Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Това да имаш собсвени трасета и да ги ползваш, без да плащаш наем.Та даже и да отдаваш под наем ;)

 

Е колко трасета? То минава под плочките на тротоара навсякъде наоколо. Аз недоумявам къде точно се е наложило да копаят и къде са полагали въпросните кабели след като всичко вече е направено повече от добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нека да не звучи като... че мн се застъпвам за тях ама...

Нали не смяташ, че ДСС имат фабрика за цимент и за капаци :) Или за техника за асфалтиране?Предполагам, че правят както другите, а именно - наемат се подизпълнители който вършат това нещо. ( не говоря за копането и правенето на шахтите ).

То уж големи фирми специализирани в това нещо, не могат един път да направят като хората който да изкара повече от 3,4г ти за ДСС недоволстваш :)

 

Не естествено, но са техни кабелите все пак, те носят отговорност за качеството на възстановяване на настилката. Никога няма и да мина на тях, но страшно много ме дразнят ямите им...

 

За мен като живеещ и нямащ общо със ставащото, не е важно дали те имат фабрика или са наели подизпълнител за копането. Факт е, че след намесата на ДЦЦ и техни кабели лежат отдолу, нещата са на това дередже. Или те ще кажат, че нямат нищо общо с копалата фирма, и ще си измият ръцете. Вместо да им се "скарат" (по детски казано), или поне да сезират органи, които им е работата да следят за такива немарливости. Че утре някоя фирма ще ремонтира мост с плюнка, ще умрат хора... Пак ли ще е виновна единствено фирмата, направила ремонта, без никой даже да ги санкционира и ДА СЕ вземат мерки за оправянето на дефекта... И постоянно ставаме свидетели на такива неща. Мине се не мине, по новините дадат някъде загинали хора и чак тогава се вземат мерки.

Аман от тоя манталитет наш.

 

Бул. Руски - как него можаха да го заринат като хората и почти даже да не си личи, че е копан скоро.. Вярно, кварталните улички са ненатоварени като булевард, но и говорим за тесни каналчета, в които можеш да си счупиш колата не по-малко отколкото ако попаднеш на дупка в булевард!

Ох как се нервирах... сори.

 

Абсолютно! Всеки път като се лашна в някой от тези канали така ме хваща яд, че си троша колата заради такъв нескопосан доставчик...

 

ПП. От няколко седмици съм на N3 btw (10x to The AnGeL)

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Не естествено, но са техни кабелите все пак, те носят отговорност за качеството на възстановяване на настилката. Никога няма и да мина на тях, но страшно много ме дразнят ямите им...

 

 

 

Абсолютно! Всеки път като се лашна в някой от тези канали така ме хваща яд, че си троша колата заради такъв нескопосан доставчик...

 

ПП. От няколко седмици съм на N3 btw (10x to The AnGeL)

 

Нека не звучи като реклама, ама защо не мина на LanGame ?

Link to comment
Share on other sites

Добре де - след толкова много копане и полагане на кабели, което се е забелязало из целия град, би трябвало да се е изградила доста солидна инфраструктура за момента в Пловдив и съответно да се очаква много от интернета им. На мен поне ми се струва бая стабилно - кабели под земята и то оптика - аз не виждам при това положение от къде биха могли да се появят проблеми за качеството. Толкова ли няма някой, който е на оптичен нет при DCC да каже две думи.

Все още не мога да разбера как са си направили тарифите - кой ще си купи кабелен интернет от тях със скорост до 12Mbps за 25 лв., като може да си купи от същите тях оптичен интернет със скорост до 23Mbps за 24 лв.?

Link to comment
Share on other sites

Ама нали се сещаш, че колкото и да е добра преносната среда, фактор тогава ще се окаже евентуално лошата апаратура и свързаност, която може би имат, не знам. Модемите не са толкова лоши колкото са у нас, но явно може и да им "падат" другите апаратури вечер примерно когато има повечко маймуни. Затова аз примерно засега докато не се докажат в тази насока, не бих рискувал, ако ще и извънземна оптика да имат до мозъка ми. Кулбокс оптиката поне засега ми се струва доказваща се, че поне половината от капацитета, обещан на абонатите, идва до всеки, а колкото повече, толкова по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Ае мислете малко преди да пишете и четете предните постове ( поне от предната страница )!!!

Как да ти кажат хората, когато има много малко абонати на оптичен интернет при тях, защото това че има трасе за кабелна/интернет модем, не значи че може да ти пуснат оптика ( честно казано и аз не знам защо :) ).

