Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

Тези за които става дума са наказвани с warn или дори известно време са били в почивка, като Злобил има може би най-богатото досие тук във форума (двуцифрено число наказания, предупреждения и др.) като (ако ви е направило впечатление) по едно време време тотално липсваше във форума за доста дълъг период. Най-тежкото наказание (бан) не се прилага само заради употребата на неприличните думички, неадресирани пряко към някого, а определено Атанас или Гадо например не ги използват с цел да обидят някого, да го заплашват и т.н. Мисля, че е ясно, че в случая говорим за "приятелската" употреба на цинизми в разговорната реч между двама, между трима или пък солово от някой, който не визира друг конкретно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пешо е толкова хитър и стандартен, че като нищо с лека ръка би изгонил 6-7 души със стаж от 10-на години във Форума. Разбира се после ще си говори сам, но това не е толкова важно... Чак и двойни стандарти коментираме... Нищо, че хал хабер си нямаме кой колко пъти и за какво е наказван. И с кой колко пъти какво е говорено. Абе през просото трябва да се кара! Ако ще и с колело да е!   

Link to comment
Share on other sites

Оф, Видене, говорех за модераторите, не за теб :)

 

 

Ами че аз какъв съм бре, Пеше?  :laughing:

Твърде бързо съдите и не гледате внимателно картинката. Винаги монетата има две страни. Трябва някак си да се балансира и да не се прекалява нито с нецензурните думи, нито с цензурата срещу тях. И двете неща са грешни. 

 

Точно пък при Трити се прояви чутовно търпение. Търпение, каквото никога през годините не е проявявано за такова поведение в Булфорум.

Link to comment
Share on other sites

Пешо отдавна съм го причислил към "умните", така че ми е ясно за какво го написа така. :bgrin:

 

А за Трити историята беше друга - тя никога не е употребявала неприлични изрази, най-малкото защото такива не присъстват в речника й. Точката по която беше отстранена беше No.2 (част от нея), въпреки че смятам, че наказанието "бан" беше пресилено - позиция, която съм изразил нееднократно и тук, и в модераторския форум, но това си е мое мнение...щом екипът е взел решението, аз съм длъжен да се съобразя с него, както и екипът се е съобразявал с мои лични решения относно други потребители през годините, в които модераторствам. Държа да спомена, че никога спорни ситуации не са се взимали като решение от раз, преди да бъдат обсъдени в модераторския форум и преди да се чуят становищата на всеки един поотделно. Забравете, че някой единично може да реши нещо, а останалите да са против и въпреки това този с решението да го приложи - това може да направи единствено Вено, защото си е негово право, макар че и той винаги пише в модераторския форум, когато до него стигне някакъв сигнал за някой от екипа например (защото е имало и такива случаи).

Link to comment
Share on other sites

Хм, Трити беше доста правилно намесена ;)

 

 

Неоспорим факт е, че провокираше дискусии, различни от тия, на които се цикли от години - музика (по точно "моя стил е по-як от твоя"), казарма и формула едно. Да, имаше хора, които дразни, както и хора, на които беше интересна. Абсолютно по същия начин стоят нещата и с "вулгаристите" - има хора, които им се радват на езиковото "богатство", както и такива, които постоянните цинизми ги дразнят. И при двата случая имаше две групи - такива, които се дразнят и такива, които се радват. Е, да, само че при случая "Трити" тези, които се дразнеха, че са им развалили софрата и трябва да се говори за нещо различно от обичайните и любими теми бяха с мнозинство в модераторското съсловие. И изведнъж долита рицаря на апокалипсиса, дето не влизал във форОма от ненамсиколко време, обаче тропна по масата и раздаде правосъдие при първия отдал му се случай. Без право на обжалване. 

 

Но не, няма двойни стандарти. Всичко е хапсолютно справедливо!

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че е ясно, че в случая говорим за "приятелската" употреба на цинизми в разговорната реч между двама, между трима или пък солово от някой, който не визира друг конкретно.

 

Не бих казал.

Link to comment
Share on other sites

Да, в твоя случай е имало известни изключения...за щастие неприличните думички не присъстват и в моя речник (по-точно има ги, но пък и "спирачката" ми за тяхната употреба е доста ефективна). :))

Link to comment
Share on other sites

АБСОЛЮТНИ глупости говориш, Пеше. Представа си нямаш колко си далеч от истината. Нищо общо нямат нейните дискусии или това за какво са провокирани, или какво се коментира около тези дискусии. Всичко опира до поведение на потребител. А именно нагло и надменно поведение, което си е и обидно такова в крайна сметка. Като се има предвид колко души колко пъти помолиха да се съобразява как се обръща към оста*алите и как никой не бе отразен, а вместо това добиваше тормоз на ЛС , Скайп и прочее с обяснения в няколко хиляди думи как дефакто самият той е някак си тъп (имаме си архиви по въпроса), пак ще повторя, че дори много изкара и много търпение бе проявено. Към това добавям и напразните надежди, че след няколкомесечното отсъствие ще да се върне с малко по-различно отношение към глупаците тук. Особено пък към мъжете, които така искрено мрази. Защото тя ненавижда мъжете и смята, че жените са много по-умни от тях, ако не сте забелязали. Естествено обаче нищо не се промени, пак обяснения, намеци, предупреждения в прав текст.... Е, накрая идва логичният и закъснял бан. И не защото на нас ни харесва или защото ни е приятно, или защото говорела Трити незнамсиквоси и т.н. А защото така трябва. Иначе си говорете за двойни, тройни и каквито ви хрумне там стандарти. Не забравяйте и че сме комплексирани, тъпи, лоши и прочее. 

