Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

pri vsi4ki li vyn6niq na EK e pylen shit ot sutrinta ? :unsure:

 

az sym na EK lan no predpolagam 4e e taka i za cqlata im mreja

 

ima 10-20% loss kym vsi4ki vyn6ni sajtove koito probvah s ping - se6tate se kak se otrazqwa tova na vsi4ko i na skorosta

 

to ot tozi mesec si ima postoqnno kym 2-3% loss za razlika ot predi kogato be6e 0%, aide pri 2-3% se jivee ama 10% e otvratitelno :angry:

Edited by en3rgy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Възмущение, отврат , дойде ли декември с изтичането на договора ще им кажа довиждане /един 10 годишен редовен клиент/, който нито един път не е закуснял да си плати месечната такса. 1-во махнаха целият пъкет на Дискавъри и ми се измсяха че са заместени с "по-добри". А сега и тази пумия. 2-ри ден без цифрова, кабелна и интернет... Не мерси, до тук бях...

 

Вярно е че и другите доставчици изпитаха трудности след бурята, но за половин ден се постараха и си оправиха качеството на телевизията /която не беше спирала/, и вече имат и нормален интернет.

 

ПС. Благодаря на съседите за откраднатият Уай-Фай, към който цял ден се опитвам да се прикача! :)

Link to comment
Share on other sites

На мен след бурята нета ми е ужасен. Кабелна има, но интернет (момдемски) е пълен ужас. 5 мин чаках за да ме пусне във форума, още толкова за да се логна и пусна темата... Ужас , ужасТ

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли 3-ти ден интернета го няма. Живея на Васил Априлов...

И при мен няма :sayjin Някаква повреда имало и казаха два/три дни... Аз, живея до МОЛ-а

Link to comment
Share on other sites

За пореден път се обеждавам, че в различните райони мрежата е направена по различни начини (късаещи чисто човешкия фактор). Аз съм в Тракия, нета не ми е спирал не помна от кога, освен ако няма ток. Онзи ден по време на бурята си имах и нет, имах си и кабелна телевизия, да чукнем на дърво и сега е така :)

Link to comment
Share on other sites

Как го ползвате този форум без нет не мога да проумея :confused

Ми всеки поединично се е спасил временно някак :) . Очевидно без нет няма как да се влезе във форума. А и не само във форума. Някои хора имат по два нета за бекъп, други ползват мобилен, трети през нечий wifi или в градината през фрее хотспот. То форума е не страст, а наркотик, за него ще намериш начин :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

След 4 дни без нет и кабелна и 4 обаждания отново имам сигнал : )) ... само дето лан порта на модема не бачка вече както и ланката и сега съм през USB-то.

<offtopic>Толкова по отношение на защитата ако си на модем и кабелен нет :) .

Link to comment
Share on other sites

Ти остави защитата по-важното е, че повредата по трасето я отстраниха за десетина минути, а им трябваха четири дена докато дойдат. Не знам колко екипа имат и нищо лично към кабелджиите според мен проблема на тази фирмичка е в мениджъмънта и то от много време е така. Момичетата от кол центъра пък не бяха в състояние нищо повече от това да направят да ми кажат, че вече има пуснат тикет по моя случай. В договора ми е записано, че ако има прекъсване на услугата за повече от три дни ще ги приспаднат от таксата, но нали се сещате касиерката дали е чувала за това и дали има такава възможност в софтуера им и как ще ме изгледа ако й го кажа.

Edited by BLOODHUMMER
Link to comment
Share on other sites

Ами носиш договора и си търсиш правото. Не е за 4-те лв.

За кабелджиите си прав, след подобна буря сигурно е имало огромни щети, и е трябвало примерно 3-4 души да оправят целия град. Това е положението и при други фирми, като Нетгруп, и там примерно може само един суич да трябва да се смени, но докато ти дойде реда на квартала да го посетят, се сещаш, че имат и по-важни абонати, плащащи повече, и т.н.

Link to comment
Share on other sites

... само дето лан порта на модема не бачка вече както и ланката и сега съм през USB-то....

По горе в тази тема съм писал доста по въпроса, но за да не ровиш излишно ще повторя - това за по безопасната от към токови удари коаксиална мрежа е мит.

И на Евроком и на DCC към които съм в момента им се случва да изтърват високо напрежение по кабела. Обяснението е просто - дефектни усилватели и мрежи изградени без електрическо разделяне на отделните сегменти. В крайна сметка всяко едно изтървано по кабела напрежение се разтоварва към електрическата мрежа през ТВОЯ лан порт, като рано или късно го поврежда. USB-то е още по опасно за ползване в такива условия защото е вързано направо към дъното. Съветвам те да разделиш електрически модема от кабела с някакъв протектор - от пряко попадение на мълния в мрежата няма да те спаси, но от 220 волта защитава със сигурност.

Link to comment
Share on other sites

pri vsi4ki li vyn6niq na EK e pylen shit ot sutrinta ? :unsure:

 

az sym na EK lan no predpolagam 4e e taka i za cqlata im mreja

 

ima 10-20% loss kym vsi4ki vyn6ni sajtove koito probvah s ping - se6tate se kak se otrazqwa tova na vsi4ko i na skorosta

 

to ot tozi mesec si ima postoqnno kym 2-3% loss za razlika ot predi kogato be6e 0%, aide pri 2-3% se jivee ama 10% e otvratitelno :angry:

 

 

th_38596_etvaepolojenieto_122_4lo.jpg

 

ето от снощи е така и днес си продължава

BUMP

mnogo mi e interesno tova nqkakva "promocia" za EK lan Plovdiv li e

ili e taka i na modemite i v drugite gradove :confused

ot obqd vyn6niq internet za ni6o ne stava osven da si proveri6 mail-a :angry:

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си че изобщо само външния е така? И има тема специално за екк ЛАН -__- Тва е за модема

emi da samo za vyn6niq e

bg si raboti dobre

torenti si svalqh dovolno s 2.5MB/s....

ping do abv - ok 0% loss

 

ddz i az kyde da pi6a to onaq tema pi6e Гигабит ... nali sega vsi4ko e EK ta za tova tuka pi6a, moje da preimenuvat drugata tema ama toj dostav4ika nali e sa6tiq

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Може би станаха вече пет обаждания към Евроком и всеки път ми казват,че ще бъде предадено на техниците.Вече 2 седмици няма никакво подобрение.Всеки ден се нервирам от бавния и прекъсващ интернет.Искам да се оплача някъде.Някой знае ли къде може да стане това?

Internet-problem.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...