 

2-кабелния интернет си има доста сериозни ограничения от към скорост,особено ъплоуд (поне за момента де) .Нормално оптиката да е по-бърза за същата цена.

 

и аз ще допълня:

При кабелния просто си има лимити за ъплоуд скороста която може да се достигне и това е заради технологията, а не щото админа не му е кеф да развие кранчето.

При оптиката няма тези проблеми, както и кабелите са в пъти по-евтини от медните ( разбира се това се компенсира от техниката за тях :) ) и от там идва и тази странна цена.Както и при положение, че CooolBox предлагат оптика за 24.90 цената на DCC трябва да е конкурента за да имат шанс.

Link to comment
Share on other sites

Нека не звучи като реклама, ама защо не мина на LanGame ?

Защото търсех пакетно решение нет и цифрова тв. :)

 

сори за офтопика.

 

Относно модемите на DCC - ограниченията зависят и от това коя версия на DOCSIS използват ;)

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Ае мислете малко преди да пишете и четете предните постове ( поне от предната страница )!!!

Как да ти кажат хората, когато има много малко абонати на оптичен интернет при тях

 

Е как да не мисля и чета - след моите въпроси по темата следя всички следващи постове, а както и да го мисля от написаното не става ясно, че много малко техни абонати са на оптичен интернет :)

Миналата събота питах в техен офис и ми казаха, че до 7 дни (най-късно) могат да ми прекарат оптичен интернет - в смисъл, че може и още на следващия ден да стане, зависи от ангажираността на техниците. Ако реша да се включа мога по-късно да коментирам как е, въпреки че през по-голяма част от времето през седмицата съм в София и други хора ще го ползват оптичния интернет на DCC.

 

Между другото, това ли е темата за телевизията на DCC - и там искам да питам нещо?

Link to comment
Share on other sites

Е как да не мисля и чета - след моите въпроси по темата следя всички следващи постове, а както и да го мисля от написаното не става ясно, че много малко техни абонати са на оптичен интернет :)

Миналата събота питах в техен офис и ми казаха, че до 7 дни (най-късно) могат да ми прекарат оптичен интернет - в смисъл, че може и още на следващия ден да стане, зависи от ангажираността на техниците. Ако реша да се включа мога по-късно да коментирам как е, въпреки че през по-голяма част от времето през седмицата съм в София и други хора ще го ползват оптичния интернет на DCC.

 

Между другото, това ли е темата за телевизията на DCC - и там искам да питам нещо?

 

Темата е една и съща ;)

Казах, че не четеш, защото пита за едно и също нещо два пъти след като Evil_Hacker беше ти дал отговор вече.

Link to comment
Share on other sites

Днес сгащих майсторите разкопаващи квартала и ги запитах така ли мислят да оставят нещата и защо по дяволите правят 2 успоредни дупки на улицата през метър и половина разстояние и обещаха до 10 дена да минат и да преасфалтират всичко. А да видим...

Link to comment
Share on other sites

Четох някъде из форума, че цифровата телевизия на DCC не се кодира. Интересува ме дали това е все още в сила и ако съм им абонат само на аналоговата телевизия, но имам телевизор с вграден DVB-C тунер мога да хващам и всичките канали от пакета им за цифрова телевизия, без реално да си плащам за това. Не става въпрос за парите и 5-те лева разлика, а за това, че се избягва допълнително оборудване и дистанционно. Ако това е така трябва ли да знам накакви допълнителни парамети - честоти на програмите или други подобни, за да си го настроя телевизора или той сам ще си разпознае и сканира каналите. Също така - тази схема зависи ли от нещо друго или е достатъчно телевизора да има DVB-C тунер, за да се получи?

 

Накратко въпросът е дали: аналогова телевизия на DCC + телевизор с вграден DVB-C тунер = цифрова телевизия?

Link to comment
Share on other sites

Около 1/5 от каналите са 'условно' кодирани, но допълнително се заплаща само за филмовият пакет. До март тази година бяха махнали всякакви кодировки, и тогава мой приятел ги гледаше всичките на неговото SONY, влкючително и HD каналите. По думите му просто е трябвало да пусне пълното сканиране за нови канали вместо бързото ( не зная какво означава това за SONY). Не е намерил обаче допълнителните -1, 2 и 3 часа офсети на най популярните български телевизии.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Аз съм с 40-ка Sony и ловя абсолютно всички канали на цифровата с вградения тунер на телевизора. На каналите които са кодирани (HBO, HBO comedy, Cinemax, Cinemax2) ми излиза съобщение, че съгналът е кодиран (с приемника, който ми е на друг тв излиза същото съобщение). Хващам дори и HD каналите, но без картина, само звук т.к. тунера на тв-то няма HD. Ако си абонат на DCC и искаш да си купиваш тв не се колебай и си купувай тв с DVB-C, аз бих ти препоръчал да е SONY. :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

вчера се вкючих към DCC и интернета беше наред. днеска гледам няма външен нет. това временно ли е или постоянно да очаквам такива изненади?