Link to comment
Share on other sites

 ...а*алите...

 

Като модератор не е добре да даваш лош пример с неприлични думички - я виж, чак филтърът те е засякъл. :lol:

 

...макар, че точно aнaли не е такава думичка.

Link to comment
Share on other sites

Като модератор не е добре да даваш лош пример с неприлични думички - я виж, чак филтърът те е засякъл. :lol:

 

...макар, че точно aнaли не е такава думичка.

 

Просто класика  :online2long:

 

И моя случай с какво е по-различен от другите? Аз не говорех за теб обаче.

 

В твоя случай всички знаем, че никой никога не е имал намерение да те обижда. Мислех, че и ти го знаеш.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

 Аз не говорех за теб обаче.

 

Знам, аз също съм имал на моменти по-остри пререкания с теб, но никога не съм те нагрубявал или обиждал - знаеш, че съм ти правил забележки относно поведението ти спрямо останалите, защото точно то ги провокираше да продължават по същия начин с теб. Разбира се знам, че имаш твърда позиция и няма да се съобразиш с това, дето се опитвам да те убедя, но пък аз съм упорит и не се отказвам лесно... :)

Link to comment
Share on other sites

Референдум? Такъв, какъвто беше за Белене ли? Сиреч - без никакво значение от резултата? :))

 

 

П.П. Между другото си в нарушение - подписът ти минава лимита с 2 до 4 пиксела (в зависимост от гледната точка)...смятам да те предложа за бан. :P

Link to comment
Share on other sites

Просто класика  :online2long:

 

 

В твоя случай всички знаем, че никой никога не е имал намерение да те обижда. Мислех, че и ти го знаеш.  :laughing:

 

Аз сам си решавам от кой да се обиждам и от кой не, но когато някой целенасочено обижда, не мисля, че трябва да му се подхилквам и да се правя на разсеян. И въпреки това, успявам да запазя нормалният тон без използването на нито една обидна дума.

 

Ако не се обиждах, нямаше да пускам доклади. Да видим ако почна да те наричам в прав текст "педераст", а през другото време по всякакъв начин да го намеквам, колко време точно ще ти отнеме докато спре да ти е смешно и решиш, че си е обида. И това е само един пример.

Link to comment
Share on other sites

Да ги баннем ли четиримата в пакет - само чакам твоето разрешение или стандартния ти рапорт с капс лок-а и стотината удивителни...всъщност аз отдавна съм спрял да отварям рапортите ти, защото знам какво е изискването във всеки един от тях, независимо от извършеното реално или предполагаемо нарушение. ;)

Link to comment
Share on other sites

 В твоя случай всички знаем, че никой никога не е имал намерение да те обижда. Мислех, че и ти го знаеш.  :laughing:

Това за мен е нещо ново. Не съм останал с такова впечатление, гледайки някои дискусии... 

 

Относно двойните стандарти, Килъра е стигал доста по-далеч в язвителния си език, спрямо някои потребители. Ангел, в това число. Трити също.

Link to comment
Share on other sites

Това за мен е нещо ново. Не съм оста*ал с такова впечатление, гледайки някои дискусии... 

 

 

Как да ти кажа, Ангел редовно е гост у дома при големи събирания. Никога никой не е имал за цел да го обижда, напротив. Да, има много бъзици и закачки, но 99% от тях са провокирани от самия него. Вкарва се сам в центрофугата, после пък се изнервя като го закачат, че се и сърди понякога. Но лично аз спокойно мога да кажа, че никой от нас не е имал за цел да го обижда. Мисля, че най-острото му пререкание беше с Асасин, но там по-скоро се получи недоразумение.  

Link to comment
Share on other sites

ох БАН, ох кеф...

в селската БАНя, ох кеф...guitar.gif

 

Май емотиконата е подходяща за нашия сет...ще предложа на някой от "можещите" да я добави". :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Как да ти кажа, Ангел редовно е гост у дома при големи събирания. Никога никой не е имал за цел да го обижда, напротив. Да, има много бъзици и закачки, но 99% от тях са провокирани от самия него. Вкарва се сам в центрофугата, после пък се изнервя като го закачат, че се и сърди понякога. Но лично аз спокойно мога да кажа, че никой от нас не е имал за цел да го обижда. Мисля, че най-острото му пререкание беше с Асасин, но там по-скоро се получи недоразумение.  

 

Аз се опитвам да ти кажа от известно време, че шегите са допустими от някои потребители, но не и от други, които редом с тези "някои" се хващат за хорото и са горди, че се чувстват част от по-големия колектив.

Link to comment
Share on other sites

и в крайна сметка нема ли да корирате цензуратора или ще се наложи да ви подложим на постоянен тормоз от хитроумни начини да пишем обиди, докато го заобикаляме?!

нелепо е в обявите да се чете:

изпращам с ку*иер.

после всички спидита/еконти и така нататък са брандирани за вечни времена с а*алогията за гениталии и ходи обяснявай, че всъщност в тях работят нормални хора.

като не можете да го доизкусурите поне го изключете в съответните раздели. от този цензуратор има смисъл само в два раздела, а на всичкото отгоре точно па в темата "какво ви минава" неколкократно модератори разни сте определяли, че по смисъла си не противоречи на правилата на форума и няма да й налагате ограничения.

 

п.п. а един к*р си остава к*р, колкото и да го цензурирате, щото е по-твърд от х*й. пребройте му съгласните (освен марийка) :)

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...