Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

Та познай се оказа познал за пореден път:

 

 

 

 

Hello,

The problem is that your database is using the "latin1" character set which cannot correctly store the cyrillic characters. IP.Board handles this using the document character set but this is more of a workaround than an actual fix and as you have noticed, can cause issues with the emails.

The best way to resolve this would be to talk to your web host about converting your database to UTF-8. Once done, changing the document character set to utf8 will work correctly.

There is an unofficial / unsupported tool available on the IPS Marketplace that can help with converting the database character set - http://community.inv...-set-converter/ - please be sure to take a full database backup before making any changes and fully read the instructions in the download.

Many thanks,
Alan.

--
Alan Wagstaff
Invision Power Services, Inc

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Повече от няколко са ама ще го преживеем. И без това само глупости пишем тука (аз поне) :)



Сега пък престана да помни че съм отварял темата. Т.е. помни ама чат-пат само

Link to comment
Share on other sites

Сега пък престана да помни че съм отварял темата. Т.е. помни ама чат-пат само

Дай му да ти маркира съответния форум като прочетен и след това ще се оправи. ;)
Link to comment
Share on other sites

Повече от няколко са ама ще го преживеем. И без това само глупости пишем тука (аз поне) :)

 

Тука може и да е така, но в търговския раздел някои няма да са доволни - аз даже не мога да вляза в някои теми от последната страница...пише, че са с риплеи, а реално не излиза нищо...В рапортите също нещо е зацепило - пише, че има един необработен, а всъщност няма...

 

Едит: Айде рапортът го оправих като пуснах един от този пост...сега ще опитам с по един фиктивен пост и в онези теми от търговския раздел да видя дали ще се покажат постовете вътре...

 

Едит 2: Там тоя номер ми не мина..... 12d984d6211a2b36.jpg

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Как?

Абе човек, цъкни на големия квадрат пред името на форума, когато си в заглавната страница или най-добре просто цъкни на линка "Mark Community Read" в най-долната част на заглавната страница за да маркираш всичко като прочетено.

 

ПП. Баси майтапа, проблемът ми с FF и невъзможността да редактира изчезна. :)

Link to comment
Share on other sites

Само не знам защо от лесно горе в дясно (точно на мястото където е и view new content) и 1 клик са го преместили на кънда-мънда долу и са го направили с 2 клика. Всичко трябва да е на друго място, с друго име и по-бавно да става.

Link to comment
Share on other sites

Само не знам защо от лесно горе в дясно (точно на мястото където е и view new content) и 1 клик са го преместили на кънда-мънда долу и са го направили с 2 клика. Всичко трябва да е на друго място, с друго име и по-бавно да става.

 

То само това да е...говорехме си преди няколко дена в мод-форума, защо аджеба когато нещо може да е лесно, трябва задължително да го направиш трудно. Ако знаеш на колко места трябва да цъкаш по няколко пъти повече от преди, само за да стигнеш до някоя фукнция, дето са я забили в някое подменю...това само програмист-садист или некадърник може да върви с този подход...с всяка нова версия да усложнява ненужно работата на потребителя...

Link to comment
Share on other sites

Добре бе, къде ми изчезнаха постовете от вчера? И темата ми я няма. КАКВО СТАВА ТУКА!?!?!?!? Баси форума! :censored2: :angry1 :angry1 :angry1

 

Чукча - писател? Цял анонс с големи букви седи във всеки един раздел, като в 'Продава' и 'Купува' дори съм го дублирал с по една закачена тема пак с големи букви...

Link to comment
Share on other sites

Баси...линк в точка между още 100 букви...трол такъв! Освен това даже в цялото изречение да го беше сложил тоя линк, пак нямаше да го видя, понеже в момента съм с един скин, дето не подчертава линковете и по никакъв начин няма как да знаеш, че са линкове.