Link to comment
Share on other sites

Временно е, защото аз нямам проблем, а и съм нямал подобен проблем от много време.

усетих че е временно, ама е кофти един google да не може да ти отвори.

Link to comment
Share on other sites

при dcc рядко има "големи" проблеми. повечето се състоят във временно "разкачване" на модема, което е малко дразнещо, ако е на кратък интервал от време и доста продължително за деня. това с изчезването на international-а обаче се е случвало и преди т.е. достъпни са само бъгларски host-ове, но аз откакто съм се вързал за тях, може би 2 год. вече, да е било 3-4 пъти общо и то в рамките на 2-3 ч.

Link to comment
Share on other sites

Въобще не съм доволен от скоро време ... !

Като гледам Еврокомския ... и се замислям ! :)

Да не говорим колко пъти на ден спира нета на DCC

 

 

586286059.png

Link to comment
Share on other sites

Въобще не съм доволен от скоро време ... !

Като гледам Еврокомския ... и се замислям ! :)

Да не говорим колко пъти на ден спира нета на DCC

 

 

586286059.png

 

Тоя нет на DCC започна да спира по 100 пъти на ден!

Последните две седмици си говоря по телефона с ПОВРЕДИ повече отколкото ползвам нет!

УЖАСНО разочарование!

Link to comment
Share on other sites

Тоя нет на DCC започна да спира по 100 пъти на ден!

Последните две седмици си говоря по телефона с ПОВРЕДИ повече отколкото ползвам нет!

УЖАСНО разочарование!

 

при мен няма такова нещо, да не кажа силна дума, но последно преди месец дропи за има няма няколко минути.За кой квартал става дума?Техниците какво казаха?Идваха ли до вкъщи?Ако не са кажим им да дойдат :) да ти видят сигнала, макар че при съпорта също се вижда ( поне би трябвало ).

 

П.С. Аз пък и аз да не ги пофаля.Към момента пинга ми е отврат.Тъкмо мислех да поцъкам нещо, то...

 

~# ping abv.bg
PING abv.bg (194.153.145.104) 56(84) bytes of data.
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=1 ttl=59 time=132 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=2 ttl=59 time=194 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=3 ttl=59 time=208 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=4 ttl=59 time=203 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=5 ttl=59 time=195 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=6 ttl=59 time=161 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=7 ttl=59 time=171 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=8 ttl=59 time=178 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=9 ttl=59 time=167 ms
64 bytes from abv.bg (194.153.145.104): icmp_seq=10 ttl=59 time=128 ms
^C
--- abv.bg ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 received, 0% packet loss, time 9039ms
rtt min/avg/max/mdev = 128.334/174.281/208.914/26.482 ms

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да сподели впечатления от оптичния интернет тарифа 24 лева,защото написаните досега коментари са само за кабелния който явно не е много добър :unsure:

Обмислям варианта за оптичен но нямам никаква идея какво да очаквам та ако можете помагайте

Link to comment
Share on other sites

Добре де, няколко пъти съм го казвал в темата, но аз съм много доволен от нета.Вече съм абонат от година и два месеца, и досега никога не ми е спирал.Онлайн игри не играя, но относно отваряне на страници и онлайн видео, и филми никога не съм имал проблеми.С кабелен нет на 15лв. тарифа.За тези пари не знам какво искате, но осемте мегабита даун и 0,80-0,90 килобита ъп са ежедневие при мен.Даже обикновенно свалям с по 10-12 мегабита.Вярно е, че ъпа е слаб, но доколкото съм чел, модемния нет е така - 1 към 10.Пък има си и други доставчици.Ето вижте Виваком примерно. :lol: Никой не е вързан и никой не агитирам, но за мен това е една разумна цена със сравнително качествена услуга.Плюс това като знаете за какво точно ще използвате интернета, защо се връзвате на кабелен модем?Има ланки, оптики.Може би във всеки квартал в града има поне 2-3 доставчика.Опитвате един, после втори и така.Никой няма сериозно обвързващи договори, освен може би БТК.

Ето за справка:592297784.png

И още един: 592300394.png

И още: 592301456.png

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...