Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Това е Pirelli.

Влизаш на 192.168.1.1

 

User: root

Password: warmWLspot

ок мерси.

Утре или вдругиден ще го пробвам .

 

п.с.

забравих да питам.. паролата за модема за какво служи? каде се въвежда? :Д

Edited by Finish him !!!
Link to comment
Share on other sites

Това е Pirelli.

Влизаш на 192.168.1.1

 

User: root

Password: warmWLspot

sorry za shliokavicata pisha ot tela.. Ta sega probvam tuk no nestava s tozi user i pass.. Te nesa li my dali nqkakav acc s modema? P.s moq greshka.. Fleznahme.. Namerihme i otkade se smenq imeto da ne e btc-adsl.. Sega ako nqkoi ni podskaje i v koq sekciq e slaganeto na password... ? ;)

Edited by Finish him !!!
Link to comment
Share on other sites

Пак там - в админ панела

WIRELESS - Security - WEP или Wi-Fi Protected Setup (WPS)

Мен пък онзи ден едва ли не ми се скараха че ги викам.

Мрежата от яките 12 мегабита хващаше макс 4 и пинг 60++

Нямало проблем - изчакай 2-3 дена - само щяло да се оправи...

Обичам самооправяща се техника :D

Link to comment
Share on other sites

Аха, мерси много, защото по телефона така омайно ми предлагат и си викам истина ли е това само за лев разлика... Значи ще я поръчам тогава. То и аз няма да ползвам мобилната услуга, евентуално искам да мина на този план, заради големия брой минути.

 

Аз ползвам мобилния от тази услуга(на практика е без такса) и няма измама,300 мин.към целият Виваком и 1000 мин към 5 номера+3600мин.към Виваком стационарни за стационарният телефон. :)) Удобно е и бъди сигурен ,че ще си ползваш и мобилния...

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам мобилния от тази услуга(на практика е без такса) и няма измама,300 мин.към целият Виваком и 1000 мин към 5 номера+3600мин.към Виваком стационарни за стационарният телефон. :)) Удобно е и бъди сигурен ,че ще си ползваш и мобилния...

 

Вече минах на него и за сега няма скрито-покрито в сметката.;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

възможно ли е да се абонирам за втори модем за дома ми,така че интернета да си е с отделни IP адреси и скоростта да е независима между компютрите

Link to comment
Share on other sites

Да, възможно е. Ще дойдат и ще ти пуснат втори чифт и по него ще ти минава втория интернет. Ако не искаш втори телефон, ще ти се води N-ADSL и ще плащаш само 20лв. на месец, през първите 3 ще е 10 или нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

това е сигурна информация така ли? защото говорих с оператор и ми казаха , че вариантите са два или чрез нпова телефонна линия или чрез пакет включващ телевизия.Не се нуждая и от двете неща така че ако това което казваш е вярно ще съм много доволен,искам просто втора интернет връзка

Link to comment
Share on other sites

това е сигурна информация така ли? защото говорих с оператор и ми казаха , че вариантите са два или чрез нпова телефонна линия или чрез пакет включващ телевизия.Не се нуждая и от двете неща така че ако това което казваш е вярно ще съм много доволен,искам просто втора интернет връзка

Странно решение/желание да имаш не една, а две връзки от БТК..

По едната жица, която имаш у вас повече от това не могат да пуснат (някои хора плащат за 12 мбпс, а получават далеч по-малко, щото "толкова можело"). А за втори чифт, че те имат ли резервни неизползвани чифтове по домовете/блоковете, изобщо ако предположим че са сравнително наскоро прекарани жиците (а не преди 50 години), слагат ли и резервни?

Иначе z-man, за такава информация най-добре се обърни към тях. Те ще съобразят (на теория) и конкретното положение при теб за да кажат дали може или не може.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

колеги заявих интернет преди 22 дена,подписах договор и тн. ,но все още никой не се е обадил ,пет пъти звъня на оператор и всеки път ми казват ,че ще изпратят запитване ,но резултат няма.Имам ли право според вас да се откажа от договора който подписах за 1 година,след като в него е опоменато ,че ще ми инсталират услугата след 10 дни?

Link to comment
Share on other sites

Да, разбира се. Те са неизрядна страна по договора. Ако те имат някакви неуредици, ти нямаш вина и си си в пълното право да поискаш разваляне на договора.

Link to comment
Share on other sites

z-man, провери за алтернативни доставчици и в съседните села, знам със сигурност че в двете съседни села Бенковски и Войсил имат лан интернет от кабелният им оператор Елитком (Съединение), който е в пъти по-добре от БТК и като преносна мрежа и като скорост. Дори и да няма такава услуга в Радиново, разстоянието е съвсем близко, може да се измисли някакво безжично решение до теб отиди и питай. Също така можеш да поразпиташ и пловдивските доставчици, мисля че повечето могат да ти предложат безжична връзка на такова разстояние (по-малко от десетина километра е все пак), знам че има насочени антени в тази посока и даже съм виждал клиентски антени в района, но за съжаление не знам подробности. Провери всички възможни варианти преди да се хванеш с Виваком, за да не съжаляваш после.

Link to comment
Share on other sites

не е затънтено , с. Радиново е до Пловдив

 

Имаш няколко варианта :

 

1. Чакаш до пролетта, когато КАСАТ Съединение ще правят оптично покритие на селото.

 

2. Плащат близо 120лв инсталационни и имаш интернет като в Пловдив

 

3. Доверяваш се на селския ЛАН.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

колеги само да вметна ,че още никой не се е обадил от БТК вижте коя дата сме,да имате едно на ум що за компания са.

 

То на всички ни е ясно що за компания са,освен да почерпиш че не са те "вързали" :laughing:

Link to comment
Share on other sites

да си използвам стария пост ... значи въпроса засяга по-скоро мобилните им услуги, а не интернета.

ако на работното място, покритието осигурено от оператора не е задоволително и не можеш да си свършиш служебната работа, можеш ли да прекратиш договорните отношения по вина на мобилната компания?

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

как да се процедира с тея от бтк? таксата за интернет и телефон си върви, а услугата не се предоставя ... колко месеци ще трябва да минат, за да преместят един абонаментен пост от едно място на друго? :angry1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...