Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

deja vu... сигурен съм че гледах точно същия пост вчера а сега не мога да го намеря... аз ли нещо откачам или имам пророчески сънища?

 

 

ПС: говорех за поста на pcworm

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

а по случая с ДЦЦ отпреди 5 години някак си пак са пропуснали малката подробност че кабелите им са изкарани от каналната мрежа и шахтите на ЕК, които тъкмо бяха изградени. Другата елегантна подробност е че и на Гаров и на ДЦЦ кабелите минаващи през каналите на БТК са имали малки сладки табелки, обозначаващи ги като собственост на ЕК, съответно БТК са поискали наем за каналната мрежа от ЕК за същите тези кабели, които пък ЕК доброволно се бяха съгласили да премахнат щом са тяхна собственост. 

 

та има и такива неща, които не се пишат по статиите и циганиите не са патент само на една фирма.

 

 

Link to comment
Share on other sites

deja vu... сигурен съм че гледах точно същия пост вчера а сега не мога да го намеря... аз ли нещо откачам или имам пророчески сънища?

 

 

ПС: говорех за поста на pcworm

 

:) И на мене ми се случва доста често ( за дежа ву-то )

 

а по случая с ДЦЦ отпреди 5 години някак си пак са пропуснали малката подробност че кабелите им са изкарани от каналната мрежа и шахтите на ЕК, които тъкмо бяха изградени. Другата елегантна подробност е че и на Гаров и на ДЦЦ кабелите минаващи през каналите на БТК са имали малки сладки табелки, обозначаващи ги като собственост на ЕК, съответно БТК са поискали наем за каналната мрежа от ЕК за същите тези кабели, които пък ЕК доброволно се бяха съгласили да премахнат щом са тяхна собственост. 

 

та има и такива неща, които не се пишат по статиите и циганиите не са патент само на една фирма.

 

Брат нещо не се връзва :) Влагаш хиляди $ за мрежа, ама разбираш ли, слагайки я в шахти на БТК я маркираш като такава на ЕК за да спестиш някой $ от наем :blink: .Ама също така те ЕК имат вече изградена мрежа и не ползват тази на БТК, а ДСС маркират кабелите си като такива на ЕК.

Принципно при полагането на кабели в шахти на БТК, присъства и човек от БТК.Или те ДСС и Гаров полагат кабели, а после когато човека на БТК си замине, някой минава и маркира кабелите като собственост на ЕК?

По логично ми се вижда, ЕК да са имали останали кабели, БТК да са им казали: "Махнете си ги или плащайте" и ЕК почва да маха наред :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

да, извинявам се. случаите са отделни.

 

ДЦЦ се бяха навряли в нови тръби на ЕК в Кичука, не в Кършиака. Объркали били мрежата с тяхната, дето още не я бяха изкопали. 

 

А слуая в кършиака е един от няколкото с табелките. Наема не стана ясно дали не е събиран от БТК от две места, но на основание табелките по кабелите БТК си пращат искания за неплатен наем и т.н. Влагането на пари не гарантира че няма да се прилагат цигански номера с цел икономии.

 

Не ги защитавам ЕК, нито са ми особено симпатични, но статиите винаги са прекалено едностранчиви, а историята винаги си има и обратна страна. ЕК пък са прилагали подобни номера в други случаи. 

 

Принципно трябва да присъства човек на БТК и трябва и пропуски да се издават на хората, които ще влизат в шахтите, но практиките са по-различни от принципите  :rolleyes:

 

Вчера четох местното издание на ТРУД, в което случая с рязането на магистралните оптики 20 минути преди финала на световното, беше предаден като едва ли не нарочен опит на ЕК да се ебава с абонатите си. И там няма логика ЕК синхронизирано да си прекъсне мрежата на 5 различни места точно преди предаване от такъв ранг ама журналистите и логиката по принцип са скарани.

