Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Проблеми с ток-а. Затова и имаше няколко спирания. Поради някаква причина не се включва сам когато вече е възстановено подаването. Има си UPS, но не може да издържи много часове.

Link to comment
Share on other sites

То хубаво ама толкова ли е трудно да иде някой да я срита?

 

Да! Нали знаеш, че тоя форум е на "приятелски начала"  и въпреки новия зверски сървър дето му взеха, сгъва доста често.

 

П.С. wake on LAN е добра идея, само да има кой да праща вълшебните пакети.

Link to comment
Share on other sites

Сгъва като спре тока.

 

Е дае ама през месец, два се връща стара база, което не се прави при сгъване от липсата на ток.А и да няма ток, колко... 2-3-8ч, ама през ден за по 12-14ч - едва ли.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

и пак да питам:

1.ако става дума за пари:

     1.1. колко?

     1.2. да помагаме ли?

2. ако "приятелските начала" са поохладнели:

   2.1. въпрос на предоговаряне ли е?

   2.2. да помагаме ли за други приятели?

Link to comment
Share on other sites

Проблеми с ток-а. Затова и имаше няколко спирания. Поради някаква причина не се включва сам когато вече е възстановено подаването. Има си UPS, но не може да издържи много часове.

Да не е дерта точно заради UPS-а? Пробвали ли сте да спрете тока на сървъра и да му го пуснете отново, но без UPS и да видите дали ще тръгне самичък след това ?

Link to comment
Share on other sites

Тия лагове от вчера и днес, не вярвам да са от липсата на ток. Да не са симптоми за нещо предстоящо да гръмне. Бекъпи по-често да няма големи загуби :)

Link to comment
Share on other sites

От вкъщи и от офиса сутринта форума лагва. При 2 различни доставчика, та викам - да не става нещо, понеже други сайтове в това време вървят ОК. Та реших да предупредя, да няма изненади

Link to comment
Share on other sites

Видене, ти си рестартираш компютъра, за да ти зареди страница. Не говори за уеб базирани проблеми :lol:

Иначе и аз имах timeout-и на няколко пъти последните дни.

Link to comment
Share on other sites

Това къде по-точно го сънува? Трети път за малоумни няма да повтарям, но и нямам намерение да търпя да се дрънкат глупости по мой адрес. Надявам се разбираш какво казвам. 

Link to comment
Share on other sites

Това къде по-точно го сънува? Трети път за малоумни няма да повтарям, но и нямам намерение да търпя да се дрънкат глупости по мой адрес. Надявам се разбираш какво казвам. 

 

При мен има, но не в тези часове:

 

9fde97bd80db00d0.JPG

Link to comment
Share on other sites

Има проблем с IE11. При опит да се добави линк, скрипта забива и трябва да се затвори целия прозорец. Тоест излиза прозорче за добавяне на линк, но при опит да се приеме с OK или да се отхвърли Cancel, не става нищо.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък какъв проблем имах днес с Хром - така забива че в един момент всичките монитори загасват, примигва около 30 сек след това се възстановява всичко. Като прегледах логове - драйвера за видеото се рестартира (това с мой скрип го постигнах)

Link to comment
Share on other sites

Направи ми впечатление, че в секцията с интернет доставчиците има няколко пиннати теми, за които не е много сигурно дали доставчика въобще съществува :lol: Като Гигабит например...

Link to comment
Share on other sites

То хубаво ама толкова ли е трудно да иде някой да я срита?

Понякога да. Не винаги има кой да отиде на място.

 

Е дае ама през месец, два се връща стара база, което не се прави при сгъване от липсата на ток.А и да няма ток, колко... 2-3-8ч, ама през ден за по 12-14ч - едва ли.

Това с базата данни беше доста отдавна. Ток може да няма за 2 часа само, но трябва да се изчака до сутринта за да има кой да го пусне сървъра.

 

и пак да питам:

1.ако става дума за пари:

     1.1. колко?

     1.2. да помагаме ли?

2. ако "приятелските начала" са поохладнели:

   2.1. въпрос на предоговаряне ли е?

   2.2. да помагаме ли за други приятели?

Нямаме нужда от пари за поддръжка на форума и сървъра. Преди време се хоствахме в център на ITD. Наложи се обаче да го преместим. Идеята е да може да се обслужва по - лесно. За съжаление от време на време CEZ се представят на ниво. Проверих за проблемите от времето когато е твоето мнение. На единият ден е бил проблем с токът, на следващият с интернет доставчица. Малшанс да се случи в два последователни дена. Имам идея обаче как да променим някои неща. Друг е въпросът кога ще имам време да го реализирам :(.

 

Да не е дерта точно заради UPS-а? Пробвали ли сте да спрете тока на сървъра и да му го пуснете отново, но без UPS и да видите дали ще тръгне самичък след това ?

Ще говоря с Вено да направи няколко теста когато има свободно време.

 

Май основния проблем е, че всичките тия hardware maintenance трябва да ги прави Вено, а май не му остава много свободно време...

Това е така. Доста често е извън страната и се налага да се свързваме с негови колеги за да реагират. За момента няма как да променим това нещо.

 

Направи ми впечатление, че в секцията с интернет доставчиците има няколко пиннати теми, за които не е много сигурно дали доставчика въобще съществува :lol: Като Гигабит например...

Ще ги прегледам и направя някои размествания.

Link to comment
Share on other sites

netroot, тъй като знам, че ти ще ми отговориш... :) и не задавам въпроса за първи път, та, ще има ли някога възможност в бъдеще да се увеличи капацитета на личните съобщения, тъй като от както се помня максимума е 200, което е нищожно малко. (сравнено с други форуми, където е 10000)

Link to comment
Share on other sites

netroot, тъй като знам, че ти ще ми отговориш... :) и не задавам въпроса за първи път, та, ще има ли някога възможност в бъдеще да се увеличи капацитета на личните съобщения, тъй като от както се помня максимума е 200, което е нищожно малко. (сравнено с други форуми, където е 10000)

Ще проверя как стои въпросът с наличното място, но съм почти сигурен, че няма да има проблем да го направим.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...