря няма проблеми, стига разбира се хоризонта пред нея да е чист. Ако има дървета, с мятащи се клони и т.н. може да изчезне за малко. Иначе при перфектно настроена чиния на Була първите 3 транспондера трябва да са около 13.4-13.5, а този на MAD около 9. Това при напълно "изцеден" конвертор.

Link to comment
Share on other sites

Да беше казал, каква ти е паницата в началото :P Но темата е за Близу/Евроком. Понеже Булсат пуснаха нет може да отвориш тема и там да обсъждаме нещата, за да не ни се карат тук :)

 

Има ли новости по вчерашното падане на мрежата. Нови разкрития имаме ли?

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Някой снощи да е имал проблеми с кабелната, около 21:05ч ?

 

и аз си спомням че между 9 и 11 в неделята имах гоолям проблем с нета,даже го нямаше.Даже ми се случва почти всяка седмица в неделя да имам проблем с нета :angry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...