 

 

Link to comment
Share on other sites

По вътрешна информация N3 са хулиганите :)

 

Подозрението ми падаше върху две фирми - Н3 и Нетгруп, по-силно върху първата, понеже доста се радвижиха към края на миналата седмица. Бях го написал, но го изтрих. Но все пак е само предположение. Дали евроком са си рязали кабелите, техни бивши служители или конкуренцията, ще го изяснят органите.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Подозрението ми падаше върху две фирми - Н3 и Нетгруп, по-силно върху първата, понеже доста се радвижиха към края на миналата седмица. Бях го написал, но го изтрих. Но все пак е само предположение. Дали евроком са си рязали кабелите, техни бивши служители или конкуренцията, ще го изяснят органите.

Те па едни органи.... ше установят га цъфнат налъмите. България + органи навява една единствена асоциация в мен. Ама ще си премълча.

Що се отнася до саботажите, едва ли някоя от тия двете е действала така. Още повече Нетгруп май не предлага телевизия, че да има кяр от някакви си абонати на ЕК. Те добре знаят, че ЕК е достатъчно е***а че който седи на тях е по принуда, а не че цитираните две фирми имат особена липса на абонати :rolleyes: . По-скоро липсата на добро покритие според мен, пречи поне на N3.

Link to comment
Share on other sites

ама журналистите и логиката по принцип са скарани.

 

Аз откога разправям че журналистите с редки изключения са изключително тъпи парчета (или по-скоро п***ки) но никой не ме слуша, може и да звучи като прекалено генерализиране но заставам твърдо зад мнението си че повечето журналисти пишат глупости на таркалета, точат локуми и в общия случай си изсмукват от пръстите поне половината от написаното.

Link to comment
Share on other sites

Чисто практически като се погледне N3 нямат полза да режат кабелите баш в Кичука,където имат около 0 покритие за момента,и в Смирненски където също им е ограничено. Поне по лични наблюдения това бяха засегнатите квартали?

 

По-скоро ми изглежда като DCC-revenge :D Но докато някой не си признае или не го хванат няма да разберем истината :laughing:

 

EDIT:

 

Естествено 'виновникът' ще получи промишлени количества бира :bgrin:

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Чисто практически като се погледне N3 нямат полза да режат кабелите баш в Кичука,където имат около 0 покритие за момента,и в Смирненски където също им е ограничено. Поне по лични наблюдения това бяха засегнатите квартали?

 

По-скоро ми изглежда като DCC-revenge :D Но докато някой не си признае или не го хванат няма да разберем истината :laughing:

Аз пък си мисля, че в такива случаи истината се знае доста добре от потърпевшите и хората в бранша, но далеч не винаги става достояние на обикновените хора. Имаше една легенда, че повечето истини се разбират едва след няколко поколения, 40-50 години и повече. Та в тоя дух може в някой далечен бъдещ момент, когато няма да има никакъв impact върху никого и нищо, истината да излезе наяве по доста случаи. Не и сега. Не и нещо, казано официално, на което да мога аз лично да повярвам като обикновен гражданин.

Link to comment
Share on other sites

За другото световно и други подобни събития да очакваме охранителни фирми въоръжени и дебнещи на ключови места около магистралните оптики да охраняват оборудването срещу диверсии на конкуренцията :lol:

 

Tedy, ти ме размаза - това са си дребни мръсотии които ги има навсякъде - подобно на пращане на данъчните на проверка примерно.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Tedy, ти ме размаза - това са си дребни мръсотии които ги има навсякъде - подобно на пращане на данъчните на проверка примерно.

 

Това мръсно явление ми е особено познато. Пък и само те да бяха...

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

http://plovdiv.dir.bg/2010/07/15/news6731155.html Компенсират с ваучери от по 20 лв.

 

хахаха .Аз преди 2 дена подадох заявление за спиране.Само че в тяхната система явно няма баш спиране,ами - Временно спиране.Нещо от сорта - ако след 6 месеца не се върна пак към техните ислуги ,то тогава съм спрян/изтрит от системата.

Link to comment
Share on other sites

хахаха .Аз преди 2 дена подадох заявление за спиране.Само че в тяхната система явно няма баш спиране,ами - Временно спиране.Нещо от сорта - ако след 6 месеца не се върна пак към техните ислуги ,то тогава съм спрян/изтрит от системата.