Link to comment
Share on other sites

С кой си в момента? Аз съм с ретрото, защото най-много ми напомня на Pro скина от преди. И при мен до вчера не подчертаваше линковете, но от днес слага черти. Абе ако ще и още 20 спирания или ролбека да се правят, важното е да се подобри форума. Нещо, което е видно, че става. :)

Link to comment
Share on other sites

Абе става...ама по мое (и не само мое) мнение версия 3.42 е най-голямата издънка на Инвижън досега. А иначе съм с Retro Build 2, защото на повечето от останалите скинове не ми харесва това хабене на полезно място с тия празни ленти отстрани...с тях се чувствам все едно не съм на 1920 по ширина, а най-много на 1280 (а пък тъмните скинове изобщо не ща да ги коментирам).

Link to comment
Share on other sites

То само това да е...говорехме си преди няколко дена в мод-форума, защо аджеба когато нещо може да е лесно, трябва задължително да го направиш трудно. Ако знаеш на колко места трябва да цъкаш по няколко пъти повече от преди, само за да стигнеш до някоя фукнция, дето са я забили в някое подменю...това само програмист-садист или некадърник може да върви с този подход...с всяка нова версия да усложнява ненужно работата на потребителя...

Това е някаква нова мода в интерфейс дизайна ми се струва. Във всички нови версии на всички програми го виждам - дори Уиндоус. Неща, които са ти вече част от ДНК-то, къде се намират, как се казват, елементарни функции, за които дори вече не се замисляш се променят, преименуват, преместват и не знам какво си още - без никаква логична причина. Гугъл и той същата работа - преди с 1-2 клика стигах до страници от България. Сега трябва да ровя из 5 менюта докато го издиря това, ужаст.

Link to comment
Share on other sites

Пеше, да ти имам проблемите...а и си ми създал впечатлението за умен съфорумец, който сам може да се досети за причината след двата големи проблема от последната седмица - ъпдейта и конверта.

Link to comment
Share on other sites

Къв ѝ е проблема на тая тема? Дава последно мнение на zlobil, а реално последен е писал netrootbg. И въпреки, че съм я прегледал - пак ми я дава непрочетена.

Виж какво съм препоръчал на дядото малко по-назад и го направи същото. ;)
Link to comment
Share on other sites

Виж какво съм препоръчал на дядото малко по-назад и го направи същото. ;)

 

Да, ама това невинаги сработва. Аз имам същия проблем с друга тема в друг раздел, в която последният пост в момента е мой, но на заглавната страница в този раздел се вижда като последен пост съвсем друг пост в съвсем друга тема, пуснат много по-рано от моя...и никакво триене на бисквити по един или друг начин не помага.

Link to comment
Share on other sites

Виж какво съм препоръчал на дядото малко по-назад и го направи същото. ;)

Не, то ми е ясно, че като маркирам цялата секция прочетена ще спре да ми я дава темата, че е прочетена.

 

Но продължава да ми изкарва последния писал в темата zlobil, а последното мнение, което мога да видя - на netrootbg.

Link to comment
Share on other sites

И при мен го имаше тоя проблем с друга тема. Последното мнение на Midex, нищо, че след това имаше друго. Темата седеше прочетена и мнението си седеше това на Midex, написано 20 минути преди реално последното в темата.

Link to comment
Share on other sites

Не, то ми е ясно, че като маркирам цялата секция прочетена ще спре да ми я дава темата, че е прочетена.

 

Но продължава да ми изкарва последния писал в темата zlobil, а последното мнение, което мога да видя - на netrootbg.

Това е така понеже се направи конвертиране на базата данни с мненията. В един момент пуснахме форума, но базата все още се конвертираше. Мненията написани през този период не са конвертираха(знаеше се) и бяха изгубени. Конвертирането обаче явно не засяга частта с индекса на форума и затова го изкарва по този начин. Реално zlobil наистина беше писал след мен.

 

edit:

Много зле го обясних, но ще разбереш защо е така. Просто някой трябва да напише едно мнение в темата и всичко ще се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...