Има, има. Нарича се прекратяване на договора. Просто трябва да си по-настоятелен.

Link to comment
Share on other sites

Промоцията на "Близалката" тук е особено интересна.

 

За 15лв на месец (фиксирана тарифа) се предлагат 10мбита интернет + цифрова телевезия от 40 канала + wifi.

 

Като цяло малко оператори предлагат интернет за 15лв на месец с индивидуална услуга (само Ентри?), като се добави и цифровата телевизия оферта не виждам да има конкуренция.

 

15_offer.jpg

 

Каналите не са кой знае какво, но аз лично гледам телевизия 'от дъжд на вятър', а и 10мбит са ми предостатъчно за работа, мисля, че офертата е 'no brainier'. Вероятно от август ще я пусна.

Link to comment
Share on other sites

За 15лв на месец (фиксирана тарифа) се предлагат 10мбита интернет + цифрова телевезия от 40 канала + wifi.

 

Е да, ама ако случайно не ти хареса нета да речем, трябва да чакаш година и половина, за да ти изтече задължителния срок на договора.

Link to comment
Share on other sites

Е да, ама ако случайно не ти хареса нета да речем, трябва да чакаш година и половина, за да ти изтече задължителния срок на договора.

Да, тия теоретични 10 мбита най-вероятно ще са не повече от 3-4 на практика с характерното за ЕК "качество" на връзката, пинг и т.н., знаем си го всички.

Освен това ЕК бързат да хванат балами отново с дълги договори щото от есента се пускат DVB-T телевизии по тепетата (доколкото разбрах) и тогава надали някой ще им се върже дори на тия цени; а и дотогава няма да са само те с подобни оферти.

Link to comment
Share on other sites

За 15лв на месец (фиксирана тарифа) се предлагат 10мбита интернет + цифрова телевезия от 40 канала + wifi.

Рекламата им по телевизиите обещава липса на дребен шрифт. И наистина няма никакви сбутани подробности. Всъщност изобщо няма никакви подробности. Като например дали интернета е LAN или от техния "оптичен" (дето върви по меден коаксиален кабел и изисква кабелен модем). Или дали 10Mbps са само download... (то това зависи и от отговора на предишния въпрос). Дребни незначителни подробности...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с цифрова и кабелна на Евроком - Близоо и много искам да се махна от тях, но имам договор за още цели 9 м.!

Жената е ходила тези дни до офиса да пита каква е процедурата по прекратяване на договора и служителката й казала, че

ако искаме предсрочно да прекратим договора, ще трябва да платим неустойка.Това са 180 лв., които не мисля да им ги дам с лека ръка.

Дали ще ме съдят за неустойка, ако спра да си плащам и веднага се прехвърля на друг доставчик?

 

Няма ли някой, който да е запознат с нещата, че как ще ги търпя 9 м. още не знам?!

Link to comment
Share on other sites

Също като с БТК АДСЛ - можеш да се откажеш по всяко време, просто не можеш да спреш да им плащаш. Но никой не те спира да минеш на друг доставчик/оператор и да си плащаш по XXлв/месец докато ти изтече договора като 1 месец по-рано им даваш предизвестие че прекратяваш договора (защото ако е направен по същия гейски начин като този на БТК - ако пропуснеш да ги уведомиш той се преподновява автоматично за ОЩЕ ЕДНА ГОДИНА). Аз така 3 месеца преди да ми изтече договора се бях нервирал на БТК и им върнах модема, предплатих им 3те месеца и им пожелах да им приседне на шефовете им и на юристите им. Защото колкото и да се пеня и нервирам освен да раздразня невинния служител там друго няма да стане а договора съм го подписал.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Договора (БТК) гледал ли го е юрист? Мирише ми на "лоша търговска практика". КЗП много обича такива.

 

_________

 

Към горния потребител за неустойката - с договор в ръка в най-близкият офис на КЗП >

http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=10&document_id=118#

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...